Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pointka
1. jún 2009

Zuzka, ja mam 🙂 este vydrzime aspon dva tyzdne 🙂
v stvrtok som bola, vsetko je OK, mala sa nikam nechystala, este bola vysoko a myslim, ze stale je, lebo brucho mi este nekleslo. Vo stvrtok idem znova.

babulko
1. jún 2009

tak vidis Zuzka ze mala petka fotky bambuliek 🙂 nevymyslela som si to 🙂 drz sa...pa

zuzka279
1. jún 2009

Ja som nepísala, že si si to vymyslela 🙂 , ja len som chcela vedieť kde si ich našla

beruska113
1. jún 2009

Pointka,
ja mam praveze pocit, ze maly sa narodi skor, muz mi vcera vyvestil 4.7. ja dufam toho 7.7. Este stale pracujes?

Uz mame doma vysielacky do postielky, sme ich dnes skusali- muz pod domom v garazi ja v dome a plakal do nej jak najaty.

majula28
1. jún 2009

pointka, to preto dovolia dať bábenkám svoje vecičky, lebo všetky sú z ich vecičiek vyhádzané. A aký prášok používaš? Ja vecičky periem v normálnom tekutom prášku v čom periem aj pre nás, a potom sa uvidí či sa mi malý z toho nevysype. 😀 😀 😀

Ja som tiež tie petkine fotky v albume včera videla, a babule boli krásne vlasaté (to ju musela strááááááášne páliť záha, ako mňa terááááááááááz 😝 😝 😝

sue250
2. jún 2009

baby ja mam krcok 2,79 cize podsitie alebo pesar, chcem sa spytat po cerklazi sa krvaca? mozes sa v ten den aj pohybovat ako sprcha wc a tak. nemozu sa spustit kontrakcie?

beruska113
2. jún 2009

Kde ste zase vsetci?

Sue, neporadim Ti, lebo netusim. Skus napisat IP pointke, ona urcite bude vediet. , ona je aj zasita.

PEtkine babenky su ozaj ake zlate 🙂
Baby co sa nam dnes stalo. Kricia dvaja susedia na Peta, nech sa pozrie nad nas dom a tam lietali dvaja bociani. Oni ze tu este na dedine bociana nevideli a nad nasim domom rovno dvaja, tak si robili srandu, ze im sa hned nezdalo, jake mam velke brucho, nech si da pozor. Dufam, ze to nie je znamenie a este dnes nam to babo nerpinesu. IDem si radsej asi lahnut. 🙂

A Zuzka co nepise? Ani Poi? Ani Janka nepise co jej chlapi, ci su uz doma.

zuzka279
2. jún 2009

Ahojte.
Sue, tiež Ti neviem poradiť, nemám skúsenosť.

Beruska, Peťkine kočky sú naozaj zlaté. Sranda s tými bocianmi. Máš to skutočne pestré. 😉 Možno v budúcom tehotenstve budete mať dve baby 😀 Ja som dnes pomenej ležala. Boli sme u svokry a varila som. Teraz už radšej ležím a čakám na ordináciu. Dnes mi kamoška poslala mailom pekný kočík, tak som zase v pomykove aký chcem. 😔

jankapo
2. jún 2009

AAAAAAAAhojky baby,

joooj, moje, chlapov mam doma, vcera ich pustili ale vecer som bola totalka grogy...Rano po mamku do nemocky, poobede po chlapcov. Som takaaaaa stastna,ze sme spolu a zivot je "takmer" v starych kolajach. 😵 Nastastie, maly sa hned aklimatizoval, som sa bala ze bude mat nejak naruseny rezim ale pohodka, sme tam kde sme boli. 🙂 Cakaju nas caste kontroly na nefrologii, este mesiac bude brat lieky...ale zvladneme to nejak.

Mne obcas tvrdne brusko, krize pobolievaju,mam straaaaach. 🤐 Vo stvrtok kontrola, umrem tam strachom. 😖 S Matulkom som mala skrateny krcok, ale nikdy ziadne bolesti. 😨 Tak uvidime, snazim sa byt pozitivna. S mojim lezanim- radsej sa nevyjadrujem. 😝

Sue, moja, ja mam pesar...a mam ten krcok kratsi ako ty. Ja neviem podla coho to rozhoduju. Moj krcok je sice uzavrety,ale kratky. Asi ked sa neotavras, tak len daju pesaar na podporu. Ak si nemala kontrakcie, nemali by sa spustit, ale povedzme si uprimne, na 100per ti to asi nikto nezaruci. S krckami nikto nikdy nic nezaruci. 😖

zuzka279
3. jún 2009

Ahoj Janka. Som rada, že už máš chlapov doma. 🙂 Aj ja keď som bola tehotná s Emkou, okrem lonových kostí ma nič nebolelo. Vtedy som sa aj otvárala. Teraz ma strašne boleli lonové kosti, kríže a keď dlho neležím, tak aj bruško. ☹ Ja idem na kontrolu 23.6 ☹ , takže dovtedy sa budem snažiť šetriť. Ale poznáš to 😝 😝 Zajtra idem na 3D sono, som zvedavá.

pointka
3. jún 2009

Beruska, no uz som doma, nechodim do prace, ale pracujem doma. Inak by som sa unudila k smrti 🙂

Majula, malej veci som prala v Lovele aj v avivazi Lovela, kamoska ma s nou dobre skusenosti, tak som to vyskusala aj ja. Vlastne budem kupovat tuto Lovelu aj pre nas, zda sa mi to pradlo take maksie. Inak pouzivam Persil a Silan.

maartinkaa
3. jún 2009

Sue, ja som farbila asi 6 dni, ale nic moc a pohybovat sa mozes hned ako sa zobudis po narkoze. Ked ma zasili prvy a druhy krat, tak som nefarbila vobec, takze je to asi individualne 😉

pointka
3. jún 2009

Sue ja som zasita a som uplne v pohode. Po serklazi sa 24 hodin nesmie vobec vstat, lezis dole hlavou a mocis do misy. Je to neprijemne, ale da sa to vydrzat. Na druhy den mozes ist aspon na wc a asi o 5 dni ta pustia. Bolesti su uplne zanedbatelne, trvaju asi hodinku po zakroku a spinenie moze byt tak 3-4 dni. Inak pohoda. Ja urcite vdacim za to, kam som to ditiahla sitiu a to som chodila do prace kazdy den a doma som robila vsetko. Pesar by som nechcela, je tam vyssie riziko infekcie nez pri siti.

pointka
3. jún 2009

martinka tebe dovolili hned vstat??? No ja som si odlezala 24 hod na posteli s misou

beruska113
3. jún 2009

No ze ste sa rozpisali 🙂

Janka,
tak blahozelam k chlapom. To brusko asi pobolieva obcas kazdu a krize ma boleli brutalne od 21tt a neprestava to. Je to na nervy, ani pri PC neobsedim viac ako pol hodku, ale aj pri lezani ma bolia krize. A pritom ma nikedy predtym neboleli, ani ked som neviem kolko robila. Tak uz len vydrzat. 😉

Zuzka,
tak 3D zajtra? Cakame na fotos v albume 🙂 A drzim palce, nech sa vam pekne poukazuje, nie ako ten nas tvrdohlavec- hlava zaborena v placente a pre istotu si ju este drzal oboma rukami. Nuz povaha bude asi po tatovi 😒 Maly baranko. Ake su to kociky? Hod link, poradime vsetky.

Pointka,
to by som brala doma robit. Ja uz mam poslednu vyplatu na ucte ☹ tak uz ma cakaju len tie drobne prispevky. Uz si zbalena? Ja sa chystam dnes.
Aj ja periem v lovele, mam len tekuty prasok, avivas som v DMke nenasla. NEchapem. Normalne perieme v Perwole a ked som malemu prala v Lovele, tak muz chodil po dome a cuchal, co to tu tak krasne vonia.

No dobre, moja polhodka, co vladzem sediet konci, idem si citat mama a ja. papa Ja se vráááááááááááátim 😀

zuzka279
3. jún 2009

Beruška, neako sa mi sem nedá vložiť link, nechápem 😕 Ale je to kočík firkon verano. Je celý červený. Stojí okolo 9000 Sk a je v komplet výbave.

Ako sa sem vkladá link?

bejbypd
3. jún 2009

ahojte baby ja by som len chcela odpovedat sue...ja som po cerclagi nekrvacala,nemala som bolesti ani nic na wc som sla hned,narkoza a cela cerclage trva cca 5 minut,neboj nic sa nestane ani tebe ani babatku a pomaha to velmi mne potom ked to v 38 tyzdni prestrihli a vybrali steh tak krcok drzal ako slak a poroila som tri dni pred terminom...drzim vam vsetkym palce

majula28
3. jún 2009

jankapo blahoželám, že sú chlapi doma, určite je to pre teba psychická úľava, že ich máš doma 🙂

zuzka pozerala som ten kočík, je super, a predávajú ho aj u nás, alebo kde ho chceš kúpiť? Ja som dlho rozmýšľala o kočíkoch, vždy mi na každom niečo vadilo a čím ďalej som vyberala tým sa mi prestali páčiť aj tie čo som chcela 😀 😀 😀 tak nakoniec som si vybrala Babysmile V-max, máme ho už aj objednaný a stojí celý komplet 378,-eur......

baby, dneska som bola na poslednej poradni u môjho doktora, nabudúce už idem do pôrodnice na poradne, som otvorená tesne na prst, krček 2cm (iba palpačne odmeraný), ale všeeeeeeeeeetko je OK podľa môjho doktora. Ja sa stresujem, že som už otvorená a krček sa skracuje a on že je to v norme....... 😲 😲 😲
Čo by ste na to povedali? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maja177
3. jún 2009

ahojte no ja som prisla od dr dnes nie moc nadsena kedze mi zistil ze sa mi skracuje krcok a uz je az moc skrateny. mam kludovy rezim, lezat co najviac sa da, dal mi Magna B6 proti trvrdnutiu brucha a ked neprestane tvrdnut ze mozem ist do nemocnice... ☹ vraj keby sa teraz malinka narodi tak by skor neprezila ako prezila ☹ velmi sa bojim dufam ze to bude v poriadku... tabletky som uzila zatial prvu davku a predchvilu som mala brucho zasa tvrde... kedy to ma zacat ucinkovat?

majula28
3. jún 2009

maja, neboj to zachvíľu povolíííííííííí 🙂

zuzka279
3. jún 2009

Majula 28 to poznám. Ja som mala už vybratých toľko kočíkov že až. Pri Emke som nemala net a zbadala som v obchode Tako, tak som si ho kúpila, ale nebola som spokojná, lebo sa nedal dobre zložiť a dostať ho do auta bolo prakticky nemožné a bol teda riadne ťažký 😠 Teraz keď neustále blúdim po nete, stále sa mi neaký páči. Tento firkon verano bol aj vyhlásený pomer kvalita a cena za veľmi dobrý. Páči sa mi aj bambi ozon 3, to je tiež taký štýl. Veď uvidíme, chcela by som ho najprv vidieť na živo. Lebo veľa krát obrázok nezodpovedá reálu. ☹

Maja177 a aký máš krčok dlhý a CS? To Ťa poriadne naplašil doktor. Ja som čítala na www.tehotenstvo.academy.sk že už v 22 tt je šanca dieťatka na prežitie ak je umiestnené vo vysoko špecializovanom centre. Tam na tej stránke je každý tt dopodrobna rozpísaný. V 27 tt je bábo už plne vyvinuté, nemá však dozreté plúcka a ak by hrozil pôrod tak by ti pichli steroidy, pomocou ktorých plúcka dozrejú do 48 hodín. Tak neviem prečo Ťa tak vystrašil. 😠

majula28
3. jún 2009

zuzka ten bambi ozon som chcela aj ja, ale v predajni a aj cez internet koho som sa spýtala tak mi odporučili tento V-max, lebože je ľahšie ovládateľný a ľahší, tak som už prestala hľadať iné 😀 😀 😀 😀
Ja pri malej som mala len taký športový bez hlbokej vaničky iba s fusakotaškou (ale zato ako športový bol super aj s preklápacou rúčkou)a to už nechceeeem, a autosedačku sme nosili v ruke ako taký debili 😝 , tak teraz som mala podmienku, že sa musí dať autosedačka na konštrukciu, a musí mať aj hlbokú vaničku.
A kde ho majú naživo ten čo chceš?

zuzka279
3. jún 2009

Neviem, to práve musím zistiť, či ho majú aj niekde v Nitre. Lebo naživo je naživo. Chcela by som si ho poobzerať. Na mimibazare ho predávajú ale predávajúca je z českej republiky. Musím posnoriť na nete a pozisťovať 😀

maja177
3. jún 2009

Zuzka, neviem aký je krčok dlhý ani cervix neviem pretoze som to nikde v knizke nenasla napisane... ja chodim na tu stranku tiez takze som to tiez citala ale povedal ze aj tak je malinke a sanca je dost mala... ale co viem ja tak vela deti sa narodi v siedmom mesiaci... no racej nech si tam este pobudne... ale vystrasil ma teda poriadne uz sa bojim postavit sa z postele aj na wcko 🙄

majula28
3. jún 2009

maja ak ti môžem poradiť daj si stránku www.mamaaja.sk poradne gynekológa a tam sa spýtaj doktora, opíš mu svoj stav a on ti odpovie. Ja keď niečo zabudnem sa spýtať môjho dokiho tak píšem tam. Vyskúšaj 🙂 🙂 🙂

beruska113
4. jún 2009

Caves baby.

Zuzi ten link na ten kocik nefunguje. Joj ja by som sem toho popisala, ale strasne ma bolievaju krize, ked sedim za PC. Na nervy. A malinky vystraja a vystraja. Vcera som ho normalne okrikla a potom mi to bolo luto. Tak kopal pod rebra, ze to nebolo mozne. Psledne dni citim, jak je mu tam tesno. Muz mi vyrata, ze sa narodi 4.7., tak to by tie tri dni uz ozaj mohol pockat. 🙂 Skus ten link este raz.

Vitam medzi nami maju177,
neboj 27 tt nie je taky zly. U mna to zacalo aj s otvaranim v 21 tt a zatial som tu cela, bruchata. Moja segra sa narodila pred 35.rokmi koncom 6 mesiaca a zije, nic jej nie je, ani nebolo, akurat si pobudla v inkubatore. Hlavne pozitivne mysli 😅

zuzka279
4. jún 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=579418

Skús beruska tento, ale tam neni toľko fotiek. Ja idem dnes na to 3D do Nitry. Berus, nevies, treba si zobrať aj CD? Neviem nájsť t.č. na to sono.

zuzka279
4. jún 2009

Je to možné? Ani tento nefunguje 😠 Daj si www.batolatko.cz a je to kočík firkon verano, celý červený. Lebo červených je tam viac. Mal by byť v tejto značke na prvej stránke

sue250
4. jún 2009

dik baby este jedna otazka sem tam ma boli brusko ako na ms a krize, hlavne ked prechadzam z tyzdna na tyzden alebo ked vyjde ms, niekde som citala ze v takom pripade nepodsivaju, vy ste taky problem nemali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre