Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

adusaa
10. júl 2009

tlenka, uživaš magneB6, alebo magnex s B6? to je proti tvrdnutiu bruška. Skracovanie krčka maternice ti zistí gynekológ, sama si to neurčíš ani hmatom ani zrkadielkom 😀

Ak cítiš veľké zmeny, radšej choď k doktorovi, ktorý zastupuje tvojho gynekologa.

tlenka
10. júl 2009

chystam sa kupit ten magnex, ale zatial som ho nikde nenasla, tak musim este inu lekaren pozriet... na nete som si nasla ako vyzera krcok.. tak to je ono, co som videla ... uz som si aj rano poplakala... ked mi zistia, ze som otvorena na X cm, tak ma nechaju v nemocnici, alebo aky je postup?

beruska113
10. júl 2009

Tlenka,
ak bude treba pojdes do nemocnice, ale len na par infuzii magnezia. Neboj, ved tyzden mas uz celkom fajn. U mna otvaranie zacalo v 21.tt. JA som uzivala obycajne magnezium s B6 a myslim ze zabralo. Tak neboj., lez a urcite zajdi k doktorovi. Len pre upokojenie.

Zuzi pisala som Petke, ci nema nieco nove, ak odpise dam vediet. Uz nema ani foto dievcat v albume. Drz sa pri tej prerabke. Budes mat toho dost, este ked je aj emka doma. Uz na porod nemyslim, uz som rezignovala. Uz sa ho len bojim, trochu.

mischelin
10. júl 2009

Tlenka, neplas sa, to, co vidis ty, nie je podstatne a ani objektivne...objektivne nie je ano to, co ti povie lekar po palpacnom vysetreni. az ked ti zmeraju krcok ultrazvukom, potom sa mozes zacat strachovat. ja som sla do nemocky v 30. tyzdni, bola som otvorena a dnes koncim 37. a je to ok. tak sa nestresuj dopredu 😉

celin
10. júl 2009

Ahojte, dnes som bola v poradni, som v 34tt a palpacne mi namerali krcok 1,5 az 2 cm. Je to malo alebo dobre?

adusaa
10. júl 2009

celin, je to ok 😉
ty uz to mas za par 😉

andrejusa
10. júl 2009

adusaa... a nevieš od koľkého mesiaca sa asi chodí na to rizikové? teraz idem na kontrolu až o tri týždne a asi nevydržím až dovtedy bez odpovede. Mám z toho taký divný pocit.

jamily
10. júl 2009

adussa, dakujem, tak uz to mame aj my za sebou. Na zaciatku to dost bolelo, vrtala sa mi tam nejaka asi nie velmi skusena lekarka,a nevedela to vybrat, tak to musela dokoncit druha, co tam nad nou dohliadala skusenejsia. Tej sa to podarilo hned. Ale uz to mame za sebou a tesime sa. Mala to zvladla na vybornu a drzi sa ma ako kliest 🙂

lucyy01
10. júl 2009

andrejusa to vobec nezalezi na tyzdni / mesiaci, v ktorom si. lekar ta bude evidovat ako rizikovu pacientku vtedy, ked to uzna za vhodne a bude ta chciet castejsie kontrolovat 😉
ak mas z nejakeho dovodu obavy, mala by si za nim zajst a povedat mu o tom, on potom rozhodne, ci to stoji za castejsie sledovanie alebo to teba ani babo nijako neohrozuje

beruska113
11. júl 2009

Dobre ranko vospolok. Co vsetci spite?

Tak hlasim sa, dalsia noc za nami, dalsi bruchabol. Juj more mna tak bolia lonove kosti, ledva vstanem v noci z postele. Cez den sa to trochu lepsi. Dnes sme mali ist bratrancovi na svadbu, ale nejdem ani blahozelat. NEjak nezvladam a hlavne co by som si ako takato veleryba obliekla? 😀 Tak muz je dnes v praci, tak bacujem sama. Dam si kafco, este si nieco precitam, ozehlim, upratane, navarene mame, tak budem cakat na zazrak 😅

zuzka279
11. júl 2009

Ahojte.

Tak Beruška malému sa asi nechce 😒 Ja som si dnes prvý krát ľahla oddýchnuť, všetko sme odkladali, chystali na rekonštrukciu. Ani som si nemyslela, že budem ledva funeť.
Ako pozerám, dnes všetky niečo porábajú a písanie si chystajú na prac. dni.

beruska113
12. júl 2009

Poslusne hlasim,
stale nic.

marcela22
12. júl 2009

Beruška, teda, malý Ťa ale riadne necháva čakať! 🙂 Ale ešte to vôbec nie je také zlé, veď neprenášaš a do termínu má ešte čas. Ono to asi príde keď to budeš čakať najmenej, uvidíš 😉

my sme mali včera oslavu Sonynkiných druhých narodenín a bolo to super, ale k večeru už ma spodok bolel ako keby ma niekto nakopal... keď Vám tvrdne brucho máte ho vždy úplne tvrdé, že nejde ani trošinku stlačiť? Ja cítim že mi tvrdne ale trošku stlačiť zvrchu ide, tak teraz neviem či to je alebo nie je tvrdnutie....
No a kamarátkina dcéra čo s nami chodí každý deň von má už sva dni pusu plnú aftov a má horúčky, tak len čakám kedy to dostaneme aj my, tie naše babizne si stále vymieňajú nejaké dobrotky takže už zostáva len dúfať že s malou máme lepšiu imunitu a nedostaneme ich... 😒

Zuzi oddychuj 😉

maja177
12. júl 2009

ahojte baby 🙂 no beruska ma sprdla ze sa neozyvam tak sa ozyvam 🙂 jej ja len ticho zavidim tym co to uz maju za sebou 🙂 blahozelam 🙂

ja som taka nervozna jak tyzden pred porodom asi... trosku ma pichne brucho a uz pozeram na tu pobalenu kabelu 😀 strasne sa mi tieto dni vlecu, cele dni som sama doma tak uz tu umieram od udy 😒 uz ani tak nelezim, tak dufam, ze bude vsetko v stredu v poriadku 🙂 ja sa snazim si vsugerovat ze 38 tt je moj 😀 mne sa nechce cakat uz do 40 a nebodaj este aby som prenasala...tak kazdemu hovorim ze za pät tyzdnov idem na vec 😀

beruska113
12. júl 2009

Marcelka,
tak dnes to necakam. Tak to asi pride 😀 Uz kaslem na to, vyzeram jak slon, tak aj nosit mozem maleho 24 mesiacov jak slon 😅
Ja Ti uz ani neviem, ako mi to brucho tvrdlo. Ale mne tvrdlo tusim iba trosicku a malo, zato teraz ho mam ako skala, taky je tam maly natlaceny.

Zuzi,
veru neprehanaj to, lebo ma s porodom predbehnes.

Maji,
ja len v dobrom ze co nenapises 😉 Inak aj ja som si hovorila, ze v 38tt udem na to a figa z toho. A s pobalenou taskou si ma teda predbehla, ja som ju tak skoro este nemala nachystanu.

maja177
12. júl 2009

beruska, ja mam pre istotu nachystane, lebo doktor strasil predcasnym porodom...tak ze keby nahodu 😀

zuzka279
12. júl 2009

Ahojte kočky. Tak to aby som si aj ja pobalila tašku. Ja ešte nemám ani košele do pôrodnice. Zajtra sa chystám objednať kočík, tak hádam objednám aj košele. Ešte ani plienky nemám nakúpené. Mala by som sa polepšiť. 😒 Aj ja niekedy mám tvrdé brucho, ale neviem či je to že mi tvrdne alebo malá je tak otočená.
Beruška, neboj, 24 mesiacov tehotná nebudeš, príde to cubi dup 😉 . Ja si hovorím, že musím ešte počkať min. dokým neprerobíme najhoršie veci. Už keď aj nábytky nebudú namieste. Lenže keďže môj manžel so švagrom boli túto noc lajfovať a muž nevládze vstať z postele, neviem kedy to bude 😀 Ale tak im treba, mládencom 😝

maja177
12. júl 2009

fu to ja som taka skora? ja uz mam aj plienky aj normalne handrove aj pampersky, aj kocik, aj kosele, pre babo uz uplne vsetko, este nejaku kozmetiku potrebujem kupit ale inac uz mame vsetko, kabela zbalena, nachystana na odchod 😀 vyzera skor, ako keb sa chystam na dovolenku nie do porodnice 😀 ale je tam vsetko co sa uvadza v zozname... a cakam este na postielku, tu mi foter kupil v belgicku, vraj tam idu postielky po 10 euro 🙂 😲 tak cakam kym mi ju dovezie 🙂

marcela22
12. júl 2009

Maja, ja som išla do pôrodnice s obrovskou cestovkou a ešte aj plnou igelitkou, takže som asi vyzerala komicky. najmä ked baba čo bola so mnou na izbe nemala so sebou nič len jednu nočnú košelu, župan, papuče a fľašu vody 😀 Ale to bol iný prípad, tá sa ani po obliatí obedom nechcela prezliecť 😝
A pred prvým pôrodom som bola zbalená tiež veľmi skoro, samozrejme zbytočne, ale bola som tak kľudnejšia. Dokonca som si niektoré kozmetické veci nakúpila dvojmo aby som odtiaľ nič nevyťahovala a nič mi tam nechýbalo 😅
Teraz už mám kúpené aj dvoje plienky, boli akcie a oboje sú od 3-6kg ešte musím nakúpiť tie 2-5kg látkové mám zostaté, chýbajú mi v podstate len "drobnosti" ako monitor dychu, šatka na nosenie a nejaké vecičky, keďže prvá bola letná a toto bábo bude zimné...ale zoznam mám dlhýýýýý 😀

Zuzi a to potrebuješ košele? Lebo väčšinou po pôrode dávajú tie ich nemocničné, len keď idem popredu tak musíš mať svoje... ale možno je to všade inak.
Tvojmu manželovi nezávidím, ani nepamätám kedy som mala naposledy "opicu" ale dúfam, že už ju ani nikdy mať nebudem, je to hrozné 😒
Uplne mi stačili nevoľnosti v tehu 😉

Beruška, no keby Ťa Zuzka predbehla tak by Ťa asi riadne naštvala, čo? 😀 😀 😀 Neboj, dočkáš sa, ku koncu sa to síce hrozne vlečie ale ber to aj z tej lepšej stránky - sú to posledné dni a možno už len hodiny čo cítiš malinkého vo svojom brušku a už nikdy si nebudete taký blízky ako teraz. Tak si užívaj každý kopanček ako keby bol posledný a uvidíš že sa čoskoro dočkáš 😉
Aj keď slovo "kopanček" už asi nie je tak úplne presné, čo? 🙂

maja177
12. júl 2009

😝 nic ma nebavi...

zuzka279
12. júl 2009

Marcelka, ja som aj pri Emke mala svoje nočné košele, takže radšej si kúpim aj teraz. Videla som na jednej stránke pekné. Snáď pošlem aj manžela kúpiť plienky a ani neviem akú kozmetiku som pre bábo potrebovala v nemocke. Vo štvrtok idem do poradne, tak sa popýtam.
Maja aj ja mám niekedy taký pocit ☹

maja177
12. júl 2009

zuzka, ja mam taky pocit uz asi dva tyzdne 😀 ja tiez neviem aku kozmetiku potrebujem, kupeny mam len olejcek, a dalej neviem...musim popytat 🙂

adusaa
13. júl 2009

ahojte babky. v kazdej nemocke je to ine. aj u nas. pocas porodu mame nemocnicnu koselu - aj potrhanu :D. no a po porode ideme do sprchy s doprovodom sestricky a obliekame si uz nase kosielky 😉

kozmetiku - ja si vsade beriem aj sminky! 😀 aspon linku a tien si dam, nech sa ma mala nezlakne a aspon budem upravena. nie ako niektore co marcelka pise, ze nic len tri veci a to je vsetko. ja si kupujem aj kalciovu masticku na bradavky - pri prvom babatku kym sa mi zacalo tvorit mlieko dost ma boleli ako som ho stale prikladala. a aj klobuciky si urcite kupim a stale mi manzel donesie ciste vyvarene. takisto vlozky do podprsenky.

Pre babatko aj lieh - na pupcek a ked budete davat nausnicky, tak aj na uska. Ale ten vam bude treba az ked pridete domov - v nemocke sa o to staraju sestricky.

Na ritku - sudokrem, alebo Imazol je tiez dobry. Plienky a vlhčene obrusky.

Vcera sme boli v Tescu, malej som kupila dalsie body s dlhym rukavom prekrasne. Ja sa uz tak tesim 😀

Aj vam sa tak prehyba brusko? Mne uplne, mala tam neobsedi. Uz je jej tesno 😀

adusaa
13. júl 2009

majka, radsej kup telove mliecko pre babatko. Olejcek sa neodporuca, pokozka nedycha. Ja som davala len olejcek na predkolenie, lebo tam sa mi luki cistil a kozicku tam mal suchsiu. Inak vobec.

maja177
13. júl 2009

adusaa ja mam kupeny olejcek, lebo som si snim natierala brucho, mala som ho hrozne suche, svrbelo ma, a ani strie sa mi chvalabohu nerobia po nom...tak preto ho mam, a pisu tam ze sa to dava dve tri kvapky do kupela, tak neviem, popytam sa v stredu na poradni u doktora 🙂

aj mne sa kyve brusko na vsetky strany 😀 ale uz su to take ine udery a pohyby ako to bolo predtym...uz normalne citim ako jej tam je tesno a najradsej by sa natiahla 😀

beruska113
13. júl 2009

Caves baby,
stale som cela. Dnes nam asi dokoncia fasadu, takze som aj cela happy.

Marcelka,
to mas teda pravdu, ze si treba uzit posledne kopanceky. Ved je to take super, mi to bude urcite chybat. JA by som aj vydrzala s bruchom neviem kolko chodit, mne vadia len tie klia navyse o neskutocne opuchnute nohy. Ale uz to nesilim, je mi to uz jedno, len nech to nemusi ist vyvolavackou.

Majka,
jak si sa nam krasne rozpisala 🙂

Adussa,
aj ja mam nachystany make up..., ved ked si predstavim, ze mam vsetky zilky dopraskane na tvari, tak to musim predsta zatriet.

Zuzi,
no sup sup nakupovat veci a balit tasku. LEbo to pri tej prerabke nestihnes. A co robite teraz?

maja177
13. júl 2009

beruska, ja pisem stale, len zrovna nie v tejto teme 😀

adusaa
13. júl 2009

beruška, ja mam male oči, a lepsie vyzeraju, ked si ich namalujem lebo vyzeram otrasnee. no otras! tak aspon takto si zdvihnem trochu sebavedomie. popri tych vsetkych bolestiach nech sa aspon do zrkadla budem moct pozriet. 😀 😀 😀

maja177
13. júl 2009

a mne je to jedno nech som barjaka hlavne ze budem mat konecne mojho anjelika krasnuckeho pri sebe...kaslat na mna 😀 😀 😀

marcela22
13. júl 2009

Zuzi najlepšie bude ak sa popýtaš čo treba práve do tvojej pôrodnice, naozaj je to všade inak...mňa strašne štve že v pôrodnici kam idem ja sa po kúpaní deti hromadne natierajú modrou indulonou a mňa z nej napína len čo ju zacítim. Nechcem aby mi moje malinké smrdelo:( Preto dúfam, že nebudú mať nič proti ak si ho budem natierať niečim iným. Najviac sa mi osvedčila Nivea, je super, používam ju aj na malú a budem aj pri bábenku.

Beruska, aj ja som sa bála ako veľmi mi budú kopančeky chýbať, ale nebolo to až také ťažké bez nich🙂 Skôr to bol strašne zvláštny pocit chytiť sa brucha a mať ho také mäkké a "malé"...stále som pozerala do zrkadla že aká som zrazu štíhla a to som mala ešte asi 90cm v páse 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ja si na Teba vždy ráno zmyslím že ktovie či už to nemáš za sebou, ale po pôrode už nebudeš písať, vlastne ste takmer všetky kusok predo mnou tak mi tu nikto nezostane ☹

No a tiež som mala už aj pri malej v nemocnici make-up a mala som to zariadené tak, že už keď chodili s teplomerom (o pol šiestej) ja už som bola namalovaná 😀 😀 Môj problém je v pleti, robia sa mi vyrážky, nie je to nič strašné ale hrozne ma to zneisťuje a som strašne nervozna keď ma má niekto vidieť neupravenú. Dokonca aj doma sa každé ráno namaľujem, aspoň trošku, lebo inak sa celý deň bojím, či nepríde nečakaná návšteva 😅
Už teraz rozmýšľam ako to budem ráno stíhať pri dvoch deťoch ešte skôr ako staršiu odvediem do škôlky 😀 😝

No a dnes a už aj včera ma dosť bolí spodok, nie stále ale chvílami ma tam tak zvláštne pichá niekde vnútri a silno sa obávam, že je to práve krček...do poradne idem od stredy za týždeň a zdá sa mi to hrozne ďaleko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre