Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

aktak
3. apr 2008

ahojte, dnes uz mi bolo lepsie, volala som mojmu gyn/porodnikovi a povedal ze pokial to prestalo a odvtedy je pokoj ze neni nutne ist do nemocnice, ze mam byt v klude a lezat, takze snad to bude ok, aj ked to bolo dost neprijemne lebo bolestive kontrakcie som nikdy nemala, iba pri porode 🤐

sandrika
3. apr 2008

neviem čo je s nou...

sandrika
3. apr 2008

ja som slepá však sa už ozvala 😀 vidíš ako sa o teba bojíme...

mirka8429
3. apr 2008

baby na skracovanie krcka pomôze ked budete oddychovat a nenamahat sa ..ja ho mam skrateny od 23tt 😕

dididi30
3. apr 2008

miri, no ja som sa dnes brutalne namahala v robote 😲 mala som dost.., stale viac a viac chcu, hajzlici, sak este 3 tyzdne vydrzim a papam na matersku 😀
ozaj moja kamoska, co je tiez tehu a je tiez v anglicku tak by mala rodit, lenze bola u lekara ta ten sa jej surovo pytal ci sa hybe, lebo vobec nieje pripravena na porod a ze moze cakat dalsi mesiac, boze to su trubi 😕 no ale nechapem, ako rodia potom anlicanky sak su ako sudy a len vysedavaju, tak neviem co by povedali na take slovenky co musia lezat 😒 cisto su mimo, ci co......no ja som v pohybe az az, doma 2 chodov, riadne vysokych a mala chodi do skoly, tak dalsich 20 minut peso a este robota, no hadam lahko porodim🙂

mirka8429
3. apr 2008

didi sak presne..anglicanky riadne pohodlne..ta co..a ty ked mas pohyb tak snad bude lahsie🙂 ja som zvedava ako budem rodit ja..hehe zajtra podam info idem na poradnu ale este neviem kedy lebo o 14,00 mu mam volat kedy ma volno

dididi30
3. apr 2008

jaj no tak drzim palceky

aktak
3. apr 2008

sandri, dakujem ze na mna myslite 😉 dnes mi pre zmenu tvrdne brusko minimalne tak som rada
mirka drzim palce na poradni 😉

geegee
4. apr 2008

ja som pri prvom tehu uz posledny mesiac fungovala normalne - ziadny kludovy rezim. V den porodu som este prezliekla postel, umyla okna a klepala rezne 😀 A porod bol krasny, bolesti len hodinu 😅

jankapo
4. apr 2008

Ja som od 19tt poctivo lezala do toho 30-32tt- z domu vobec len na kontrol autom, k nasim autom, ale vsade som len lezala...po tom 32tt autom, ale uz aj na nakup do Tesca a tak, aj po byte,aj som viec sedela, postupne, lebo kondicka nulova...Teraz od 35tt uz fungujem normalne, stopnem sa az ked ma zacnu boleit krize, ono, telo da signal kedy dost...Uvidime aky bude porod.

dididi30
4. apr 2008

ahojte,veru aj ked su problemi, treba sa hybat aspon na konci, llebo potom su problemy pri porode..no a potom sa baby stresuju, ze aky mali hrozny porod 😒

sandrika
4. apr 2008

geegee no superani ja už neoddychujem , užspm pozametala, utrela prach, bola v obchode, no jaešťe aj takstále berem tie lieky proti kontrakciám....

geegee
4. apr 2008

ja som mala aj preto tak kratko bolesti, zesom sa otvarala postupne a do porodnice som prisla s usmevom, ze idem este domov, ze su slabe bolesti, hoci kazdych 5 minut 😀 To bolo o 2 poobede, o 4 ma pozre doktor - otvorena na 8, to uz usmev zmizol, prepichol vodu, zahlasila som, ze to bolo super - ta tepla voda na stehnach 😀 , nastupili kontrakcie a o hodku som zacala tlacit. 17:15 bol maly uz na svete 😵

duracelko
4. apr 2008

moj dodko mal 3,060 kg. bola som v 18. chuducka a mala som priuzku panvu. chceli to cisarskym ale ja som hrdinsky povedala doktorovi ze ja to zvladnem a riadne budem tlacit. takze som rodila uplne prirodzene a velmi lahucko... o 19. vecer prvie kontrakcie a dodko sa narodil o 00,30 to znamena ze som rodila celkom 5,5 hodin. v materskom centre mi povedali zienky ze som "Stastna to zena" co tak rychlo a lahko porodila. ta porodna asistentka mi povedala ze to mozem ocakavat aj pri druhom- vraj sa dost rychlo otvaram.... aj sa sa chystam prist do NEMOCNICE S USMEVOM... ako ty dididi s tvojou malou???

sandrika
4. apr 2008

ja mám panvu široku....

aktak
4. apr 2008

ja som pri adamkovi nelezala vobec, len som sa v 7. a 8. mesiaci nenamahala (stihli sme vymalovat aj vsetky babetkovske nakupy 😅 ), o 12tej ma prijali do nemocnice a o 14:35 mi uz adamka prilozili k prsniku 😀 a 10 dni po porode som spravila prvu skusku 😀 ale vtedy mi to take zabavne neprislo 😀 😅 😵
teraz fucim aj ked idem do auta alebo vyjdem par schodov, takze budem pred porodom musiet nabrat kondicku naspet 🙂

sandrika
4. apr 2008

aktak fíha šikulka klobúk dolu 😉

aktak
4. apr 2008

no moja zasluha to nebola ale potesi, clovek si to vsetko ani nestihne uvedomit a uz je potom 🙂 tak strasne chcem vydrzat do konca, dufam ze bude vsetko ok a ze sa mi tie caste kontrakcie z predvcerajska tak skoro nezopakuju 😔 byt tak v 37 tt ako ty sandri to by som skala 3 metre 😉

sandrika
4. apr 2008

Aktak veď ja už aj skáčem... 😀 ,ale nie až od 38 tt , ale práve som poutierala všetkz dvetre a vzpínače muž je od rána yahrabaný v riadení kuchznskej linkz pekne sme si to podelili

mirka8429
4. apr 2008

aktak dakujem..uz som doma z poradne a vyzera to tak ze na dalsi tyzden rodim...hehe ze to uz vyzera na pôrod 😅

sandrika
4. apr 2008

mirka super moja

mirka8429
4. apr 2008

sandri...lekar sa az zasmial ked videl ten strach v mojich ociach 🙂

dididi30
4. apr 2008

duracelko...tak ja som rodila, teda ani nie rodila ale lezala na posteli v nemocnici 14 hodin, bolesti ziadne pichli mi 3 vyvolavacky a po tretej sa to rozbehlo, za 20 minut, zo vsim vsudy bola dcerka na svete, uplne lahunko , najhorsie bolo sitie a nastrih len preto, lebo sa malinkej stracali odozvy....zasivanie bolo najhorie 😒 no a po porode som si bola po cajik a pytala som si jest a oni sa cudovali,ze ci mi sibe, lebo vraj by som mala byt unavena, ale ja som bola hladna 😀

aktak
4. apr 2008

sandri super, budes to mat zachvilu za sebou a malicke v naruci 😉
didi ja som po porode na izbe mala naladu jak na nejakom zure, som sa strasne rehotala, rozpravala vtipy, vsetci kukali ci mi nesibe, to su asi hormony po porode ze zena sa uvolni a dobre sa citi, unaa prisla az neskor, a naj bolo ze som chcela ist hrdinsky sama na zachod a som odpadla, na com som sa este 2 hodiny rehotala potom 😀 😀

aktak
4. apr 2008

btw ja som nebola hladna lebo som pocas porodu papala cokoladu 😀 😅 nemoze sa nic jest inak, ale ja som manzelovi strcila do vacku jednu figarocokinu a po malych kuskoch mi daval pod jazyk 😎 zlepsilo mi to chut aj naladu 😀

dididi30
4. apr 2008

atak.....ja som bola v poho, aj v sprche aj na vecku 🙂 dufam,ze aj teraz budem, lebo tu v anglicku pojdem par hodin po porode domov, takze bude musiet byt ok 🙂 a tu sa moze tez papat aj pit, ani klistir mi nedaju, sak nech si to potom upracu 😀

aktak
4. apr 2008

didi s epi? no mozno sa to da ale mi povedali ze sprcha radsej nie, mozno keby som rodila pol dna tak by ma pustili ale kedze nebolo treba tak mi to vobec nechybalo
inak pre mna bol klystir ako balzam na dusu, super mi po nom bolo som si to uzila 😀 aspon som mohla s cistym svedomim tlacit 😎
dnes som mala trochu silnejsie tvrdnutie, malemu ide posledny ocak takze som ho musela dost tisit a nosit

dididi30
4. apr 2008

aktak co s epi??....no ja som mala sprchu pocas porodu aj po porode 😉 mne to pomahalo.........
no ja za to nemozem,ze v anglicku ten klistir nedavaju no a mne to fuk, ja budem tlacit s cistym svedomim aj tak, sak ked to nemaju zauzivane......ani tu neholia , nepotrebuju to....proste priroda tu funguje nacisto a postelnu bielizen tu menia kazdu chvilu, komford ale len na chvilu, potom cupito domov, ale nevadi, radsej doma ako v nemocke debkacit...

mien
4. apr 2008

neviem prečo ťa musia oholiť pred pôrodo, dúfam, že ma tam sestra naporeže

dididi30
4. apr 2008

mien mna holila sestra aj s tupou ziletkou, cize predomnou oholila s tou istou ziletkou dalsiu 100ku ked nie viac zien, fuj.no ale jej to neslo, tak vzala britvu a to mi uz nebolo jedno....
takze teraz bez holenia, ak to stihnem tak sa dam vyholit muzovy, ale pochybujem, ale tu to aj tak neberu za dolezitu vec, tak pohodka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre