Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

moo
20. mar 2015

Ano ja som rodila prvého v Ružinove aj teraz na antolskej a fakt to bolo lepšie a hlavne pediatra keďže obe deti mali problém. ..jedine čo nieje doriešené je poradňa vždy je tam moc žien aj dlho to trvá. ..ale porod fajn. A máš pravdu lepšie je prísť 100x pre istotu ako raz prísť neskoro. A pri tom sa mi spustilo krvácanie myslela som že je koniec bolo to hrozné. ..nie a šťastie drobček bol ok

lucatko1987
20. mar 2015

@moo moja obvodna dr, je porodnicka na antolskej, tak neviem ci mi nebude robit poradne ona aj potom, uvidime.. Zatial sa mam ok, len to pichanie od spodu ma znervoznuje a take tlaky, ale vraj to mavaju baby aj co nemaju problem s krckom, teda aspon tak pisu u nas v "junovkach"

moo
23. mar 2015

@lucatko1987 ano ja som to mala teda to pichanie aj pri prvom a to tehu bolo úplne bez problémov. také sem tam pichnutie mne vtedy lekár vravel že je to príprava krčku na pôrod. a ku komu chodíš ak sa smiem spýtať? lebo ja som bola v nemocnici dlhšie a zdalo sa mi že všetci lekári sú fajn a rodila ma doktorka ale ak by som sa rozhodla pre tretie dieťa tak asi by som išla lekárovi ,,, po pôrode aj keď to bolo druhé dieťa vždy je to iné tak som mala niake otázky a vždy si našiel čas a trpezlivo odpovedal,,, to sa mi páčilo ja potrebujem vždy veľa informácií xixixi

lucatko1987
23. mar 2015

@moo obvodnu mam na rovniankovej -Marekova sa vola, ale teda robi aj na antolskej. Uz mi to pichanie a tlak trosku ustupilo, tak som kludnejsia.. Aj ja sa potrebujem vela pytat, ale ked ja som tam vzdy ako vygumovana, zabudnem co som chcela, musim si to pisat sko taka babka, co tam nemam, ma napadne az doma..

vincp
25. mar 2015

Ahojte , včera som bola v poradni v 24.tt.a dr.mi povedal, že sa začínam otvárať z vnútornej strany, šírka 16mm. Liečba zatiaľ Magnezium 6x500 a prísny kľudový režim...čo je dosť náročne pri dvojročnom drobcovi. Zvládli ste otváranie aj v tomto týždni? Čo vám najviac pomohlo? Veľmi sa bojím predčasného pôrodu, cítim malého, ako tlačí ; ((( Ďakujem

lucatko1987
25. mar 2015

@vincp ahoj, ono naozaj jedine co mozes je lezat, idealne podkladat zadok, nech mas vyssie panvu, aby dietatko na krcek netlacilo.. Pri 2r dietatku to bude narocne, ale aspon skus spomalit, nedvihat ho, nechodit po schodoch a nemamahat sa..mas aj skrateny krcok, ci sa "len" otvaras? Lebo ak je dlhy a pevny, resp aspon zvonku uzavrety, tak ro nie je take katastrofalne.. Ale to je len co mne dr hovorila, vela toho neviem, aj mba vsetko strasi, mbe to tiez zistili uz tak skoro, ale ja sa otvaram z vonku a skracuje sa mi krcok

melanka21
25. mar 2015

@vincp Ja som sa zacala otvarat od 18 tyzdna ,bola som uz na skoro 2 , cervix skrateny na 19 mm brala som magne b6 3 x denne po 2 tbl a vkladala som utrogestan, v 25 tyzdni mi robili serklaz, na poslednu chvilu.

vincp
25. mar 2015

@lucatko1987
@melanka21 dakujem veľmi za odpovede, neskracuje sa mi krcok, len sa zvnútra otvaram a krcok je inak pevný , ma 2cm (taký nález som mala aj v 18.tt a pamatam si, ze aj pri prvom som mala 2cm). Dnes som radšej zasla na oddelenie, kde ma znovu vyšetila Dr.kt.mi bola aj pri pôrode, ta sa vyjadrila, ze je krcok bez nalezu a ziadnu dilataciu nevidieť. Aspon ma ukludnila, ale vraj sa to moze rýchlo menit a ja som pred tym bola tri dni na dlhsich prechádzkach a samozrejme som umyla okna, ved ide Veľka Noc 😖 . Keďže dovtedy problém s krckom nebol, ani som sa nezamyslala nad tym, ze by som sa mala nejako extra setrit, ved som tehotná, nie chorá ;) odprucila ale kludovy rezim par dni a o dva týždne znovu usg. Serklaz vylucila, ze dnes sa to robi len výnimočne

lucatko1987
25. mar 2015

@vincp tak aspon trosku optimisticke spravy, drzim prsty nech to dotiahnete aspon do 38tt
Serklaz ani mne nechceli robit a to mi ten nalez potvdili zial traja doktori :(

katpetdo
25. mar 2015

Baby poculi ste o fFn teste? Neviete ci sa to na SK robi? Tiez riesim skracujuci krcok a otvaranie a vraj tento test vie vylucit predcasny porod v najblizsich 2t...citala som o nom na zahranicnych strankach ale tu o nicom neviem.

lucatko1987
25. mar 2015

@katpetdo nepocula, ale podla mna sa to neda nejak 100% vylucit, vtdy moze nieco nalez rapidne zmenit, namaha, stres, infekcia, alebo moze odtiect voda a pod..v kazdom pripade to idem popozerat, urcite by som bola kludnejsia vediet, ze to nehrozi..

katpetdo
25. mar 2015

@lucatko1987 no tvrdia ze ak vyjde test negafivny tak riziko predcasneho porodu je mensie ako 1%...ale tiez som trochu skepticka

vincp
25. mar 2015

@lucatko1987 Ďakujem za povzbudenie ;) tiez Ti drzim palce ;) v ktorom tyzdni Ti to zistili?

vincp
25. mar 2015

@katpetdo nepočula som o takom teste, ale napr pri prvom drobcovi mi zacala kvapkat voda, kontrakcie som dostala az po 15.hodinach a aj to az po tretej vyvolavacke, takze test by bol negatívny a ja by som rodila ;)

lucatko1987
25. mar 2015

@vincp v 24tt uz bol nalez pokrocili a hospitalizovali ma kv tomu, ale vraj sa mi to uz muselo par tyzdnov skracovat..v kazdom pripade mi ten kludovy rezim pomaha, aj ked je to tazke, boli ma z toho cely clovek, hlavne v noci bedra :(
Ako si zistila, ze ti kvapka voda? Bolo toho vela? V ktorom tt? Lebo tohto sa ja bojim, ze si to nevsimnem, lebo mam taky vodovity vytok tak ma to znepokojuje trosku

melanka21
25. mar 2015

@katpetdo Ja som ho mala robeny u mojho dr ked som cakala Nelku, vyslo mi, ze predcasny porod mi hrozi v 33 tyzdni a my sme vydrzali do 39 tt, to su bludne tie testy, ja som kazde jedno mala rizikove a kazde jedno sme dotiahli takto, posledne sice vdaka serklazi, ale aj tak 🙂 Nezameriavala by som sa uz na to aj teraz mi tento test nukal, ale kedze som vedela, ze je to nepresne nesla som na to.

vincp
25. mar 2015

@lucatko1987 to som bola uz v 38.tt. a Dr.mi v poradni povedal, ze predpokladana vaha bábätka v termíne bude 4500g , co bolo dost, ale ze drobcek je vyvinutý a uz len pribera. Tak som doma upratala, umyla pkna, navarila a napiekla a mm hovorim, ze dnes budem rodit ;) vraj haha, ved krcok 2cm a bez príznakov, isla som do vane, kde som si polezala 15 minut a ked som vysla, zacala voda kvapkat , ako ked sa zle utries po sprche, jednoducho mokré nohy 🙂 vytok nie je v takom množstve, tu som vymenila pat nohavičiek a az potom isla do porodnice, ze asi mi ide voda ;)
Vytok, kt mas je prirodzený v tehu, je priehľadny, vodovy, bez zapachu a hrudiek, bez.svrbenia a palenia. V inom prípade moze ist o mykozu, prip inu vaginalnu infekciu, kt je potrebné preliecit. Keď pojdes do poradne, popros Dr nech pozrie, ci ma drobček dost plodovky

lucatko1987
25. mar 2015

@vincp kv krcku mi robili komplet kultivacie, cize mykoza to nie je ani infekcia nastastie.. Nic nepali, nesvrbi, vsetko ok, len ked si nedam intimku, tak mam vlhke nohavicky, nie mokre, ale vlhke..
A to vie otestovat aj bezna drv obvodnej ambulancii? Inak ja idem na kontrolu az o tri tyzdne :( neviem ako to vydrzim..

katpetdo
25. mar 2015

@vincp inak aja som od vcera v nemocnici s rovnakym krckom ale som uz otvorena na 1cm.....navyse mi uz niekolko dni pravidelne tvrdne brucho tak mam tu par dni ostat...ak sa to nezhorsi, pustia ma lezat domov.mam za sebou uz jeden predcasny porod,aleverim ze toterazdopadne lepsie
robili mi vytery a dostala som utrogestan na vkladanie

vincp
25. mar 2015

@lucatko1987 ak sa Ti cokolvek nezda, chod skor
Ja som tak bola dnes na tom opakovanom usg a som rada, ze som tak spravila. .aj ked mam naďalej kludovy rezim, povedala mi, ze nalez sa moze kedykoľvek zmeniť

vincp
25. mar 2015

@katpetdo tak to v to treba verit a ani nemyslieť na to, ze to bude inak ;) v ktorom si tt?

lucatko1987
25. mar 2015

@vincp ja neviem, nechcem byt za histerku, myslis, ze by to mohla byt voda? Mna to najprv ani nenapadlo, minuly tyzden som tam bola, mala som sa opytat, ale som sprista.. Zabudla som na to.. Mna vsetko vzdy az doma napadne..

katpetdo
25. mar 2015

@vincp 24tt

lucatko1987
25. mar 2015

@katpetdo drzim moc palce nech sa to stabilizuje

vincp
25. mar 2015

@lucatko1987 to je normalne, ze Ta to nenapadne hned ;) aby si bola kludnejsia, nie si za histerku, aj tak na to budes podvedome mysliet. nemusi to byť voda, ja beham s intimkou stale

vincp
25. mar 2015

@katpetdo a ten krcok sa otvara z vnútornej strany? Ja stahy nemám, len citim obcas ako maly tlaci na krcok, az je to bolestive a to sa dr nezdalo ; (

katpetdo
25. mar 2015

@vincp na poradni vcera mi povedL ze iba z vnutornej ale ked ma potom o 3h prijimali tak uz som bola aj zvonku...akurat mA vytocili. Moj lekar, aj prednosta ktory ma prijimal, povedali ze mam urcite 2x denne vkkladat utrogestan....izbovy lekar mi to bez dovodu zrusil a naordinoval 3x denne infuzky Mg. Pritom ani nepoznal moju situaciu z predchadzajuceho tehotenstva. Som zmatena. Neviem ci je ten utrogestan napzaj ucinny,ale ked 2lekari nieco naordinuju tak ako to ten dalsi len tak zrusi. Tento dr sa ma len opytal ako sa citim a bolo vybavene

moo
26. mar 2015

@lucatko1987 ja si píšem všetko tiež, a aj tak zabudnem to je des.... aj včera u pediatra chodíme tam každé dva týždne a už dva mesiace som si nevypýtala recept na masť pre malého ... pripadám si ako z inej planetý... planéty materskáááá 😀

moo
26. mar 2015

@katpetdo juj to až tak ta babo tlačí :o( ja som sa otvárala v 19t v vnútra teba drobec ma hlavičkou ale potom sa otočil ritkou dole čo nebola lekárka rada lebo mi hrozil cisark ale pekne som sa z vnutra zatvorila takže račej si vravím donosím a porodím cisarskyim ako rodit normálne a skoro... snád ta v nemocnici stabilizuju a budeš mať pokojnejšie tehu 😉

vincp
26. mar 2015

@moo Ahoj, ked sa malr otočilo, este sa to uzavrelo? Mne povedal dr ze o tom poxybuje ; (

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre