Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

silvia.vesela
28. apr 2010

Ahojte tehulky,
chcela by som sa vas spytat, ci neviete ci je to ok....placenta grading II-III......neviem co to znamena, som v 31 tyzdni....

silvia.vesela
28. apr 2010

vickygreg, ja by som urcite nesla na tvojom mieste, je to dost km.....treba si davat pozor, hlavne v tychto poslednych mesiacoch...

denisocka
28. apr 2010

Vicky,ja nemam ani skrateny,iba zmaknuty a nechodim nikde.zrusila som birmovku 2km od nas,a idem rusit prijimanie krstnata 70km od nas.

zrzulka
4. máj 2010

Mne dnes povedal lekar na vysetreni ze mam branku na spicku prsta, krcok skrateny o 2cm... zakazal nam sex ale o kludovom rezime nic nehovoril. Ako sa vobec nieco take da dodrzat pri 2,5 rocnom malom nezbednikovi.... je to take dramaticke? ako tak citam tuto temu vacsina z vas lezi... Ja sa vsak citim dobre....

denisocka
4. máj 2010

ahoj leni,vitaj v klude,ja som tiež na špičku ale zatial neskrateny krčok / ma 43mm/

denisocka
4. máj 2010

že vitaj v klude,t o je ale preklep --------- vitaj v klube 😀

margaretka08
10. máj 2010

ahojte mamičky chcela by som sa spitať som v 36tt a som otvorena na 3 prsty môžem sa kupať a mať sex

denisocka
10. máj 2010

ako kde kupať? vo vani či na kupku? sex myslím že hej a kupko asi skor nie

mojalili
12. máj 2010

Kocky, píšete tu o CS 2 a vraj kludovy rezim a lezat....tak neviem neviem, co s CS 8 , vraj otvorena tiez ako Zrzulka na spicku prsta a krcok skrateny na 2 cm.

Tiez ma to riadne vystrasilo, este 3 tyzdne babo musi ostat dnu 😒 .
Moj muz povedal, ze lepsi trest by mi ani on nevymyslel...ja a lezat... 😕 Ved mam tolko roboty a denne tolko toho postihat.....ach jaj.☹

Ale babo je prednejsie, do 1.6. musimer vydrzat, lekar nakazal...

denisocka
12. máj 2010

no mna by to už v 35tt ne"sralo" ,kamoška mala asi 5týždnov CS9 a rodila v termíne.

tilda
12. máj 2010

baby prosim vas, moj dr vcera na kontrole povedal, ze sa mi skracuje krcok, ale CS v knizke zapisal 0 --- co si mam o tom mysliet?
dik moc 🙂

denisocka
12. máj 2010

tilda,to si sa mala pýtať lekára 😀 ale myslím,že do mesiaca porodiš určite

tilda
12. máj 2010

denisocka, ved viem, len do knizky som mrkla az doma...ano ano, do mesiaca urcite :D

norikk
13. máj 2010

ahojte...prepacte,ale v tomto som totalny laik....v knizke som nasla pri cervix napisane 35 mm...je to dobre pre moj 21. tt?? a ako na to doktor prisiel?? bola som len na ultrazvuku klasickom...to mu tam ukazuje aj krcok???

zuzanockamt
13. máj 2010

to mas super norrik ... su uplne v norme ... ja som mala v 19 tt len 2,5 cm

denisocka
13. máj 2010

baby,ja som dnes sice poradnu estihla,ale mam navyše katastrofa moč - hnis,krv,bilekovina... zajtra mi ešte har´dam pozrie krčok a už mi viac netreba

denisocka
14. máj 2010

dnes som bola na poradni,krčok je vraj ovela lepšie na tom,ako pred mesiacom,vraj vtedy sa doktorka bala že fakt porodím,tak ma dnes tak velmi potešila že už ma ani ten moč nerozhadže

meginka79
14. máj 2010

ahojte baby, nepoznate nahodou nejaku stranku, kde by sa dali najst hodnoty krcka pre jednotlive tyzden tehotenstva?

meginka79
14. máj 2010

ahoj lutsine, toto som nasla, ale to je cervikalne skore a v tychto cislach ja nemam napisane nic

ja mam vsetko v milimetroch a prave to potrebujem
resp. ak by si vedela, ci v 35tt je 15mm malo, vela, akurat? ;)

ellysa
14. máj 2010

meqinka môj doki tvrdí, že všetko nad 30mm je dobré, podľa mňa je 15mm už dosť málo, ja som mala v stredu ešte 30mm

ellysa
14. máj 2010

dobré myslím, že si zatvorená, takže vypadá to tak, že ty by si radšej mala byť v kľude aby ste to ešte potiahli

zuzanockamt
14. máj 2010

elly ... tak to mas fajn, ze mas este stale 3 cm, ja uz mam 2,5 cm, teda dufam, ze sa to nezmenilo, lebo od 19 tt ma nikto nepozrel, ale bolo to nastastie zavrete

ellysa
14. máj 2010

zuzanockamt, no mám, nerada by som prenášať, no uvidíme 😅 vám držím palčeky, ale môj doki akurát hovoril, že baby, čo sa otvárajú skoro nakoniec ešte aj prenášajú a také ako ja sa zasa otvoria potom z ničoho nič, tak bodaj by to tak bolo

lucy1990
19. máj 2010

Ahojte, tak pripajam sa po dnesnej poradni aj ja, som 27+2 a CS mam dokopy uz 4 a dlzka krcku 1,5 cm...cize nic moc...ale zaujimave je, ze doktor ma v pohode poslal domov a ja som si to vsetko nasla az doma v knizke. Jedine na co ma upozornil bolo, aby sme nesexovali, lebo mam makky krcok 😖

lutsine
20. máj 2010

lucy 1990 ja som bola v tvojom tyzdni na tom rovnako, tiez v 27+3 som mala CS4, tiez kazal sa len viac setrit a nesexovat...takze odvtedy u nas vysava a umyva manzel a ja iba narychlo navarim...idem v utorok na poradnu tak som zvedava co povie..

denisocka
20. máj 2010

lucy, a nepísala si že máš CS2 ? či to kto ma CS2 .. ono to už teraz asi každej mäkne ako som písala. ja som mala našťastie pred týždnom stale nezmenene CS 1-2 , otvorena na špičku zvonku,vn. branka zrejme zavreta ako predtým a cervix 2x po sebe mal 43mm

denisocka
20. máj 2010

baby, vydržíme,nebojte,ja som už teraz kus väčšia optimistka ako v apríli, tak si verme . ja sa dokonca cítim tak super,ako v 1.trimestri,nič mi neni, a ten druhy to bol des - tvrdnutie,vytoky, zapaly... bak fuj

lucy1990
20. máj 2010

Lutsine, tak drzim palceky a urcite napis ako si dopadla...Deni, to cervikalne skore sa zratava, vcera som mala 2, ale minule poradne som mala 2x1 a 2x0. Cize spolu mam 4. Pri 9 sa uz rodi. Cize ked pocitam, ze na dalsej poradni za 3 tyzdne bude zasa 2, tak to uz mam 6 a za dalsie 3 tyzdne uz to budem mat nahnute 😒 Deni, a toho sa prave hrozim, nic mi nie je, telo nic nesignalizuje, a po 3 tyzdnoch sa krcok zmensil minimalne o polovicu.

denisocka
20. máj 2010

Joj ty pulka,to sa zratava vramci jedneho vys,nie vsetky cisla v knizke.mas c. 2 vzhladom k posl.nalezu,vtedy si mala 1. Sak ja by suctom mala uz 15

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre