Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

beruska113
19. júl 2009

Majka,
aj ja by som sa mala donutit spavat, lebo mam na to naozaj posledne dni, pri troche stastia len hodiny. Ale nejak som cula jak rybicka a nie a nie spat dlhsie. Ja uz o 6-7 byvam hore.

Pesar ani nic som nemala, tak neviem poradit. Ale budem drzat palce, nech to vydrzite. Ale ved tyzden nemas uz taky zly 🙂
Doktor zisti dlzku krcka tak ako majka pisala. U mna napr. ale sonom dlzku nikdy nezistovali.

hedula.
19. júl 2009

Andrejusa,
mne to lekarka zistila sonom zo spodu, okrem sona na brusku mi pravidelne pri kazdej kontrole (kazde dva tyzdne) robi aj sono zo spodu kvoli krcku.

andrejusa
19. júl 2009

hedula... a mala k tomu tvoja dr. dôvod, alebo to tak robí všetkým paciantkám? lebo mne robili konizáciu pred 10 rokmi a rovno mi urobili plastiku. Môj dr. z toho nadšený nebol, takže určite ma bude sledovať častejšie.

maja177
19. júl 2009

beruska, ani u mna najskor sonom nezistovali a preto som lezala dva mesiace jak trubka a bez opodstatnenia...az kym som isla druhemu lekarovi a povedala som mu nech mi to pozrie ultrazvukom a ten sa len zasmial ze krcok je cely ze na co lezim.... 😠

andrejusa, myslim ze sa to robi kazdej jednej ta kontrola, mna kontroluje pravidelne od nejakeho 20 tt zospodu...

mimkaa10
19. júl 2009

ahojte
volám sa mirka a chcela by som sa k vám pripojiť, keď som už všetkých 87.sttrán prečítala od nudy v nemocnici 😅 takže od naviazania sa dianky na petkuerdal som cez písmenká spoznala viaceré. Beruska od začiatku sledujem, máme celkom podobné diagnózy, už ti tak prajem aby si drobčeka mala pri sebe a nie v sebe.
Ta dianka sa nepekne zaachovala, ale pôsobila divne už od začiatku.
doteraz bolo všetko v poriadku, vo štvrtok som dostala jemné menšt. bolesti, išla na pohotovosť a ultrazvukom mi zistili skrátený krčok na 35mm, bránka (neviem či vonkajšia či vnútorná) prechodná pre špičku prsta a riziko predč. pôrodu, to som sa tam rozplakala ako malá, nerátala som s tým že si ma tu nechajú. Už ležím od štvrtka na vyvýšenej posteli a ide ma šlahnúť, všetko ma začalo bolieť.
Baby čo ste ležali, ležali ste rovno alebo aj v polosede? Polosed mi zatrhli lebo že tlačím na krčok 😖 ale ako potom prežiť??
pre drobčeka urobím všetko, len nech je v poriadku
prepáčte ak píšem nejako roztržito ale ležím na boku v tej super anatomickej nemocničnej posteli a ťukám 😀

beruska113
19. júl 2009

Mimkaa10, alebo rovno Mirka,
tak vitaj medzi nami 🙂

Som sa pri tom, ze si sa k nam tak nestastne pirpojila, dobre zasmiala. To chce teda pevne nervy precitat 87 stran tehu stazovania a riesenia krcka, pripadneinych nepodstatno podstatnych veci od laickych tehuliek 😅 Klobuk dolu. Nech Ti radsej prinesu nejaku knihu, lebo z nas budes mat dost.
Ked som si tak precitala o petke, dianke..., tak ma napadlo, ze to je vlastne ako keby sme pisali nejaku knihu. Stale lutujem, ze som si nepisavala nejaky tehu dennik, ale teraz ma napadlo, ze som si ho vlastne pisala tu na koniku. Tak staci prelistovat par stran dozadu a budem vediet ako som sa najskor o drobca bala a teraz ho uz posielam von z ukrytu.
No ale uz koniec mojich hormonalnych uvah a idem pisat k veci.
JA ti neviem Mirka, ale podla mna je kazdy lekar iny. Nie som odbornik, ale mne sa na Tvoj tyzden nezda take strasne, ze mas krcok 35 mm a branku na spic prsta. Ved ako si citala, ja som to mala od 21 tt a dokonca krcok 10-15 mm. Sice som lezala v nemocnici, ale vobec som nelezala s nohami hore. Doki sa ma spytal, ci nemam potrebu mat vylozene nohy, ja ze nie a tym to haslo. S tym sedenim je to podla mna pravada, to mi hovorili, ze sedenie je pre mna najhorsia poloha, horsie ako chodenie. Ale urcite si tam dlho nepolezis, neboj. Doma to uz bude lepsie. A mozno casom prides na to, ze ani moc lezat nemusis a na koniec dopadnes ako ja 😀 Sa tu vsetky strachujeme a nakoniec budeme vsetky prenasat. Pozri na Majku, aj ta sa zazracne vylicila 😉

beruska113
19. júl 2009

Ozaj a lezala som tam len 10 dni. A teraz sa moc rodi, nebudu mat mieasto, tak ta poslu skoro domov 😉

maja177
19. júl 2009

mirka, skladam obdiv pred tebou 😀 ja mam dost ked som tu par dni neni a musim precitat jednu stranu aby som bola v obraze 😀 a inac...neboj zo zaciatku budes lezat ze sa budes bat aj na wcko ist, len aby to bolo v poriadku jak ja, a teraz? dnes som tak utierala prach ze som sa sama cudovala 😀 ja am krcok 31 mm ci kolko a zevraj sa tym netreba zaoberat, ze to je uplne normalne 😀 ja nelezim ani nebudem uz viaac, lebo jak tak vidim, potom su tu len stresy co babo nechce ist von 😀 a ja pevne dufam ze 38 tt to isti 😀

baby o akej diane to tu tocite? 😀 nechce sa mi to tu hladat dozadu...

fuj, dnes mam kyselinu jak svet 😠

marcela22
19. júl 2009

Beruska verím že je o nervy keď Ti do toho všetci kecajú, ale ak Ti môžem z vlastnej skúsenosti poradiť, radšej počúvaj len svoje vlastné telo a svojho drobčeka. Určite je dôvod na to, prečo je ešte v brušku a uvidíš že nakoniec to tak bude len a len dobre, že sa narodí vtedy, kedy sa narodí. Rozhodne neodporúčam ísť dobrovolne na vyvolávačku ani to nijako siliť. Aj keď o pár týždňov budem mať rovnaké "úvahy" ako Ty a potom ma prosím niekto "popostrčte" správnym smerom 😀 😀 😀

Mirka aj odo mňa plný obdiv že si všetko prečítala, super výkon 😀 Dúfam, že Ťa rýchlo pustia domov, tiež sa mi to nezdá na Tvoj týždeň také kritické, možno si Ťa nechali najmä kvôli tým bolestiam čo si cítila. Určite budeš čoskoro doma 😉 Inak ja som mala myslím v 21tt krček okolo 3cm ale zavretý no a doktor to veľmi nedramatizoval, u mňa to súvisí skôr s placentou praevia...

Andrejusa, keď Ťa doktor v poradni vyšetruje aj prstami práve vtedy vyšetruje krček-dĺžku a či je zavretý. Takže vtedy by mal zistiť či je všetko O.K. aj ked presné je to iba zmeraním UZV zospodu...

No a my stále aftujeme, noc bola hrozná, malá plakala od bolesti až sa triasla a ja som revala s ňou, možno viac než ona ☹ Je to doslova peklo táto choroba radšej by som od toho hneď vhupla do pôrodných bolestí keby mi niekto zaručil že ju tým z toho "vykúpim". A už tretí deň nepapá, iba minimálne aj to s plačom a stále sa objavujú nové afty takže to asi ani tak skoro neprejde. Ak môj krček vydrží tento maratón tak už sa nemusím ničoho báť - len toho že budem krááásne dlho prenášať 😝

zuzka279
19. júl 2009

Mirka, aj ja skladám obdiv za prečítaných 87 strán 🙂 Ja som mala problém prečítať čo sa tu popísalo za dnešok 😀
Ja mám krčok 25mm asi od 19tt a tu som. Niekedy mám pocit, že doktori len zbytočne plašia.

Beruška, mne sa túto noc s Tebou snívalo. ˇMyslela som preto, že už si v pôrodnici, ale neboj, mám taký vnútorný pocit, že už to je len otázka hodín 😉

Majka, pekne si sa aj ty rozšupla s domácimi prácami. Ja som tiež dnes zametala tehly na našom "búranisku".

Marcelka, tak tie afty asi nie sú nič moc. Ja som ich našťastie ešte nemala , ale počula som, že sú nepríjemné, takže malinká to určite dobre neznáša a preto ani nepapá. Pre dospelého sú postrachom a nie to pre malé dieťa. Ale snáď to už prejde. Držím palce a prajem pokojnejšiu noc 😉

a Tebe Beruška bujarejšiu nôcku (tým myslím nástup do pôrodnice) 😉 😀

beruska113
20. júl 2009

Zuzi,
vestica nie si dobra 🙂 stale som kinderko. Ale maly kope, tak je asi OK. A co to vlastne prerabate? Ved minule ste uz fasadu robili, si hovorila, ze sa ti nepaci. JA ze uz mate vsetko hotove.

Majka,
tak blahozelam k rozchodu s postelou. Ked sa to tak vezme, keby vies o krcku skor, usetrilo by ti to dalsi rozchod. Ale mozno to tak malo byt, aspon sa ukazala jeho prava tvar.

Mirka,
ako? Nejake nove spravy? Drz sa tam.

MArcelka,
tak s tymi aftami je to vazne na nervy. Myslim na vas, nech ta pliaga cim skor zmizne. Ved to je hrozne mat len jednu v ustach a nie este kopu a k tomu horucky. Nech to s malinkou zlvadnete. Inak ma napadlo ze obdivujem, ze nechcete vedeit, co to bude. Ja by som to nevydrzala. Ale zase ten mometn prekvapenia stoji za to. . A dakujem za radu, ja si tiez myslim, ze to tak asi ma byt, ze maly sa vypyta. Mozno caka, kym mu vlasky podrastu 😅 KEd mi to vsetko dobre dopadne, ja ta potom nasmerujem, neboj.

Baby a ja mam taku teoriu- tehotna z nudy vsetko mozne vymysli- ze maly vie, preco sa este nepyta. On keby sa narodi napr koncom juna, tak o tri roky, ked mi skonci MD, tak neviem kam ho dat na 2 mesiace. Skolky nebudu normalne a dovolenka tiez. Takze on to natahuje, aby sme boli potom spolu aspon do polovice prazdnim a potom ten mesiac uz nejako doriesime. No nie je mudre to moje dieta 😀 Po kom to len ma 🙂 😅 😀

maja177
20. júl 2009

beruska, kvoly tebe sem chodim kazdy den pozerat ci uz to je 😀 inac v tejto teme nemam uz (chvalabohu) co hladat 😀 dufam ze po porode sa ozves a ukazes nam toho krasavca co sa mu tak nechcelo von 😀

marcela22
20. júl 2009

Zuzi, ´dakujem noc bola lepšia, našťastie. Malá sa občas budila, ale už neplakala tak veľmi, tak ju to snáď už bolí trošku menej. A dnes už spapala skoro celú bielu Actviviu čo je za posledné dni najväčší výkon. teraz jej varím kurací vývar bez soli 😝 Ale je v tom kopec vitamínov a nemalo by to štípať. Už má chudátko afty aj na jazyku a na pere, ale teplota už prešla. Len je strašne unavená, všade ju musím nosiť, nechce ani chodiť poriadne a pýtala sa spať o hodinu skôr ako inokedy. Tak teraz sinká a dúfam že ešte dlho bude 🙂

Beruska, aj Tebe ďakujem! Dúfam, že zo Zuzky aj tak bude nakoniec veštica a čoskoro budeš mať malinkého u seba. Som sa pousmiala nad Tvojou teóriou "čakania" malinkého na vhodný dátum 😀 Krásne to máte spolu naplánované 😀 😀 Ale do septembra snáď čakať nebude 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miroslava89
20. júl 2009

ahojte ja som si odlezela cely vikend priatel teda uz manzel ma obskakoval a rozmaznaval a nejako to zvladame pomalicky ale isto dni plynu...

dneska sme mali mat svadbu teda malicky oficialny obrad na matrike a potom slavnostny obed...obrad som si odtrpela s miernym strachom ze nelezim na obed som sla si pripit (jedine s mliekom) a prisla som domov oddychovat a cakat zajtrajsi den kedy si mam zavolat o vysledky tripple testov

beruska113
20. júl 2009

Majka,
ved ani ja tu uz nemam co robit, ale hadam tu nenechame baby same, nase spolubojovnicky 🙂

Marcelka,
nio super, ze sa to lepsi. LEn tak dalej. Lukasko sa narodi a pojde rovno do skoly, taky bude velky.

Miroslava89,
tak teraz neviem si som pochopila spravne, ale ta svadba bola dnes? Ak ano, tak blahozelam. A drzim palce na tie zajtrajsie vysledky tesotv. Daj vediet.

miroslava89
20. júl 2009

beruska dnes..len skoda ze som si to nemohla uzit na plno ale pre nas su aj tak prvorade teraz nase babenka🙂 a dakujem..tie vysledky dam vediet hned ako bude mozne

beruska113
20. júl 2009

Miri,
ja som mala tiez svadbu s dvoma svedkami na matrike, potom obed a hajde domov. Az neskor sme sa doma priznali co sme spachali 😅 A nechyba mi to vobec. Akurat ale chcem este svadbu v kostole a tu chcem spravit v den krstu.

zuzka279
20. júl 2009

Ahojte.
Majka, ani ja už v tejto téme nemám vlastne čo robiť, ale musím zistiť ako sa máte. Takže všetky sem vlastne chodíme zo zvedavosti čo má tá ďalšia nové. 😀

zuzka279
20. júl 2009

Neako som to omylom odoslala príliiš skoro 😅

Beruška, my teraz ešte robíme vnútrajšok. Nová kúpelka, Wc, kuchyňa, detská, takže doma hotová bomba. Dúfam, že zajtra si konečne objednáme obklady a dvere na terasu. Mám z toho chaos, lebo prerábať je hotová sila. Radšej 6 nových stavať. A ozaj, my už máme fasádu vyše 3 rokov, to strechu sme minule robili, čo sa mi až tak nepáči.
Tak tvoj malý je hotový génius. Keď chce aby jeho maminka bola v lete s ním doma a nemusela ísť do práce 😀 😀

Mirka, tak blahoželám novomanželom a daj vedieť ohľadom výsledkov čo najskôr. Ale určite budú dobré, neboj 😉

Marcelka, aspon že horúčky už ustúpili a malá niečo spapala. O chvíľku už si na to len spomeniete.

marcela22
20. júl 2009

Mirka, srdečne blahoželám a želám veľa veľa šťastia na spoločnej ceste životom - spolu s Vašimi drobčekmi 😉 A výsledky budú určite dobré, uvidíš! Silno držím palce a všetky ostatné prsty!!!

No kočky Vy ste dobré, tak ja sa tu od začiatku utešujem že nie som jediná komu sa skracuje krček a je to v pohode...a nakoniec tu zostanem tuším sama 😝 Ale som rada že ste O.K. aj s bábenkami, ja len že je to fakt "sranda"...

Zuzi veru sná´d už o pár sní to bude len škaredá spomienka. Malá spinká, bola už vyše pol hodiny hore, tak som jej čítala a ona to znova zalomila🙂 Len nech oddychuje, potrebuje to...

Beruska to bude pekné mať naraz svadbu a krst! Ja som mala svadbu v kostole a bolo to nádherné. Zrovna včera sme mali s manželom šieste výročie čo sa poznáme a 30.7. budeme mať 4 roky od svadby🙂 A 25.7. to bude 5 rokov od zásnub 😀
A ak ti môžem ohľadom malého niečo sľúbiť tak je to určite to, že na školu si ešte chválabohu počkáte 😉 😅

maja177
20. júl 2009

Marcela, no jedno stastie ze si to nechytila aj ty...je to super, ze sa to lepsi 🙂

Mirka, gratulujem, dufam, ze vam to vydrzi aspon sto rokov 🙂

Ja si od rana lebedim na dvore a uzivam si toto fantasticke pocasie. Konecne sa nam trosku ochladilo a da sa vonku aj existovat 🙂

hedula.
20. júl 2009

@andrejusa,
moja lekarka robi tieto sona zospodu od zaciatku tehotenstva kazdej pacientke. Ono je vzdy dobre ked ma lekar sono v ambulancii a pri kontrolach si to sleduje.

mimkaa10
20. júl 2009

ahojte babky, tak už som tu pri vás 😅 v prvom rade ďakujem za milé privítanie
inak nebolo to ani tak hrozné to všetko prečítať, horšie bolo si nájsť polohu na tej suprovej posteli - mala som ich asi tri (jeden bok, druhý bok, chrbát) a stále dokola som ich obmieňala 😀
beruska - presne ako vravíš, keď som to čítala, hltala som strany, keď už mala peťka rodiť, ako sa veľmi najskôr bála, a nakoniec aké prekrásne bambuľky 😵 so super váhou 😵, potom dianka - večne "pos*atá" zo všetkého, všetky ste ju držali, aby sa nebála a nakoniec ani nenapíše, ako dopadla 😠 Pekne sa tie osudy vyvíjajú veru. Ani ty si to nemala najľahšie, hlavne psychicky, však a nakoniec vidíš, musí to byť skvelý pocit si tak odfúknuť keď prejdeš tými rizikovými týždňami 😉 dúfam, že nakoniec ti nebudú ešte vyvolávať, o tom teda moc neviem, ale isto to nie je príjemné 🤐
majka - ty si taký spachtoško 🙂 tak ako ja, ešte si vychutnajme tie posledné týždne neprerušovaného spania 🙂 mne sa v noci ešte celkom v pohode spí, paplón poskrúcam medzi nohy a spím, na wecko chodím pravidelne o 1 a 4hod ráno, takmer s presnosťou 😀 ináč v poho.
marcelka - chúďatko malá, viem si predstaviť čo asi prežíva matka, keď dieťa trpí a nevie mu pomôcť ☹ treba to len vydržať, povzbudiť ju, potešiť, držím palčeky nech sa čím skôr vylieči, je dobré že spinká 🙂
zuzka - vy stále prerábate, však? Si písala, že lepšie postaviť ako prerábať - to som si u teba zapamätala 🙂 ale veď treba to brať optimisticky, predsa budete v domčeku 🙂 My sme kúpili nový bytík, sťahovať sa budeme asi do konca roka, má síce len 48m2 ale je to naše prvé hniezdočko, takže sa bavíme so zariaďovaním a tak, zatiaľ sme kúpili gauč, sektor. obývačku a kuchyňu. Ešte vymaľovať a vstavanú skriňu - dala som urobiť cenovú ponuku ale zdá sa mi dosť drahá. Ešte nám byt neodovzdali, a ja stále uvažujem ako skombinovať farby v ňom 😕 už mám z toho celkom dilemu
Mirka - veľa lásky a spokojnosti na spoločnej ceste životom, my sme mali dve svadby - jednu na Betliari - civilnú a druhú v ZA cirkevnú. Civilná bola slávnostnejšia, cirkevnú sme chceli kvôli tomu, že je to pred Bohom, chápete.
Inak - my už sme domááááá 😀 😀 na prepúšťacej správe - hrdlo tuhé, stále prestupné pre špic, o niečo skrátené. Keby som mala znovu bolesti hop šup znovu do nemocky.3xdenne 2tabletky mg. To je celkom dosť, nie?
Čo ma zarazilo bol môj krvný obraz, doktori nič nepovedali, ale všimla som si že mám dosť zvýšené leukocyty a neutrofily. Mali ste to niektorá? Chorá som nebola (aspoň o tom neviem), preto ma to zarazilo. Inak už asi mesiac ma sem tam pobolieva predkolenie. Je to taká divná tupá bolesť, vyžaruje od predkolenia ku členku. Nebuchla som si, z ničoho nič to prilšo. Možnože ich mám z toho zvýšené. Neviem či s tým ísť k dokimu, veď ani rentgen mi neurobia keď som tehu.
Zajtra idem na poradňu k môjmu dokimu, idem na gluk.test, tak mi držte palce aby som to zvládla. 🙂
ako pozerám asi som sa dosť rozpísala 😀
ozaj babky, neopúšťajte ma tu, ledva som vás našla a už chcete ísť do iných tém 😕

maja177
20. júl 2009

mimka, jezis taky dlhy prispevok som davno necitala 😀 no to je super ze si doma, a tak si sa bala ze kolko tam budes trpet 😀 ja som tiez brala magnezko 2 tabletky 3x denne ale potom som ich vysadila lebo mi boli prd platne 😀 myslim, ze keby to co mas zvysene (neviem co to je, vzivote som to nepocula) by bolo take vazne, tak by ti na to nieco dali alebo aspon ta upozornili. a ten gluk. test...no nie je to nic strasne, neviem aky ti budu robit, mne robili tak, ze na lacno som prisla, pichli ma, potom mi dali tu srandu vypit sladku jak cecek 😀 potom ma opet pichli a potom za hodinu ma zasa pichli. tak som myslela, ze tam stravim vecnost, este k tomu mi bolo aj paradne stoho zle, nic som nejedla cely ten cas a ani nepila a to ja nie som zvyknuta 😀 😀 ja ked sa v noci zobudim, ze mi treba na wc, tak rovno aj do chladnicky si skocim 😀 😀

ja idem zajtra po vysledky, co mi robili nejaky vyter z posvy na nejakeho bacila tak dufam ze to bude v poriadku, nejak stoho nemam dobry pocit, neviem preco... no snad nemam nic v sebe ved ani nesexujem ani nic... 🙂

marielik78
20. júl 2009

Ahojte babulky,
prepacte, ze vam sem leziem... Ale nasa Mimka bola v nemocnici a potom spominala tie infosky o skratenom krcku, tak som si dala za ulohu kliknut na link, co poslala a co to sa od vas podozvedat, kedze som zmatena z lekarov a rozdielnych nazorov...
Ale neviem, ci zvladnem 87 stran, nakolko v nemocnici nelezim a doma je stale co robit, resp. sa postarat o manzelik, zajka a pod. 😀

Ja mam skrateny krcok uz dva mesiace... Najprv bol 3 cm, naposledy 2,5 cm a tak mi doktorka dala papier na hospitalizaciu, kedze bol navyse aj makky a male bolo vzdy velmi nizko a hlavickou dole... Ale v nemocnici ma nezobrali (co ma neuveritelne tesilo po vikende stresu a strachu, ze prvykrat od narodenia budem lezat v nemocnici), iba ma poriadne (az bolestivo) vysetrli a objednali na dalsiu kontrolu a krv... Nerobili mi ultrazvuk, islo iba o vysetrenia rukou... Tak mi bolo cudne, ako mi mohli vzdy do spravy dat dlzku krcku, ked moja lekarka to vzdy merala na obrazovke...
Narozdiel od mojej doktorky, mi ta na Antolskej povedala, ze sa nemam coho bat, ze predsacny porod nehrozi, ze preco mam zakazane cvicit (podotykam, ze som cvicila prakticky do konca 5 mesiaca 3-5x do tyzdna)? Ze okamzite mam zacat, a uzivat si tehotenstvo...

Moja doktorka bola samozrejme rozhorcena z toho, ze ma poslali po dvoch kontrolach domov a v stredu k nej idem pre istotu znova, nech som teraz stale pod dohladom...

Priznam sa, tesila som sa, ze to nie je take vazne (podla nemocnice) a ze sme zbytocne zrusili dovolenku (a ja som prisla o celu platbu), a bola som zaroven stastna, ze mozem byt doma (kedze mam dost dovolenky, nechcela som to riesit PNkou) a planovat spolocne dni s manzelom (kedze ma tiez dovolenku teraz)... A skusila som si aj raz zacvicit na fitlopte, a vobec to nebolo dobre - cize nazor, ze mam cvicit a uzivat si som skrtla zo zoznamu sprav z Antolskej takmer okamzite, hned betonove brusko, mierne bolesti a hlavne ten tlak :(
Tak necvicim, neriskujem... ani par metrov neviem prejst bez toho, aby som nemala pocit, ze mi z brucha vypadne kazdu sekundu ten takzy balvan, co citim na dotyk... Do toho pribudli aj jemne bolesti, ked je brusko tvrde :(

Vy o tom viete isto viac, ako ja, kedze ste uz popisali tolko stranok... Ja to prezivam zatial iba na vlastnej kozi a pocujem vzdy jeden nazor mojej gyn, ktory je radikalne odlisny od nemocnicneho nazoru :(

Je ale fakt, ze kym doteraz som bola optimistka, ze budem este aj prenasat, nech si strasia druhych ludi, tak posledne dni ma o ten optimizmus oberaju :(

A chcem sa spytat, kym sa stihnem prehryzt vasimi strankami uplne, ci pocituje tiez bolesti resp. take vibrovanie - brnenie dole akoby v miestach, kde je krcok, branka... Neda sa to necitit, netusim, co to je... doteraz to bolo zriedkave, tak som sa na to lekarov ani nepytala, teraz je to uz druhy tyzden takmer stale :(

A inak, mrzi ma, ze vobec existuje takato tema, ze je vela tehuliek s tymito problemami a obavami, ale zaroven som vdacna, ze si mozeme navzajom pomoct nazormi a pod.

A Majka177, kedze teba vidim stale pred ocami (posledny prispevok), drzim paste, aby boli stery v poriadku... Ja som ich v juni nemala, ale doktorka nestihla nasadit liecbu a teraz v juli, hoci mam stale vytok, uz boli v nemocnici stery v uplnom poriadku... Nejde mi to do hlavy, ale snad to nepoplietli 😀 Verim, ze aj u teba to bude okay!

marielik78
20. júl 2009

Vlastne vam drzim vsetkym palceky v ramci tehulkovania a drobuliatok 🙂))

marielik78
20. júl 2009

Marcelka, drzim palce, aby sa mala co najskor vyliecila... Ja si pamatam, ako mi mamina rozpravala, ked som to mala a ze teda si so mnou riadne vytrpela... Ale ved ktora mami nie... Dufam, ze dalsiu nocku uz budete mat zase len lepsiu 🙂

Mirka, gratulujem k svadbicke a teraz uz len krasne manzelske dni, tyzdne, mesiace a roky 🙂 ved ako inak 🙂

mimkaa10
20. júl 2009

Marielik ahoj moja, tak sme sa tu stretli, čo síce nie je super, ale na druhej strane je dobré pokecať s niekým, kto má podobné problémy
ty si tak príjemná osôbka podľa riadkov, ktoré píšeš, že mi je tak ľúto čo sa ti deje - že cítiš neistotu a tak

neboj sa, zvlládneme to ! Budeme si to vzájomne odpočítavať
najdôležitejšie je, že je krčok tuhý, že sa neotvára

maja177
20. júl 2009

ahojte baby 🙂 kecate ostosest 😀 no dnes jedna znama moja, ktora mala krcok mekky a skrateny od strasne nizkeho tyzdna porodila...tiez sa trapila, lezat moc nemohla, bala sa ako dopadne, ale doma ma rocne babo, takze chodit a venovat sa jej musela...a porodila presne na den terminu 😀 ja si myslim, ze dakedy nas doktori len zbytocne strasia 😠 ale tak..asi kazdy racej povie ze "lezte co najviac, kludovy rezim atd..." akoby povedal "mozte fungovat dalej ako doteraz" a potom by mal stoho zle... takto sa vyhovori, ze keby nieco, tak varoval... teda ja to tak aspon vnimam 🙂

no baby, zajtra idem davat modem z pocitacu do opravy takze tak dva tyzdne si odomna vyfuknete 😀 dufam, ze ked sa pripojim, tak ma tu bude cakat dalsich 87 stran 😀 ale len pozitivnych veci 😉

marielik, dakujem 🙂 snad to bude ok...

beruska113
21. júl 2009

No padam na zadok, kolo ste tu toho popisali, ako sa to rozbehlo. Tak v mene rcneho oddelenia vitam dalsie ucastnicky behu na rozne dlhe trate.

Njaskor uplne nesebecky novinky o mojej malickosti: Stale 2v1. Mozno jedna dobra sprava, asi sme sa pohli o kusok dalej s Lukim, od vecera mi odchadza zatka, pomalicky, no ale ako som sa docitala, moze odist aj niekolko dni a tyzdnov pred porodom. Ale aj male plus sa pocita. Sranda je, ze ma pri tom boli brucho jak svina, som v noci dlho ani nespala, mam oci jak spita, pojdem spat. Som bola u rodicov, tak som tisko trpela, nepriznala somsa, lebo maminka by stresovala. UVidime co dalej, zajtra mam inak poradnu a mam dilemu ci dalej cakat, ci ho prehovorit, nech ma aspon do nemocky poslu a sleduju.

Majka177,
tak Ty sa uz hadam len docitas, ze to uz mam za sebou ked sa nam vratis. Ozaj a ten test podla tvojho tt, bol asi na streptokoka. To nie je take vazne, aj toho mam. DajuTi len antibiotikuvu infuzku pred porodom Ale Tebe to neskodi, ak ho mas.

Co sa tyka kludoveho rezimu... mam presne rovnaky nazor ako Majka. Kazdy na tomto svete, zvlast lekari chce byt kryty keby nieco. Radsej varuje, mozno nastrasi, ale ma ritku krytu keby nieco.

Mimkaa10,
blahozelam k prepusteniu domov. Som Ti hovorila, ze tam dlho nebudes. Glukozovy test je na nervy, to cakanie a nejedenie. Voda ale nebola zla, mala som to s citronom, mne to dokonca chutilo. Akurat mi tam bolo zle od vydychaneho vzduchu, bola som nervozna a z toho mi zistili akoze cukrovku. A stale mi vsade pisu, ze ju mam. Vlastne aj kvoli tomu by ma dali vyvolavacku o tyzden skor ako sa bezne dava. Tak sa drz. Inak klouk dolu, mega dlhy prispevok. Ja Ti to uz ani nevnimam co som zazila cez toto tehu, ale maly bude nas vytuzeny anjelik. KEd sa narodi asi prva otazka bude ci nema razstep a ci nevyzera na DS. V to, ze bude zdravy dzfam najviam, ale to kazda mama.

Marielik78,
prepacime ze nam sem lezies a radi Ta tu vitame. Tiez uctyhodne dlhy prispevok. No a hlavne som sokovana tym pristupom nemocnica- doktorka. Zaujimave, hlavne ta ich istota v nemocnici, ze mas aj cvicit, vsetko. Ja by som to neriskovala, ako si aj sama na to prisla. Tie bolesti su u kazdeho odlisne, mna napr. len bolelo brucho a potom krize. Ani mi netvrdlo nejak specialne. Ved sama prides na to, co si mozes dovolit a kedy uz staci. A tej Pn sa neboj, ja som sa tiez rozplakala, ked ma isiel vypisat, ale nestoja tie prachy za to, aby si si to v zivote kvoli mimcu vycitala. A nie je to ani tak zle platene. A hlavne bud nadalej otpimistka. Ved ked si to tak zbezne prelistujes, neviem ci tu bol niekto, kto kvoli krcku nejak velmi skoro porodil. A 30 tt je uz fajn, nie je to ideal ale ani katastrofa. A ani nebudes vedie ako Ti to prejde.

MArcelka,
vsera si nepozerala spravy na markize? Davali tam o rozsirenej detskej chorobe tusim slintavka a priznaky boli ako u Tvojej malej. Same afty, tak 3 dni vysoke horucky. Ze je to rozsirene, hlavne z pieskovisk... Tak je asi viac takych detureniec. Ale uz si vsra pisala, ze je to lepsie, tak uz ste hadam za vodou.

Miroslava89,
cakame na sravy. Verim tomu, ze budu dobre.

Moje nervy baby, ste tu same na M. Stracam prehlad.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre