Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

dididi30
19. apr 2008

no kukni na moje je mensie ale tiez dole 😀 , to ako ulozi a cim tazsie tym nizsie, takze ak budem predlzovat tak ho budem mat po kollena 😀

mirka8429
19. apr 2008

didus ale ja som ho mala uplne hore..a teraz ked sa kuknem aj volnym okom tak je uz riadne dolu...to vidno ked nemam oblecenie...ale idem kuknut tvoje

mirka8429
19. apr 2008

didus no ty ho mas dolu uz odteraz...asi mas tak stavanau maternicu.. 😎

dididi30
19. apr 2008

mirka no vidis...praveze ja mam maternicu uplne hore..len drobec sa tak ulozil,ze vraj bude velky tak mutreba vela miesta 😀

mirka8429
19. apr 2008

didus a mozno aj môj bude velky..co dufam ze nie lebo ako ho vytlacim 😒

dididi30
19. apr 2008

mirka prides prdnes a bude vonku 😀 😀 😀

mirka8429
19. apr 2008

diduska dufam ze mas pravdu..sak ti potom dopodrobna opisem môj pôrod

dididi30
19. apr 2008

no hej tam na aky bol porod, to som zvedava 😉

mirka8429
19. apr 2008

didus neboj..budes mat podrobny opis 😉

andrea229
19. apr 2008

ahojte tehulky.chcela by som sa spytať,či niektorá z vas po vyšetrení u doktora krváca....Vždy ked sa vrátim z poradne začnem špiniť..a neviem či je to normálne,krčok mám 2,5cm a placentu mam vraj velmi nízko...

mirka8429
19. apr 2008

andrea no viem ze baby krvacali ale uz vo vyssom tyzdni..v takom 39-40tt..v takom nizkom ti neviem povedat..mala by si sa spytat lekara pre istotu....

andrea229
19. apr 2008

ja som to lekarovi aj hovorila a moc mi nepomohol.dokonca chodím aj do poradne pre rizikovu tehotnosť...pozaram že dnes by si mala rodiť,daš si pichnúť aj epidural?

mirka8429
19. apr 2008

andrea no uvidim pocas pôrodu...ak to nebudem zvladat tak asi ano...a co ti na to doktor povedal...pokial si to uz mala a vysetril ta tak mozno to nebude nic take ...ale sleduj si to radsej...

andrea229
19. apr 2008

doktor povedal že to niektore baby krvacaju cele tehotenstvo a ja kedže čakam tretie je to väčšia zaťaž na maternicu...dufam,že donosím...A k tomu porodu,ked som rodila prveho syna nemala som epidural a bola som sama bez manžela...a pri druhom porode som mala manžela a epiduralku-tie dva porody boli uplne odlišné,ten druhy porod by som zvladala každy rok 🙂

mirka8429
19. apr 2008

andrea takze radis rodit s epiduralkou??no snad to nebude nic vazne..kazdy doktor sa k tomu stavia inak...aj malinke spinenie vysetri..aspon môj..je dost zodpovedny...

aktak
19. apr 2008

didi kychanie ani kasel neni dobre na krcok, lebo vtedy vznika tlak, rovnako aj pri velkej potrebe preto sa moc nema tlacit zbytocne, a ja teraz kycham ako slon 😒
mirka drzim palce nech to rychlo pride 😉

mirka8429
19. apr 2008

aktak dakujem...uz cakaam kedy...a myslis ze kychanim sa krcek otvara??

dididi30
19. apr 2008

aktak to vazne?? ja ked mam prejavy astmy tak koniec kaslem do nemoty.....na velkej potrebe netlacim , natlacim a idem 😀 rano pravidelne na lacno jogrut, pomaha to ,velmi.....
tak sa len drzkaj 😉

aktak
19. apr 2008

nesposobuje priamo skracovanie, anii to ze zena chodi ho priamo neskracuje, ale ak ma s krckom problem tak jej kazu lezat aby nan babo netlacilo, a pri kychnuti vznika dost velky talk (nekto si pri tom moze aj "cvrknut") takze to neni nic moc
no ja chodim na velku ked uz to ide samo, aby som nemusela tlacit (vraj aj na utz na krcku je vidno ze zena bola na velkej, ak bola menej ako 3 hodin pred tym)
uz nech som zdrava lebo si to hodim 😀
pekny zvysok vinekdu 😉

jankapo
19. apr 2008

s tym tlacenim...xixi....ked mi povedia pri porode ze mam tlacit ako na stolicu, tak dakujem pekne- isto sa spytam ze to AKO???
lebo ja uz som fakt zabudla 😀
a teraz co som bola chora, sa divim ze som maleho nevykaslala este...vo stvrtok poradna a nic, ze vidime sa o tyzden... 😅 tak nepomohlo (ci neuskodilo)

jankapo
19. apr 2008

Mirka, ta tvoja otazka vyznela super...taka nadej ze snad nieco zaberie...hehe...a co by si robila? nuchala pepernicku??? 😀 😀 😀

mirka8429
19. apr 2008

aktak to vazne??hehe tak ja budem uz len staat nech sa uz roztvori ako ma 😀 😀

jani 😀 😀 😀 jaaj vsetko ma boli ale sa musim smiat..podarena si...hej ja by uz vsetko skusila...mozno aj pepernicku nuchala 😀 😀 😀 nadej je nadej nie 😀 😀

aktak
20. apr 2008

preto pri skracovani krcka kazu lezat, aby sa krcok co najmenej zatazoval vahou maternice a babetka, magnezium je proti stahom maternice ktore tiez krcok ovplyvnuju
manzel s mojou mamou prave isli s malym na kramare na pohotovost 😖 ja som nevladala, dufam ze tam nebude vela ludi, asi dostane antibiotika chudatko

geegee
20. apr 2008

aktak a co je malemu? Je ti tak zle, ze sla s nimi mama? Asi nie som v obraze, nakuknem len obcas, ked maly spi...krcok sa ti kazi?

aktak
20. apr 2008

no som tiez chora tak nechcem tam zbytocne chodit, bol tam manzel a moja mama, ja by som tam len deti nastrasila 😀 lieky neberiem ziadne takze len dufam ze mi to same prejde 😔

katavinka
26. apr 2008

Chcem sa vás spýtať, čo vlastne znamená, keď je krčok maternice mäkkší? Povedal mi lekár na poradni, ale inak žiadny dodatok k tomu a ja blbá som sa neopýtala.

jankapo
27. apr 2008

No katavinka, krcok by mal by v tehu tuhy, aby pekne uzavieral maternicu a drzal babatko vnutri. On postupne, s blizizacim sa porodom makne, aby sa zas babatko dostalo z maternice von. Vela zavisi od toho v ktorom si teraz tyzdni...nie som odbornik, ale po tom 30tt myslim ze je to ok. Dovtedy je to mozno trosku varovanie, ze sa zmeny deju skoro.
Ak ti na to lekar nic nepovedal, zrejme to nebude nic vazne. Ono tiez zavisi ako sa ti nalez zmeni pri najblizsej poradni, ak su zmeny prirychle, tak ti nariadi trosku kludovy rezim predpokladam. Nicoho sa neboj. Ak ti nieco nebude celkom jasne, kludne sa ozvi este.
😉 🙂

katavinka
27. apr 2008

Jankapo: Ďakujem Ti... No, ja len teraz končím 20.-ty týždeň. A existuje nejaký dôvod, prečo ten krčok mäkkne? Myslím tým, či ja nejako nie som na vine.., napr. ak veľa pracujem a pod. alebo to od toho vôbec nezávisí...?

jankapo
27. apr 2008

Katavinka, dovod? Fuuu....dovod si netrufnem povedat...ale ked lekari nariadzuju kludovy rezim, asi vedia preco a asi sa my zienky buduce maminky musime fakt zamerat na novu ulohu a neprehanat to v praci...Ved uvidis, ako sa ti to bude vyvijat, neboj sa dopredu...Trosku sa setri a pozor na tazke veci...Drzim palce, vsetko dobre dopadne.

nikoleta164
28. apr 2008

Ahojte. napisem vam co sa stalo mne. Od 18tt som mala obcasne tvrdnutie brucha. Lenze ja som nepoucitelna, kazdy som upratovala, sem tam chodila na dlhsie nakupy a vysledok? v 21tt sa tvrdnutie zhorsilo, magne B6 absolutne nepomahali, isla som na pohotovost do nemocky a tam si ma pekne tyzden nechali. Dostavala som infuzky, velmi pomohli a nakoniec mi primar nasadil pesar. Babo mam nizko, placentu tiez. Krcok som nemala makky, ale bola som otvorena na 3cm. po prepusteni sa mi to upravilo na 1,5 cm. Tak som zvedava. Mam sa velmi setrit,zakazana akakolvek praca, len jednoduche varenie a lezat ,lezat. Takze, nie je to sranda a som rada, ze som do nemocnice sla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre