Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lavinis
19. jún 2015

@lucatko1987 uzasne, blahozelam 🙂

luciaverner
19. jún 2015

ja som bola u štyroch gynekologov a každý mi povedal inú hodnotu. Od 3,1 po 4,5 .... tak ako to potom je 🙂 Neležím vôbec aj ked môj gyn mi to nakázal ... , nedá sa mi pri mojej malej, ráno vstanem a lahnem si až večer okolo 9tej, inak stále behám po vonku s nu .... naposledy mi na 3D sone gynekolog povedal že pri druhorodičkách všetko nad 2,5 je dobre ...

lucatko1987
19. jún 2015

@luciaverner mne to ten odbornik co som k nemu isla vravel tiez a som prvorodicka.. Podla mnasu to krasne cisla

lavinis
19. jún 2015

tiez tak, kamoska doktorka hovori, ze co je nad 2,5 (aj prvorodicka), tak je okay....hm..akurat ja musim byt na tej hranici 😀

luciaverner
19. jún 2015

@lavinis a kolko máš? nechce sa mi to hladať. Inak moja kolegina bola od 5 mesiaca otvorená na kúsok a ešte prenášala a museli jej vyvolávať a vôbec jej nekázali ležať, len nič ťažké nezdvíhať ....

@lucatko1987 gratulujem k princeznej .... rodila si normálne ked je taká velká?

lele7
19. jún 2015

@lucatko1987 gratulujeeeem!!! veľa zdravicka, dievcence! 🙂

lavinis
19. jún 2015

@luciaverner no prave tych 25 mm, pred 2 tyzdnami to bolo este 32 mm, ale aj maly sa nejak dole posunul a ani tvar krcku sa doktorke nepozdaval, tak lezim s nohami hore a verim 🙂 🙂

lavinis
19. jún 2015

@lele7 inak som si doma urobila z vankusov a matrace naklonenu rovinu 😀 tak uz ani krize tak nebolia, len obcas, ked som dlho v tej pozicii trocha zapicha v podbrusku, tak vtedy musim lahnut na bok a prejde to.

lucatko1987
19. jún 2015

@luciaverner hej prirodzene a aj sa tak patricne citim :D

luciaverner
19. jún 2015

@lavinis tak to ti držím palce, ale určite to nebude až také zlé, treba byť pozitívne naladený a na budúcu kontrolu to bude lepšie. Moju kamošku tiež takto dr vystrašila že krčok 2,6 a špunt dolu tlačí a o týžden na kontrole že 3,8 a dr len zírala že ako je to možné 😀 tak fakt neviem podla čoho to merajú

luciaverner
19. jún 2015

@lucatko1987 jeeeejda tak to klobúk dolu 🙂

lele7
19. jún 2015

@lavinis super si si to vymyslela 🙂 veď len na pár týždňov, neboj nič, prejde nám to už rýchlo 🙂

mimi0311
25. jún 2015

Ahojte chcem sa spýtať včera som bola na kontrole a vraj sa mi skracuje krčok maternice som v 33tt a lekárka mi len povedala aby som viacej oddychovala. Nenechala ma ani na PN. Máte s tým niektorá skúsenosti. Mám sedavé zamestnanie čo vraj nie je vhodné keďže v sede mi dieťatko tlačí na krčok.

lenulienka86
25. jún 2015

@mimi0311 az mas mat z toho stresy, chod za obvodnou. Ved uz ti vela netreba robit. Mna tiez nechcel gyndos vypisat. Dva tyzdne pn mi dala moja obvodna. Ako diagnozu napisala predcasne porodne bolesti. Fakt si z toho nic nerob. Ak mas zvysnu dovolenku, poziadaj si o nu aby si nemusela zas doma sediet a nevychadzat.

lankas
26. jún 2015

Dobré ránko baby 🙂 vcera som bola na gynde a moj krcok "narastol" z 2,9 cm na 3,4 cm.Bola som na kontrole po 10 dnoch musela som mat kludovy rezim,ale doma som predsa nejake lahsie domace prace robila,a pila som caj z alchymilky.Salku rano,salku vecer.Som taka rada,ze sa mi polepsilo este mi stale kazal pit ten caj ale povolil uz kratsie prechadzky.Drzim vam palce baby nech sme kazda v poriadku!!!

palcullka
26. jún 2015

Ahojte dievčatá. včera som bola na kontrole po 2 týždňoch a krčok sa upravil z 27mm na 31mm takže je to v pohode 🙂 pokračujeme v kľudovom režime. Dnes som bola ešte u jedného gynekológa bo som chcela počuť ešte nejaký názor ako to je "vážne" a ten mi nameral krčok 25mm (ale to je vraj v pohode, že rozdiel je asi kvôli technike merania či tak nejak) a predpísal mi vaginálne tablety namiesto duphastonu. a ten kľudový režim vraj nemusí byť taký prísny, ako mám sa šetriť, sem tam kratšia prechádzka ale nemusím iba ležať 🙂 tak uvidíme 🙂

lavinis
30. jún 2015

Tak po 2 tyzdnoch naozaj striktneho bed restu krcok siel z 2,5 na 2,3cm. ..tak neviem ci by to bolo bez toho horsie alebo to fakt nema taky vplyv. Ale doktor na uzv to nepovazuje za tak vazny problem. Ostavam stale na kludovom rezime ale aspon stale doma nie v nemocke. A beriem hormony ako prevencia kontrakcii.
V sobotu ma totiz prekvapila bolest brucha, trvalo asi hodinu a vcera som mala take krce 10 minut, ze Som.myslela ze rodim. Preslo To Rychlo A Same. No celu noc ma zas bolelo pod pupkom a prechadzalo to do laveho boka Ale to som si ista, ze neboli kontrakcie, lebo to neboli krce ani sa to nevracalo Skratka konstantna bolest. porobili Mi Dnes nejaké testy aj cekli organy ale vsetko ok.
Akurat drobna infekcia v moci, dala mi na tyzden antibiotika.
Nakoniec sa rozhodla doktorka mi predsa len pichnut tento tyzden kortikoidy.ak by siel skor.

Ale krcok zatvoreny. Maly ma takmer 1300g co je Ba uplny zaciatok 30tt myslim v norme 🙂

lavinis
30. jún 2015

Inak tri krat ked ma takto bolelo okolo pupka tak to bolo vzdy v den ked som cely den nesla na WC a ulava prisla nasledne. ..tak neviem ci to moze mat suvislost alebo nie lebo zas jeden den som ani nepovazovala za zapchu

palcullka
30. jún 2015

@lavinis no ktovie ako je to s tyn lezanim 🙂 prosim ta a ake hormojy beries na tie kontrakcie?

lavinis
30. jún 2015

@palcullka duphaston a cyklobegyt alebo tak nejak (som v zahranici takze neviem ci mame sk ekvivalent) a raz tyzdenne injekcne Ale nazov neviem Svokra byvala doktorka mi to picha po dohovore s mojou

sardinka333
30. jún 2015

Tak kočky, ja som už porodila zo štvrtka na piatok dievčatko...porod trval cca 2 hodiny, najťažšia faza zhruba pol hodinu. Prajem vám pokojné tehulkovanie, rýchly porod a radosť z bábätka.

palcullka
30. jún 2015

@sardinka333 gratulujem 🙂 a v kolkom tt si nakoniec porodila?

lavinis
30. jún 2015

@sardinka333 jeeej Blahoželám 🙂

lenulienka86
30. jún 2015

@sardinka333 wau, gratulujem 🙂

lucatko1987
1. júl 2015

@sardinka333 gratulujem! Vela zdravicka a rychle zotavenie prajem

sardinka333
1. júl 2015

@palcullka bol to 37 tt. plus 4 dni. Krpata važila 3260gr. a merala 48cm, apgar 10, chvala bohu zdrava. Momentálne schudla na 3080...čo bol v porodnici problém a strašili ma tak ako aj minule pri dcere ze nepojdeme domov. Nakoniec z večera do rana probrala 30g tak nas pustili...Možno ste skusenejšie, ako ja ale na 3 den nastal ,,dalši porod,, a to vtedy ked som sa ,,naliala,,a nešlo to von...bolesti, plač (moj) sestričky ma ,,dojili,, ale zase chceli mi pomocť takže nechcem nadavať...no asi by som išla radšej znovu rodiť. Je dobré sa na to nachystat ja som to podcenila...
Inak rodila som v Ružinove - BA (koli tomu ze som tam mala porodníka).
A dakujem za gratulácie - ste zlaté 🙂 🙂

lavinis
1. júl 2015

@sardinka333 no to si super potiahla🙂 parada Pekne sa doliec po porode🙂) a uzi malu

drobec336
5. júl 2015

krcok mam ok, ale co ma vydesilo je, ze mala tlaci na krcok, tak dufam, ze este co to vydrzi. neviem ci neni skoro, aby uz bola tak nizko, som 30 tt

lavinis
5. júl 2015

@drobec336 moj je tak nizko uz par tyzdnov Ja verim, ze krcok vydrzi aj ked je kratsi

lele7
6. júl 2015

@sardinka333 gratulujeeeem!!! veľa zdravicka želám, nech malicka pekne rastie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre