Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

tomasko27
1. dec 2015

@marinka70 No toho sa aj ja bojim ze cim bude tazsie tym bude viac tlacit na spodok.

marinka70
1. dec 2015

@tomasko27 ja som najprv nemala ziadne problemy...az ked som raz pribrala vysse 2kg za 3tyzdne tak mi zistili ten krcok skrateny...asi ako maly viac pribral

tomasko27
1. dec 2015

@marinka70 Ja ani nepriberam skor chudnem ale podla sona je velkostou na dany tyzden

tomasko27
8. dec 2015

@marinka70 Ahoj.Ako sa mas?

marinka70
8. dec 2015

@tomasko27 ahoj no lezim uz aj chodim viac...nedrzim to tak striktne..minule som a aj tak som sla lezat....citim sa dobre no len vo stvrtok idem na kontrolu, ktovie ci ma zas neposle do nemocnice...no dufam ze nie...a ty ako? lepsie?

tomasko27
9. dec 2015

@marinka70 Ahojj idem dnes na poradnu a chce ma poslat do nemocnice tak uvidim co povie
Ale myslim ze je to lepsie no ale mysliet si mozem a bude to inak.

marinka70
9. dec 2015

@tomasko27 tak potom daj vediet ako si dopadla...
Ved prave ze sa clovek citi dobre a nakoniec to vyjde zle. Tak drzim prsty nech to dobre dopadne mna to caka zajtra.

19lucka90
9. dec 2015

Baby ja idem v piatok pre verdikt :( bojim sa statocne

marinka70
9. dec 2015

@19lucka90 tiez hrozi nemocnica?

19lucka90
9. dec 2015

@marinka70 hej. Uz lezim 8 tyzdnov

marinka70
9. dec 2015

v

marinka70
9. dec 2015

@19lucka90 v nemicnici ci doma? ja lezim mesiac a z toho som bola 2x po tyzdni v nemocnici

19lucka90
9. dec 2015

@marinka70 chvalabohu doma. V 21tt som ho mala zmaknuty a troska skrateny a v 25 tt bol nalez nezmeneny. A teraz sa uvidi. ze ked to bude horsie tak na infuzky do nemocnice.

marinka70
9. dec 2015

@19lucka90 to ako ja ja som v 26tt bola ze skrateny...a potom v 28tt znova...len neviem ja mam krcok teraz 3,8cm....a ked ciram co pisu zeny maju to o dost menej...tak neviem co som potom vlastne mala zle...ci bol zmaknuty...som zvedava co mi zajtra povie...

tomasko27
9. dec 2015

@marinka70 Ahoj som doma.Neotvaram sa a ze je to lepsie.No mam odychovat.Drzim palce na zajtra.

19lucka90
9. dec 2015

@marinka70 to s 3,8 ta tahaju do nemocnice? Mne ho nemerala. Iba palpacne pozrela.

curlynka
9. dec 2015

@marinka70 no s 3,8 cm ozaj nemusis do nemocky....to je paradny....

marinka70
9. dec 2015

@19lucka90 no ved dlzka je fajn...len moj gynekolog ma vzdy kontroluje iba rukou (nemeria sonom) a povie ze to mam horsie...ja neviem podla coho to potom je...ja sa nalakam...a pridem do nemocnice a tam mi povedia ze to nemam taky zly nalez

@curlynka tiez neviem...mozno mu nieco nesedi rukou ked ma kontroluje...vobec neviem....nevyznam sa v tom...a ty si pekne na tom 37tt to ste uz za vodou 😉 este nech je dobry porod

mirka2405
10. dec 2015

Ahojte, chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou so skracovaním krčka. V 2O. týždni na kontrole dr. namerala cervikometriou dlžku krčka 29 mm, zvažovala prípadnú hospitalizáciu a možnú následnú serkláž ( túto som mala robenú aj pri prvom tehotenstve, keďže som po konizácii krčka). Dopátrala som sa však , že v ČR sa už od serkláže upustilo a úspešne nasadzujú Utrogestan. Dohodla som si konzultáciu s MUDr. Záhumenským (mimochodom úžasný človek, prístup) , ktorý má niekoľkoročnú prax v ČR, nasadil mi Utrogestan a po dnešnej kontrole v 24. týždni, stav upravený, cervikometria 33 mm, serkláž nie je potrebná, mám povolené aj prechádzky, vlastne všetky bežné činnosti.

marinka70
10. dec 2015

@mirka2405 wau...tak to je uplne super...a toto vsetko bez hospitalizacie? to je super..ja som dnes mala kántrolu krcok vraj 3cm a ze nemusim do nemicnáce...tak sa tesim ako blcha..a co je to za liek ten utrogestan?? to sa ti krasne upravilo...mne vzdy daju len magnezko a kludovy rezim....a toho doktora si kde nasla?

19lucka90
10. dec 2015

@marinka70 to si na tom dobre. Snad sa aj ja zajtra pridam s dobrou spravou.

marinka70
10. dec 2015

@19lucka90 no praveze sa kukal na mna ten doktor tak kriticky...uz neviem vsetko zalezi asi aj od doktora...ale som rada ze som doma....zajtra drzim palce nech tobaj tebe vyjde ako mne... 😉
my sme vlastne aj v rovnakom tyzdni...a vies co budes mat?

mirka2405
10. dec 2015

@marinka70 MUDr. Záhumenský je prednostom gyn.-pôr. odd . v Trnave, predtým pôsobil v Kochu a predtým viac rokov v ČR, link na neho http://www.zahumensky.eu/. Partner je z Prahy, tak sme zisťovali, aký je postup tam a dopátrali sme sa k Dr. Záhumenskému. Utrogestan je progesteron, na noc si 2 tbl. vkladám do pošvy až do 36. týždňa ich mám naordinované. Tak som aj ja šťastná, že to pomohlo, lebo do nemocnice som nechcela ísť v žiadnom prípade, a už vôbec nie podstúpiť serkláž. Nemám s ňou dobrú skúsenosť, tvrdlo mi po nej bruško a aj som o porodila v 37. týždni, o niečo skôr, odtiekla mi plodová voda.

19lucka90
10. dec 2015

@marinka70 ja mam termin 29.2 podla sona a podla pm 2.3. Dufam ze sa vobec vybavim.dnes mi tam nebrali telefon. Budrme mat dievcatko. Pravdepodobne elisku

marinka70
10. dec 2015

@19lucka90 ja mam termin 22.2 a teraz mi povedal 27.2....a my cakame chlapceka...raz mi to povedal a dnes ked som sa pytala tak mi povedal ze ma medzi nohami pupocnu snuru ze nevidno....tak to je zatial prekvapenie....ale zatial ratame s Adamkom 🙂

19lucka90
10. dec 2015

@marinka70 kde sa chystas rodit?

marinka70
10. dec 2015

@19lucka90 no som z Ružomberka...tak asi tu...aj ked sa toho dost bojim. A ty?

19lucka90
10. dec 2015

NR..neboj ked vydrzime do terminu bude dobre a pri babe v naruci to bude stat zato

marinka70
10. dec 2015

@19lucka90 no ved presne vydrzat aspon do 37tt...

19lucka90
11. dec 2015

@marinka70 uz som po poradni. Chvalabohu doma. Moj nalez sa za 8tyzdnov vobec nezmenil. Vdaka bohu. 30.12. Idem znovu.musia mi brat krv a ze to este pozre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre