Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marinka70
22. nov 2015

@julka31111 a to si potom uz len lezala ked ti povedali ze to mas skratene?

lavinis
22. nov 2015

@julka31111 pesar už niektorí lekári ani neodporúčajú a v niektorých nemocniciach sa nevykonáva, lebo je tam hrozba infekcie.

curlynka
22. nov 2015

@marinka70 vydrzite 🙂 neboj nic....

curlynka
22. nov 2015

@julka31111 veru u nas uz pesar ani nedavaju.... Skor zasivaju krcok ked uz je velmi zle....

ccaro
22. nov 2015

Ahojte baby, mala ste niektora skrateny krcok na 0,6 cm a otvoreny na 3,6 zvnutra v 29tt? Porodili ste v termine,ci predcasne ak ste mali prisny kludovy rezim?

sandey
22. nov 2015

@ccaro predpokladam ze s tymto nalezom lezis v nemocnici...

ccaro
22. nov 2015

@sandey Presne tak. Len dufam, ze mala to cim dlhsie vydrzi v brusku.

julka31111
22. nov 2015

@marinka70 nie ja som bola strastne energicka ja somn lezat nevedela v samom kuse som nieco musela robit :D

julka31111
22. nov 2015

@curlynka mn e hrozil predcasny p... ani nezasivali mam ale brala som magnezium to je nato najlepsie

petka015
22. nov 2015

@ccaro ja som mala tiez 28tt otvoreny na 2cm lrzala som 1tyzden v nemocke davali mi infuzku a potom som isla lezat domov magnerot 8tab na den v 35tt som bola uz na 4cm otvorena tak znovu lezat lezala som do 36tt potom ma pustili domov a porodila som az v 39tt velmi rychly porod.

ccaro
23. nov 2015

@julka31111 Mne davaju magnezko,guajacuran a salbutamol, v kuse len lezim, ale na poslednom UZ mi ppvedali, ze mam viac lezat, lebo z 1 cm krcka sa stal 0,6 cm.

ccaro
23. nov 2015

@julka3111prepac, pomylila som si priapevok 🙂

ccaro
23. nov 2015

@petka015 Tak to je super, ze si to tak vydrzala az ku koncu. Tak aspon vidim, ze je tam nejaka nadej. Mne povedali, ze mam ratat s tym, ze tu ostanem az do konca 😖

julka31111
23. nov 2015

@ccaro pohodka :D

marinka70
25. nov 2015

@curlynka prosim ta moze sa mi ten krcok zhorsit ked len lezim? zajtra idem na kontrolu a bojim sa co povie

takatakasom
25. nov 2015

Je tam nadej. Ja som od 27tt lezala v nemocnici zo skratenym krckom. 3x denne mi davali magneziove infuzky a pustili ma v 37tt domov. Porodila som v 39tt.
Dolezite je byt v pohode. Klidek🙂)

curlynka
25. nov 2015

@marinka70 katda to mame individualne, ale tak verim, ze to bude oki. Ved si len lezala....

dadkkkka
30. nov 2015

Ahojte dievcata darujem anatomicky klin pomohol nam od 24 tyzdna uz sme skoro v ukoncenom 36 tt tak dufam ze prinesie niekomu tak isto stastie 🙂 mozem ho posielat az byduci tyzden

lucita1505
1. dec 2015

@curlynka hotovo malý sa narodil včera 30.11.2015 o 7.55 bleskovy pôrod ☺☺☺4 hodiny aj S cestou do pôrodnice...3210g A 51cm

annemari1995
1. dec 2015

@lucita1505 gratulujeem 🙂 nech ste zdravučký 🙂

lucatko1987
1. dec 2015

@lucita1505 tak gratulujem, vela zdravicka a rychle zotavenie!
Keby aj mne ten krcok otvoreny od 24tt aspon porod urychlil 😉 Nevadi, prezila som 😂

drobec336
1. dec 2015

@lucita1505 gratulujem a vsetko dobre prajem, po vsetkych tych stresoch 😉

curlynka
1. dec 2015

@lucita1505 jeeeej to je skveleee 🙂 gratulujeem z celeho srdiecka 🙂 vela zdravicka Vam obom prajem a tebe rychle zotavenie 🙂 paradne ste to dali.... Az uplne do konca, aj s otvaranim aj s krckom....

marinka70
1. dec 2015

@dadkkkka ahoj ja som v 29tt tiez skrateny krcok, ak teda este ponukas ten anatomicky klin, mala by som zaujem. Dakujem

tomasko27
1. dec 2015

Ahojte baby.Snad poradite vcera som bola u dr a povedala ze mam nizko maternicu,doteraz to nikdy nespomenula a sama citim ze je babo dost nizko az niekde v panve ako keby chcelo vypadnut.Povedala ze ak sa to do tyzdna nezlepsi pojdem do nemocnice.Co mi poradite aby sa to zlepsilo?Mate s tym skusenost?

marinka70
1. dec 2015

@tomasko27 ja mam to iste...az na to ze mne babo zvnutra tlacilo aj na krcok, cize sa mi skratil...tiez citim ze to tam mam take akiby napchate....co na to pomaha..no asi jedine...lezat s panvou vyssie ako je hlava...aj ked ja tak lezim...ta maternica ni vyssie nevysla akurat sa mi to tak nejak stabilizovalo...no a uz som bola 2x v nemocnici...tam mi davali magnezko infuzie...po nich sa ti to uvolni...

tomasko27
1. dec 2015

@marinka70 Ako dlho si bola v nemocnici a ako mas tie nohy vylozene, nacom ich mas polozene?Obcas citim ze sa da tak vyssie cez pupok ho citim lebo inak je stale v podbrusku.Este mam aj hnacku aby toho nebolo malo.Dakujem za radu.

marinka70
1. dec 2015

@tomasko27 no v 26tt som bola prvykrat mala som 5 dni infuzie a domov...potom som bola u svojho na kontrole o 2 tt a zas ma tam poslal, tiez som bola 5dni a infuzie mi davali len 2 dni potom uz len tabletky. Ja mam tak ze mam postel pri nohach podlozenu hranolom takze lezim aj spim dole hlavou...ked tak lezim mam tiez pocit ze to bruski mam uz vyssie tak pri pupku...ale ked vstanem..zas mam pocit ze to mam dole.

tomasko27
1. dec 2015

@marinka70 No presne ked lezim tak ho citim vyssie a ked vstanem tak je dole.Nemam ani ziadne brucho ani prsia ani nic a este k tomu si picham fraxiparin.

marinka70
1. dec 2015

@tomasko27 tak ja uz mam aj celkom brusko..a teraz ked babo zacne viac rast sa bojim ze mi bude viac tlacit...tak mi zostava len lezat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre