Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

monkabs
10. nov 2015

@lucita1505 Z nemocnice som prišla domov v 36tt a moja doktorka mi odporučila ešte doma polihovať do konca 37tt. Tak som len tak polihovala, ale už nie tak striktne ako v nemocnici. Potom som sa pomaly začala hýbať, no poviem ti, že to dalo zabrať. Prvá poradňa a pár nákupov pre nášho drobca a ja som sa cítila ako keby som kálala celý deň drevo, normálne som mala na nohách svalovicu 🙂 Magnézko som dobrala včera (brala som ho do ukončeného 38tt). Očakávam, že to môže hocikedy prísť 😉
A "normálne žiť" začnem asi až po pôrode, teraz sa všetko robí akosi ťažšie, nič nevládzem, cítim sa ako malý hroch a musím furt oddychovať. Ale malú prechádzku som už samozrejme dala 🙂

curlynka
12. nov 2015

Tak ja som mala vcera poradnu, krcok neviem kolko ma, iba dr. Povedal, ze vonkajsia branka je na spic prsta otvorena a vnutorna zavreta. Kontrola o 4 tyzdne... Vravel, ze sa mozem normalne pohybovat, ze v tomto tyzdni je to v poho nalez.... Nakolko krcok je skrateny od 19 tt... Aka je tendencia, ze sa otvorim viac?? CS mam 4 pisane

tomasko27
12. nov 2015

@curlynka Ahoj ja som 19tt a pred dvoma tyzdnami na poradni,ze vonkajsia branka na spicku prsta otvorena aj ja ze super no,a mala som kludovy rezim ale bola som vcera a nic vsetko zatvorene,aj ked mi to nepovedala priamo lebo ona je skupa na slovo a mam chut ju vymenit ale ked pisala tak si to hovorila a som pocula.Ale no ty si to uz mozes dovolit 🙂

curlynka
12. nov 2015

@tomasko27 no dufam, ze vydrzime....

19lucka90
12. nov 2015

@curlynka @tomasko27 ja idem zajtra na kontrolu. No uvidime co mi povie. Dufam ze aspon take pozitiva ako vam

tomasko27
13. nov 2015

@19lucka90 Ahoj no tak napiste ako ste dopadli.Ja idem az 2.12 na poradnu ale 25.11 idem na sono tak sa tesim.

19lucka90
13. nov 2015

@tomasko27 ahoj..krcok drzi, je sice zmaknuty ale ze sa to nastastie zatial nezhorsuje. Kontrolu mam zasa o 4 tyzdne. Stale mam duphaston magnrot a kludovy rezim

curlynka
13. nov 2015

@19lucka90 neboj teraz babatko este nan netlaci, to az po 30 tt.... Skus oddychovat kolko sa da, robil aj cervikometriu?

tomasko27
13. nov 2015

@19lucka90 Aspon ze sa neotvaras a ze sa neskracuje.A radsej kludovy doma ako v nemocnici 🙂

19lucka90
13. nov 2015

@curlynka povedala ze to nie jr treba. U mna je vacsi problem ze je zmaknuty.skrateny je iba minimalne.

19lucka90
13. nov 2015

@tomasko27 toho som sa veru bala ze ma supne do nemocnice

tomasko27
13. nov 2015

@19lucka90 Ved toho sa aj ja bojim ked idem k nej.Tak len odychuj aby to bolo dobre,ale je to dlho cakat 4 tydne a trpnut ci je vsetko ok ze?

19lucka90
14. nov 2015

@tomasko27 posledny tyzden som bola na nervy

tomasko27
15. nov 2015

@19lucka90 To poznam,to aj ja ked mam este tyzden do poradne uz neviem vydrzat.Idem az 2.12 sa este nacakam.

19lucka90
15. nov 2015

@tomasko27 no ja 11.12. To uz budem v 29 tt..pomaly nam to pribuda

tomasko27
15. nov 2015

@19lucka90 Uz by som chcela aby sme aj my boli v 25 tt.

curlynka
15. nov 2015

@19lucka90
@tomasko27 dievcata nebojte, v 19tt som bola zufalaaa a vidite uz som 34 a sa ovela menej obmedzujem....

lucita1505
15. nov 2015

zeny ja som v 38 tt a nie a nie porodit, uz robim vsetko a NICCCCC a to som lezala 2 mesiace v nemocnici...so strachom ci nahodou neporodim aj na WC... 🙂

19lucka90
15. nov 2015

@lucita1505 presne toto mi povedala sestricka na kontrole.

curlynka
15. nov 2015

@lucita1505 presne toto aj mne vraveli, len aby ste aj neprenasali.... a vidis vydrzala si.....uz sa ozaj moze narodit.... chce to asi sex 😀

monkabs
16. nov 2015

Dievčatá, ako už viete, ja som si poležala 3 mesiace v nemocnici s tvrdnutím bruška, otvorená na prst a s mäkkým len naznačeným krčkom. Pustili ma domov v 36tt a tento piatok sa nám v 39tt narodil malý Miško 🙂 . Takže nič sa nebáť, hlavy hore a udržať si pohodovú psychiku 🙂

19lucka90
16. nov 2015

@monkabs gratulujem k synatorovi..vela zdravicka obom...dufam ze aj my ta vsetky budeme nasledovat aspon do tskeho stadia

lucita1505
16. nov 2015

@monkabs gratulujeeeeeeeeeeeem.... 🙂))) aj moj synko bude MISKO presnejsie Michael

curlynka
16. nov 2015

@monkabs gratulujeeeem k drobcekoviii 😊

monkabs
17. nov 2015

Ďakujem krásne. Náš Miško je bojovník. Som neskutočne šťastná, že sme to ustáli a potiahli až tam 🙂 . 🙂 Držte sa všetky

marinka70
18. nov 2015

ahojte baby, chcem sa porarit som v 27tt skrateny krcok a nizko maternicu...bola som aj v nemicnici tyzden ale bojim sa ze to ten krcok nevydrzi. Pomaha to lezanie s nohami hore? alebo co mi viete poradit...do nemocnice uz nepojdem nakolko matam rak vystresovali ze mi anii lieba neprospela...asi je dolezite byt v pohode psychicky. Dik

any395
18. nov 2015

Akcia je určená pre pôrodné asistentky, zdravotníkov, ženy, rodičov, verejnosť a pre každého, koho daná problematika zaujíma .
Prednášajúci, čerpajúc z dlhoročnej pracovnej praxe, poukážu na rôzne pohľady, prístupy a skúsenosti týkajúce sa zdravého harmonického tehotenstva a pôrodu, význam placenty a pupočníkovej krvi pre dieťa, ako dôležitej súčasti pôrodného procesu.
Diskusia bude venovaná podstate kontinuálnej odbornej starostlivosti o matku a dieťa, samoregulačnému mechanizmu pri pôrode, prednosti placentárnej transfúzie pupočníkovej krvi (dotepanie pupočníka), dôležitosti empatického a rešpektujúceho prístupu a uspokojenia bio-psycho-sociálnych potrieb, silného puta, sveta matky a dieťaťa....atď.
http://www.ipask.info/aktuality/pozvankanajedno...
Pôrodom dieťaťka sa začína veľmi dôležitá etapa života celej rodiny, ktorej kvalita bude záležať práve na okolnostiach predošlého pôrodu. Uznanie a dôvera v prirodzenú silu, v danú schopnosť matky a dieťatka, to je to normálne, prirodzené a teda zdravé. Intenzívna príprava - VŠETKO O PORODE.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

curlynka
20. nov 2015

@marinka70 pomaha, taklen lez veru, nech aspon nad 30 tt sa dostanete keby daco...
@lucita1505 no ako???? Stale nic???? Uz sa mu nechce von?

lucita1505
20. nov 2015

@curlynka nieeee nic nechce ísť
von ☺☺☺☺☺😴😴😴

curlynka
20. nov 2015

@lucita1505 tak dufam, ze uz coskorooo 🙂 drzim palce....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre