Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lucita1505
15. júl 2015

@drobec336 ahojky..nakoniec som v nemocke s krckom 0,33 a s bolestami...taka som z toho smutna ze az...musim len lezat

lavinis
15. júl 2015

@lucita1505 drzte sa

drobec336
16. júl 2015

@lucita1505 drzim silno palce

annna8
16. júl 2015

@lucita1505 ja som to mala v minulom tehu podobne aj kde krco bol dlhsi, tak drzim palce.

lenulienka86
16. júl 2015

@lucita1505 hadam krcok narastie este 🙂 opakuj si kazdy den ze vacsiu polku mas za sebou a uz len 10tyzdnov takych kritickych musis vylezat.

rbabulka
17. júl 2015

@lucita1505 drzim prsty

lucita1505
17. júl 2015

Zeny vonkajsia branka otvorena na spicku...co s tym

lavinis
17. júl 2015

@lucita1505 moja asi len lezat Neboj Niektore kocky vydrzali otvorene niekokolko tyzdnov

lucatko1987
17. júl 2015

@lucita1505 ja som bola na spicku prsta od 24tt, mozno aj skor, ale vtedy to zistili. Krcok som tiez mala skrateny vraj na 1,5cm a rodila som 39+2 a to krcok udrzal 4kilove babo. Drzim prsty, lez a oddychuj aj ked je to na palicu. Ja dom po 32tt zacala chodit a ku koncu uz som sa vobec neobmedzovala.

drobec336
17. júl 2015

ahojte, tak ja dnes zase do nemocnice, krcok 2 cm a zaznamenane aj kontrakcie

lucita1505
17. júl 2015

@drobec336 aj ja nemocnicujem tiez...

lavinis
17. júl 2015

@drobec336 ja som mala slabe kontrakcie pred mesiacom Odvtedy beriem progesteron

annna8
17. júl 2015

@lavinis progesteron je vraj ovela viac ucinejsi jako magnezium a mne pomohol v predoslom tehu.

lavinis
17. júl 2015

@annna8 mne brucho takmer vobec netvrdne tak magnezko ani moc neberiem a ani mi ho lekarka nekazala, ked mam ten progesteron.

iluviel
22. júl 2015

Ahojte baby, mam u seba podozrenie na skracovanie/otvaranie krcka, lebo mam uz vyse tyzdna bolesti v posve (akoby okolo krcka). Prejavovalo sa vam skracovanie tiez takym jemnym pichanim? Dnes o 14:00 idem k lekarke, nech ma radsej pozrie aj ked som u nej bola pred tyzdnom a vsetko fajn ☹

lavinis
22. júl 2015

Tak po 3 tyzdnoch je krcok v zasade rovnaky, 2,4 cm. Zatvoreny. Tvar normalny (pred 6 tyzdnami bol dilatovany, co bol vacsi problem ako ta dlzka). Stale lezim,ale posledny tyzden uz pochodim po byte a uz nelezim tolko s nohami hore, ale uz hocijako,ako mi je pohodlne. Poobede idem este do poradne (uzv nam robili inde), tak uvidime,co na to doktorka. Tych 6 tyzdnov aspon,co bol ciel,sa zdalo nekonecnych a uz finisujem. Dalsi ciel bude dat to aspon do 36tt 🙂

lucatko1987
22. júl 2015

@iluviel mna pichalo okolo krcku, ale dr mi povedala, ze to s krckom nesuvisi, aj ked som ho mala skrateny, vraj je to z toho, ze je vnutri vsetko opuchnute a babatko svojou vahou na to tlaci. Mna to pichalo az do porodu a cim dalej boli tie bolesti neznesitelnejsie a bolestivejsie a krcok sa nemenil, resp minimalne co pred porodom musi. Rodila som 39+2
Urcite bude vsetko ok, neboj, krcok sa skracuje tvrdnutim brucha, resp kontrakciami takze ak to nemas bud v klude ak ano, daj si magnezium, to pomaha a viac lez.

iluviel
22. júl 2015

@lucatko1987 Dakujem, ja mam kamosa primara (bohuzial v inom meste) a ten mi dnes pisal, ze skracovanie krcka je bezbolestne a aby som sa nebala. Baby ale ja mam aj dost nizko brusko, keby ste ma videli 😲 Vyzeram ako pavuk s velky bruchom (som inak strasne chuda, 53kg a 178 cm a to som tehu zacinala na 48kg), takze si myslim, ze tlak na krcok moze byt aj kvoli tomu nizko polozenemu brusku. No budem mudrejsia po dnesku, dufam, ze mi lekarka bude ochotna urobit cervikometriu, lebo doteraz ma vzdy pozerala len palpacne a jediny kto mi kedy meral krcok bola ina lekarka na morfologii (bol 4,1cm pred 2 tyzdnami).

lavinis
22. júl 2015

@iluviel mna tiez zvyklo pichat dole asi tak okolo 27-28tt Ale podla mna to s krckom nesuvisi Odvtedy nic🙂

lavinis
22. júl 2015

@iluviel ja mam tiez nizko brucho aj maly je nizko a okopaval mi krcok Preto ma strasili predcasnym porodom A za 6 tyzdnov kludoveho rezimu je krcok v podstate bez zmeny, siel z 2,5 na 2,3 a teraz je 2,4cm a tvar sa dokonca polepsil. Uz nie je dilatovany, ale je normalny Takze zatial pekne drzime 🙂

iluviel
22. júl 2015

@lavinis Jaaaaaj to mas krasne, aj vzhladom na tyzden tehotenstva 🙂 Co by som dala za to keby som bola uz v 33tt ako ty! Ja som akurat v tom najkritickejsom obdobi (MK tvrdi ze 24tt ale podla MS 23tt) a bojim sa, ze ak to pichanie sposobuje skracovanie, tak mala pojde von ovela skor ☹ Mne uz sa o tom aj snivalo, vcera som mala taky strach ze som ani nemoha jest lebo som mala stiahnuty zaludok 😀 Tak som po telefone ukecala sestricku aby ma na dnes nejako vopchala k lekarke, ze je to akutne 😀

lavinis
22. júl 2015

@iluviel neboj Urcite bude vsetko ok 🙂. 4,1 som ja krcok podla mna nemala ani raz zac celé tehotenstvo 😀 ja som v 27tt mala uz aj slabe kontrakcie tak mi nasadili progesteron a ovtedy ma sem tam nieco bolelo Asi tri plane poplachy 😀 a stale drzime zatvoreni🙂 ja som mala presne taky strach a uz preslo 6 tyzdnov ani neviem ako. A presla som si tuto diskusiu a skoro kazda to dotiahla minimalne do 36tt. Co som citala na nete, predcasny porod za coraz menej spaja s krckom ale skor s inymi faktormi ako napr. infekcia.
Zatial nemas dovod na obavy 🙂

iluviel
22. júl 2015

@lavinis prosim ta a ten progesteron papas v tabletkovej forme? Mam kamosku ktora bola od 22tt trochu otvorena (s dvojickami) chceli ju podsivat ale ona si niekde na zahranicnom webe nasla alternativnu liecbu, ze vkladanie utrogestanu ku krcku maternice a pekne sa jej to zatvorilo a rodila tie dvojicky v 38tt 🙂 Takze jej to super zabralo.

lavinis
22. júl 2015

@iluviel ja mam rektalne tabletky a raz za tyzden injekcne A duphaston ale ten moc neberiem uz
Inak sa zvykne davat aj magnezium Ale mne brucho vobec netvrdne tak si magnezko davam len na vecer lebo mi zvyknu trpnut nohy
Mne to dala primarne koli kontrakciam, nie koli krcku 🙂 a kludovy rezim aby sa znizil tlak na krcok kedze maly bol moc nizko

iluviel
22. júl 2015

@lavinis A prosim ta je rozdiel medzi tvrdnutim brucha a kontrakciami? Niekto mi tvrdil, ze ano a niekto zas, ze nie... Ja som mala tvrdnutie styri dni asi pred dvoma tyzdnami, odvtedy nic, ale dost sa bojim, lebo to bolo intenzivne, aj 20-30x denne, uz som chcela ist do nemocky ked to prestalo....

lavinis
22. júl 2015

@iluviel no ja ti fakt neviem Ja som mala pichave bolesti pod pupkom a okolo a tri krat krce
Tvrdnutie pokial viem neboli

lucatko1987
22. júl 2015

@iluviel 4,1cm je uplny luxus. Ja som bola hospitalizovana v nemocnici s hroziacim porodom, mala som v 24tt vraj 1,5cm, makky presiaknuty a otvoreny na spic prsta. Potom sa mi to upravilo na 2,5cm a este v 37tt som mala stale 2,5cm krcok a ako som pisala rodila som v 40tt. Lezala som do cca 30tt potom som sa zacala aj hybat a s kazdym dalsim tyzdnom som si prestavala davat viac pozor az som ku koncu v ramci mojich sil chodila na prechadzky a upratovala, varila proste vsetko a brucho som mala uuuuplne dole a obrovske a rozpraskane, kedze moja "malinka" mala 4120g a 53cm. Drzim palce, urcite to dotiahnete do dobreho tyzdna!

Tvrdnutie 30x za den je dost, s tym by som asi k dr isla, ale ked to prestalo tak super, ale brala by som magnezium aspon 3x denne, najlepsie sa popytat v lekarni na nieco s vyssim obsahom magnezia v tabletke, lebo uz som to tu viac krat spominala, ze to, ze je nieco pisane, ze napr. 500vka, neznamena, ze to aj obsahuje 500mg magnezia, vela krat len do 50mg a potom to nema taky ucinok.

iluviel
22. júl 2015

No tak mam dobre spravy kocky, krcok stale drzi 4,1cm, pevny, uzavrety 🙂 🙂 🙂 Lekarka mi povedala, ze to pichanie moze sposobovat skryta mykoza (zobrala mi ster) alebo aj to ze mala je otocena koncom panvovym a ked kopka, tak to moze pichat, ale to sa mne osobne az tak nezda, lebo ja kazdy kopancek aj odspodu velmi dobre citim a ked ma to pichalo tak vacsinou nekopkala vobec. No ale mali ste pravdu, pichanie nerovna sa skracovanie krcka 😀

drobec336
22. júl 2015

@lucita1505 no ako sa vám dari,mňa tu stale držia a nechcú pustiť domov

lavinis
22. júl 2015

@iluviel super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre