Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
12. jún 2009

Beruska ten obchodn v Hlohovci na kočíky alladin - je veľký, majú tam veľký výber?

kolka1
12. jún 2009

Jankapo, Beruska dakujem za rady a pomoc 😉

beruska113
12. jún 2009

Deborah,
no mne kazal hlavne striedat polohy. Som mu vravela, ze konecne nam namontovali net, ze budem pri PC sediet a on hned ze to tlacim na krcok viac, ako ked chodim. Ale kazdemu moze robit dobre nieco ine, alebo naopak uskodit. Ja napr. citim, ked dlhsie sedim, ako ma tlaci brucho, bolia krize, tak sa postavim a chodim radsej. Sama casom zistis, co ti je lepsie. Ale nejak specialne mi doktor nezakazal nic. MArnost, Ty mas doma jaky futbalovy klub 😀 Sami chalani. NA ten epidural ma kazda nemocka ine podmienky. Pozri si www.zzz.sk, tam maju viacere nemocnice aspon zakladne podmienky a info a su tam aj adresy mailove a t.c., tak skus zavolat a popytat sa. A ta nemocka, kam chces ist rodit je od vas ako daleko? Ta moja 35 km, ale neviem ci riskovat.

Zuzka,
ten Aladin nie jetaky velky, skor mini, kocikov je tam tak 15ks, samozrejme ze nie vsetky, co maju na stranke. Ale ten co je hned pri Lidli, tam maju min 30 kocikov. Ten je velky.

MArcelka,
nie je toho tak moc tych chorob. , uz vsetky prezijem a zlvadnem, len nech je maly zdravy co sa tyka tych genetickych testov. Vsetko ostatne vydrzim. Inak ja vobec nechodim do poradne v nemocnici, chodim len k mojmu doktorovi.

BAby co mate uz deti, aki su ti poslickovia? Mna dnes asi trikrat chytili v podbrusku take krcove bolesti, ani vystriet som sa poriadne nemohla, trvalo na asi do minuty a potom to preslo. Ale nastastie neboli pravidelne. Neviem co to bolo.

majula28
12. jún 2009

zuzi ja som bola v tom aladine v HC a obchodík je to maličký, ledva sme sa tam pomestili, kvôli maličkému priestoru, ale my sme už mali vybratý kočík od babysmilu Vmax takže nám ho veľmi milý pánko poukazoval a aj sme si ho objednali, lebo bol o 60 eur lacnejší ako v TT. Ale budem ho mať až keď sa bábo narodí, pretože nechcem ho mať dopredu doma, všeličo sa môže stať 😲

beruska113
12. jún 2009

Zuzi ako Majul pisala, predavac je neskutocne mily, ja som tam bola asi hodinu, aj obed kvoli mne zmeskal a vedel odpovedat na kazducicku moju otazku. Klobuk dolu

majula28
12. jún 2009

beruska ja som bola tiež z jeho ochotou milo prekvapená, ešte nikde v obchode mi tak nepoukazovali kočík ako on tam ... 🙂 Pekne nám ukázal ako vypadá vanička, športový a aj autosedačka na tej konštrukcii, no som véééľmi spokojná, aspoň viem ako to bude vyzerať, len škoda nemal takú farbu akú chceme (ale tú som videla v inom obchode). A to sa ešte manžel čudoval, že chlap predáva kočíky 😀 😀 No super

zuzka279
12. jún 2009

Veľmi veľa závisí od predavača. Ja som bola dnes oproti tescu v uličke /Beruska, asi vies ktorý myslím/ a aj tá predavačka je neskutočne milá. Už aj pri Emke som si tam kupovala kočík. Mali krásny Chicco, ale aj drahý. Tam stále 620 eur. Bol aj s autosedačkou. Ale tá autosedačka sama o sebe stojí do 4000 Sk . Keby sa to dalo bez nej. Ale nedá. sa . Na nete som ho našla lacnejšie o 85eur. Ale zdá sa mi to dosť za kočík.
Ešte chcem ísť pozrieť na kalváriu, tam je vraj neaký obchod. Beruska, ty máš aký?

majula28
12. jún 2009

zuzi mne sa tiež páčia tie drahé kočíky, ale je to zbytočné, tak isto vyvozíš aj v lacnejšom.Náš bude stáť 378 eur aj s autosedačkou. Je to síce poľská výroba, ale čo som čítala tak aj tie drahé vyrábajú v poľsku, takže to máš za jeedno. 😀 Zuzi a ty si nechcela ten firkon?

zuzka279
12. jún 2009

Majula áno, ešte stále sa mi páči ten firkon. Len dnes som videla ten chicco, a páči sa mi aj ten. Len je dosť drahý. Ten firkon by som chcela vidieť naživo. Ešte musím pozrieť v NR v jednom obchode, ale tam ho zrejme tiež nemajú. Čo som ho našla, tak ho majú až v Blave. Ale ak bude treba, tak pôjdem aj tam pozrieť.

beruska113
12. jún 2009

Zuzi som ti odpisala. Mne sa este pacil Peg perego Pliko.
No ale uz to tu zacina vyzerat pozitivne, ked uz riesime kociky.
A co ti moji poslickovia? Nikto mi nepovie ako vyzeraju, ci som ich mala? 😒
PRislo silne rocne vyuctovanie za elektrinu a ked som uz pri tom neporodila, tak este vydrzim 😀

pointka
13. jún 2009

Ahojte. 11.6. o 18.10 sa po tazkych 16 hod narodila cisarskym nasa Sofinka s mierami 2890g a 48 cm.
Dovod cisaraku bol, ze sa mi paradoxne neotvaral krcok.
Foto mam v albume.

celin
13. jún 2009

Ahojte, Potrebovala by som poradit ohladne kludoveho rezimu. Som v 30 tt a krcok mam 2,5 cm. Pred 2 tyzdnami som bola 6 dni v nemocnici, dostala som 1 magneziovu infuziu a teraz beriem magnezium 3x denne.
Predvcerom som bola na kontrole a doktor mi povedal ze nalez mam v poriadku, ale ze je to na hranici tak mam dodrziavat kludovy rezim. Neviem ci musim cely den len lezat,alebo ci mozem mat aspon nejaky pohyb a byt hlavne bez stresu a nerobit nic tazke. Mate niekto podobny proble a ako dodrziavate kludovy rezim?

maartinkaa
13. jún 2009

pointka, gratulujem, malinka je uzasnaaaa 😀

deborah1
13. jún 2009

Beruska,Marcelka,ďakujem. 😵
Beruska,do Trenčína-od nás asi 40-50 km.Už sa chystám,že tam zavolám,jaj,som z toho nervózna 😖

majula28
13. jún 2009

pointka blahoželám tebe aj malinkej Sofinke a želám Vám všetko len to dobré 🙂 🙂 🙂 Je krásna
To si sa teda natrápila 😲 😲 😲
A už nás zase opustila ďalšia slabokrčka, ktovie kto bude ďalší 😀 😀 😀

zuzka279
13. jún 2009

Ahojte kočky. Poi, gratulujem a prajem obom všetko dobré 😉 😉 😉

Ja sa mám dnes strašne zle. Od rána vraciam, bolí ma hlava. Bojím sa ísť aj k doktorovi, že čo mi povie. ☹

marcela22
13. jún 2009

Pointka, srdečne gratulujem!!!! A želám Vám obom veľa veľa zdravíčka!!!

Beruška, neviem ako to chodí u Tvojho doktora, niektorý na kontroly do porodky neposielajú, ale väčšinou sa chodí od 36tt každý týždeň práve do pôrodnice. Tak uvidíš, čo Ti povie ten Tvoj🙂 A veľmi veľmi držím palce aby bolo maličké v poriadku!!!! Je to asi ťažké, čakať, však? Obdivujem ťa, si silná žena!!!!!!!!!!!

Zuzi a nemávaš migrény? Mne tak býva práve pri migréne, tiež bolesti hlavy a nevoľnosti...dúfam, že Ti to rýchlo prejde!!! A neboj sa, malinká je určite v poriadku!

zuzka279
13. jún 2009

Marcela22, neviem, bolievava ma hlava, ale takto mi ešte nebolo. Neviem, možno migréna, alebo z krčnej, lebo aj tá ma dosť bolí 😠

marcela22
13. jún 2009

Zuzi môže to byť aj z tej krčnej chrbtice, ak Ta má kto trošku pomasírovať, tak skús, alebo si to trošku pomasíruj sama, za pokus to stojí. Pri migréne väčšinou bolí jedna polovica hlavy pulzujúcou bolesťou. Ako to máš Ty? Naozaj sa hlavne neboj, kým nekrvácaš, netvrdne Ti bruško a malá kopká ako vždy (môže aj menej keď sa cítiš zle) tak je určite v poriadku!!! A nevieš aký máš tlak?

zuzka279
13. jún 2009

Marcelka, hlava ma bolí od zadu po stranách a nad čelom. Tlak som si dnes merala a mala som dobrý. Normálne sa bojím. Uvidím čo bude. Keď mamka donesie muža s malou, tak ma snáď mama pomasíruje. Ona má aj masérsky kurz, len sa jej nechce.
Mne to začalo už pomaly včera a ráno to bolo už horšie. Ešte som išla s nimi na ihrisko, je tam MDD, ale už po 1/2hodke ma museli doniesť domov, lebo mi bolo blbo.

petkaerdal
13. jún 2009

ahojte babulky,nemam cas vas nejako citat,neskor hadam docitam
ako sa mate??? dufam,ze vsetky ste ok

kuk,dala som fotky dievcat

marcela22
13. jún 2009

Zuzi, keď Ťa to bolí odzadu tak to najskôr bude z tej krčnej chrbtice. Napr. moja mama to tak máva veľmi často tak viem že je to dosť možné. Skús poprosiť mamu o tú masáž, poprípade si to trošku nahrej a "rozcvič" ale len tak opatrne. Ak sa veľmi bojíš o malinkú, tak si zavolaj alebo zbehni na pohotovosť, verím, že do toho sa Ti veľmi nechce (viem to z vlastnej skúsenosti že tam sa nikto nehrnieme) ale určite by si potom bola kľudnejšia. A veľa veľa pi, aspoň po dúškoch a často. Vracala si veľmi často? Možno máš aj nejakú brušnú chrípku alebo niečo podobné. Nemáš teplotu? Ak sa Ti ukľudní žalúdok, daj si Paralen, kľudne aj dva - teda 1000-ku dávku, mne to neurológ odporučil na migrény v tehu a nijako to neuškodí bábenku. A ešte by Ti možno mohlo pomôcť mätový čaj, hoci bylinky sa v tehu veľmi nemôžu, ale šálka malej neuškodí a na žalúdok je super. A možno aj teplá sprcha-pustiť si tú vodu na ten krk a plecia. Ak ma ešte niečo napadne tak napíšem, teraz musím ísť von za malou, ale večer sa budem snažiť ešte mrknúť, aby som vedela ako Ti je.

zuzka279
13. jún 2009

Ahojte kočky. Ďakujem za pomoc a ochotu 🙂 Bola som radšej na pohotovosti. Aj na gynekologickej, tam treba isť najskôr. Bol tam veľmi milý doktor. Zmerali mi tlak, teplotu som mala zvýšenú, urobil mi sono, prietoky, vyšetril ma palpačne. Dal mi inekciu torekan a kázal kúpiť aj také čipkyPovedal, že zrejme ide o virózu, tak ma poslal na klasickú pohotovosť. Vraj to je neaká viróza, dali mi čierne uhlie .Mám dodržiavať diétu, len banány, sucháre , čierny čaj a minerálka. Dúfam, že to prejde.

Peťka ešte omrknem fotky a idem spať. 😀

petkaerdal
13. jún 2009

Zuzi a co ti je? necitala som vyssie?

marcela22
13. jún 2009

Zuzi super že si išla na pohotovosť, konečne môžeš mať istotu, že je malá O.K. Buuee dieta - to je škaredé slovo 😀 Ale po takomto dni je človek vďačný aj za ňu...zajtra už snáď bude lepšie, najmä ak sa Ti podarí dobre vyspať 😉

beruska113
14. jún 2009

Caves caves 🙂

Zuzka,
tak drzim palce, nech sa rychlo doliecis. Ja dnes nejak kycham a spolim z toho blbeho casu. IDem dat varit obed a asi zalahnem

Poi,
B 🙂 l 🙂 a 🙂 h 🙂 o 🙂 z 🙂 e 🙂 l 🙂 a 🙂 m 🙂
Sofinka je zlatucka. Normalne mi slzy vyhrkli, ked som si predstavila, ze coskoro budem mat aj ja tekeho drobceka. 16h a potom cisarksy? Tak to si si riadne vytrpela. Tak nech ti to dorbcek vynahradi.

Peti
zlate, ze nas obsac pridek kuknut 🙂 Dufam ze malinke posluchaju a rastu do krasy.

Celin,
vitaj medzi nami na krcnom oddeleni. Kludovy rezim asi nedefinuje presne nikto. JE to na kazdom doktorovi co ti povie, ale aj na kazdej zene co je ochotna alebo co sa jej da spravit pre kludovy rezim. NIekomu kazu mat nohy hore a len lezat, niekomu kazu aj prechadzat sa... Ty sama zistis, co je ti je dobre. Ja som od zaciatku nelezala stale, co sa tyka prace, tak som psotupne s pribudajucimi tyzdnami naberala odvahu a stale som robila viac. Teraz robim vlastne vsetko okrem zahrady a umyvania dlazky, okien. Tak neviem, v ktorom si tyzdni, tak riziklo kludu a nekludu prisposob tomu a ak bude najblizsia kontrola s dobrym vysledkom, tak pomalicky pridavaj.

MArcelka,
diky, ale ja sa ako silna necitim. Ved to kazda buduca mamina sa snazi mysliet pozitivne.

petkaerdal
14. jún 2009

ahoj berus,ved ty uz mas 36tt 😀 ,tebe sa to teda krati,zachvilu uz budes mamca,tesim sa na foto
ako sa citis???uz mas doma vsetko pripravene pre chlapciatko???

my to mame doma niekedy dost tazke,cez den v pohode,ale ked v noci nechcu spat,tak veru nic moc 😖 ...

beruska113
14. jún 2009

Ahoj Petka,

joj no pripravene hadam vsetko, detsky kolotoc si pustame s muzom na dobru noc 😀 Citim sa uz dost na figu, hlavne krize a opuchy su hrozne. , maly ma cca 3 kg, kope stale ako vzdy 😅 Krcok sa zahadne upravil ako u Teba, tak neviem kedy porodim. Ale vsetci ma dostatocne strasia ze kazdu chvilu, aj mne sa zda, ze to uz dlho nepotrva. Tak som uz vystresovana. Snad ma to chyti tak rychlo ako teba a hlavne nech to cele ide tak rychlo ako v tych mojich snoch 😅

A kolkoze si uz schudla? Stihate zatial sami s muzom? JA ked mam stres, ako to zlvadnem s Lukim, tak si spomeniem na teba, ze ty si sama na dve babulky. Ale zlate su. Foto potom jasne ze dam , len to asi potrva, v nemocke nebudem mat PC. Tak sa drzte. INak poslickov uz mavam a kil mam navyse 22 😕 😠 😀

jankapo
14. jún 2009

Panecku, par dni tu nie som a tu sa rodi.... 😵 😵 😵 Pointka, blahozelam k Sofinke!!! 😵 Hnusak krcok 😠 tak oni ta najprv siju a potom musia rezat. To je nefeeer....Ale nevadi, hlavne ze je malinka zdravunka, brusenko sa zahoji a vsetko bude ok. 😉

Ja strasne flakam onen kludovy rezim,sak to sa v lete nedaaaaa... 😝 Citim sa super, tak dufam ze to nie je klam. 😨
Jaj, dufam ze sa drzime aspon na tych 1,5cm.... 😝

Beruska,ja strasne moc papam a bojim sa postravit na vahu. S Matulkom ked som bola tehu, tak som trpela nechutenstvom, jedla som ako vrabcek, a aj tak som pribrala 16kg... ☹ Je pravda zas ze po porode som zas doost schudla, som bola kost a koza, tak dufam ze aj teraz to tak bude. 😅 Len sa snaz kojit a kila idu dolu. Teda vacsinou.

Zuzka, takze uzti je lepsie? Mne vcera bolo z chrbtice na figu. Presne take iste priznaky..taka divna bolest hlavy, zaludok jak na vode....az potom zacal boliet krk. Som myslela ze rano hlavou neotocim. Ale stal sa zazrak a rano sombola fit. 😉

zuzka279
14. jún 2009

Ahojte babulky 😉
Tak mne dnes bolo lepšie, ale zase nie úplne. Ale snáď to bude už len dobré.
V piatok mi volali zo škôlky, že Emka vracia tak som bola pre ňu a dostala som to asi od nej a dnes v noci zase aj malá vracala a mala hnačku. Dúfam, že to už neako od nás odíde. 😠

Peťka, malinké sú kráááááááááááááááááááááááásne, hlavne nech ste zdravé a nájdete si spoločný systém. 🙂

Poi, tak už aj ty si maminka. Už si to uvedomuješ? Treba si na to najprv zvyknúť. Ale som rada, že už to máš aj ty za sebou.

Janka, taký istý kľudový režim aký máš ty mám asi aj ja 🙂 Už dosť málo ležím. Dnes sme napr. spojazdňovali bazén, tak som trošku pomáhala . A ako sa má malinký, už lepšie ako keď prišli z nemocnice?

Marcelka, ďakujem, včera si mi tu bola oporou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre