Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jantarinka
9. feb 2011

@gigina19 Gigi ja lezim s podlozenym zadkom a vylozenymi nohami... ty si ako lezala,ked to bolo zle? magne papam,aj poctivo lezkam...tiez dufam,ze to vsetky zvladneme,,,,! a to sitie ti to udrzi? tiez asi lezkas,ze? ja som rada,ze mozem aspon lezkat doma... kamosku mam s tymito problemami v nemocnici..nezavidim jej teda... drz sa!!!!

andysok
9. feb 2011

@jantarinka ahoj ano som z Ba 😉 o tom ze sa nemozes vytoto.....vcera sa mi to stalo prvykrat....no nemusim ti to hovorit, celu noc som sa prechadzala po dome nafuknuta ako balooooooon.....ale vecer som si rozmixovala banan, kiwi, jablko, pomaranc, s bieli jogo a rano to prinieslo vytuzene ovocie.....takze skuuus 😉 no a pohlavie babuliek je chalan , baba, takze ideaaaaalis. 🙂 a ty si tiez z ba?

janula18
10. feb 2011

@gigina19 ja sa tiež obávam ako môj krčok vydrží, ale mne teraz rozvno povedal že preventívne šitie ma čaká v 20tt. tak dúfam že dovtedy vydržíme.
Ty ho máš teraz krčok 16mm? a nezašili ta alebo nič nepovedali žeby chceli?

jantarinka
10. feb 2011

@andysok no tak to mas ozaj idealis, dievcatko a chlapec 😉 ja som tiez z ba. kde planujes rodit? a dakujem za tip..skusim to ovocko s jogurtom...uz aj idem nato 😀

andysok
10. feb 2011

@jantarinka no aj mne to dnes opat zabralo 😀 ,ja este stale chodim do Iscaru zaplatila som si tam poplatok za poradnu 99,-eur, ale dr. ktora sa o mna stara patri pod Ruzinovsku nemocnicu, takze uz som jej aj dala echo ze by som rada rodila u nej ...cize Ruzinov , ty uz mas vyspekulpovane ze kde budes rodit?

jantarinka
10. feb 2011

@andysok jupiiiiiiii ovocko pomohlo 🙂 vazne dakujeeem za radu... hrozno, jablko, kiwi a jogurtik 🙂 a hned je mi lepsie ... uz som uz nevedela, co ma tlaci, ci je to babeno, alebo toto 🙂
Ja neviem, kde budem rodit, mam dilemu... dceru som rodila na Antolskej, bolo to v pohode, ale teraz chodim k novej lekarke, moja povodna je na MD a tato nova mi odporucila jedneho konkretneho lekara na Kramoroch... tak neviem, hladam referencie a skusenosti bab, co rodili vselikde a rozmyslam zatial....
Hlavne nech vydrzime do terminu 🙂

andysok
10. feb 2011

@jantarinka no ved toto....presne ako hovoris, vydrzat do terminu 😉 aj tak myslim ze v ramci Ba je jedno kde rodis, vsade by mali byt profici

ivicka0502
10. feb 2011

Ahojte, chcem sa trosku priblblo spytat ako sa vysetruje skracovanie krcka? mne o nicom doktor nehovoril, po dvoch mesiacoch mi urobil sono a o nejakom skracovani krcka nepadla ani rec. mam to brat ze je to ok? vdaka za odpoved

andysok
10. feb 2011

@ivicka0502 nestresuj, jasne ze pravdepodobne je vsetko ok.......

ivicka0502
10. feb 2011

@andysok nestresujem, len som chcela vediet ako to je s tym krckom. v poslednom case sa skracuje nejak vela babam, tak sa len informujem, aby som nebola duta 😉 a keby to nahodou prislo nech viem o co tady go 🙂

jantarinka
10. feb 2011

@ivicka0502 ahoj, pravdepodobne teda ziadne problemy nemas, isto by ta tvoj lekar informoval. zistil by to, keby ta palpacne, teda prstom zospodu vysetril, a poslal by ta na cervikometriu, keby sa ti skracoval a tam by ti povedali, kolko mm ho mas ale to urcite je v tvojom pripade ok, kedze nic nespomenul... dufam, ze ta to minie, taketo problemy, prajem vsetko dobre

jantarinka
10. feb 2011

@andysok asi mas pravdu, aj ked, je dobre,ked mas niekoho odporuceneho, vybrateho, viem, ze to nie je istota, ze bude vsetko ok, ale predsa len vies, ze bude o teba lepsie postarane... viem to, ked to porovnavam s kamoskami co rodili bez dohodnuteho lekara...

lienka1
10. feb 2011

ahojte, tak man tiez pravdepodobne caka zasivanie, lebo som po konizacii a mam kratky krcok, tak dufam, ze to dobre dopadne...

gigina19
11. feb 2011

@janula18 Ahoj, ahoj.. mna museli rýchlo šit, lebo sa mi zo dna na den moc rýchlo skracoval, koli tvrdnutiu bruška.. teraz v pondelok, idem na kontrolu, tak som zvedava, ako a čoo...
Tak mna pred 20tt zošívali, no ale nič hrozne, pár dni v nemocke , dá sa to.. pre mimi asi všetko, že hej? držkám prsty 🙂

gigina19
11. feb 2011

@jantarinka
aj ja som rada, že možem byt doma.. no Dr., mi zasa nepovedal, aby som v kuse ležkala, ale aby som robila len menšie trate..
🙂
hadam mi to udrží, vraj heeej, no ak mi úrestane ovšem to tvrdnutie, lebo fuurt mi tvrdne 😢
tak 2týť, pred porodom že by mi ich vybrali-stehy...

janula18
13. feb 2011

@gigina19 mne tiež tvrdne brucho, beriem aj magnesium. Tebe ako často tvrdlo to bruško ked sa ti ten krčok skrátil kvôli tomu?
Ja mám ísť nakontrolu až 28.2 tak dúfam že dovtedy vidržím.

andysok
13. feb 2011

Neviete niekto ak skrvavou raz skráti je možné že sa aj opäť onieco predĺži? Či ste niečo take nepoculi či je to vôbec možné dakujem

andysok
13. feb 2011

andysok Neviete niekto ak krcok raz skráti je možné že sa aj opäť onieco predĺži? Či ste niečo take nepoculi či je to vôbec možné dakujem
Dnes o 16:06  •  čaká bábätko, termín má v júni 2011 (22. tt)  • Odpovedz

jantarinka
13. feb 2011

@andysok zevraj nie,ale da sa to udrzat na tom cisle ktore mas,uz ked o tom vies,ze sa ti skracuje a mas kludovy rezim...

tinki
13. feb 2011

@andysok
ahoj, neboj sa...ja mám tiež od 23. týždňa skrátený krčok, aj som bola v nemocnici a na budúci týždeň mám termín. Mala som kľudový režim, ale normálne som doma varila, malú som odprevádzala do škôlky, akurát som ju nebrala na ruky ani nič ťažké nedvíhala, nevysávala a nemali sme sex. To som mala zakázané. Naspäť sa krčok nevráti, ale aj so skráteným sa dá donosiť.

andysok
13. feb 2011

@tinki
@jantarinka Ďakujem dievcata

jantarinka
13. feb 2011

@tinki a prosim ta na kolko si ho mala skrateny? robili ti pravidelne cervikometriu? ja mam 36mm, ale kazali mi nonstop lezat.... obcas mi tvrdne brusko,ale inak sa citim ok, a dost ma stve ze vlastne stale len lezim... dakujem vopred za odpoved...

gigina19
14. feb 2011

@janula18
mna už aj strašne v panve rezalo, ked som chodila..
a tvrdlo mi viac než 10krát za deň..
ale tvrdne mi stale, dnes idem k Dr., a predpíše mi nejaké tablety ešte.. mojej znamej sa prestal skracovat a mala to v pohode až do porodu..
Dr., mi povedal, žže mne sa skracoval brutal rýchloo..tak som musela.. ty len lež, a chod krátke trate.. čím menej chodím, tým menej mi tvrdne 🙂

tinki
14. feb 2011

@jantarinka
ahoj, ja v podstate ani neviem, pretože všade hovorili o inom, jeden doktor hovoril o krčku, druhý o bránke, tretí o hrdle, ale vo všetkých papieroch mám uvedené pri každom, že 2 cm. Ale keď ma prepustili z nemocnice, tak ma len kontroloval doktor na poradni palpačne. Ale cervikometria, keď myslíš meranie krčka sonom, tak to mi nerobili..Možno sú naše prípady odlišné, ak ti vraveli, že máš ležať. To ti doslova povedali, že musíš len ležať?

janula18
14. feb 2011

@gigina19 dúfam že ti kontrola dnes dopadlo dobre.
A že sa ti skrátil rýchlo to ako vedeli, lebo ja pôjdem na kontrolu až po troch týždnoch.
Ja vpodstale len ležím celý den, ale aj tak mi tvrde, teda väčšinou stvrdne ked ležím, a pritom ma aj veľmi brucho bolí. Beriem aj magnesium 3x denne

jantarinka
14. feb 2011

@tinki hej, ja som isla k lekarke, ze mam taky tlak zospodu,az som mala pocit, ze by som si to mala drzat..a ked ma palpacne vysetrila hned ma do nemocnice poslala,tam ma vysetrili a povedali,ze nie je to najhorsie,ale musim lezat, ak nechcem v nemocnici, tak doma...vyslovene povedali, ze obmedzit pohyb na idenie na wc a najest sa, inak lezat... berem magnezium, tak som zvedava na kontrolu idem buduci tyzden, co povedia..povedali,ze ked to bude horsie ako ked som tam prisla, tak idem lezat do nemocnice....a pritom cervikomeriu mam 36mm, tak fakt neviem...kazdemu povedia nieco ine 😲

motylikova
14. feb 2011

@andysok ahoj, ja som mala skrateny krcok uz okolo 20tt, potom som striedavo cele tehotenstvo tyzden lezala v nemocnici, tyzden doma... a po infuziach som mala stale v nemocici lepsie vysledky, a podla usg stale inu dlzku krcka, cize podla toho sa moze aj spat predlzit.. nakoniec mi po 36tt povedali, ze uz som aj otvorena, ale v podstate je babo donosene takze moezem byt konecne doma, hoci som sa uz aj zacala otvarat.. drzim velmi prsty. je to sice nuda lezat doma - ale v nemocnici je to ovela, ovela horsie, aspon pre mna bolo, mala som depresie, uz som sa po kazedej kontrole rozplakala ze ZASE na rizikove lezat.. najhorsia bola ta samota, a uz ani nevravim ze ma davalai na izbu, kde lezali obcas aj slecny po interrupciach :/ takze pekne doma oddychovat, nic nedvihat, nechat sa obsakakovat ... prijemne tehotenstvo prajem ;)

andysok
14. feb 2011

@motylikova dakujem pekne za vycerpavajucu odpoved, no pekne psycho v nemocnici, to si viem predstavit..... no a pred tym mala si aj dake vytoky, bolesti, alebo nieco? dakujem

gigina19
14. feb 2011

@janula18
aj ja beriem 3x denne magn., po dve tablety..
Kontrola dopadla faajn, Dr., mi vravel, keby som viac ležala, tak by sa mi to aj ustalilo.. mne sa ležat moc nedalo..
a ako ta bruško bolí?
a kolko krat ti tvrdne?

motylikova
14. feb 2011

@andysok nemas za co,hlavne netreba z nicoho stresovat,aj ked viem ze to nie je lahke..psychicka pohoda robi vela..ja som to mala take komplikovanejsie,1vy x som bola v nemocnici v 8tt kvoli krvacaniu,prisli sme o dvojciatko :'( potom o mesiac cca bolesti, tvrdnutie brucha asi v 18tt zacalo a tvrdlo uz furt,velakrat za den,aj v uplnom klude. Obcas aj bolesti v podbrusku,v krizoch.krcok stale kratky len po infuziach lepsi. Potom uz asi v 28tt som sa zacala otvrat..a nakoniec som zacala rodit hodinu pred planovanou sekciou v 39tt :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre