Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

sue250
9. jún 2009

baby ja viem ze psychika robi vela, ale zazila som potrat vlastne porod v 24tt dvojiciek ako som spominala, a tam uz bolo vsetko zodrata hrdlo bolo vidno uz obaly a verzie lekarov asi boli take ze nedonosim dieta alebo ze predcasnemu porodu nezabrani ani zasitie. ☹ lebo ak mate raz zlu anamnezu a lekar vam povie treba byt trpezliva ale ja som lezim stale od aprila vkuse sem tam niekam idem autom ale to skor 5x do mesiaca ☹ a vzdy som doma neupratujem, nevarim baby ked tu tak vsetko citam tak kazda zena ma skoro problem ☹

beruska113
9. jún 2009

MAjula,
ja mam lezat od zaciatku marca a krcok mam asi rovnaky ako ty 1,5-2cm a na prst otvorena. Ale kazdy lekar povie inak. Na nervy. Co sa soferovania tyka, muz mi uz asi pred mesiacom zakazal, ale este chodim, ale cez tyzden do mesta uz nechcem ist, lebo v Nitre do teba kazdu chvilu skoro niekto nabura, tak sa nechcem stresovat. Inak sa na mne smeju, ze za volantom viac lezim ako sedim. Ale da sa.

Sue,
to ma mrzi tie babatka. Ale moj muz ma na lekarov taku teoriu a podla mna je aj dost pravdiva, ze kazdy jeden ta radsej strasi a povie to najhorsie, aby bol kryty, keby nieco. Aby si ho nezalovala, ze ta nevaroval. Podla mna na tom neico je. A budeme drzat palce, neboj. Ked budes mat krizu, skoc sem. To mas pravdu, ze kazda zena ma skoro porblem. Som si nikdy nemyslela, ze otehotniet a donosit babo moze byt problem pre tolko zien. az neskutocne mi to pripada.

No utekam, zajtra mam poradnu, aj na cukrovku idem. Potom dam vediet.
Zuzi,
ja som bola na cukrovke u Pavlika v MC. Cukrovka je od 7,8. Ja som mala 7,6 ale vraj to uz je rizikove, tak tam chodim kazde ´dva tyzdne jak dilino, mavam tak 5,3. Tak som ho minule prehovrila, ze ja nemam cas tam tolko chodit, ze pridem raz za mesiac, ked budem mat poradnu. Tak chodim tak. Hlavne bud kludna, ja som mala ten cukor od nervov- som bola hladna, stolicky boli hrozne tvrde, vzduch vydychany a tak to dopadlo.

Inak baby akurat riesim epidural ci ako sa tomu nadava. Vy by ste si to dali? Aj ked u nas v Nitre je to takmer nerealne. Uz zacinam rozmyslat aj nad inou nemocnicou, len neviem ci tam stihneme prist.

pointka
9. jún 2009

beruska preco je epi v Nr nerealne? Ja som tiez vahala a teraz som kludnejsia pred porodom, ze ju mam.

majula28
9. jún 2009

beruska no veď to doktori len strašia. Mne tiež povedal, že malý má zvačšené obličky a druhý mi povedal, že u chlapcov je to normálne a má ich v norme tak teraz si vyber?

Ja o epiduralke ani neuvažujem, lebo keď som rodila pred ôsmimi rokmi tak ju mala jedna baba čo bola so mnou na izbe a tie bolesti si odtrpela aj tak potom, takže radšej hneď si ich odtrpieť a zadarmo (lebo si ju musíš zaplatiť). 😀 😀 😀

Baby a koľko ste pribrali?

zuzka279
9. jún 2009

Beruska ja idem na cukrovku na Chrenovú do polikliniky. Pri Emke som mala okolo 5,3. Teraz však určite budem mať viac ☹ Veď uvidíme.
Epidurálku som nechcela ani pri Emke. Neviem, niekomu ani nezaberá. A prečo si myslíš, že v Nitre je to takmer nereálne. Viem, že ju chodila pichať aj Uharčeková manželka /on je tuším teraz primár/. Neviem, či ešte chodí. Aspoń keď som Emku čakala.
Sue, aj ja by som bola rada, keby všetky tehuľky mohli normálne fungovať. Keď vidím napr. švagrinú alebo kamošky, kt. normálne fungujú, som na nervy. Nie že by som im to nedopriala, ale keď si predstavím že už druhé tehotenstvo si musím takto vytrpieť, tak je to na nervy. A hlavne keď je leto a každý chodí kade - tade. Ale hlavne nech sú naše detičky v poriadku.

pheva
10. jún 2009

sue250 ja mam skusenosti so serklazou. Ja som tiez potratila babatka v 18tt a druhe v 24 tt. mala som nasadenu serklaz uz od 16 tt ( krcer bol okolo 2 cm). Ako si uz napisala je tu male riziko, ze by serklaz mohla vyprovokovat kontrakcie a rozdrazdit maternicu. Normalne po serklazi by ti mali nasadiit na niekolko ddni protikontrakcne lieky alebo infuzie....Po serklazi budes slabo krvacat , po 7 dnoch by to malo prejst. Nemala by si sa pohybovat, cestovat proste lez na gauci a setri sa. Ziadne domace prace. A az do porodu len sprcha ziaden kupel. O sexiku ani nehovorim ( ziaden a hlavne nie mat orgazmus) pretoze to nesmierne drazdi maternicu. Treba vydrzat do takeho 30tt najlepzie 34 tt. Viem je to tazke ale zvladnes to .Ak mas nejake ine otazky tak kludne napis.

pheva
10. jún 2009

Zuzka ja som tiez mala cukrovku. Pred okolo 4 a po dvoch hodinach 11.25. Tak som musela drzat dietu dost prisnu a pred a po jedle si kontrolovat hladinu cukru v krvi glukomerom. Clovek si zvykne na vsetko ked musi.

maja177
10. jún 2009

tak co baby, ako sa dari, lezkate lezkate? 🙂 my aby sme toho nemali dost, vcvera sa nanas vykaslal aj nas buduci tatinko 😠 prisiel, zbalil veci, odisiel... 😝 ale musime byt silne, s malinkou to dufam zvladneme aj samea dotiahneme do uspesneho konca 😢

maartinkaa
10. jún 2009

prepac maja, ale ten tvoj je riadny hajzel a nezasluzi si vas 😝 😝 😝 😝 😝

maja177
10. jún 2009

martinka, to iste som si povedala aj ja, nedokazal pochopit preco stale lezim a nejdem nikam von, vraj mam ist na opekacku a na letisko aneviem kam a zacal pomne kricat ze si ho nevazim lebo nechcem ist... no ma zdravy rozum? nikdy sa tak nechoval, neviem preco mu preskocilo 😒 ale dost, nemozem sa trapit 😒

maartinkaa
10. jún 2009

aspon sa prejavil, takto si skor bez neho zvyknes ako keby uz bola mala na svete 😠

niekde chodi " chlap" , ktory vas coskoro objavy a ty budes stastna 😉

nektarinka
10. jún 2009

Ahojte tehulky,

len sa chcem spytat - Pointka s akou dlzkou krcka si sla na cerklage? Neviem ako sa to pise.
Ja som v 21tt, a vcera na poradni mi povedala ze krcok mam skrateny na 2 cm, ale je pevne uzavrety. Tak len mam brat magnezium a lezat s vylozenymi nohami.
Na kontrolu idem az o 2 tyzdne, ale sa dost bojim, sade citam ze 25 mm je uz indikacia na zitie, ale ona o tom nic nehovorila, tavrila sa ze je to v pohode.
Ale bojim sa aby sa to za tie 2 tyzdne nejak velmi nezhorsilo.
Vdaka

pointka
10. jún 2009

nektarinka, ja som mala krcok 1,2 cm a na spicku prsta som bola otvorena, bolo to v 24tt.

Inak malo lekarov odporuca serklaz, neviem preco, bud kazu lezat, alebo nasadia pesar. Je to iste pre toho lekara jednoduchsie, lebo pri siti ta musi dost casto kontrolovat, kontrolovat z krvy zapalove procesory, stale robit vytery, stale ta kontrolovat palpacne, ci sa stehy nezarezavaju. Je to pre lekarov jednoduchsie nasadit magnezko a odporucit klud na lozku...

zuzka279
10. jún 2009

Pheva, a potom po pôrode Ti cukor klesol? Alebo ho máš vyšší dodnes ☹

Maja, taký chlap nestojí za nič, ale ako čítam, si silná, vydržíš to. Držím palčeky

Nektarinka, záleží od doktora. Niektorý by Ťa najradšej zašili aj pri miniatúrnom skrátení krčka a niektorý nie. Keď budeš poctivo ležať, tak to bude v pohode. 😉

nektarinka
10. jún 2009

Vdaka Kocky,
ste na ukludnili, snad sa to nezhorsi.
Drzim Vam vsetkym palce aby ste boli aj s Drobcami OK 🙂

beruska113
10. jún 2009

ZDravim babenky 🙂, uz ma tu mate zas.

Nektarinka,
neboj. Ja som bola v 21 tt otvorena na prst a krcok na 1,5 cm a mne nikto ani nepipol o serklazi, ani o pesare. Dali magnezko a dovidenia. A moj doktor je tiez riadny kludas, keby ma nebolia krize, ani nezistim, ze je nieco s krckom a potom som chodila na kontroly len raz za mesiac, ziadny stres z jeho strany.

Poi, Zuzka,
v Nitre je epidural preto dost nerealny, lebo ho vraj robia len 3 doktori, z toho su dvaja na MD a jeden je prideleny na chirurgiu. Takze ak nie je v praci, alebo je nieco surne na chirurgii, tak hold smola.

Majula,
dnes sa moj doktor vyjadril, ze je uplne proti epiduralu. Ze bol 20 rokov veduci na porodnych salach a nevidel na tom nic dobre. Vraj je studia, kde sa 70 percent porodov s epiduralom konci pomocou kliesti, zvonov, cisarskeho, alebo skakanim sestriciek po bruchu, lebo nedokazes tlacit. Povedal mi, ze esxistuje vela moznosti, ako ulavit bolesti, co sa tyka normalnych liekov, cipkov alebo infuzii. KEd som sa pytala, ci ich doktori ponuknu, alebo si ich mam pytat, tak sa usmial a povedal, zeto zavisi od doktora. Ze on odisiel preto z nemocnice, lebo doktro musi toho stihat tolko, ze sa nevie venovat pacientke pocas porodu tak, ako by sa mal. Takze zavisi od doktora. Tak nic moc utecha.

Majka,
tak to je riadna sila ten tvoj chlap. Ale musel to byt riadny deges, ked to, ze lezis a sanzis sa zachranit vase babo bol prenho dovod na rozchod. Natalku ani Teba si urcite nezasluzia raz bude lutovat, co urobil. Drz sa a hlavne sa snaz byt kludna
😉

Takze dnesna poradna:

-za mesiac som pribrala 5 kg- uplna parada. takze celkove skore je 22kg plus. ZATIAL 😝
-maly je vyvojovo asi tyzden dopredu a vazi asi 3kg. Aky sumo to bude o 5 tyzdnov ked vydrzim? 😕
-prietoky su OK- ZATIAL
-preklampsia ci tehotenska gestoza je uz takmer realna- mam dve stadia z troch: opuchy, bielkovinu v moci a zvysuje sa mi aj tlak ☹ , ale kym placenta fici, tak sa da.
-s krckom carujem uz ako Petka: uz mi z 1,5 cm narastol na uctyhodnych 2 az 2,5 cm a dokonca je zatvoreny. No nie som dobra? 😀
-no a na cukrovke ma pochvalili. Priznala som sa, ze dietu nedrzim, ale na to mam vraj cukor velmi dobry. Tak aspon nieco.

A dnes sa teda darilo, este aj tie vrzgajuce zabove slapky mi tetusky vymenili.

A inak druhe babo by som v lete uz nechcela. NEnormalne teplo. A segra ma potesila, ze tych 22 kg nezhodim ani do smrti. To je podpora 😝

majula28
10. jún 2009

caute baby, no dnes som bola na poradni v nemocnici prvýkrát, bol tam mladý doktor vyšetril ma a napísal vag. krček 1cm, bránka 2cm. Keď som sa ho spýtala, či mám mať kľudový režim a ležať povedal že kamión zemiakov nemám vykladať 😲 ... hahaha vtipný že? 😝 ultrazvuk mi spravil za minutu nič nehovoril, keď som sa ho opýtala aký je malý tak povedal v norme, a potom som si prečítala že má 3kg- pekný macko 😀 😀 😀
takže neviem na čom som 😲 . Kontrola o týždeň. Čo vy na to????

beruska113
10. jún 2009

MAjula,
to mas maleho skoro ako ja. Aj mne dnes povedali ze ma tri kg. Som sa zhrozila. Ale pazravy je po maminke 😅 JA pre istotu do nemocnice vobec nechodim na kontroly. Chodim stale k mojmu dokimu. KAzdy ma asi vlastne pravidla. KAsli na to, hlavne ze povedal, ze je v norme. A mas 36tt, na krcok uz kasli. Tych par dni to vydrzi aj keby na vlasku.

Baby, kde ste dnes vsetky?

zuzka279
10. jún 2009

Ahojte kočky.
Beruska, ty si sa dnes ako rozpísala 😀 Som rada, že sa Ti darilo. Aj v poradni aj u diabetológa. Ja idem na cukor zajtra. Potom sa ozvem.

Majula, kašli už na krčkok. Veď keby si porodila už aj za pár dní, tak už je OK. 😉

majula28
11. jún 2009

beruska a to v NR nechodíte posledný mesiac do nemocnice kde budete rodiť? To je iba v TT?
Ako som tam čakala som sa rozprávala s ostatnými babami a oni majú tiež skrátené krčky a sú otvorené, ale tragédiu z toho nerobí ani jedna, to len ja stresujem 😀 😀 😀 oni robia všetko neležia
A azda keby to bolo zlé tak mi asi doki povie. 🙂 🙂 🙂

elia
11. jún 2009

majula - ale ved to je uplne normalne, vsak krcok sa uz par tyzdnov pred porodom pripravuje na porod. inak moja segra pri oboch synoch chodila uz od 7. mesiaca vraj otvorena na 2 cm, nelezala, a aj tak prenasala

ja som tiez mala v teho s luckou tehotensku cukrovku, tak je dost velka pravdepodobnost ze ju budem mat zase

inak pri lucke mi mesiac pred porodom odhadovali podla UZV ze ma 3500 g, a porodnu hmotnost mala 2930g. tie ultrazvuky su len odhad, a maju aj nejake odchylky.

epiduralku som si pred porodom zaplatila, ale nechcela som ju, len ako prvorodicka som nevedela co ma caka, tak ako poistku ak by som si to v priebehu porodu rozmyslela, tak aby som mala aj tu moznost. nakoniec som ju aj tak nemala, vracali mi peniaze, nestihli mi ju dat. a aj som bola rada. teraz ak vsetko dobre dopadne tak tiez si ju asi dam ako poistku, keby daco, ale nechcela by som ju.

majula28
11. jún 2009

elia díky za povzbudzujúce slová, hneď sa cítil lepšie. 🙂 🙂 🙂

váhu mimča podľa UZV ja beriem z rezervou. Malá mala len 2940 g, bola desať dní pred termínom a teraz aká je s nej baba. 🙂

zuzka279
11. jún 2009

Ahojte. Tak už som doma z cukrovky. Vypiť som to vypila aj bez citróna /pri Emke som to pila s citrónom/, dalo sa, ale nič moc. Po hodine som to vyvracala 😒 Bola som sa pýtať doktora, že či si mám ísť znovu kúpiť glukózu a vypiť to ešte raz. Povedal, že to sa do krvi dostane už v priebehu pár minút, tak netreba. Po 2 hodinách som mala cukor 7,4. Takže OK.

beruska113
11. jún 2009

Majula,
normalne sa chodi posledny mesiac do nemocnice, ale moj doki robil 20 rokov na rizikovom v nemocke, aj pri porodoch, aj sono aj prietoky tam ma, tak ma nikde neposiela. Aj ja som sa inak cudovala. Mna uz mam strasi, nech uz nelezim vobec, nech chodim a vsetko robim, aby som neprenasala. PRoblem ale je, ze uz vazne nevladzem. Tych 22 kg mi dalo zabrat, hlavne krizom a klbom. Ja som sa najprv kvoli krcku bala, ale uz to neriesim, uz je to za vodou, este aj narastol 😀

Elia,
ja beriem ten uzv tiez s rezervou, ale podla toho ake mam velke brucho a ako sa maly strasne tlaci a kope, tak sama citim, ze to bude macko. Ja by som ten epidural tiez chcela ako rezervu, len pre ten pocit, ako taku ju viac nechcem ako cchem, ale psychicky podla mna pomoze, ze vzdy je moznost ak by som to nezvladala. Aj ked sa vraj dava iba kym si na 4 prsty otvorena, potom je neskoro. A nepride ta bolest prave ked sa otvoris viac?

Zuzka,
ja som to pila s citronom a normalne mi to chutilo. Tak si to nakoniec nejak zvladla. No vidis a ja som mala cukor 7,6 a uz tam musim stale chodit. KAslem na to 🙂

kolka1
11. jún 2009

Ahojte dievcata, chcela by som sa s vami poradit. Bola som u doktora a z krcku 2 cm pred troma tyzdnami mam 1,5 cm. Chodim do prace, pytal sa ma ci vela beham, povedala som mu, ze uz ani nie, snazim sa vykladat si nohy pod stolom ale ze ak na najblizsej prehliadke sa to zhorsi tak ma da okamzite PN. Kedze vam tu rastu krcky, tak mozno mi poradite nejake finty ako na to 😀. Ale teraz vazne mozem chodit aj na dlhsie prechadzky alebo mysliste si, ze mam mat prisny kludovy rezim vo volnom case ?

jankapo
11. jún 2009

No baby, tu to krasne fici. 😵

A same good news...tak super. Len tie s rastucimi krckami pred porodom teeeda, neviem ci je az take optimisticke. 😝 😀

Kolka ja na tvojom mieste, kludovy rezim ale nie prisny. 😉 Co je prisny? Podla mna WC a sprcha. 😕 Ja som bola vcera na dlhsej prechadzke- po psychickej stranke mi to velmi dobre spravilo, fyzicka uz horsie- nevladala som, kedze fakt pohyb eliminujem, ked mozem. 😒 V tvojom tyzdni 1,5cm nie je az taka tragedia (ak nemas bolesti nejake), no ale sak setrit sa mozes. 😉

Co sa epiduralky tyka, ja asi nechcem- ked som teraz lezala v nemocke, prvy den som pobudla par hodin na porodnej sale, lebo nemali volnu postel na oddeleni. Jedna baba tam mala pekne rozbehnuty porod a po epiduralke sa to seklo a dalej sa neotvarala. Neviem ci to ma suvis, ale mna to dost odradilo. Ja radsej brutus bolesti jak som mala pri Matuskovi (fakt na umretie 🤐), ale len chviiilocku a uz sa aj rodilo. Takze sa oplatilo vydrzat. Mne nestihli ani klistir dat, nieto este epidural. 😎

Zuzi, super, ze si cukor zvladla, mne to minuel pripadalo celkom ok,len mi bolo dlhooo. Som sa straaasne nudila. 😅 Inak z toho nemam nejaku traumu.

Beruska, ja sa radsej nevazim. Strasne vela papam...a tazka si pripadam ako slon. 🙄

marcela22
11. jún 2009

Ahojte kočky. Ešte dnes doobeda som si prechádzala témy na modrom koníkovi a nad touto som si povedala "tak toto sa ma našťastie netýka". Až do poobedia...Som v 21tt, mám placentu praevia a nariadený kľudový režim, čo sa pri takmer dvojročnej dcérke veľmi dodržiavať nedá. No a na dnešnej poradni som sa dozvedela, že behom dvoch týždňov sa mi krčok skrátil o celý 1cm, takže teraz má okolo 3,2cm. Už sa začínam teda fakt báť, zdá sa mi toho nejako "veľa nakopu" na jedno tehotenstvo. Doktor ma nijako zvlášť nestrašil, len sa mám naozaj veľmi veľmi šetriť. Pri prvom tehu som nemala ani malinkatý problém, len dlho KP čo si malá nakoniec rozmyslela. Tak som teraz z toho trochu mimo:(

beruska113
12. jún 2009

😉 Ahjojte baby,

Kolka,
aj ked 30tt je uz pomerne fajn, ja by som to moc neriskovala. Aspon co sa praace tyka, urcite by som chcela ist na PN hned. Som pochopila, ze v praci asi sedis a mne doki povedal, ze na krcok to nie je zrovna dobra poloha. Ze sa to ma vela striedat, aj lezat aj chodit. Ja doma robim v podstate skoro vsetko okrem uyvania podlahy a zahrady, ale keby chodim do prace, tak to urcite nezvladam. A ake dlhe prechadzky myslis? Ja som niekde max. 2 hodky a uz musim surne domov. Ale u kazdeho je to ine. KEd ti doki nekazal vyslovene nohy hore, len WC a sprcha, tak je to este OK, ale setri sa urcite.

Janka,
ja som taky tucko, az hroza. Ale mam nabeh na preklampsiu, tak ja mam asj vela vody zadrzanej, tak sa to potom snad upravi a zazracne sa vodicka vypari 😀 Ale klby ma boria riadne.

MArcelka,
vitaj medzi nami. 3,2 nie je podla mna hruza. Ja som v tvojom tyzdni mala 1,5. 🙂 A ked zi ho urcil len palpacne, tak je to podla mna cisty odhad. Krcok nerastie- aspon co ja viem a mne akoze narastol do tejto stredy na 2-2,5 cm. No zazrak. Tak sa pre to netrap, ale pre istotu sa setri. Aj ked pri malinke je to asi tazsie. V tom ti poradia ine skusene baby tuto, mna prve baby este len caka. A co sa tyka toho ze je toho vela naraz, tak na to radsej nemysli, my baby zvladneme vela. Ja mam taku popisanu tehu knizku, ze mi tam uz musel pripnut aj novu stranku, mam tam same zvyraznene veci: zacalo to v 18tt pozitivnymi APF genetickymi testami, potom skrateny krcok, otvaranie sa, potom gestacny diabetes, non stop bolesti krizov, teraz uz aj kbov, teraz opuchy a bielkovina v moci a zvysujuci sa tlak teda bliziaca sa preklampsia. Ale uz na to ani nemyslim. Ved kolko zien by bolo rado, keby maju aspon taketo tehu. No a moj porod bude vynivany, bezproblemovy a rychly, tak som si povedala, ze to bude nahrada za tehu 😅

Ozaj baby vy uvazujete niektora nad porodom v inom meste, ako byvate? Papa idem na cviko, mame tusim starostlivost o novorodencov 😅

deborah1
12. jún 2009

Ahojte babky 🙂
Beruska,ja chcem rodiť v inom meste-kvôli epidurálke,no stále rozmýšľam ako na to.Či tam mám zavolať a objednať sa alebo čo,bojím sa aj,že budú chcieť,aby som ešte pred pôrodom prišla na nejaké vyšetrenia, no ja si to neviem predstaviť,lebo už teraz ledva chodím 😅 a ešte k tomu ten môj krčok-CS 4 😖 ,snažím sa šetriť.
Chcem sa ťa aj spýtať,pokiaľ nemusím iba ležať,tak nie je teda dobré veľa sedieť?A chodenie nevadí?Prosím,napíš,ako ti to doktor hovoril,vďakaa 😵

marcela22
12. jún 2009

Beruska, ďakujem za privítanie🙂 Pri čítaní Tvojich problémov som si povedala "Jeeeeeeeeeeeeeeeežiši"! Máš toho teda riadne! Našťastie už sa blížiš k tomu krásnemu cieľu a držím Ti všetky prsty, aby bol nádherným vynahradením tohoto všetkého!!!
Tan krčok mi zisťoval prstami a sondou, takže asi to má presne, ale ako píšeš ešte to nie je taká hrôza...najmä oproti Tvojim 1,5 je to ešte riadny kusisko🙂 Aj moja tehu knižka sa začína podobať na večerný román, vyzerá to tak hrozivo, keď tam toho je toľko🙂 Ale našťastie je to ešte stále ako-tak O.K.

No a k pôrodu, ja som si na ten prvý vybrala pôrodnicu vzdialenú asi 50km, chodila som tam do poradne posledné 4 týždne tehu miesto k svojmu gynekológovi. myslím, že stačí ak si tam zavoláš a dohodneš sa s primárom gynekológie kedy máš prísť na prvú kontrolu k nemu (zväčša je to v 36tt) a tam už sa dohodnete na zvyšku. problém je v tom, teda aspoň mne to veľmi vadilo a pokazilo mi to celý pôrod, že keď to máš ďalej od domova, tak Ťa najneskôr v deň termínu prijímu a môže trvať ešte aj týždeň, než porodíš, alebo Ti pôrod vyvolajú. teraz idem do najbližšej pôrodnice aj kvôli tomu aby som bola blízko dcérke, ale aj preto že nemám veľmi na výber...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre