Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

gigina19
1. mar 2011

Jaaj no ja, nedokážem v kuse ležať.. furt dakde idem,, bud na nákupy, alebo tak.. ale teraz sa už musím naozaj prinutiť.. jaj jasnee, ten výter ešte, ja som mala dobrý.. a koľko má teraz ten tvoj krčok? 🙂
Manžel nechce.. no ja by som šla, radšej.. a ak ti to aj Dr odporúčil, hmm.. no ja osm musela, o deň neskor keby som šla, už by bolo neskoro

janula18
3. mar 2011

@gigina19 drčok je vraj 2,5-3 cm. Ale tento týždne neležím, lebo potrebujem dorobiť účtovníctvo, skôr ako pôjdem do nemocnice, tak dúfam že to krčok prežije.
Výsledky zo steru ešte nemám tak dúfam že budú dobre, ale čo ma najviac teší že máme AFP dobré.

A ako si dopadla na kontrole?
Pozerám že čakáš dievčatka, gratulujem

janula18
3. mar 2011

@gigina19 a nie si na PN? ked chodíš na nákupy, nebojíš sa kontroly?

gigina19
3. mar 2011

@janula18
no není som na PN..
Ja neviem ako to jee, som na ÚP tak hadam ...
no od bčera sa mi neda poriadne chodit, tak len ležím a ležím..
2,5cm?
davaj na seba pozoor, heeej.. ?
to je už doosť..
daj potom vediet, ako si dopadlaa..

janula18
8. mar 2011

@gigina19 tak ja mam zospodu nejakého "bacila" zabudla som sa opýtať že čo,že s tým sa to robiť nedá. Tak mi dal na ráno vklad Betadine a na večer Polygynax, a o týžden kontrola. Tak dúfam že to bude dobré

gigina19
8. mar 2011

tak ja som nemala žiadneho, až po podšití.. oni ta preliečia a asi teda až potom.. no joj to je škodaa.. ale tak určo to bude dobree.. brušenko ti ešte tvrdne? hmm?

andysok
8. mar 2011

@gigina19 ahoj prosim ta mne hrozi ze v strvtok ostavam na sitie v nemocke chcem sa len opytat ako to prebieha, kolko si v nemocke lezala ci sa to robi v lokalke, a co potom boli a co mozes robit dakujeeeeem

gigina19
8. mar 2011

ahoojik.. no ja som bola hospitalizovana vo štvrtok na obed a v piatok ma šili.. ale mali až v pondelok.. Oni ti všetko povedia.. nar., , niekolko hodin pred operaciou nepit a nejest.. tam mi aj robili EKG, či čoo to 🙂 no a uspali ma..
Po šití som ležala, nosili mi na izbu jest, myslím tak jeden , či dva dni.. A najhoršie bolo, ked mi doniesli misu a mala som sa vyčurat.. hrooza..
no a čo ma bolelo? no take divné to bolo ked som cikala, ale bolest, skoro žiadna..
ja sa v podstate cítim stále rovnako , ako aj pred šitím..
A na koľko cm máš krčok?
juj a nezabudni si teplomer do nemocky .. 🙂

janula18
9. mar 2011

@gigina19 bruško tvrdne už menej, ale teraz ma tak pobolieva ako pred mrchou, ked si dávam tie vklady.
Už som si odvykla behať s vložkou a v noci sa kvôli tomu ani nevyspím poriadne.
Len dúfam že s tým preliečovaním to nebude tak, ako som mávala doteraz. Lebo už som brala po roka antibiotika lebo stále tam niečo bolo, a potrebovali spraviť nejaký zákrok, a stále sa nedalo, nakoniec potom to aj tak spravili, aj ked tam niečo bolo. Lenže teraz toľko času nemám 😉
Však uvidím, a hlavne musím veriť

andysok
9. mar 2011

@gigina19 teplomer? no to by ma nenapadlo, krcok mam 26mm....... ☹

pami2
10. mar 2011

ahojte, pridavam sa do skupinky tehuliek so skratenym krckom :( v nedelu som zacala citit tlaky v podbrusku no a lekar mi povedal, ze sa mi krcok skratil na 2cm..predpisal mi 3x denne magnezium a kludovy rezim...
mam na vas otazku: ako dokazete lezat s vylozenymi nohami? ja uz od 20tt nemozem lezat na chrbte a teraz uz vobec nie...zle sa mi dycha a maly kope ako divy, asi mu to tiez nevyhovuje...
neexistuju nejake ine polohy, kde by som trocha uvolnila tlak na krcok?
ozaj...a co sexik? akosi som sa v tom soku zabudla opytat lekara...

reisi
10. mar 2011

@pami2 ja s tym tiez bojujem , ked lezim dolu hlavou, tak mam strasnu zahu 😝 Na chrbte tiez nic moc no ale uz to robim tak , ze poldna lezim v normalnej posteli a potom sa zase presuvam na postel s podlozenymi nohami.Uz tak lezim vyse dvoch mesiacov a mam dost ale zase lepsie ako v nemocnici...

2jaja3112
11. mar 2011

ahojte baby tak to vam zavidim ja mam krcok na 10mm lekar sa tvari akoby som mala rodit aj zajtra no hruza a lezanie to ma zabija uz aby to bolo za mnou
drzte sa

tinki
12. mar 2011

@pami2 ahoj, tvoj nález nie je ešte strašný. Ja som mala tiež skrátený krčok na 2 cm a odporúčali mi kľudový režim. Ale to neznamená, že musíš len ležať. Tri krát cez deň si ľahni na hodinu, hodinu a pol ale inak môžeš chodiť, variť, prechádzky pokiaľ ti netvrdne brucho, len sa vyhýbaj ťažkým prácam, napr. vysávanie, umývanie okien a hlavne dvíhanie ťažkých vecí alebo detí. Ak by si začala špiniť, treba ísť na vyšetrenie, väčšinou sa nasadí magnezium. Ja som nakoniec ešte pretiahla tehotenstvo o jeden deň a to som posledný týždeň už robila všetko, lebo som to chcela mať za sebou. No a hlavne sa nestresuj. Určite to bude dobré. 😉

pami2
13. mar 2011

@tinki dakujem pekne za odpoved, super si ma povzbudila. ja viem, ze to nie je strasne, su aj horsie pripady. okrem toho este stale robim, takze lezat by som ani moc nevedela. myslis, ze by som mohla aj sexik?

tinki
13. mar 2011

@pami2 čo som si ja zisťovala, tak priamy styk sa neodporúča, lebo by sa krčok viac skracoval, ale orgazmus mať môžeš, ale pozor, musíš sa pozorovať, ak ti začne tvrdnúť bruško, tak radšej nie. Ale v 36. týždni je už dieťatko vyvinuté, potom už len priberá a naberá na sile...tak vydrž ešte.. 😉

pami2
14. mar 2011

@tinki jasne, ze vydrzime ( obaja 🙂 ) ved babo je pre nas najdolezitejsie...no ale s mojimi hormonmi...hruuuza 😀 .. ja by som teraz stale... 😀

majcitko
14. mar 2011

kočky držím Vám palce každej jednej,ktorá sa stane mamičkou,a ktorá si to prejde celé to tehotenstvo či už bez problémov alebo s niečim horším.Ja som na rizikovom prvý krát,som v 38.týždni a pri dvoch deťoch som nemala žiadne problémy ani sa mi o ničom nesnívalo,no teraz po 11 rokov pri treťom som všetko dobehla,či krvácanie,spadla som,chudla som, vyskakuje mi platnička,dva krát mi ju naprávali už a bola som 4krát hospit.teraz ma čaká pôrod a chcú len cisársky,pretože mi hrozí,že budem vyvesená do plachty,že vraj pol roka,koli pánve,platničkám a symfýze, no ja sa tomu bránim,uvidíme ako to dopadne,myslím si však,že podstatná je myseľ.Mám ísť 24.na príjem,ale dúfam,že sa to rozbehne skôr a budem rodiť normálne.Tak Vám prajem pekný deň

tinki
14. mar 2011

@majcitko tak to ma mrzí, že to máš také komplikované. Ja som bola v nemocnici len raz a mala som dosť, tak už len nech to máš šťastlivo za sebou. Ale ja by som sa na tvojom mieste na silu nebránila sekcii, keď ti ju doktori odporúčajú. Poznám dosť žien, ktoré mali sekciu a bez komplikácii. Chceš riskovať a potom ležať a kto sa ti postará o deti? Nebude ťa to mrzieť? Tak po sekcii, poležíš pár dní a ideš domov...radšej dobre rozmysli...prajem veľa šťastia..

majcitko
15. mar 2011

@tinki no vieš,somnou majú všade veselo,lebo nemám rada,keď ma niekde prikovajú n aposteľ,keď som tam ležala na infúzkach,strašne mi malé tlačilo na mechúr a musela som chodiť stále na wc a nechcela som otravovať,tak som sa zobrala a išla s tými šnúrami a stojanom na wc sama,to si mala vidieť ten poplach sestričiek,bola by som to stihla,len to veľmi vŕzgalo,tak ma počuli,potom sa na tom smiali.Teraz sa to blíži a mám trochu strach,nie trochu veľmi,strašia ma somarinami,že keď mám tetánium,tak možem krče dostať,mne sa skor tá jazva asi nebude vidieť,zle sa mi hoja rany a rozťahujú a neviem do čoho idem,normálneho porodu sa ani nebojím,len rezania,ale diky za Tvoje prianie,potešilo ma to

marsi28
15. mar 2011

ahojte, nuz nerada, ale aj ja sa pridavam k vam, tehulkam so skratenym krckom. som v 31tt a tiez musim len lezat. zatial som doma, co je fajn... mne ale doki jasne kazal lezat len na boku, mozno preto ze mam placentu ulozenu v predu...ja neviem. bojim sa, niekedy mi stvrdne brusko, inokedy aj pol dna necitim male...som z toho dost v strese... ako to zvladate?

andysok
17. mar 2011

ahojte dievcata, tak ja som po serklaží, uuuuplna pohoda, teraz len dobojovat do konca.... drzte sa 😉

marsi28
17. mar 2011

@andysok nevies nahodou do akeho tt to odporucaju a kedy uz nie? a na kolko si mala skrateny krcok? urcite ti drzim palce!!!

andysok
17. mar 2011

😉 @marsi28 no neviem to celkom presne kamoska je v nemocke 29 tyzden a jej to uz neodporucali, ale neviem ani na kolko cm je ona.....krcok bol po poslednom merani cca 20 ale to merali ie uz cez sono ale hmatom, cize neviem podla coho usudili, ale potom mi dr povedala ze pri siti to nebolo az take hrozne ale pri dvojickach je to istota 😉

janula18
17. mar 2011

@andysok tak gratujem že ste už doma. Mna to ešte len čaká, lebo mam dole bacila stále, tak to nechcú robiť. Ale povedal že to do 24 tt robia. Všade asi inak.
Mala si potom aj nejaké špinenie alebo bolesti? Koľko si bola v nemocnici

andysok
17. mar 2011

@janula18 aj ja som mala bacila ved koli tomu sa tak rychlo skracoval a tkanivo bolo makke 🙂 no v nemocke som bola od stvrtka do stvrtka, zakrok robili v pondelok okolo obeda a dnes ma prepustili, ale preto lebo ja som nemala ziadne vztahy maternice...ty mas?......spinenie resp pooperacne slabe krvacanie.....ale len chvilku

janula18
17. mar 2011

@andysok no ja cítim také pnutie v bruchu, niekedy aj stvrdne, ale ležím beriem magnezium a dnes povedal že to dole drží, tak dúfam že vydržíme do tej serkláže.
Ty máš už super týžden že 27tt, to by som brala, nato ako si už daleko si natom dobre.

andysok
17. mar 2011

@janula18 joooooooooooj musime este dva mesiace vydrzat a to je dooooost

janula18
18. mar 2011

@andysok no ale stále to máš menej ako ja.

klba
18. mar 2011

caute baby,konecne som na chvilu online, nedavno som sem pisala, mala som skrateny krcek na 2 cm, dr mi kazala ist o 2 tt po naleze prvy krat do rizik.poradne, (to som bola 30 tt) a hned po vysetreni ma hospitalizovali.

Chcela som nech mi zmeraju krcok cez tu cervikografiu, kukali na mna aka som "mudra", u nas v nemocke to meraju len palpacne, krcok som mala skrateny na 1 cm a otvorena som na spicku prsta.
Uz tu lezim 11 dni, nalez je nezmeneny, zatial sa stale drzime, uz nam dali injekcie na dozretie plucok, sem tam ma chytaju kontrakcie, davaju mi magneziove infuzie, resp. injekcie a k tomu lieky.
Vyzera ze tu budeme az do 38 tt, este 6 tt musime vydrzat, mozno nas pustia aj skor, zatial mam kludovy rezim, nohy hore a lezim, doma pri malom by som nemohla kludovy rezim dodrzat na 100 %, ved to poznate.
😉
A uz ma presunuli z gynekologie na sestonedelie, tak chodim obdivovat druhe babatka, na to nase si este par tt pockam, radsej takto, nechcem chodit pozerat do inkubatora a cakat ci to dobre dopadne, snad to este nejaky tyzden potiahneme, drzte palce. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre