Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
15. sep 2009

Adusa, susisus!!!

Gratulujem!!!! 😵 😵 😵 😵
Veru, nejak sa nam to tu rozrodilo. 🙂

Majka, ty jakeby si toho nemala vsetkeho dost. 😒 Hrozne.Ale vies,k tym najlepsim veciam v zivote nie je jednoducha cesta. Mne sa to teda stale potvdi. 🙂 Asi ti take kecy aj tak nepomozu. 😔 Drzkaj sa.

Ja sa necitim ako pred porodom absolutne, tak sa mi zda ze budem oktobrovka. 😀

maja177
15. sep 2009

jankapo, verim, ze to tak bude, ze na dobre sa dlho caka 😅 ja by som sa ani necudovala, keby som oktobrovka aj ja 😀 😀 😝 a to mi doktori tvrdili, ze august je moj 😠

garicka
16. sep 2009

ahojte tehulky

ja idem zajtra na kontrolu s krčkom či sa nám skrátil alebo či ostal tak na 29,4 mm ako bol.... chcem sa vás opýtať či ste niektorá boli kvôli skracovaniu krčka v nemocke na infúzkach a ako dlho.... a od koľkých mm je to na nemocku, že tam musím ostať ležať?.... ☹

bobacik_29
16. sep 2009

Garicka ja so nebola aj ked ma chcel poslat no potom si to rozmyslel v 30 tyzdni mala som krcok 1.5 cm a otvorena som bola na spicku ....teraz mam uz iba centak ale zase ma neposlal kazal mi lezat to je vsetko 😀

garicka
16. sep 2009

bobacik,

bodaj by aj mňa poslali domov.... sami tam nechce ležať.... bez netu a bez koníka 😝

bobacik_29
16. sep 2009

garicka no ti verim ja nemusim nemocnice...mne moj doktor povedal ze keby sme boli v socializme tak uz som v nemocnici 😀 a ved inak ty mas super krcok ja ho mam od tretieho mesiaca uz iba 2.5 cm a doktor z toho vedu nerobil 😅

garicka
16. sep 2009

hej, lenže ja som po amputácii krčka (minulý rok v auguste) a aj po serkláži v 17tt... takže preto sa aj strachujem toho zajtrajšieho utz ... a doki čo mi robil serkláž povedal že ledva mal čo zošiť...

bobacik_29
16. sep 2009

garicka jaj tak to smo nevedela a kazal ti aj lezat na vyvysenom???

garicka
16. sep 2009

zatiaľ len ležať, ale občas nožky vyložím, ale tak sa potom nedá písať na PC 😀 😀

bobacik_29
16. sep 2009

garicka tak ked polihujes sa to hadam tolko nezhorsilo 😀 prinajhorsom ti mozu dat pesar aj to obcas pomoze ...ja ked som isla ku dokimu minuly tyzden na poradnu tak mi gatky vtahovalo od strachu ze ma posle lezat 😝 ale nastastie mal rozum a kazal mi doma lezat...keby vedel ze uz tolko nelezim asi by ma odstrelil 😝

garicka
16. sep 2009

ale tak pekne sa pozerá na tvoj týždeň tehu 🙂 by som už chcela aj ja aspoň toľko mať.... ty si už bola na utz na prietoky? (dobre som to nazvala?) to sa chodí medzhi 32.-34. tt?

garicka
16. sep 2009

drobec od pondelka vystrája... leží na mechúri a tam robí kotrmelce 😀 😀 😀 a ja mám pocit že ma cievkujú 😀 😀 😀 radšej by som bola keby ležkal vyššie a netlačil na krčok.... tak mu dohováram, ale nepočúva ma 😵

bobacik_29
16. sep 2009

garicka nebola som este a ani neviem ci sa to u nas robi nebola som na tom ani pri jednom tehu...neboj ujde ti to ako voda ja som tiez kukala babam na tyzdne a zrazu som tam aj ja...prinajhorsom budes poctivejsie lezet to uz dako vydrzis tych par tyzdnov zajtra mi daj vediet ako si dopadla budem na teba mysliet 😅

garicka
16. sep 2009

bobacik, takú postieľku budete mať, čo máš v albume?

bobacik_29
16. sep 2009

garicka no jo tu ruzovu uz ju mam doma dake tri mesiace 😀

nostek
16. sep 2009

ahojte... tak blahozem k novym miminkam a majke drzim palce, nech to uz pride. ty lekari su smiesny, ked chcu cakat este tak dlho

ja som stale rovnako, lezim. zajtra mam kontrolu. som zvedava ako sa lekarka vyjadri na to, ze ma z nemocky poslali domov.

garicka, mna 1x hospit v 27tt a bola som tam 17 dni na infuzii Gynipral. ale ja som v zahranici a tu je to asi trosku ine. ale samozrejme, ze zalezi aj od lekarov. ta moja je velmi opatrna, co ma naposledy aj troska nastvalo, ale zas radsej to s opatrnostou prehanat, ako sa na to vykaslat. sak ide o nase mimi.

garicka
16. sep 2009

ahoj noštek

tak 17 dní je teda dosť.... a ležíš hore nožkami? 🙂

maja177
16. sep 2009

ja este 9 dni! 😢

garicka
16. sep 2009

ahoj maja 😉

teda natálke sa asi veľmi páči v brušku 😉

marielik78
16. sep 2009

Garicka, keby si sla na jednu z BA nemocnic, tak ta tam s takym krckom rozhodne nenechaju - ja som tam bola v 25 tt s 2,5 cm a otocili ma, ze co tam hladam (a to ma doktorka poslala, ze neexistuje uz chodit do prace a ani lezat doma, ze to nestaci!) s takym dlhym krckom a navyse, ked mam termin az na prelome sep./okt. Takze tak...

Verim, ze ak si ta nechaju, tak len pre dobro babatka, tak to skus prijat 🙂 Vsetko zavisi na lekaroch, o tom to cele je... Niektori z toho robia vazne velky problem, iny nic... Moc drzim palce, aby sa vam darilo to tahat krasne dalej, ako ja ci ine 😀

Maji, ty uz dnes nepiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis 😀 Ja chcem uz info, ze sa mala narodila!!!!

garicka
16. sep 2009

marielik

diky, veď to že každý lekár to berie inak.... ale myslíme pozitívne 😉

jankapo
16. sep 2009

Ahojky, no s tymi krckami niekeddy nejde ani tak o nemocnicu ako o jednotlivych lekarov...mne 3 rozni lekari namerali 3 rozne dlzky krcka a kazdy sa k tomu postavil inak. 🙂 Pecka.
Bola som v nemocke v 21tt s krckom 1,5cm, na 4 dni infuziek. Ale mne brusko netvrdlo, nic take, len ten krcok divny. Ja vobec nelezim a neskracuje sa to. Nastastie, teraz uz asi nanestastie. 😅
S Matuskom som bola v nemocke 2x, tiez taky isty stav. A ono je to cele o tom kto je na izbe. My sme raz boli taka partia ze sa mi domov nechcelo. 😎 Vooobec som sa nenudila, prave naopak, pacilo sa mi to viac ako lezanie doma,sama. 😒 No ale uz ked je doma jedno dietatko, to uz aj rezerv podpisete. 😝
Mne sa ani do tej porodnice nechce. ☹

Majka,tak tvoj pripad je podla mna do kniziek. 😲

garicka
16. sep 2009

jankapo

a to v ktorej nemocke si bola? ja idem do šace... ani mne zatiaľ bruško netvrdne (klop, klop) a beriem už od 17 tt magne B6 3x2 denne.

maja177
16. sep 2009

marielik, vidis to, furt tu otravujem 😀 😀
zistila som, ze v stredu moj doktor ordinuje az do piatej, tak dnes este k nemu vybenem. ja neviem, mozno prehanam alebo zbytocne stresujem, ale fakt sa bojim, aby sa daco nestalo. navyse, celu noc som behala na wcko, nevedela som, ci tam mam strcit najskor hlavu alebo prdel, tak mi bolo zle, islo zomna aj vrchom aj spodkom 😢 😔 a nepojedla som nic take, jedla som len to, co vsetci v rodine, na veceru koprovu omacku s knedlu a tam nemalo byt co pokazene, tak neviem. zimnicu som mala jak slak 😒 no uz mi je chvalabohu lepsie, len sa mi ukrutne toci v hlave, idem si zmerat tlak, a mam totalne krce do konecnika. to som este nezazila. normalne jak sedim, a idem sa postavit, tak taka sleha, ze neviem jak sa volam 😖 uz ma to tak dole strasne vsetko tlaci, je to na nevydrzanie. ja budem mat asi gynesovy rekord v dlzke tehotenstva 😀 😝 stale len kontrolujem, ci sa mala hybe, ale nastastie vsetko je O.K.
a skusim nahovorit doktora na toho hamiltona, nech to boli jak chce, mozno to zaucinkuje 🙂

jahoda
16. sep 2009

juj, maji, drzim palce, som zvedava, co Ti dnes povie ten doktor, mozno uz ale napises az o par din 🙂 ze ste s malou doma!!!
garicka, chapem, ako sa citis, mne namerali skrateny krcok tiez v 28tt+1, hned nemocka tu v BA, polezala som si 10 dni (aspon som videla baby, ktorym zacinali kontrakcie, nie je to az take desive 🙂 ) a odvtedy som doma a leziiim...vcera som sa zlakla, lebo sa mi zdalo, ze mi mala proste vyskoci, tak tancovala v brusku a bola dost nizko. A to som lezala cely den pred telkou s vankusmi pod zadkom...
bobacik, Tebe sa ako dari?
a gratulujem novym maminkam 🙂 Maji, isto sa kazdu chvilu pridas...ja sa chcem pridat az o 6 tyzdnov 😀

maja177
16. sep 2009

furt vas tu budem strasit 😀 😀 vyliezla som akurat zo sprchy, to bol zasa boj so ziletkou 😀 a okolo tretej idem tomu doktorovi, dufam, ze jak naschval, tam nebude 😒

bobacik_29
16. sep 2009

Jahoda ja zijem dycham dievka najstarsia moja pomocnicka jedina si vcera zlomila nohu sikovnica jedna 😀 tak nelezim iba po troske a obskakujem vsetky deti plus moju pomocnicku...zacala som veci prat detske lebo co ak predsa pojdem skor kedze lezim ako lezim 😅 ...Majka aj ty sa pasujes si ziletkou ved ides na kontrolu??? 😀 to sme dve heh potom daj vediet co povedal doktorko

marcela22
16. sep 2009

No súboj so žiletkou teda zašívame asi všetky 😀 Len sa bojím chvíle až ona začne vyhrávať 😝 😀 😀 😀

Majka strašne moc držím palce aby Ti konečne spravil riadne vyšetrenie a pozrel malinkú a hlavne aby Ťa uistil že je všetko v poriadku a aby sa to konečne rozbehlo...proste tfuj tfuj tfuj nech už to máš za sebou!!! 😉
Teším sa na správy z poradne!!!

Bobacik tak to je mi malej lúto, že si zlomila nohu, dúfam, že sa rýchlo zahojí!!!

nostek
16. sep 2009

garicka... no lezim, cez den na gauci, ked tak vylozim nohy, ale to nestaci. spavala som doteraz z panvou dohora (nastaveny rost) a neviem ci pomahalo, lebo krcok sa mi napriek tomu skracuje. ale asi nie tak zavratnou rychlostou ako bez toho.
ja som bola min piatok na kontrole u mojej lekarky a ta ma poslala s krckom 1,9 do nemocky. tam ma vysetril lekar, ale palpacne a ten mi nameral krcok 1cm a poslala domov. ze uz nam ostava len cakat. nadalej beriem lieky na utlmenie kontrakcii a zajtra sa ma lekarka rozhodnut, co a ako.... takze ozaj zavisi, ako to vidi lekar. v nemocke ma vysetroval porodnik, tak ten vie hadam co a ako. inak som bola doteraz zavreta, aj ked krcok je makky a tenky. uvidiem zajtra, napisem ako sme dopadli.

janula.k
16. sep 2009

ahojte, mozem mat otazku? 😉 Po dnesnej kontrole mam krcok vraj dlhy, do 4cm, ale doktorka spomenula vyraz "naznacena vezikulacia". Na nete som si nasla, ze by to malo byt vnutorne otvaranie. Som od zaciatku na PN, vacsinou polehujem a toto je moje 4. tehu, ale mam za sebou 3 potraty...Chcem sa opytat, ci ste sa tu stretli s vezikulaciou...som este len v 26tt 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre