Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

mono
7. aug 2010

Caute babeny. Minuly tyzden mi primar povedal ze mam krcek 22 mm, z toho funkcny len 18mm. Chcel ma hospitalizovat, ale este sme sa dohodli na tyzdni, ale v stredu sa tomu nevyhnem. Polezim si v nemocnici. Je to hrozna predstava, lebo mam doma 2,5 rocneho stupla a neviem ako to obe vydrzime. Este nikdy sme neboli od seba. Mate niektora sksenosti s hospitalizáciou? Ako dlho asi?

janulqa07
10. aug 2010

ahojky pridavam moju skusenost.....
od 28tt som mala skrateny krcok na 1-1,5cm, vonkajsia branka na spicku prsta otvorena a to som cakala dvojicky a doma mam trojrocneho prcka, lekara som ukecala nech ma necha doma..... veeeeeeeeeela som oddychovala a pozitivne myslela..... nakoniec sa porod nechcel rozbehnut, tak ma objednali na sekciu
hlavne vela oddychujte a nemyslite na najhorsie 😉

koxinka
23. aug 2010

Baby chcem sa poradit ja som teraz v 33 tt a doki mi povedal ze sa mi skratil krcok a ze mam dodrziavat klud ale kedze nemame este kociarik tak sa pytam bude uplne zle keby som sla z mm do Polska a pokukla nejake kociariky.
Bojim sa toho ze si spravim zle a potom si to budem vycitat.
Aky je vas nazor? 😉

gresa
23. aug 2010

Ahojte, neviete čo znamená krčok 2,5 cm, branka 2 cm, hl nalieha? Som v 21 tt, dík

lusinkaj
23. aug 2010

@gresa tak to mas este ok tie miery....hl znamena,ze hlavicka plodu nalieha na krcok...co znamena vela odychovat,vylozit nohy aby si sa neotvorila a nemuseli ti robit serklaz(zasitie krcka)
mam to iste,serklaz som podstupila....lebo si este maly tt.aby si nemusela byt v nemocke s vylozenymi nohami...

gresa
23. aug 2010

@lusinkaj díky moc 🙂 a branka 2 cm čo znamená? A serklaž ti robili v ktorom tt?

lusinkaj
23. aug 2010

@gresa serklaz mi robili v 24-25tt....neviem to presne napisat ale je to ok branka ja som mala stale 2,5 a teraz 2cm co je ok

gresa
23. aug 2010

@lusinkaj ešte raz ti ďakujem za vysvetlenie 🙂

lusinkaj
23. aug 2010

@gresa nieje zaco..len vela odychuj,nohy stale vyloz ak mozes... 😉

gresa
23. aug 2010

@lusinkaj už ich mám aj vyložené 🙂

lusinkaj
23. aug 2010

@gresa vyloz a riadne vysoko a na dlho....a beries magne b6?

gresa
23. aug 2010

@lusinkaj áno beriem 2x denne

lusinkaj
23. aug 2010

@gresa 2x1 tb.?

gresa
23. aug 2010

@lusinkaj áno

lusinkaj
23. aug 2010

@gresa ja by som aj zvysila ....ja beriem 3x2 niekedy aj 3....ale aspon daj si 3x1

gresa
23. aug 2010

@lusinkaj ok, tak si radšej zvýšim dávku

lusinkaj
23. aug 2010

@gresa kludne mozes s tym nic nepokazis... 🙂

gabika31
24. aug 2010

Ahojte, ja som tiež dnes prišla z poradne v depke , lebo mám "mäkký krček maternice" ... ☹ ... mám sa šetriť a zvýšiť dávku Magné B6 ... držte palce ....

roo
24. aug 2010

@gabika31 Gabika, ja som raz bola na poradni, ked mal moj lekar dovolenku a ten, co ho zastupoval mi prave robil kontrolnu cervikometriu po dvoch tyzdnoch odvtedy, ako mi moj lekar zistil skrateny krcok maksej konzistencie. Tento zastupujuci lekar mi jednak nezistil zhorsenie stavu, ale mi aj povedal, ze zmaknuty krcok nic neznamena (to som bola v 21. tt). Na magnezko aj calibrum, ktore uzivam, povedal, ze to ani nemusim. Nemala som z neho pocit, ze by nieco zjednodusoval, skor naopak, upokojil ma. Teraz som v 31. tt, porodnicky nalez v poriadku. Ale magnezko beriem, aj vitaminy, neuskodia a magnezko je dobre aj na nervy 😀
Vykasli sa na depku, daj si nieco sladke, pridam sa 😎

marichka
24. aug 2010

ahojte.Tiež som dnes prisla z poradne, kde mi zistili skracovanie krčka, doktor mi nariadil kludový rezim,lezat a lezat. Nic nerobit a jest magnesium.Mam strach a nervy zaroven,ved som 22 týždeň a do porodu je este daleko.papapa

roo
25. aug 2010

@marichka Neboj, to zvladnete, ked budes oddychovat, tak si citaj tuto diskusiu aj dozadu, uvidis, kolko tehotnych sa so skracovanim krcka stretlo, a nebolo to nakoniec nic zle, tiez ako to tie zienky prezili. Mysli pozitivne! (to sa tu opakuje v kazdej rade, ale je to pravda!!!), najdi si nejaku cinnost alebo zabavku aj popri lezani. Vydrzat do dalsej kontroly bude najtazsie, ale uvidis, potom to bude OK. 😵

agatkak1
26. aug 2010

Ahojte, aj mne vcera lekar povedal, ze mam skrateny krcok na 1,5 cm ... uplne ma vystrasil (a maly je este polohou KP, takze asi tie jeho kopanceky tomu nepomahaju). Dr. mi predpisal magnezium 2 x denne, ale kludovy rezim nenariadil .... ale strach mam celkom velky ☹

mono
26. aug 2010

caute. vcera som prisla z nemocnice z myjavy. bola som tam dva tyzdne. krcok mam 18mm, otvorena som bola v 26tt na prst a krcok som mala polotuhy. po tyzdni hospitalizacie mi nasadili pesar. teraz uz budem len kazdy tyzden chodit na rizikovu poradnu. snad bude uz vsetko ok.

cukruska1920
30. aug 2010

Ahojte mam otazocku... od 20tt mam krcok skrateny na 3cm a drzi sa mi tak doteraz...otvorena niesom... od toho 20tt som lezala s nohami hore aj ked doky mi tak nekazal lezat ale lezala som ale teraz sa mi uz moc neda lebo sa mi zle dycha ked lezim na chrbte...myslite ze by som tak mala lezat aj ked sa neotvaram alebo nemusim...dakujem...

roo
30. aug 2010

@cukruska1920 Podla mna nemusis 😉 Normalne funguj, len sa vyvaruj dlheho statia, sedenia (napr. dlhe cesty autom a pod.) Ak sa Ti neda lezat na chrbate, lez na boku. Vtedy je krcok tiez odlahceny. Bud v pohode. Mne ked lekar povedal, ze sa neotvaram, a krcok sa dalej neskratil, viac som ho neriesila. Vsetko dobre 😉

lusinkaj
30. aug 2010

@cukruska1920 na chrbte sa nema lezat,tlaci sa na nejaku zilu co to nerobi dobre babätku...a a ani mamicke lebo sa zle dycha.. 🙂

cukruska1920
30. aug 2010

@roo no lebo mne vlastne ani v tom 20tt nepovedal ze mam lezat snohami hore...a teraz tiez nie a krcok je tak ako bol aj vtedy... len sa bojim ze nebudem lezat a ze sa mi to zhorsi

@lusinkaj ani nelezim... ale doteraz to bolo ok...to asi posledny tyzden mi je tak blbo ked lezim na chrbte ale nie stale

lusinkaj
30. aug 2010

@cukruska1920 ja tiez par minut polezim,ale ak mi je uz zle tak hned sa prevraciam na bok ale ani tam nieje dobre tak na druhy a tak do okola..... 😒
proste uz posledny mes.je o nicom nijak nieje dobre 😉

cukruska1920
30. aug 2010

@lusinkaj to je pravda...a o otacany ani nehovorim...nevies aky by mal byt dlhy krcok v mojom tyzdni ?

lusinkaj
30. aug 2010

@cukruska1920 okolo 2cm je ok...ale ak aj je do 1,5 a sa neotvaras je to v pohode,horsie ak by si sa otvarala....
ja mam za sebou serklaz cize je skrateny a mam ho 1,8cm.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre