Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
14. jún 2009

Zuzi, o tom nasom kludovom rezime nikomu nehovor..pssst... 🤐 😅 Keby daco, leziiiime kolko sa da...Sak a ne? No a virusy uz nech vas zdaleka obchadzaju. 😠

No, som prave prisla na to ze pointka, sme menovkyne!!!! 😀 Sranda toto. 🙂

pointka
15. jún 2009

dakujem baby za gratulacie. Malinku uz mam na izbe, mam dost mliecka, rychlo sa mi spustilo a mala dobre papa 🙂 je velmi dobrunka, mam z nej velikansku radost.
Ja som na tom troska horsie, mam zapalenu ranu, dost velke bolesti a teploty takmer 39 ☹
Tak snad sa z toho vylizem, co najskor.

Strasne vam prajem, aby ste vydrzali do konca a zazili tento neopisatelny pocit mam pri sebe babatko, kojit ho a pod 🙂

petkaerdal
15. jún 2009

ahojte
dakujem Zuzi 😵

zuzka279
15. jún 2009

Janka, tak dohodnuté. O tom našom kľudovom režime budem tichúčko 😀

Poi, som rada, že je všetko OK (teda až na tú zapálenú ranu). Dúfam, že to čoskoro prejde a nestratíš mliečko pri teplote. Ale nechcem bosorovať. Snaž sa kojiť. Mne sa mliečko pri Emke stratilo dosť skoro, cca po týždni.
Malinká je malé zlatíčko. Všetko dobré prajem 😉

beruska113
15. jún 2009

Caves baby,
ja som sem rano napisala cely roman ako vzdy a naraz ze chyba stranky a potom sa mi nedalo vobec prihlasit.

POI,
nech Ti ta horucka a bolesti rychlo pominu. Inak napriek tomu ide z Tvojich pismenok tolko radosti a pozitivnej energie, ze az.

JAnka, Zuzka,
to uz mate taky nekludny kludovy rezim, skoro ako ja 😉 Len sa drzte.

BAby neberiete niektora homeopatika? Vraj dost pomahaju aj pri porode, kamoska nejake mala , lekari ju strasili, ze sa bude otvarat este riadne dlho, dala si tie tabletky a sup vsetci lekari sa cudovali ako sa rychlo otvorila. NIektore vraj pomahaju aj pri tvorbe mlieka- to som zistila na stranke MK. NEmate skusenost?

zuzka279
15. jún 2009

Beruska, tak o tých homeopatikách som nepočula. Ale môže na tom niečo byť.

beruska113
15. jún 2009

Idem skusit tej kamoske zavolat, lebo normalne v lekarnach o tom moc nevedia, ked som bola na zaciatku tehu chora, nechcela som antibiotika, a v lekarni mi nevedeli poriadne poradit, aj moja obvodna bola proti, ze to je hlupost.

zuzka279
15. jún 2009

Ja som brala homeopatiká aj na hrdlo aj na kašel. Podľa mňa to má niečo do seba

marcela22
15. jún 2009

Tie homeopatiká pri pôrode neviem ako sa volajú, ale pokiaľ viem, užívajú sa počas pôrodu myslím každú hodinu a majú pomáhať od bolesti, nepočula som o tom, že by urýchlili otváranie, ale človek nikdy nevie...no a homeopatiká na rozbehnutie laktácie sa volajú Ricinuc Communic 5Ch a vraj naozaj pomáhajú, po pôrode určite vyskúšam. Na zastavenie laktácie sa užíva Ricinum Communis 30Ch, takže je dôležité nepopliesť si názvy, teda to čísielko v nich. Na prechladnutia a proti chrípke si bežne dávam Oscilococinum, od kašlu sirup Stodal, od bolesti hrdla myslím Homeovox, od nádchy Coryzalia a od alerigie Rhinalergi. myslím že iné som zatiaľ neskúšala...

jankapo
15. jún 2009

Ahojky,
ja na homeopatika nemozem nic zle povedat...podla mna,ked nepomozu, neuskodia. Mozno je to fakt cele len placebo efekt. Ja som bralatie co spominala marcelka-na kojenie a na zastavenie...ale len ked som mala laktacnu krizu...a mala som pocit ze zabrali.... 🙂 Raz na mna liezlo cosi, tak som dala hned v noci jak som citila to Oscilo a potom este cely den jak tam pisu a bola som fit...podla mna ked sa choroba vcas podchyti, tak pomozu aj homeo, ak je rozbehnuta, prednost dam klasickej liecbe...A lekarne, niektore nevedia poradit, niektore sa specializuju a su v tomto super...Takze zavisi...
Dnes som bola na kratkej prechadzke...baby, ja ked chodim a fungujem, som ok...lahla som doma a 😖 . Brusko tvrdlo jedna radost... ☹ Nechapem tomu.

Pointka, tebe prajem co najrychlejsie uzdravenie...moooja zlata. Neboj sa nic, mliecko bude,len to nevzdaj...psychika je najsamdolezitejsia!!! Teplota mliecku by nemala vadit, len okolnosti s tym spojene. 😒 Strach, vycerpanost...Joj, ale neboj nic, Polakove toho zvladnu.... 😎 😀

Beruska, myslim ze o homeo k porodu je tu tema...nie som si ista, ale mrkni na to. 😉

pointka
16. jún 2009

dakujem baby za pekne slova. Uz sme na tom trosku lepsie. Dnes mi daju uz nove antibiotika, co budu presne vybrane podla citlivosti, tak ak zaberu, do 2 dni by som mohla is domov. Malu uz treti den len kojim, uz mi ju nedokrmuju a priberame 🙂 mliecka mam zatial dost, nemam ho navyse, ale pre malu staci.
Zuzka preco si stratila mliecko po tyzdni? Ja sa toho tak bojim, ze ho stratim, mna to tak bavi kojit.

Baby ja som tak stastna 🙂 mat babatko je uplny zazrak 🙂 dik, ze na mna myslite 🙂

beruska113
16. jún 2009

No MArcelka,
Ty si jaka homeopaticka. DIky za rady, aspon som sa utvrdila v tom nazve na spustenie mlieka. Tak som volala tej kamoske, k tomu homeopatobvi sa objednava min 3 mesiace vopred, tak to uz asi nestihnem, jedine ze som tehu 24 mesiacov ako slon. Toho tusim zacinam obdivovat. Skusim zistit, ako sa volaju tie lieky od bolesti. Som uz zistila, kde je homeo lekaren u nas.

JAnka, temu idem hladat. Diky.
JA uz sa smejem sama na sebe, ako zacinam stresovat. 😲 😀 UZ som zistila, ako sa vola domaci klistir (asi tam ma byt po l ypsilon, ze? Mozem sa hanbit, ze neviem'. Vcera som sa konecne pokusila po neviem akom chystani na masaz hradze, dobra bolest. A to ked pojde babo, tak to bude pecka.

Zuzi ako,
uz je lepsie?

Poi,
normalne ma ta Tvoja posledna veta nabila pozitivnou energiou. UZ som vazne zvedava, ake to bude. JA by som tiez tak strasne chcela kojit. Dufam, ze sa to podari.

Dnes idem zrusim pozvanie na svadbu co je 11.7., asi by som sa tam uz nedogulala, ak este vobec budem doma.
ZAjtra idem na poradnu a mam taky blby pocit, neviem ci ma neda kvali tym opuchom do nemocky. Tak keby nepisem, tak som tam. Drztee palce. Hlavne mam nervy, kto bude doma varit, lebo sa ide robit fasada konecne.

marcela22
16. jún 2009

Beruska, aj ja obdivujem slonie mamičky stále viac a viac 😀 A tá pôrodná hmotnosť ich "drobčekov" je tiež riadne číslo 😖 😀 😝 Neboj, pri pôrode Ťa bolia iné veci a miesta, ten spodok je taký napnutý, že vlastne ani nebolí, aj keď nasrtihujú tak väčšina žien to ani nepostrehne. Tá masáž je nepríjemná, ja som to skúšala v prvom tehu raz a stačilo mi. A ten domáci klystír je "YAL", ale to už asi vieš🙂 Len sa keď tak v porodnici popredu informuj, či to bude O.K. keď prídeš už vyprázdnená, niektoré pôrodnice radšej spravia ten "svoj" aby mali istotu...a na tie homeo idem mrknúť, možno dve nájdeme viac. tiež nad nimi uvažujem ale ja chcem hlavne epidurááááááál 😅

marcela22
16. jún 2009

Tak som našla toto:

pred pôrodom:
arnica montana - preventívne proti bolesti, krvácaniu, opuchu a trombólii, tiež na urýchlenie hojenia pôrodných poranení
gelsemium - strach z pôrodu - TIETO si zoženiem asi u teraz 😀 😀 😀 😀 😀 😀

počas pôrodu:
caulophyllum - uvoľnenie svaloviny krčka maternice, uvoľňovanie prudkých, nepravidelných a neúčinných kŕčovitých sťahov, zmiernenie bolestí vyžarujúcich do slabín a stehien

actaea racemosa - silné nepravidelné bolesti, spazmus krčka maternice, intenzívne bolesti vyžarujúce do bedrových kĺbov

po pôrode:
staphysagria - hojenie rezných chirurgických rán (nastrihnutie hrádze)

zuzka279
16. jún 2009

Marcelka, tak ty si teda šikulko, našla si celú lekáreň. 😀

A inak ako sa mávate? Beruška, zajtra držím palce na kontrole. Budem Ťa tu zajtra očakávať. To môžeš opúchať aj z tepla.

Mne je dnes lepšie, ale ešte nie úplne. Zajtra idem jednej známej rehabilitačnej sestre, aby mi dala "dokopy" krčnú chrbticu a vrch chrbáta. Dúfám, že už mi potom bude OK.

marcela22
16. jún 2009

Zuzi Teba to teda drží dosť dlho, potvora 😠 Dúfam, že po tej masáži už budeš O.K. a budeš si zasa môcť naplno užívať bruško a posledné týždne tehotenstva. Akoby tých problémov nebolo aj tak dosť...

Beruška, aj ja veľmi držím palce a zajtra Ťa čakáme, tak nás "nesklam" 😉

zuzka279
16. jún 2009

Marcelka, už som myslela, že som Ok a pred chvíľkou som sa zase klaňala wc-ku. A to som sa konečne trošku najedla a vidíš. ☹

beruska113
17. jún 2009

No baby tak som tu len na kuk,
Zuzi to klananie ma mrzi. TY tusim vela nepriberies. Ale uz to len hadam zmizne.

MAcka,
uz aj ja som nasla tie homeo, len pri tej arnice su rozne cisla a kazda je natrosku ine veci, teda tak som sa docitala. EKd stihnem, tak skocim do homeo lekarne. Som mala teraz za 10 min dvoch poslickov a vcera tiez par. Muz sa uz zlakol, a stale sa vypytuje ci uz. Zlaty je 🙂
No tak idem dosusit vlasy a padam.
papa zatial 😅

sue250
17. jún 2009

caute baby uz som doma po cerklazi, poviem vam bol to des, styri dni som lezala dole hlavou cikala kakala do nadoby priserne ale zasili trvalo to pat minut dufam ze to vydrzi este dajaky vred mam na krcku ja to nemozem mat jednoduche a teraz len lezat a lezat. ☹
pointka blahozelam
baby mam jednu otazku aky je rozdiel medzi brankou a krckom, povedal len lekar ze branka uzatvorena a krcok drzi .

beruska113
17. jún 2009

Kde ste vsetky? 🙂
Sue,
tak blahozelam, hlavne ze si vydrzala. JA som z tych medicinxkych veci uz jelen,ale nie je zakrckom branka, ktora urcije ci sa otvaras alebo nie? Ale netusim, to je len typ.
¨
Joj bab y, tak od zajtra chodim na rizikovu poradnu do nemocnice. Mam tam ist uz zajtra rano. Sa moj doki urcite tesil, ze saa ma uz zbavi. Sme sa dnes uz smiali, ze som cela pozitivna. Zistili mi uz aj streptokoka. Tak pre istotu budem cely porod pripominat nech nezabudnu na infuziu antibiotikovu pred porodom a injekciu po.
Inak Luki je vraj taky velky, ako byvaju babtka narodene v termine. Takze ak by sa narodil aj dnes, inkubator nehrozi. Som zvedava, co mi povedia zajtra. Uvidime, ci nepojdem aj na cisarsky alebo mi nedaju vyvolavacku.

Som dneska tolko ovocia a zeleninky nakupila, ze neviem co skor papat.

kolka1
17. jún 2009

Ahojte kocky, prisla som vas kuknut 😉 . Pre osviezenie chodim do prace a krcok mam 1,5 cm 😕 😨 ale moj doky to zatial berie sporotovo (pohrozil ze sa to nesmie zhorsit) a jediny kto sa vzrusuje som asi ja 😅.

Sue co je cerklaz? Zasitie? Drzim palce, aby vam vsetko dobre dopadlo.

Beruska tak ty si asi schytala vsetko co sa da? Podla mna Lukasko bude bozie dobre dieta, ked Ta takto vytrenoval pocas tehu.

marcela22
17. jún 2009

Sue aspoň že už to máš za sebou! Ale prečo si bola v nemocke tak dlho? Niektoré baby myslím idú domov už na druhý deň (alebo ešte ten istý???) a ešte mi nikto na rovinu nepovedal, že je to také nepríjemné:( Sa docela bojím, aby ma časom tiež nezašívali:( Mimochodom, máš termín dva dni po mne 😀 Tu mi to nahodilo na 30.10. ale od doktora mám na 28.10.

Beruska, tak držím palce aby už bolo všetko O.K. Dúfam, že aj náladu a myslenie máš pozitívne 😉 Takže malinký nebude asi veľmi malé bábo, čo? Veď uvidíš, kedy sa narodí, už si si asi aj vydýchla že si v takom vysokom týždni a malinký už je prakticky donosený, že? Ja sa strašne bojím aby som nerodila príliš skoro, takže po 34 týždni si odfúknem a po 36 úplne vydýchnem...je mi ľúto, že mi tehu tak strašne ubieha, ale na druhú stranu som rada za každý uplynulý deň...
A najlepšie ohľadne tých homeo Ti určite poradia v tej lekárni, aj keď celkom presné info nájdeš určite aj na nete. A máš stále poslíčkov? Ja som mala pri prvom tehu tiež ale bolelo to úúúúplne inak ako pôrod, takže myslím, že to tiež rozoznáš 😀

sue250
17. jún 2009

marceli mne povedali termin 16.10

marcela22
17. jún 2009

Sue, tak to si mi utiekla s tým termínom 😀 ale ten dátum by som aj ja chcela, vtedy má narodeniny mama aj brat 😉

beruska113
17. jún 2009

Kolka,
ja v to tiez dufam. ALe tie choroby nie su take hrozne, len ma to uz nebavi. Sme sa uz dnes s mojim doktorom aj sestrickou smiali, ze mam toho pozhnane, ze ten kto ma bude rodit ssa nalistuje v tehu knizke. Ale kym nie je horsie, tak je to OK. 🙂 Tak snad bude dobry, ale hlavne sa bez problemov narodi moj chrobacik. Dnes som mu videla na sone rucicku, vsetky prsteky, strasne zlate to bolo 😀

MArcelka,
to asi vsetky citime rovnako, ze na jednej strane ratame dni a tyzdne a tesime sa kazdemu dnu, ktory bol OK a presiel, lebo to znamena, ze babo je zase trosku silnejsie, ale na druhej strane mam tiez pocit, ze mi cele tehu uslo medzi prstami a preslo to strasne rychlo.

Inak moja mama, ze ked si na mna spomenie, tak vidi datum mojho porodu na 21.6.- tato nedela a moj muz je Peto a on tvrdi, ze to bude na jeho meniny 29.6. ako darcek. JA som chcela 7.7., ale uz mi je to jedno. UVidim, co mi zajtra povie na tom rizikovom.

jankapo
17. jún 2009

Ach, tu to riadne zije. 🙂

Sue, to mi je luto, ze to bolo take krute... ☹ V ktorej nemocke ta sili? Novej? Ale jak marcelka pise, mas to za sebou a uz len dobre bude. Ja som prve tehu nonstop lezala od 21tt...mne to prislo fakt ako nemozne, nekonecne, nezvladnutelne...Aj som sa naplakala, ze ake nefer a tak. Nastastie, clovek vela zvladne a este rychlejsie zabudne... 😵 Stale som si opakovala- je to docasne, je to docasne...myslela som na ludi,ktori su cele dni priputani k lozku a nemaju ziaden "termin", ked to skonci. 😉 Tak som sa povzbudzovala, lebo sak nemal kto. Moc to nikto nechapal. 😔
Ale nevadi, zabudli sme uz.
Teraz by som mala lezkat, a nemozem...setrim sa, ale nelezim vkuse. S drobcom to nejde.
Chodi mi pomahat domov jedna baba s malym a v domacnosti, ale aj tak chcem byt stale s nim a vychutnat si kazdu chvilku...Obavamsa ze potom uz na neho nebudem mat tolko casu. Takze v podstate a uprimne, lezat sa mi nechce.

Mne toto tehu tiez celkom uteka, nic moc, ale lepsie ako to prve. 🙂 Ja som divna, ja si moc tehu ako take neuzivam...Tesim sa uz na babatko, fakt nic nechcem,len aby bol september. Ziadne take ody, ze the best time of my life. 😝 Proste uuuplne kruto povedane, nutne zlo na ceste k materstvu, ktore je uuuzasne...to hej. 🤐
Jedine krasne cosi je kopkanie babatka. To je neopakovatelny pocit. 😵 😵 😵

Beruska, nechcem ta strasit,ale rodis po 10tom juli. 😉 Stopro.

Ja homeo nebudem riskovat, aby som neporodila doma na wecku. 😀

Kolka, aj ja by som chcela takeho doktora!!! Ja sa obavam ze nase krcky nie su o krckoch ale o pristupe nasich lekarov... 😖

beruska113
17. jún 2009

JAnka,
to si ako prisla k tomu datumu? JA som sa chystala rodit rychlo 😀 a prist do nemocky na poslednu chvilu, ale kvoli tomu streptokokovi tam musim byt 4-6 h. pred porodenim, aby to bolo OK. A co ked to nestihnem?-som sa sptyla dokiho a on ze stihnem, ze to take rychle zas nebude. Tak uvidim.

Zuzka nechodi, snad nic vazne.

jankapo
17. jún 2009

Sak rychlo porodis, ale nie skoro.... 😀 😀 😀 Fuha a tvoj doki si je odkial taky isty??? 😲 😎

No zuzka snad len oddychuje... 😒

zuzka279
17. jún 2009

Ahojte kočky. 🙂 Ja som bola dnes na tej masáži a pozrieť kočíky v centre. Zistila som, že na obrázku a v skutočnosti nie je kočík taký istý. Potom som bola s malou vonku, takže až teraz sa hlásim 😀 Dnes ste sa riadne rozpísali 😀 A pozerám, dnes tu bolo veľa kočiek, ktoré tu už neboli dávnejšie 😉
Beruška a ako vie doktor, že nebudeš mať ukážkový rýchly pôrod?
Janka som zvedavá ako to bude, keď budeme mať dve deti. Ja mám dosť často pocit, že už teraz mám niekedy toho dosť. Tým myslím, že moja Emka je riadne živé dieťa a veľmi akčné 😀

jankapo
17. jún 2009

Zuzi, tak supis program... 😉
No ja mam tiez dieta typu "z divych vajec" 😀 ale neboj...bude to krasne...tazke ale krasne...stale si totiz myslime, ze viac sa neda...stale robime to iste maximum...ci s 1, 2 alebo 3... 😉 Ved ty budes mat celyden malu v skolke, ty sa uz nicoho nemusis bat. Jasne,ze sa bojim...ale viem ze to len rok, max. dva. 🙂 A potom pohodaaaa...aj tretie riskneme... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre