Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

newyorkgirl
11. okt 2006

luc, ja som mala v 30tt krcok uz len 2cm a strasili ma predcasnym porodom, ale kedze som mala "kludovy rezim" a vylihovala viac-menej v posteli, dalej sa to uz neotvaralo a teraz uz mam 2 tyzdne do terminu a vcera dokino povedal, ze uz sa to otvara aj dalej dovnutra, co ma len tesi, lebo nechcem prenasat, tak oddychuj a lezkaj 🙂

newyorkgirl
11. okt 2006

ozaj a na to tvrdnutie bruska Magne B6 😉

tonicka
11. okt 2006

Ahoj luc, moja sestra mala s tým to problém od 3mesiaca a porodila predčasne asi o 4tt, ale pri druhom už pochopila, čo to je kľudový režim(a neumývala okná ani nechodila na nočné a pod.) a pekne sa to zastavilo a druhý bol načas. Tak naozaj vyložiť nožky na výložky a papať magne B6 ako písala new.

mysidlo
11. okt 2006

ja mam podobny problem uz vyse mesiaca, takze stale lezim (aj teraz pri pisani), davam si Magne B6 a vela pijem. Odvtedy sa to nezhorsilo, skor naopak, ale radsej si davam pozor a vstavam len v najnutnejsich pripadoch.

luc_z
autor
11. okt 2006

dakujem za infos. este do piatku budem v praci a potom si laham na tyzden pred telku 🙂 dufam ze to bude ok.

cat
11. okt 2006

ahoj luc, mne sa to stalo v 26tt a dali mi na krčok pesar aby to nepostupovalo. Tým pádom som mohla naďalej robiť všetko, chodiť do práce.. a vyhla som sa tomu kludovému režimu. Ten pesar som mala až do 38tt.

luc_z
autor
11. okt 2006

ako ono je to ze vrak este v pohode, ma 34mm, rizikova velkost je 25mm. ale bola by som nerada ak by sa to dalej skracovalo.

cat
11. okt 2006

mne doktor rovno povedal že nemieni na nič čakať a riskovať niečo čo už v tom štádiu je ťažko nazvať skorým pôrodom či neskorým potratom ☹ bola som rada že tak rozhodol 🙂

dorotka
11. okt 2006

luc myslim ze ten pesar je lepsie riesenie ako ten sialeny liek co ti dal
😉

luc_z
autor
11. okt 2006

a ten pesar to ako zastavi? nie je mi moc jasna ta funkcia jeho...

dorotka
11. okt 2006

pridrzi ho teda aspon ja to tak chapem je to ako opora krcka 😉

luc_z
autor
11. okt 2006

hmhmhm, to su mi veci teda 🙂
ved uvidim co povie za tyzden.

jezulka
19. okt 2006

Ahoj, mala som to pri 2 tehotenstvách. Od 26. týždňa až do pôrodu som ležala v nemocke kôli riziku predčasného pôrodu + som mala pesar. Aj bruško mi tvrdlo- to bábu prestávajú dodávky všetkého od maminy. Dávaj si Magne B6, kľud na lôžku a hlavne to povedz gynekológovi!

katka6
19. okt 2006

ahojte , pripájam sa, aj keď neviem, či k veci. som od včera na PN - v knižke mám uvedené cervikálne skóre CS 2 - nie je to dobre- hrozí mi otváranie..Aké CS máte uvedené VY?

geegee
19. okt 2006

mala som taky isty stav - skrateny krcok, tvrdnutie bruska. Pomohol mi pokoj - lezanie skro celodenne na gauci, ktory mal vyssie tu stranu kde som mala nohy, a uzivanie magnezia. Porodila som 2 dni po termine 😉

katka6
19. okt 2006

super, gratulujem - malý je krásny 🙂 , ja tiež asi budem netopier. odkedy si to mala a nepamätáš si cervikálne skóre? bola si doma celé tuhu?

geegee
19. okt 2006

ja som mala od 21tt najskor 1, potom 1,5, ked som poctivo lezala, uplne sa to otvaranie zastavilo 🙂
A mala som vdaka tomu aj lahsi porod - neotvarala som sa tak tazko ako ostatne baby 😀 Do porodnice som prisla o druhej este so smiechom, ze ja nerodim a aby ma pustili este domov a o 17:15 som uz mala po porode

lenus
19. okt 2006

Dievcata, mozno blba otazka, ale ako vam meraju ten krcok? Ultrazvukom? Ja som v 27tt a mne este doktor nic nemeral ani nehovoril o CS...aspon teda o tom neviem a v teho-knizke tiez nic napisane nemam..

aktak
19. okt 2006

ja idem dnes na kontrolu, CS mam 3, tak dufam ze si ma tam nenechaju 😒

katka6
19. okt 2006

stav krčka maternice lekár posudzuje klasickým vyšetrením - ručne.stručne a vždy zapíše do knižky CS...a nejaké číslo, ale také presné meranie..to neviem.
Aké máš CS Ty?

geegee
19. okt 2006

mne lekar CS zistoval len palpacne, ale pri podozreni ne predcasnu porod sa robi aj vysetrenie vaginalnym ultrazvukom, ktory meria presne krcek - dlzku kanala aj otvorenost. Mne taketo vysetrenie urobil len manzelov kamos-porodnik, moj gynekolog nie

katka6
19. okt 2006

ale vaginálny ultrazvuk by sa nemal veľmi používať, len na začiatku tehu, aspoň som to takto počula

alexandra
19. okt 2006

Ja som na tom podobne zle, na kontrolu idem za 1,5 tyzdna, takze uvidime. CS mam zatial 1, ale lekarka by najradsej aby som lezala.

geegee
19. okt 2006

katka ano, ale aj v takomto pripade

lenus
19. okt 2006

No tak na to sa v poradni buduci tyzden musim spytat, mna palpacne vysetroval raz asi v 16tt, odvtedy nie, ale ziadne CS ani nespominal. Tak radsej sa uz v tomto stadiu teho sama opytam...

katka6
19. okt 2006

no vidíš.. Ty si v 30 tt a máš 1, ja som v 16 tt a mám 2.....to je perspektíva, ale nemali by sme to podceňovať, ja chodím na poradne každé 2 tt, môj doki ma posielal na PN už pred mesiacom, ale ja hrdinka, že sa cítim OK a v práci sedím...a je to tu - včera CS 2 a PN - hrozí mi otváranie - radšej ich počúvajme a ležme - oni do toho vidia lepšie a stojí to za zdravé bábo

alexandra
19. okt 2006

katka ja nemozem, pretoze by sme nezaplatili hypoteku ☹

geegee
19. okt 2006

baby, hlavne pokoj, lezanie s naozaj vyssie polozenymi nohami - nielen vylozit na vankus, ale podlozit celu postel/gauc pod vasimi nohami, alebo nieco na com teda lezite, aby to bola naklonena rovina. A magnezium. A ziadny sex ... nam to lekar zatrhol uz vo 4. mesiaci ☹

geegee
19. okt 2006

ja som ani nevarila, ani neupratovala, starala som sa len o seba a o babo - vsetko zabezpecoval manzel a jeho mama

alexandra
19. okt 2006

geegee stastna to zena.. ja fungujem normalne, aj doma aj v praci..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre