Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

adusaa
3. sep 2009

ahojte bambule!

tak ja sa hlasim - prietoky nie su dobre, ale ani nie velmi zle. vobec sa neotvaram - nevyzera to na porod. mala je velka 3600 gr. v piatok idem na kontrolu a ked nic, tak vyvolavacka.

zuzka, mame to velmi podobne! ja uz mam teraz depky z vyvolavacky. toto nechcem znova zazit! 😢

zuzka279
3. sep 2009

Adusa a ty si mala prvý pôrod vyvolávačkou? Kamoška mala druhý, a vraj nič moc ☹ Keď do soboty nič, tak začnem asi skákať 😀 Doma chodím po schodoch ale to asi na malú nefunguje.

jankapo
3. sep 2009

babenky, uz z vas chytam depku! 😝

ja som bola vcera na kontrole, ale nebola moja dok, ale ina, lebo moja ma dovcu a prebehlo to bez slova, tak som vyvodila z toho ze nerodim a za 10dni nebudem, lebo ze az potom sa mam ukazat...je pravda ze u nas casu este dost
balim dnes tasku aj tak, lebo muz uz panikari

jahoda
3. sep 2009

ahojte, napriek riziku skrateneho krcka sa mi zda, ze to fakt mozem dotiahnut do 40tt...bola som v nemocke 2 tyzdne, kedze mali podozrenie, ze sa otvaram, ale nakoniec to tak nebolo, len malinka bola posunuta nizsie akoby mala. No a teraz som uz doma a mam "kludovy rezim". V utorok idem k Dr., to uz budem 33tt, tak uvidim, co mi povie...drzim palce kocky...mala by som uz studovat, co so sebou do porodnice, co myslite?

adusaa
3. sep 2009

Ano, mala som prvy porod vyvolavacku. Bolo to strasne. Nechcem strasit, 9 hodin neskutocne bolesti a ja som sa neotvarala. Mikrospanok 15 sekundovy medzi kontrakciami... no otrasne. Som si povedala, ze toto nikdy viac. A teraz mi to znova hrozi. "Najlepsie" na tom je, ze by som chcela skusit sex s manzelom, ale ten odmieta. Mozno by to bolo spustac, aby som sa zacala otvarat. Ale on nechce. A prosit ho je pre mna ponizujuce. Ja uz neviem co robit, ja sa tej vyvolavacky hrozne bojim a zacinam mat vazne depresiu.

bobacik_29
3. sep 2009

jahoda ja som na tom podobne ako ty tiez musim lezat a k dokimu idem buduci tyzden ked uz budem v 33 tyzdni mam z toho uz teraz stres co mi povie ale neboj hadam ich uz len nejako donosime 😀

bobacik_29
3. sep 2009

adusaa nikde nie je napisane ze dopadnes ako pri prvom babu mozno prave teraz budes mat vsetko o.k a porodis chytro

adusaa
3. sep 2009

praveze vcera mi doktorka povedala ze sa da predpokladat ze porod bude tazsi ako prvy. mala bude o tristvrte kg vacsia ako bol syncek.

bobacik_29
3. sep 2009

adusaa vaha dietata sa neda nikdy spravne vypocitat mojej kamoske vraveli ze babo bude velke porod tazky a bolo to naopak babo male a porod rychli 😀

adusaa
3. sep 2009

viem to, ale brucho mam ovela vacsie ako pri prvom. mna asi uz nikto neuchlacholi pokial to nezazijem sama - rychly porod. tesim sa na malu, ale stale je pred nou ta otrasna predstava a zazitok z prveho porodu. je to este velmi cerstve, nedavno som rodila. ale dakujem za podporu 😉

jahoda
3. sep 2009

bobacik, ahoooooj, no, som veru zvedava, ktora z nas porodi skor 🙂 Ja sa k doktorke dost tesim, konecne budem vediet, na com som. Mas skrateny krcok, preto musis lezat?

bobacik_29
3. sep 2009

adusaa no tak potom cisarsky jedine...a brusko???na velkosti nezalezi ja nikdy nemam brucho a dieta ma vzdy nad tri kg.

adusaa
3. sep 2009

cisarsky koli strachu u nas nerobia. to by museli byt vazne problemy... 😒

bobacik_29
3. sep 2009

adusaa tak si vyber inu nemocnicu

adusaa
3. sep 2009

ja to skusim v tej nasej kde som doteraz rodila - uz to tam poznam, poznam vsetkych doktorov a sestricky. tak som zvedava na druhy porod. trochu si ma ukludnila tvojim druhym porodom. 😉

bobacik_29
3. sep 2009

adusaa ja mam tri uz za sebou heh prvy bol strasny potom dalsie parada po porode som lietala ako strela dobra vecera a smer sprcha
😀

jahoda
3. sep 2009

fiha...parada...ako pri tych detoch zvladas lezat?

bobacik_29
3. sep 2009

jahoda tak snaha by aj bola 😀 skoro cely den lezim ked sa da ked nie tak daco porobim co uz mne pri vsetkych vraveli ze mo hrozi predcasny porod a nikdy nic 😅

jahoda
3. sep 2009

fiha, tak super, si ma potesila... 😉 40tka to isti 🙂

bobacik_29
3. sep 2009

jahoda no to dufam ale ja som skromna staci mi aj 38 😅

maja177
3. sep 2009

baby, toto je zaklata tema, akonahle sa sem dostanete, skor ako v 40 tt sa odtialto nedostanete 😀 som vas ale povzbudila, co? 😀

marielik78
3. sep 2009

Beruska, takze maly zase terorista, no jo... som sa zasmiala nad prispevkom, ale sranda to teda nie je... Drzim palec, aby zajtra bolo lepsie, hlavne dnesna noc 🙂

Adusa, cisarsky sa malokde robi, co viem... teda jasne, ze som pocula, ze je aj to o peniazoch, ale ja mne to pride cele nechutne... No ak by ti ho mali vyvolavat, a mala si dopadnut ako pri predoslom baby, tak vazne radsej cisarsky by mali robit... Ja vsak dufam, ze ti to osud dopraje a mala sa sama vypyta krasne!!! Skus mysliet pozitivne a netrapit sa uz teraz, kym to nie je definitiva, ako to vlastne cele dopadne...

Bobacik, Jahoda, ja verim, ze vydrzite dlho 🙂 My to tahame so strasnymi prognozami uz od 26 tt 🙂)) A bez hospitalizacii a liekov, mala je jednoducho bojovnicka po mne 🙂

bobacik_29
3. sep 2009

marielik78 hej ved ja som tu vsetko precitala a zistila som ze skoro vsetky prenasaju nakoniec
😀

bobacik_29
3. sep 2009

maja177 ty uz aspon pojdes coskoro heh to nie ako my ostatne 😀

marcela22
3. sep 2009

Adussa, úplne Ťa chápem, pomaly ma tiež začínajú chytať nočné mory z pôrodu, mala som tiež vyvolávaný, bolesti trvali 28hodín a otváranie bolo nekonečné, posledný centimeter som si "užívala" od pol jedenástej do pol tretej keď malú "vytiahli" zvonom. tiež ma chytal mikrospánok, úplne som sa "strácala", malej klesal kyslík, ja som nevládala riadne dýchať....teraz si chcem objednať epidurálku ale cez víkendy ju nedávajú ešte tam je tuším deň po mojom termíne sviatok, takže určite sa "trafím"do niektorého z tých dní a o epidurálke môžem iba snívať...
Ale na druhú stranu silno verím že to bude lepšie, veď každý mi hovorí že u mňa to len lepšie môže byť tak im verím 😀 A malá vážila 3800g, vraj bola na mňa veľká, šili mi aj krček...naozaj si neviem predstaviť že by som o pár týždňov mala zasa zažiť niečo také 😖

beruska113
3. sep 2009

MArielik,
take su uz deti, niekdy nevies co bude za den a noc. Ale mame novinku, uz kadi bez tlacenia, ma to take tajne tisaky a zistime len podla smradu, ze ma v plienke pre nas darcek 😀 A meno daj Emmka, cacane 🙂 Maly je tiger, terorista, Alino, Tadeas- to povedal sused vsetkym v dedine, ze tak sa vola- opita hlava si nevedela spomenut na meno.

Adussa,
podla mna je sprostost, ze vacsie dieta- horsi porod. moj maly mal 4250 a ani neviem, jak som porodila. Sice sita som bola na vsetky svetove strany, ale inak parada. Ale strach je prirodzeny, ja sa uz teraz bojim druheho porodu a to nie som ani tehu, a prvy porod bol super. To je prirodzene. Musis si povedat, ze to bude super, ja som od zaciatku hovorila, ze porodim do 2 hodin a paradne a vyslo to. V kazdom pripade vyvolavacku by som nechcela, ale zas kamoska ju mala pri oboch detoch a ze parada. Nemozes ist k nejakemu homeopatovi? Jedna kamoska prisla rodit a krcok zatvoreny, nespotrebovany- dlzka 1,5cm , dla homeo co jej dal predtym doki a za chvilu otvorena, sa vsetci normalni doktori cudovali, jak je to mozne. tak drzim palce a daj potom vediet.

Moje nervy, co tu este robim, dieta spi, panelak bezi a ja sa tu vykecavam.
Inak zajtra idem dokimu na kontrolu, tak dufam, ze OK 😉

marcela22
3. sep 2009

Beruška ale to letí, už na kontrolu...juuu aj ja už chcem 😀
A Tadeáš je super - výborný sused 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To je potom "zážitok" všetkým vysvetlovať ako sa vlastne malý volá, čo?
Oddychuj keď malý spinká a nenechaj sa rušiť 😉

marcela22
3. sep 2009

Adussa inak mne sex vôbec nepomohol na vyvolanie, ono keď sa drobcovi nechce tak proste von nepôjde, Majka aj Zuzka o tom vedia svoje........vydrž ešte chvílku a nestresuj sa, ver že to bude lepšie a je pravda že aj baby čo boli so mnou v pôrodnici a mali vyvolaný pôrod si niektoré veľmi pochvalovali, že vyvolávačka im len pomohla a tak...pôrod je súhra miliona "okolností" a každý je iný...držím Ti palce aby tobolo aspoň o polovicu lepšie a uvidíš, že malinká Ti to aj tak vynahradí - nech už to bude akékoľvek 😉

susisus
4. sep 2009

Ahojte bambule 🙂
Boli sme dnes na kontrole, tak maličká je už úúúúúúplne dole, ale že som zatvorená zatiaľ 🙂 Vraj nehrozí že vydržím do termínu, ale že ešte trošku zato vydržím, tak som zvedavá. Na budúci týždeň ma objednala na monitor. A vážime 2800 podľa PC 🙂 Kto by to do toho môjho minibruška povedal ! 😎
Joj ale sa na malú teším, keď ma počula ako hovorím, tak sa olízala 😀

maja177
4. sep 2009

susi to bolo zlate 😀 no ja ja ked som bola na UZV, tak ked som daco povedala, mala si poklepkala po cele 😀 😀 😀 ta si musi o mne myslet 😀 este nas tu nakoniec vsetky predbehnes, drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre