Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

dianka3
19. apr 2009

🙂 Petka, no ja som otehotnela prvy krat ked som mala 18 a malu som uz porodila v 19. no a potom nasledovaly tie dva potraty 😔 😢 ..... Tak si to vies predstavit ze sme toto babo vôbec neplanovali,proste prislo to ako bles´k z neba 😀 a priznam sa nachvilku som uvazovala aj o preruseni tehu ☹ lebo som vôbec neverila ze sa to podari ale oj manzel bol zasadne proti tomu a vravel aby sme si to nechali a ze ked to ma odist tak to odide samo a nie aby mi sme to dali prec 😢 hned som si to rozmyslela lebo v kutiku duse som sa velmi tesila a tak sme si dali zase novu nadej... a som velmi rada ze to tak dopadlo,nemyslil si ze som nad interupciou rozmyslala bolo to iba poldnove uvazovanie a aj to som uz olutovala a som stastna ze teraz nosim toho drobceka pod srdieckom 🙂 velmi ho MILUJEM!

Inac ano super ze sme len tak kratko vydate 😀 aspon si este uzijeme 😀 ale to preco koli tejpoistovni? 😨 to preco tak hlupo tam maju?Inac neviem ako tebe ale mne velmi rychlo ubehla svadba ,co mi je aj troska luto lebo take najkrajsie dni ubehnu tak skoro 😅

petkaerdal
19. apr 2009

Dianka preto,lebo som v AT a poistka,ako samoplatca,zdravotnu myslim stoji cca 300 eur mesacne,riadna palka 😖
takto som na manzela pripoistena,mam tu riadnu zdravotnu starostlivost,budem tu aj rodit a na to ,aby ma mohol na seba pripoistit sme potrebovali sobasny list..kedysi sa to dalo bez neho,stacilo,ze par uviedol,ze ziju ,ako druh a druzka,ale uz tu je asi velmi vela cudzincov a vela sa to zneuzivalo aj kvoli materskej,tak sa to zmenilo..ale uz mi to vobec nevadi,som rada,ze zijeme,ako sa patri 😉 😉 😉
a svadba mi tiez velmi rychlo ubehla,ja som si ju uzila spon 2x,jednu tu a jednu na Sk..ale obe usli rychlo a zopakovala by som si to 😀

Dianka a vy ste pri prvom tehu neuvazovali nad svadbou? ked ste sa brali az teraz?

a neboj,nemyslim si nic zle o tom,co si myslela,clovek ma niekedy vseliake myslienky,aj mne sa to stava...horsie,keby si to bola urobila...
som velmi zvedava,ked ukazes fotky malickeho a ja dam tiez do albumu moje male dievky 😉

petkaerdal
19. apr 2009

ozaj Dianka a tebe lekari nikdy nepovedali,preco si o tie dve deti prisla? nevies,kde bol problem?
mala si to ozaj velmi tazke,ako aj ja,ale ja zase v inej veci 😔
ale nase stasticka uz mame a za par tt budu doma v postielkach 😉

dianka3
19. apr 2009

Petka ajoj 🙂
prepac ale AT? neviem co je to? ty nebyvas tu na slovensku? a akoto ze ste mali dve svadby? ved jedna plati vsade na svete nie?no 300 e je fakt riadna palka 😕 a to co je zac ako sa tam o teba staraju?
no my sme este o svadbe neuvazovali kedze som mala 19 ale potom neskôr ano no a by sme mali uz skor ale kedze som bola tehu a rizikovom tak z toho nic nebolo.Inac ani teraz by som sa nebola vydavala lebo 27 juna som potratia 😔 a 16 augusta hned svadba
neboj nehnevam sa nateba vôbec, ja som len chcela vediet ze ci koli tomu ze mam len toklko rokov si uz somnou nebudes pisat abo co kedze som od teba mladsia,som si myslela ze si chcela seberovnu
a neboj urcite dam fotky mojej lasky do albumu a dufam ze aj ty budem sa velmi tesit 😀

petkaerdal
19. apr 2009

mne je jedno kolko mas rokov,ja popisem s hocikym 😉 😉 😉 ved mame o com pisat 😉
AT je Dianka austria,som v rakusku,tu som sa vydala
a dve svadby preto,lebo tu s manzelovou rodinou a potom na Sk s mojou,aby vsetci nemusel do Viedne a opacne...ale mimo toho sme mali aj tretiu na urade 😀 kazdy bola v iny den,takze som si brala mojho 3x 😀

tu je vsetko drahsie,ved v rakusku ,ako samoplatca zdravotne poistenie stoji 300euro mesacne,ked som pripoistena na muza tak platime nejakych 80 eur mesacne a mam tu narok ,presne,ako ty na Sk,normalne chodim vsetkym doktorom,na Slovensku uz poitovnu zdravotnu nemam,to som zrusila....

mozem vediet v ktorom meste byvas? mozes napisat do posty,ked nechces verejne 😉

petkaerdal
19. apr 2009

Dianka a neodpisala si mi,ze co povedali na to lekari,ked si prisla o babätka,preco sa to stalo? ak teda vies preco 😔

dianka3
19. apr 2009

Petka 🙂
jaj aha takze takze si si vzala rakusana? a tvoj muz vie po slovensky? a ako sa ti tam byva? je to lepsie? a ty vies teda dobre po nemecky? to ako ste sa s muom spoznali?
no ja byvam v Turc.kKacanoch okr.Martin
no neviem 😒 nikdy mi lekari nepovedali preco som potratila 😔 mozno ze koli krvi ze mam zlu zrazanivost fakt neviem bola som aj na hematologii az teraz pri tomto tehu, lebo predtym co som mala take pi.... gyndy tak ma nikam neposielali. az teraz ked mam dokiho ma poposielal aby sa to uz nezopakovalo,preto si teraz picham injekcie do brucha na riedenie krvi no a 3 mesiace po porode pojdem zas na hematologiu a zase mi spravia testy lebe teraz ked mi brali krv som uz bola v 12tt a to mohlo suvissiet z tehu,ale docentka radsej nic neriskovala a u od 12tt si picham clexane-no moj muz mi picha do bruska 😀 lebo ja sa bojim pichnut

petkaerdal
20. apr 2009

Ahoj Dianka 😉
manzel nieje slovak ano,po slovensky vie pekne,naucil sa za tie roky odomna krasne rozpravat,byva sa mi tu nie moc dobre,ale zly zivot tu nieje pre toho ,kto je nauceny zit vo velkom meste,ja pochadzam z dediny,ja si neviem na mesto zvyknut,ale co sa tyka tak celkovo toho zivota,co si budeme vraviet,ved vies,ze kazdy uteka von,takze z tohto pohladu tu zivot lepsi je,clovek nemuzi zit tak skromne,ako na Sk,momentalne teraz riesime bytovu situaciu,tak dufam,ze za par mesiacov tu uz nebudeme,po nemecky viem,ale ci dobre..to asi nie,tak normalne a spoznali sme sa tak,ze som robila casnicku v bare u svagra a tam som spoznala mojmo manela 😀 😀 😀

tych pi...gynekologov je viacej,aj ja som sa s takymi stretla zial 😠 ,nechapem,preco ti hned nedali tie injekcie na tu zrazanlivost,ja s tym problemy sice nemam,ale mam kamosku a ta to teda picha od zaciatku tehu,nic neriskovali lekari...mozno by sa nic nestalo 😔
ja som okres Topolcany

dneska u nas prsi,o nicom pocasie...

ako sa citis???tie tt sa vlecu 😠

dianka3
20. apr 2009

Avojcek Petka 🙂
no nam tu krasne svieti slniecko a je fajnovo teplo 🙂 asi pojdeme na zmrzlinku 😀 no dufam ,vies moja akosi ma od vcera vecera boli zaludok,ale tak ako keby mi donho niekto silno kopol ☹ ja neviem aj sa mi tak hnusne odgrgava jaau strasne ma boli a ja uz neviem co mam robit,inac teraz to trosku preslo tk uvydim.
Bojim sa myslis ze to citi aj babatko? mysliis ze mu tym ublizim ak aj mna boli zaludok? strasne sa bojim ☹

a teraz by ste chceli ist byvat tu na slovensko 🙂 ? to by bolo fajn 😀 doma je doma
a dufam ze malicke budu slovenky 😝 vies take kocky
a ked moc nevies po nemecky ak ste sa dorozumeli s muzom? 😀

petkaerdal
20. apr 2009

Dianka 😉
nemyslim si,ze to ,ze ta boli zaludok by malo malemu ublizit,preco? to nema vplyv,aj mna minule bolel,nieco asi zjedla,mala som skrce...to babetko neciti isto,neboj...
dufam,ze aj tu vyjde slniecko dneska,tiez by som si dala zmrzku,uz mam na nu chut tyzden 😝

nie na slovensko,tam by sme byvat nesli,mojmu sa tam sice velmi paci,ale co by tam on robil netusim,chceme ist von z Viedne na domcek,mozno nieco coskoro kupime,mame nieco na ruke teraz

nenapisala som,ze neviem po nemecky,napisala som,ze nie dobre,som cudzinka a nikdy nebudem rozpravat,ako rakusak,ale beznu hovorvu rec ovladam,dorozumiem sa v pohode 😉 bola som aj v nemocke a vsetko som pekne rozumela,nevedela som niektore slovicka,napr.ako sa povie krcok maternice a tak,ale inak nemam problem 🙂

petkaerdal
20. apr 2009

a pre ake obcianstvo sa rozhodnem pre moje dievcata netusim este,musim si to rozmysliet,mozu mat slovenske alebo aj rakuske...aloe neviem este 😅 🙄

dianka3
20. apr 2009

petka, no a co ak mam dajkaky vyrus? ved to co zjem predsa papa aju babo aked mam zžaludok pokazeny tak on dostava taku zlu stravu nie? ☹

petkaerdal
20. apr 2009

nie Dianka,len ti mozno nieco uskodilo,preco by si mala mat virus,len na somariny nemysli uz..dobreee to bude,aj mne niekedy zaskodi alebo je mi tazko,to je normalne,aj babo tlaci na zaludok....hlavne neboj 😉

dianka3
20. apr 2009

no dufam moja a co mam papat? bojim sa setko mozne zjest?no ma aj prehana su nato nejake kvapky?

petkaerdal
20. apr 2009

prehana ta? to by si mala ist asi s tym k dr.,kamoska bola a dostala nieco proti tomu,to dobre asi nieje

a papat ,co ja viem,ja papam vsetko mozne,co mi chuti,nedavam si pozor,co je lepsie a co nie....

o tom prehanani to povedz urcite

fatulda
20. apr 2009

Ahojte kocky,

tak ja som dnes bola u lekara - a potesil ma, krcok sa mi nezhorsil, je formovany a zavrety, cize sa to nezhorsilo od poslednej poradne, fuha, taka som rada 🙂 Asi pomohlo aj to vylihovanie 😉 ..len velmi dufam, ze sa to nebude zhorsovat..

Dianka, aj moja kamaratka mala par krat problemy s prehananim pocas tehotenstva, ale preslo jej to a nemala s tym ziadny problem..ale radsej to doktorovi povedz

Petka - uz mate vybraty kocik pre male? a ty byvas priamo vo Viedni? ja som inak z BB, ale byvame v BA, cize kusok od Viedne 🙂

petkaerdal
20. apr 2009

ahoj fatulda

som rada,ze ho mas ok,nech este par tt vydrzi 😉
ja idem az na dalsi tyzden v pondelok,dufam,ze som tiez ok

ano priamo byvame vo Viedni

dianka3
20. apr 2009

petka,avoj no uz ma to preslo tak dufam ze sa to nevrati. a ako sa dnes mas?
uz papam aj ja ale este to ide domna pomaly 😝

petkaerdal
20. apr 2009

tak pekne papkaj a vykrmuj chlapca 😉

dneska celkom dobre,akurat somn malo spala v noci,troska som to prehnala s pracou,dufam,ze krcok mi to prezije,ale uz lezim a oddychujem...draheho mam v praci,tak som sama

a ty,ako sa mas dnes?

dianka3
20. apr 2009

ale sme boli v meste vyplatit seky a boli sme v bille na nakupe. jjj taka som unavena a strasne ma boli chrbat 😅 to rastuce brusko mi dava riadne zabrat 😀
No aj ja som malo spala 😝 koli tym bolestiam zaludka som sa skoro stale budila.
a som zvedava ze co ako ja som natom s tym krckom,ved uz dobre tri tyzdne neviem ako som natom 😖 mam strasny strach a k dokimu idem az 28 😒 juuuj az na tyzden ty ides teraz stvrtok sak?
sa bojim aby sa mi neskratila ba co horsie aby som sa uz neotvarala 😔 bojim sa

petkaerdal
21. apr 2009

dobre ranko 😉
Dianka,si predstav,ze mna ti chrbat vobec neboli a to boli teda skoro kazdu tehulku a mna nic 😝 ,ale to bude asi tym,ze vela nestojim cez den
dneska som zase bola hore do 3 😖 ,to mam dobru pripravu na male teda...
nie ja nejdem vo stvrtok,do nemocky idem 30 na kontrolu,to mam termin a k mojmu gynekologovi pojdem v pondelok,tiez sa velmi bojim,ale nemyslim na to ,nebudem sa trapit...
skus na to nemysliet aj ty,lebo takto by sme sa zblaznili,kasli proste na to,ved aj tak Dianka co sa ma stat sa stane,ale ja verim,ze to mame obe dobre 😉
ty ides aj do mesta? to ja nejdem uz vobec takmer,asi by si ani ty nemala,kym nemusis radsej

ty asi moc cez den nepezis vsak,ked musis aj okolo malej?? ci manzel je doma?

zuzka279
21. apr 2009

Ahojte kočky. Ako sa mávate? Už pár dní som nepísala, čítala som si však vaše príspevky, takže som plne informovaná 😀
Ja sa tiež snažím stále ležať, vôbec ma to nebaví, ale ešte že môžem ležať aspoň aj na dvore. 🙂 Ja idem na kontrolu v pondelok. Už teraz mám strach. Uvidíme čo bude. 😲
Petka to je super, že ´ˇTa nebolí chrbát. 🙂 Ja keď neležím hneď ho cítim a aj akokeby bolesť lonových kostí. Preto sa snažím viac ležať.
Dianka neboj sa, ale tiež si myslím ako Peťka, že by si moc nemala behať. Istota gulomet. Veď už to máš za pár, tak vydrž aspoň ešte pár tt 😉 Viem, že je to ťažké, ale ty už to máš za kratšiu dobu ako ja

petkaerdal
21. apr 2009

Zuzka ajoj,ze sa ukazes aj 😀
ja idem tiez v pondelok,tak som zvedava,ako obe dopadneme,dufam,ze ale dobre
inak sa mam ja celkom fajn,to ze som stale na wc uz beriem,ako beznu vec,ze sa v noci nevyspim tiez...
lezanie ma nebavi,ale co narobime vsak,doma vsak fungujem takmer normalne,akurat von nechodim,snazim sa aspon viacmenej sediet

a ty ako??? co nove?

zuzka279
21. apr 2009

Ja so tiež na wc viac ako v posteli 😀 . Keď som bola tehotná s Emkou, tak mi muž hovorl, že si mám na wc zobrať aj paplón aby som toľko nemusela behať 🙂
Uvidíme ako dopadneme v pondelok, dúfam, že to bude primerané, nič horšie 😒
To je super, že normálne funguješ. Aspoň Ti skôr ujde čas 😉 Ja väčšinou ležím. Ale keď dojdú kamošky, tak aspoň vtedy posedávam. Ale hneď to cítim ☹

petkaerdal
21. apr 2009

Zuzi,no neviem,ci je to super,asi by som mohla troska menej,ale to lezanie je o nervy,aspon ked mam muza doma,spravime si ranajky ,posedime na balkone a tak,nelezim cely den..ale ked odide do prace,tak som viacmenej v polosede..
kamosky si ani nevolam k sebe,lebo to by som nelezala vobec....

dufam,aj ja ze to budeme mat obe aspon tak,ako naposledy v pondelok

beruska113
21. apr 2009

Fatulda,
blahozelam, ze je to OK.

Petla,
tak ten chrbat ti riadne zavidim, ja som uz v 20tt ledva vydrzala v robote, cely cas sediet, skoro som sa tam zblaznila. Aj teraz, ked dlhsie nemam zmenu pohybu, tak je to horor. Mna bolia niekedy aj kde lezim. Ta inak obdivujem, ze si odisla byvat do zahranicia. My sme byvali asi 1,5 roka vo Svajciarsku a mala som dost. Je to uzasna krajina, aj nemecky viem, ale stale som sa tam citila ako cudzinec, aj ked ludia boli mili. Ale obdivuje deticky, co vedia 2 jazyky. To ti zavidim, ze budu tvoje baby vediet.

Zuzka, tie krize mame podobne, tak sa drz.

Ja nastastie spavam celkom dobre (klop, klop, klop). Ale s hrozou cakam, kedy sa to zhorsi. Ja sa len raz zobudim a potom spim do ranecka bieleho. Potom toho uz asi moc nenaspime, ze?

Som inak cela happy, vcera som kupila kocik. Tak dnes s muzom vozime od rana 🙂

zuzka279
21. apr 2009

Beruska, aký kočík si kúpila? 😕

petkaerdal
21. apr 2009

ahojte
beruska,ved mne sa tu ale nepaci zivot,ale co na SK povedz,co tam? ked moje deti tu mozu mat lepsiu sancu na zivot ,inak tu je 80% cudzincov,takze sa tu ,ako cudzinka necitim,lebo vonku stretnes menej casto rakusana,ako cudzinca,takze to tu beru tak normalne,ale mas aj pravud,lebo na uradoch a tak ti to daju niekedy pocitit 😅
ved uvidime,kolko tu vydrzime a co bude za par rokov,to je vo hviezdach

beruska odfoti kocik a daj do albumu,aky ste kupili? alebo hod nejaky link,kde mozme kuknut

sirinka
21. apr 2009

petka tak ja som zvolila zivot na sk a pracu v rajchu...mne sa inac nezda, ze by vo viedni mali deti ovela lepsiu sancu na zivot ako napr. v Ba...ale asi zalezi od uhla pohladu...
a co sa tyka zlozenia obyvatelstva, fakt ze poraaadneho viedencana sa uz asi neda stretnut...tych zachvilku budu vystavovat v muzeu 😀
sme sa s mm smiali, ked sme chodili vybavovat pridavky po uradoch, ze by to trebalo nafilmovat ake narodnosti sa tam najviac potuluju...

petkaerdal
21. apr 2009

sirinka,ale moj mm nieje slovak,takze som tu s nim,on tu ma svoj zivot ,svoju rodinu a pracu,aj sme chceli na sk zit,ale co by tam on robil netusim

ozaj tu budu rakusakov vystavovat v muzeu o chvilku,hihi
a kde v At pracujes? niekde pobliz Ba?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre