Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
7. jún 2009

Ahoj kocice,

no ELIA!!! Vitaj...takto neslavne, ale co uz s nami. 😀 Aj tak to potiahneme do terminu. 😉 Ze? To prve sme si faakt poctivo odlezali, teraz uz to musi byt viac "easy"... 😅 Inak-ha-sa pamatam jak strasne som ti zavidela ked si to uz mala za sebou a ja som furt tvrdla doma. Teraz sme si to ferovo vymenili. 🙂 No zas, co ja viem...ja ti budem zavidiet ze mas este len 1 babo, kym ja budem ficat pri dvoch. 😝 😀 To len nas caka!!!!

Inak, ja to mam ok, chodi k nam uz pomocnicka 😵 je supeeer. Ak nam to takto pojde spolu dalej ako stvrtok piatok, tak sa mam jak prasiatko v zite.

Zuzka, okna NO-NO!!! Uz take nech ta nenapadne ani! Ja som uuplne vylucila umyvanie okien, zmyvanie podlahy, umyvanie vane, vesanie pradla na snury hore (len na susiak). Varim, usteliem, utriem prach, lestim skla, zrkadla a tak....povysavam.

Beruska, drzim palce k zubarovi. 😨Teeeda...ja by som neprezila asi. 😖 Neznaaaasam vrtanie sa v papulke 😝 To nemam ani 1 kaz, chodim si len dat odstranovat zubny kamen. A mam dost. 😖

Petka, prajem vam cim skor super system. 😉 Lebo nejde o nic, len najst si system. A pojde to ako po masle.

zuzka279
7. jún 2009

Janka, viem, že tie okná nebol asi super nápad, ale dávala som pozor.Zajtra už budem viacej oddychovať, možno len posediačky trošku požehlím. 😕 To je super, že máš pomocníčku. Hlavne aby ste si sadli a rozumeli 😉 Ani jeden kaz nemáš? 😲 Tak to si šťastná bytosť. 😀

elia
7. jún 2009

no veru veru, ja som tiez taketo velke upratovacky uplne vylucila

jankapo - a ako si nasla pomocnicku? cez inzerat, ci na odporucanie? a pomaha ti len s malym, alebo robi aj nejake domace prace...?
a presne aj mna to hned napadlo ked som uvidela kolky tt uz mas v pase, ze teraz budem zavidiet ja tebe 🙂 .

joj ale tusim ste tu vsetky babeny uz v pokrocilych tt, tak vam zavidim uz vsetkym (v dobrom samozrejme) 😵

zajtra vecer idem na kontrolu, tak som zvedava co mi doki povie na ten moj krcok

beruska113
8. jún 2009

Zuzi
si sa rozbehla presne ako ja s tymi pracami. Najskor si len lezala, potom prisli prechadzky a teraz pridavas aj vsetky roboty. Ale radsej sa na to vykasli. Ja teraz zase zacinam viac lezat, lebo ma uz vsetko boli, krize, klby,spuchnute mam ruky, nohy a tak. Tak to neprehanja, aj ked je to tazke neupratat, kasli na to 🙂 Robim v Tatra banke. Ta akcia sportovy den je tam kazdy rok.

Janka,
tak tie zubky ti zavidim riadne. Super, ze pomocnicka sa vydarila.
🙂
OK, tak bezim tej zubnej mucitelke 😕

zuzka279
8. jún 2009

Beruska, ja chodím do TB a z videnia Ta neako nepoznám. Aj susedina sestra tiež robí v TB
A ako si dopadla u zubára? Verím, že to nebolo také hrozné 😉

jankapo
8. jún 2009

Ahojte,

elia, ja som prisla k pomocnicke jak slepa kura k zrnu...skor na odporucanie....sestrina byv. spoluziacka, mom. bez prace. Zlate ziena velmi...Zatial sme boli spolu 3 dni...pozehlila mi, pozmyvala,povesala pradlo. v piatok aj uvarila (spolu sme), s malym pomaha asi tak, ze ked potrebujem dvihnut na postel, do stolicky, do kocika, s kocikom vonku vyjst (mame schody) 😝 , do auta nalozit, umyt mu prdelku v umyvadle a tak...tych 1000 drobnosti co si clovek neuvedomuje ze musi...a pritom Matulko ma 13kg, jednoducho si to neriskujem... 😒 Teraz bolo zle pocko, tak sme neboli von, ale potrebujem ju na ihrisko, behat za malym...on je jak z divych vajec. 😀 tak treba. A do materskeho centra, a tak....Ale v podstate budem stale s nimi, len proste tak easy...sediet aspon.
Ja nelezim vkuse, lezim, posedim pri malom, zahrame sa na zemi a tak, ja len proste nerobim tazke roboty a nechodim na prechadzky. Ak niekde idem, autom. To som sa pytala lekarky ze mozem.

S mojimi zubami je vec podla mna dedicna, uuplne o stasti, fakt. Zato ma takmer nonstop trapia afty... 😖 tiez dedicne. No a bolave ZUBNE krcky. 😀 Mam furt mam daco s tymi mojimi krckami, esteze ich nie je viac. 😅 A s tym sa moc neda pomoct, len tie speci zubne pasty, esteze fakt pomahaju. 🙂 Clovek ma kaz,da si zavrtat a zas ma pokoj....Ja moc nemam, ale aspon si uz viem sama pomoct, nepotrebujem aby sa mi zubar prstami a roznym naradim sparal v papulke. 😝 To mi je faakt prosti srsti.A v tom zubarskom kresle je desna nuda pre mna. A nevidim co mi robia, to ma najviac stve. 😀

Zuzka,oddychujes? 😉

zuzka279
8. jún 2009

Ahojte. Dnes som nerobila nič, viac - menej som ležala. Ale pobolieva ma podbruško. Neviem či je to pocit ako na krámy alebo ako keby som prechladla. Lebo ma pobolieva aj hrdlo. Tak radšej oddychujem.

beruska113
8. jún 2009

Janka,
soory, ale som sa zamiala na tych Tvojich krckoch. Ty asi vazne nemas na ne stastie, na krcky kazdeho druhu 😀
Zuzi ja nie som za priehradkou, my sme taki tajni, neoznaceni. V podstate sme pobocka centraly sa tomu nadava oficialne. No len nech ta choroba obchadza.
Joj baby, dnes bol nafigu den. NEdarilo sa. Zub hotovy, akurat nikdy predtym ma nebolel a odrazu po zaplombovani boli. POtom som sla do obuvi, kupila som si jedine slapky, co som obula, nie au ani moc pekne, aj boli drahe a vrchol vsetkeho je, ze lava mi vrzga. Som ju skusala ale az doma. NEviem co s tym. Chodim jak keby zabu nosim so sebou.Potom som sla na postu- prisla prebalovacia podlozka s takou pevnou doskou, co sa polozi nad postielku a od samej radosti som do nej pri odbalovani pichla noz. No ked sa dari, tak sa dari. Idem radsej na terasu citat, lebo este nieco pokaslem. papa zajtra

majula28
8. jún 2009

zuzi neboj aj mňa dneska bolí podbruško a lonové kosti (nieje to vo vzduchu?) 😀 😀 😀 tak celý deň polihujem.
Včera mi nebolo nič ešte som bola aj na čerešniach 😀 😀 😀

pointka
8. jún 2009

majula to podla mna tie ceresne zapricinili 🙂
aj ja som mavala take dni, oddychujte, aby ste to dotiahli, co najdlhsie.
mne idu vo stvrtok vyberat stehy, ale myslim, ze krcok zostane zatvoreny, lebo sa stehy nenapinaju a mala je este stale vysoko 🙂

jankapo
8. jún 2009

kocky, je to vo vzduchu, aj mna rozbolel podvozok... 😝 uz sa dnes ani nehnem z gauca...

beruska...zaba je super... 😉 😀 aj ja som sa musela zasmiat...inak den blbec jak vysity... 😅

babule drzte sa, tebe pointka uz aj skore rozpadnutie zelam... 😉

newyorkgirl
8. jún 2009

babule, nebojte sa, mne lekar diagnostikoval skracovanie krcka v 27tt a este som 10 dni nakoniec prenasala, tak vam vsetkym drzim palceky 😵

zuzka279
8. jún 2009

A ja najbližšie dni žiadne väčšie vymýšľanie nechystám. Radšej budem viac ležať.Dnes mi nie je najlepšie, aj to podbruško a kríže. Dúfam, že sa nič vážne nedeje. K dokimu mám ísť až 24.Mala som ísť 23 ale dnes mi sestrička volala, že vtedy niečo do toho prišlo.

Beruška, to poznám. KeĎ sa darí tak sa darí. Aj ja mávam také dni ☹ Veď chod tie šľapky vymeniť. -Veď to je chyba výrobcu a nie tvoja

Jankapo, tak tie tvoje krčky sú naozaj neposlušné. Dúfam, že sú len na zuboch a maternici

Poi, tak Tebe prajem skorý pôrod 😉

elia
8. jún 2009

pointka - ty mas v 39. tt este stale stehy na krcku? to by sa nemalo vyberat uz v 38. tt? mne pesar vyberali v 37+2.

jankapo - tak to mas uplne super s tou pomocnickou

ja som dnes bola v poradni a doki ma velmi potesil - pesar drzi, krcok sa uz neskratil a mozem chodit uz aj na vychadzky. poradna az o dalsie 4 tyzdne, tak snad to take zle nie je. prisla k nam teraz moja mama na 3 dni, tak som ju poslala domov, zajtra odchadza, a zase budeme gazdovat sami. aj ked sa budem snazit nechodit na dlhe prechadzky a lucku co najmenej dvihat - krmit a prebalovat budem na zemi, akurat do kocika budem musiet...
a cakame chlapceka 🙂 tentoraz mi moj tusak vobec nevysiel 😅

pointka
8. jún 2009

elia, no moja doki mi to da az teraz dole, kontroluje ma kazdy tyzden, zatial to je OK.
podla ovulky som ale len teraz 38tt, tych 39tt tu v pase mam podla poslednej menstruacie.

maja177
9. jún 2009

ahojte babenky, no ja vam tak trosku zavidim tym co mate doma uz nejakeho drobca, aj ked viem ze mate kopu starosti ked musite len lezat, a nie je sranda sa im venovat 24 hodin denne ale aspon vam rychlejsie utecie cas. ja lezim sama doma den co den a poviem vam, je to o nervy 😠

beruska113
9. jún 2009

Caves baby,

ja jak som sa vytesovala, jak super spavam, tak uz je to v keli. Celu noc chodim. Uz som aj telku kukala, samozrejme sa nadzgavam, a rano som jak macalka. Som dnes spala do 11h, aj to som si musela dat budit, nech stihnem obed dokoncit, lebo dnes sa zahajila praca na fasade.
Zuzi,
ale ked slapky vratim, co budem nosit. Snad az ked porodim, lebo to je na nervy. Alebo sa nastvem a vratim do troch dni bez udania dovodu 🙂 Budu mat so mna radost.
Poi,
no ty malinkej doprajes klud v brusku, sa jej tam nejak paci.
Maja177,
aj ja lezim doma sama, aj ked je muz doma nahodou, tak robi stale okolo domu. ALe mne to zatial nejde na nervy. Tolko knih som uz davno neprecitala. Fu a kriminalky na JOJ to je moje. Tak nech ti to rychlo prejde.

elia
9. jún 2009

pointka - aha, tak tvoja dokina iste pocita s tym ze sofinka je este o tyzden mladsia ako podla MS

maja - uplne ta chapem, aj my sme mali podobne depky, ak chces, tak si mozes moj "vylev" z 1. rizikoveho tehu precitat v teme rizikove tehotenstvo na str. 16

zuzka279
9. jún 2009

Baby, čo už ste boli na cukrovke aké ste mali hodnoty? Ja idem vo štvrtok, ale mám pocit, že mám zvýšený cukor

maja177
9. jún 2009

beruska, no mne to ide na nervy asi preto, ze som nebola zvyknuta nikdy cely den sediet doma 😀 a nie to este lezat 😀 ale ved uz si zvykam, ked sa moc nudim tak kecam na nete alebo citam, a tak pomalicky uz mi tie dni zacali ubiehat. viem ze natom nie som najhorsie, niektore zeny lezali od zaciatku tehu a su tu 🙂

elia, no precitala som... ja sa tiez tesim tomu ked mi niekto zavola, pozriet ma neprisiel zatial nikto... pretoze, ako inac, kazda kamoska ide na dovolenku tam hentam, na prazdniny, do roboty a neviem kam a uz ma nebavi niekomu sa stale prosikat... 🙂

ale, zvladneme to, a uspesne to dotiahneme do konca, to pevne verim 😉 😎 😵

sue250
9. jún 2009

caute baby takze idem na serklaz v stvrtok a strach je obrovsky, co ked nevydrzi, ☹ som este len v 21t a krcok mam 2,79

maja177
9. jún 2009

sue ja by som isla racej, ako sa takto obavat a cakat na dalsiu kontrolu ci sa to nahodou nezhorsilo a neviem co... hentak mas aspon vecsiu istotu, drzim palceky 😉

deborah1
9. jún 2009

Sue,to je aké CS?/keď máš krčok 2,79/.Ja mám v knižke CS 4,a neviem čo si mám o tom myslieť.Ako sa to vlastne prerátava na cm alebo mm,neviete?

majula28
9. jún 2009

tuším tu máme nové babenky 🙂 🙂
Nebojte sa ja už ležím od februára a verte mi, už mi to lezie poriadne na nervy 😀 😀 😀 😀 😀 Počítam dni, ešte koľko mám do konca, ale som rada že som aspoň doma a nie v nemocnici... 😲 ako v prvom tehu.

Ja som mala min. týžden CS 2 a otvorená na prst a krčok palpačne 2cm, ale ako vidím sú tu aj horšie krčky 😀

poi aj ja mám v puse obnažené krčky 😀 😀 😀 a dole otvorené 😀 takže nie som sama 😀

beruska ja tiež som dobre spávala až do dnešnej noci, čo som si už myslela, že do rána porodím 😀 čo mi bolo tak zle- kríže a brucho tvrdlo. Zajtra idem na poradňu do nemocnice tak sa uvidí čo a ako, lebo posledné dni som mala aj ako také menzesové bolesti... 😲

baby vy čo máte vodičáky aj jazdíte teraz alebo nie?

Ja som tiež stále sama doma, aj keď už mám jedno dieťa, lebo ona je stááááále vonku. S mužom sa už tiež vadím, že nieje so mnou, buď je v robote alebo radšej ide niečo robiť ☹ ☹

maartinkaa
9. jún 2009

tak ja som baby bola dnes u doktora a mam CS 0 , steh nenapnuty a hrdlo neskratene a neotvorene 😀 , ale vam poviem, ze som mala poriadnu depku, lebo minuly tyzden ma bolelo velmi casto brucho 😖

sue250
9. jún 2009

ja mam CS3 a na utz krcok 2,79 ale povedali ze to este nie je hrozne, len hranicne ale istota je podsit.
majula a ty si podsita ze lezis?

maartinkaa
9. jún 2009

sue, neboj nic to nie je, ja som napriklad lezala s prvym synom zasita v nemocnici 5 mesiacov a dotiahla som to skoro do 38 tt 😉

maartinkaa
9. jún 2009

a hlavne si treba verit a nemysliet hned na to najhorsie, psychika je svina 😝

majula28
9. jún 2009

sue nie som, mne sa krček začal skracovať a otvárať až teraz asi od 31 tt, ale ja celé tehu špiním a občas aj zakrvácam 😲 ....

a to keď ste aj zašité musíte ležať?

pointka
9. jún 2009

sue, nemusis sa vobec bat, vydrzis to, to mas este krasny krcok, mna zasivali, ked som mala krcok asi 1,2 cm a na spicku prsta som bola otvorena a pozri sa, kde som to dotiahla.
Drzim palce.

elia, ano, ona rata s tym posunom 5 dni. Kontroluje ten krcok stale, takze, ak by bol co len naznak napinania, hned mi ich da dole.

majula 🙂 vtipalek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre