Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

curlynka
31. aug 2015

@lucatko1987 to akoby som seba citala...aaach...ja vobec neviem aky ho mam, iba to skratenie a cs co mam v tehu knizke, inemu nerozumiem.....DS dilat a take skratky mi nic nehovoria. Mne do nemocky zatial nedal, doma som..ale statocne mi presibava uz teraz, sledujem sa stale co a ako. A modlum sa kazdym dnom. Vobec, ze uzivanie si tehotenstva...take uz nepoznam.

lucatko1987
31. aug 2015

@curlynka hej verim ti, ja som sa tak strasne bala asi do 32tt a potom to bolo lepsie a lepsie, ale ked uz som sa mohla hybat, tak som skoro nic nevlafala s tym pupciskom a 4kilovym babom v nom 😳
Skus sa niecim zamestnat, nech na to nemas cas mysliet.. Ja som mala na prd aj to, ze mi uplne odisiel cit v prstoch a strasidelne ma boleli ruky a nonstop som ich mala strpnute-syndrom karpalneho tunela a tak
Som nevedela ani pisat, kreslit, hackovat ani krajat ci flasu otvorit, takze som nemala ziadny konicek, kt by som mohla robit 😢 treba to vydrzat, zdalo sa mi to nekonecne, ale teraz ked sa pizriem spatne, tak tento rok ani neviem ako ubehol..
Mala ma 10tyzdnov, co preslo ako lusknutim prsta a ked som lezala v nemocke a modlila sa nech este aspon 10tyzdnov vydrzi v brusku, tak to bolo pre mna ako neverending story..

curlynka
31. aug 2015

@lucatko1987 no som si povedala, ze aspon do 30 tyzdna nech sa krcok nemeni... Snazim sa na to nemysliet, potom zacnem citat nejaku debatu ja blbaa a som zase tam kde som bola...v depke a strachu. Este mam vela pred sebou, ale najdolezitejsie mam vydrzat do 37 tt
Aj by som sa niecim zamestnala, ale to mam tak na pol dna a potom do vecera je dakeko...
A kedy ta dal dr do nemocky? Na kolko?

lucatko1987
31. aug 2015

@curlynka od 24tt do 27tt som bola v nemocke, potom doma..
Aj pol dna je lepsie ako cely den nic nerobit.. Ja som kv tomu karpalnemu tunelu aj strasne zle a malo spavala.. Zaspala som po pol noci, celu noc som sa budila na bolest a o siestej som uz bola hore 😢
Najviac ma vytacali reci bab, co ani nevedeli, ze boli tehu, uplne vsetko bez komplikacii, ze si mam aspon oddychnut a podobne, ked nikdy nezazili ten strach o dieta..
Pre mna tehu jednoznacne nebolo najkrajsim obdobim v zivote, od sameho zaciatku pri stimulacii a pichani 3inekcii denne do brucha pred umelym oplodnenim az po otrasny porod 😳😢

curlynka
1. sep 2015

@lucatko1987 tak to verim, ze nebolo..hlavne ked si toho tolko prezila...o spanku tiez toho viem svoje. Ked ma zacnu boliet krize a brusko, hned je ukrutna noc a neviem spat. A mam pocit, ze sa mi to fantasticky strieda,....3 dni super nic ma neboli apotom zase 2 dni na prd...

lucatko1987
1. sep 2015

@curlynka vydrz! Je to este daleko, ja viem, ale to zvladnes! Verim vam 🙂 Kludne mi napis ked budes potrebovat potesit ;)

curlynka
2. sep 2015

@lucatko1987 dakujeeem 🙂

lucita1505
3. sep 2015

No zeny som v nemocke krcek skoro spotrebovany makky vonkajsia branka pre spic vnutorne uzatvorena... mam hrozny strach

lucatko1987
3. sep 2015

@lucita1505 moja drz sa! Hlavne sa skus upokojit aj ked je to velmi tazke. Len lez, na wc a spat, skus aj papat po leziacky, snad sa ti polepsi.. Davaju ti aj kortikoidy na plucka?

lucita1505
3. sep 2015

@lucatko1987 nic nedavaju...papat mi nenosia...musim do jedalne...tu nikomu nenosia...mam hrozny strach snazim sa byt kludna

afrika
3. sep 2015

@lucita1505 och... to ti zistili na poradni alebo si išla na pohotovosť? hlavne nech ešte vnútorná bránka drží.. silno držím pršteky..
tiež mám obavy čo ma čaká na poradni :( :(

afrika
3. sep 2015

@lucita1505 ono ak začne hroziť pôrod tak ti dajú kortikoidy na dozretie pľúcok. pri synovi som dostala.

lucita1505
3. sep 2015

@afrika dufam ze nie zatial mi nic take nedali..len zenam kde mali vnutorne otvorene

afrika
3. sep 2015

@lucita1505 krčok spotrebovaný znamená, že už ho nenamerali? a bola si na poradni, tam to zistili?

lucatko1987
3. sep 2015

@lucita1505 tak to, ze ti este nepuchaju kortikoidy je dobre, lebo necakaju, ze budes hned rodit! Drzim palce, poslala som ti 💙, snad trosku potesilo

curlynka
3. sep 2015

@lucita1505 drziim palce 🙂 ja sa tiez obavam....

ettie
3. sep 2015

držím palce, tie naše novembrovčato-decembrovčatá sa nejako začínajú ponáhľať čo si všímam i na českom koníkovi... 🙂 ja čakám do 14.9 na poradňu čo bude... snažím sa myslieť čo najpozitívnejšie aby sme to utiahli čo najďalej 🙂 dáme to baby! 🙂

lucita1505
3. sep 2015

@lucatko1987 dakujem krasne zlata si...toto ze mi nemerali sonom krcok len palpacne a isla som do nemocnice za mojim lekarom kedze je tu primarom a velmi skusenym takze ma tu hned nechal a som na nadstandardke takze aspon to mozem prijat navstevy v izbe a mam sama wc aj sprchu telku chladnicku...

lucita1505
3. sep 2015

@afrika este namerali ale je TAKMER spotrebovany ale z vnutra drzi co je dobre a ani z vonku sa to nemeni

curlynka
3. sep 2015

Po dnesnej kontrole je krcok 3,8 cm.... Cs mam tusim 2, klud rezim nadalej.....akurat sa mozem hybat po dome a varit si....prechadzky este nemam

lucatko1987
3. sep 2015

@curlynka to je super sprava!

curlynka
3. sep 2015

@lucatko1987 tesim sa veru, aj ked nechapem preco je stale CS2

lucatko1987
3. sep 2015

@curlynka no ono sa krcok uz nevrati do povodneho stavu, len moze byt trosku v lepsom stave, ale aj to je fajn.. Hlavne nech sa to nezhorsuje..

afrika
4. sep 2015

@lucita1505 ako sa držíš?

lucita1505
4. sep 2015

@afrika ako v nemocke maly ma tak zkopal v noci ze som nespala..heh..ale dokym je v bruchu tak som stastna

curlynka
4. sep 2015

@lucatko1987 no ved dufam... Ako doktor, ze pokial sa nezhorsi do 30 tyzdna, co teda nepredpoklada ked lezim....tak potom ma uz nebude obmedzovat... Takze sa modlim, nech tieto tyzdne rychlo prejdu a sme v 30 tyzdni....

lucatko1987
4. sep 2015

@curlynka pamatam si to ako vcera..neverila som, ze sa dockam a od vtedy preslo 6mesiacov ani neviem ako.. Myslim na teba, drzte sa!

curlynka
4. sep 2015

@lucatko1987 dakujem 🙂 no ved uz sa len dockat :D

monkabs
4. sep 2015

Dievčatá, nebojte sa, dáme to. Ja už som s týmito problémami pomaly 4. týždeň v nemocnici. Najhoršie je, že mi stále bruško tvrdne, no snažím sa myslieť pozitívne. Zvládneme to, držte sa všetky!

afrika
5. sep 2015

@monkabs jeje, 4 týždne... :( ale pre mimi všetko. 🙂 aj sa otváraš? alebo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre