Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marcela22
27. sep 2009

http://www.noseniedeti.sk/obchod/babysatky/sanami

Pralinka skús túto, aspoň pre predstavu. ale tie ceny sú vyššie lebo vtedy to bola akcia. už to mám vybavené niekoľko týždňov, len tá baba čo mi ju posiela musela ísť nutne do nemocnice tak sa to trochu pretiahlo...ale už by mala prísť zajtra alebo v utorok tak dám vedieť aká je naozaj 😉
A skús popozerať aj inzeráty a tak...možno nájdeš lacnejšiu 😉
dobrú nocku🙂

bobacik_29
28. sep 2009

marcela22 kdeze to by som si nikdy nedovolila ta predbehnut daj vediet ako bolo v poradni 😀 vcera ste toho riadne popisali ja som zase zehlila ako vzdy 😝 este ma caka jedna policka a mam veget konecne 😀

pralinkaaa
28. sep 2009

díky marcelka - ti si si kupovala to šanami? vyzerajú dobre....to je aký rozdiel medzi tými ostatnými, že indické, guatamalslké som z toho jelen 🙂 a do kolko kg je to sanami?

jaj moja malinka ´pokračuje tušim zo včera a prevaluje sa v brusku stale, zasa je tvrde. mne inak moc brusko nenarastlo, zatial som pribrala cca 7-8 kg, tak ked sa tam hmyri mi to dost natahuje a vyduva.

jahoda
28. sep 2009

ahoj bobacik, neprides pozehlit aj ku mne? 😎 ked si taka sikulka...pralinkaaa, ja som pribrala 10kg...sa ma v praci pytali (ked som odchadzala), ze preco idem v 5tom mesiaci na matersku... 😀 😀
inak, mne tiez tvrdne brusko, to vtedy, ked sa mala prevaluje? a chodim minimalne 4krat za noc na wecko 😅 mala mi asi lezi doooooooosttttttt na moc mechure 😒 aj Vy to mate podobne?

pralinkaaa
28. sep 2009

jahôdka no ja si myslím že vtedy mi tvrdne...určite keď sa tak vydúva, tak vtedy tá časť čo vyduje stvrdne. a teraz je už moja väčšia a brucho o moc nie, tak si mylsím že tvrdne väčšia časť - to je moja teoria, že všetko je OK 🙂 ale aj to niekedy vyslovene tak cítim, že ked chodím a začne sa prevalovat alebo naťahovať, tak také tlaky a tvrdé.
napr. poznam baby čo pribrali 25 kg tak oni mali vačšie brucha a možno to tak nebolo tam narvaté 🙂
kedy máš termín?

jahoda
28. sep 2009

hihi...je to mozne, dufam,ze je to Ok teda. To magnezium by malo pomahat aj proti castemu tvrdnutiu - ked tvrdne totiz prilis casto, tak to vraj nie je moc dobre, bo maternica sa tak pripravuuje na porod (aspon tak mi povedala moja Dr.)...a ten este nechceme 🙂 termin mam 3.11. ale uvidime 😀
aj ja malu citim, ked sa gula alebo vystrkuje lakte, je to super...hoci je to nizko a vtedy sa bojim, ci uz nevyskoci 😀

garonka
28. sep 2009

ahojteeeee hlasim správu od garicky dnes ju nechali v nemocke pravdepodobne na desať dni, minuly týždeň mala krčok 25mm a dnes jej namerali 33 dufam, že som nič nepoplietla 😔 a jej diagnoza je hroziaci predčasny pôrod ☹ tak jej držme palčeky aby bola v poriadku 😉 má pri sebe notebook, tak snaď zajtra sem zakukne 😉

pralinkaaa
28. sep 2009

ahoj garonka - teda, dakujeme za spravy - dufame, že garicka bude OK, a čoskoro pôjde domof...a sa jej to zlepšilo pišeš a nechali ju v nemocnici? nie je to naopak?
a určite z toho neporodi, držim palce

garonka
28. sep 2009

pralinkaa, sama nechapala to čo ma byť, predtým 25 a potom 33 asi ju predtym zle pomerali myslím ten krčok, no dnes ma každý lekár zrejme svoj meter, ale nechali ju lebo ma krčok amputovaný, moja aby jej fakt bolo dobre a maly Miško do decembra v brušku vydržal, že?

bobacik_29
28. sep 2009

marcela22 a ty kde behas si tu nebola este ako bolo v poradni???Jahodka joj nece sa mi zehlit navyse budes sa musiet sama podujat 😀 inak mne bruch tvrdne stale magnezko nezabera uz tusim...co ste dnes robkali??ja som malovala vo velkom 😝 a zistila som ze som nejaka nemotorna brucho zavadzia....Garicke prajem nech je vsetko o.k a nech ju coskoro pustia domkov

pralinkaaa
28. sep 2009

tak to má super, 33mm je podľa mňa dosť...neviem, ja mám 17 teda mala som pred 3 týždňami bohvie ako je to teraz.....tak áno, len nech vydrží...

pralinkaaa
28. sep 2009

inak ako to vlastne je baby? garicka má krcok amputovaný a má 33mm - ja to nechápem kolko vlastne meria taký krcok pôvodne?

pralinkaaa
28. sep 2009

bobacik čo si malovala?

bobacik_29
28. sep 2009

pralinkaaa ale taky murik mame pri dverach a uz bol cierny tak som ho obielila trosku a v kuchyni bola stena flakata lebo moj syn je strasne sikovny 😀 chyta aj to co nema

pralinkaaa
28. sep 2009

teda, ty maľuješ steny??? ty si ozaj nezmaaaar...na rizikovom a takto! aj u nás by sa zišlo, tam maľuje teraz môj mužíček - dúfam, že toho stihol čo najviac 😝

marcela22
28. sep 2009

Bobacik ja som si hneď myslela že by si si to nikdy neodvolila 😀

Pralinka áno, ja budem mať tú šanami. popravde veľmi neviem aký je rozdiel v tých ostatných, myslím že možno materiálový a možno aj možnosti úväzu sú iné...ja som to až tak veľmi nezisťovala, keď som narazila na tú šanami tak som neváhala, veľa maminiek mi potvrdilo že je dobrá.
A krčok "celý" má okolo 4cm. Ja mám momentálne tak 1,6cm, asi už aj menej lebo už mám CS4.

Garonka dakujeme za správy a Garičke siiiilno držím palce aby to bolo rýchlo O.K. a pustili ju domov. a je to zvláštne s tým meraním...kto sa má v tých dr vyznať 😖

Bobacik a už som tuuuuu🙂 ja som bola objednaná až na šiestu večer a potom ešte nákup no a potom dať malej paapť a bola superstar.... 😅

No a dnes v poradni sme dopadli celkom dobre, až na to že by som mala aspoň do 38tt iba ležať lebo malinké je moc dole a drtí mi lonovú kosť (doslova) čo aj patrične údesne bolí...ale asi to s ležaním moc preháňať nebudem lebo potom neporodím ani do Vianoc...no a mimčo má okolo 2900g no a ja presne +9kg.
Dobrú nocku všetkým🙂

bobacik_29
29. sep 2009

marcela22 to volako neskoro ze na siestu vecer poradna 😀 mala je uz dost velka to kolko bude vazit pri porode???Inak mna tiez strasne bolia lonove kosti zeby to bolo preto ze je mala dole???Ja idem dnes na pasy potecha dna kym sa zase z tej postele pozbieram 😀 ...Pralinka no ja rada maujem vsetky izby som malovala sama minuly rok 😀 este mi treba dievkam izbu premalovat ale to az po porode bo to najvacsia izba zo vsetkych 😝

pralinkaaa
29. sep 2009

dobré ráno baby 😀 teraz ked môžem spať dokedy chcem ani za just nespím dlhšie ako do tej deviatej,.

cely krcok má 4 cm hm, tak to mi veru z neho veľa neostalo ☹ že 1 cm ručným vyšetrením...tak hádam bud. týžden to bude na kontrole OK. do nemocky by som už nechcela ani za svet.

bobacik ty si ranostaj - držim palce na pasoch....

marcelka peknú váhu už má babatko veru 🙂 a ty si teda moc nepribrala....

veva2
29. sep 2009

Ahoj babenky, chcem sa vas opytat, lebo uz som z toho jelen🙂) Vam ako Dr. meria krcok ked viete presne centimetre. Mne vzdy do knizky napise len CS:2, teda naposledy to som v 30 tyzdni, povedal ze je to OK ale v podstate vobec neviem co to znamena.
Dakujem🙂

pralinkaaa
29. sep 2009

no krčok merať sa dá ručne a potom presne sonografickým vyšetrením....
tebe ho predpokladám meral resp. to CS2 dal po vyšetrení klasickom "ručnom". a ak povedal, že je to OK, tak je to OK 🙂

marcela22
29. sep 2009

Bobacik praveže na 37tt malé neváži až tak veľa. Sonynka mala v 36tt 2800g a v 40tt 3800g, tá priberala tabuľkových 250g týždenne. No a teraz malé pribralo od minulého týždna 200g takže to mohlo byť aj horšie. A keďže od 38tt je plod v podstate porodený v termíne tak to naozaj nie je tak veľa. a tabuľkový priemer je 2800g takže sme na tom dosť dobre 😀 sestričky ma po prvom pôrode totiž strašili že druhé dieťa býva ešte väčšie ako prvé ale zatiaľ sa snáááď mýlili...

Pralinka, kým je krček tuhý a zavretý tak sa nemusíš báť. Týždne Ti krásne naskakujú, to už nejako dochodíte, neboj! A sonom by možno nameral viac, ak je krček zúžený len v strede a nie aj po stranách...uvidíš čo Ti povedia, držím palce!!!

Veva mne to doktor vždy meria ručne aj sonom. Ak Ti nič nepovedal tak krček máš asi v poriadku, resp. keby sa Ti skracoval určite by Ti o tom povedal. CS udáva celkový stav krčka-od dlžky až po tuhosť atď. A CS2 v 30tt je v pohode.

bobacik_29
29. sep 2009

caute hviezdicky ako??Ja som bola dnes na pasoch dvakrat ma prehnali lebo sa mala nehybala tak za dve hodky znova a potom sa zase vraj moc hybe no toto je katastrofa 😀 krize mi skoro odisli heh...marcelka mne na porod staci vaha malej tri kilka budem skromna 😀 kto by to potom za mna odrodil keby bola vacsia 😝

pralinkaaa
29. sep 2009

a prečo sa tam musí hýbať? moja sa tam hýbala vždy moc..potom vypadávalo srdiečko, ale bolo to vždy v poho.
inak to dávajú všetky baby na pásy už v určitom štádiu alebo iba rizikovky? že či mo to budú ešte robiť ambulatne alebo nie.
moja sesternica porodila teraz babuľku 3,88 kg ale taká je pekná

bobacik_29
30. sep 2009

pralinkaaa no lebo sa tam zaznamenava cinnost srdca a pohyby plodu neviem ako je to v inych mestach u nas je to povinne od 35 tyzdna tiez to inak absolvujem prvykrat predtym sa to nerobilo....az ked si uz isla rodit... teraz chodim ako sliepka kazdy tyzden do nemocky 😀 sesterke gratulujem k babu 😀

pralinkaaa
30. sep 2009

jaj tak to som zvedavá teraz v pondelok idem na kontrolu, to mi bude končiť 34tt či ma bude na to posielať...
od včera mám taký divný pocit, neviem prečo.

kde ste baby všetky?

marcela22
30. sep 2009

Ahojte ja som bola na pásoch v 36tt a teraz pôjdem asi až keď budem chodiť na kontroly do pôrodnice. asi je to všade inak...

Adka nestíham napísať IP ale na poštu pôjdem teraz s malou, doobeda pršalo. Tak potom dodám info čo a ako🙂

marcela22
30. sep 2009

Jeee mne tu malá uložila vetu čo som kopírovala predtým...ja mám ale chytré dieťa🙂 Zrovna stala a docela "válí" samí nápad...asi sa ideme teda radšej prejsť a napíšem neskôr než mi tu zasa niečo dopíše a budem zasa za trubku 😅

pralinkaaa
30. sep 2009

na kontroly do pôrodnice sa chodí od 36tt nie? raz týždenne...
marcelka ty máš doma šikovnicu 🙂 ja som čítala aká adelka

marcela22
30. sep 2009

Pralinka, žiaľ ona je šikovná hlavne keď chce...a keď to netreba 😀 Dnes som ju hodinu ukecávala aby si upratala hračky, to bol iný súboj 😀
Ono je to s tými kontrolami tiež ako-kde. Napr. ja pôjdem až od 39tt, aj to mi v pôrodnici, keď som bola dohodnúť epidurál povedali, že to záleží na tom, ako sa dohodnem so svojim gynekológom. V prvom tehu som však chodila do pôrodnice od toho 36tt ale to bola iná pôrodnica a iný doktor 😔
A dnes mi prišla tá šatka a vyzerá supeeeer! Vzala som si 4,5metrovú a zisitla som, že keby mi zostalo takéto pupčisko, tak by mi bola docela tesná 😅 Ale to som skúšala len jeden úväz, ten na novorodenca a tam je prepletania veľa. Ale je to ľahšie ako to vyzerá🙂

pralinkaaa
30. sep 2009

marcelka - no tak to som zvedavá ako budem takéto veci zvládať ja 🙂 zatiaľ si to vôbec ale vôbec neviem predstaviť....my sme bábo až tak neplánovali, ako nie že by sme nechceli, ale raz sme skúsili 🙂

jeeeeej došla ti tá šatka - takže stačí tých 4,5m lebo tam píšu že na všetky úväzy 4,6 m tak som nechápala načo predávajú o 10cm kratšiu...mne sa páči ta šanami modrá - standard, stojí tusím 44 eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre