Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marielik78
20. sep 2009

Jahoda, preco mas taky pocit... krcok sa ti nemusel skratit, neboj sa vopred 🙂 Uvidis na kontrole, ja som mala raz tiez zly pocit, ze to bude horsie a nie, krcok bol stale 1,5 cm... a minuly stvrtok som isla s tym, ze sa citim fajn a tak lahko neporodim a budem prenasat a prave naopak, uz cakame kazdym dnom 🙂
Skus viac polihovat teda, mala nebude tak nizko tlacit a odlahcit krcku, drzim palec 🙂

A Majka, tebe tiez 🙂 Nech uz mas malicku pri sebe a netrapite sa 🙂

garicka
20. sep 2009

ahojte tehulky

zajtra idem zasa na utz s krčkom po 3 dňoch... som zvedavá či sa zmenšil alebo nie... už som sa aj začala baliť ak by náhodou... tak ak náhodu dôjdem domov tak dám vedieť ako som dopadla. držte mi palce...

bobacik_29
20. sep 2009

garicka neboj bude dobre, budem na Teba mysliet potom hned daj vediet ked prides domkov

jahoda
20. sep 2009

no caute...veru moc nie...v piatok uzatvorit veci v praci (kedze som uz na materskej), vcera som bola gratulovat sesterke na svadbu a dnes rodinny obed... 😒 odvtedy lezim poctivo standardne hore nohami ako netopier...mozno mate pravdu a je to len pocit. Niekedy sa bojim vopred, to som cela ja 😅

jahoda
20. sep 2009

by som bola najradsej, keby ma kukla v utorok UTZ a videla by som, ze to nie je take zle. LEbo ona sa vzdy vyjadri stylom akoze "zajtra rodite"...inak, ked mala dovolenku, bola som u ineho lekara aa ten mi dokonca povedal, ze netreba lezat s nohami hore, mozem chodit aj na vychadzky a blabla...tak si potom vyber 🙄

bobacik_29
20. sep 2009

jahoda neboj ja som taka ista tiez nelezim poctivo a potom mam pocit ze dieta je uz na polceste 😀 to bude asi iba pocit uz by sme zlahli 😀

jahoda
20. sep 2009

dufam bobacik...ved dam vediet v utorok, ked zas nado mnou zalomi rukami...ono je to ale haluz, lebo kde asi tak mala moze byt, ked cakam hodinu, kym pridem na rad... 😠

jahoda
20. sep 2009

ozaj, a ako casto vam tvrdne brusko? lebo mne tak do10krat za den, ale ked lezim a nahodou sa to stane a ja zmenim polohu, tak to prejde...uz ani nejdem citat tu temu, lebo tam su take veci popisane, ze by som podla nich mala rodit o 3-4 dni. a to sa teda este dufam naozaj nechystam/e... 😲

bobacik_29
20. sep 2009

jahoda ja necakavam lebo nas objednava na hodinu a ja vzdy prva na zozname ale vo stvrtok budem lebo ma dala az na jedenastu 😀 ja v utorok na pasy idem 😖

jahoda
20. sep 2009

to je co tie pasy bobacik, sledovanie kontrakcii?

bobacik_29
20. sep 2009

jahodka hej sledovanie kontrakcii a srdca 😀

jahoda
20. sep 2009

hihi...no tak daj spravu potom, ale to snad bude ok 😉 aj nas objednava na hodinu, len ked su speci pripady, tak sa caka...teraz budem taky speci pripad ja a mozno pojdem tiez na zaciatku a bude 🙂

jankapo
20. sep 2009

ahojky, rizikovky
vidim ze sa to tu omladilo... 🙂 skoda, skor by som prijala kebyze tato tema zanikne...no nic, aspon mate garanciu prenasania... 😀
ja som tiez este "cela", aj ked sa citim neskutocne dolaaaaaamana.... 😝
pevne verim ze to buduci tyzden pride,uz mame toho vsetci tak akurat. 🤐

babule,co sa bojite, to je normalka,mna pred kazdou kontrolou prehnalo a zas som sa musela ist osprchovat... 😀 a najlepsie bolo ked mi povedala dr. ze aj dalej mam tak pekne lezat a bude to ok, lebo ja som voobec nelezala... 😅 lebo jej kolegyna mi povedala ze lezat vyslovene nemusim,len nerobit tazke veci,nesportovat, prechadzky len kratucke,upratovanie obmedzit, viac oddychovat...no tazko povedat 😒
hlavne ze sme kde sme 😉

majku aj ja postradam, a bojim sa o nich 😖 snad by sa ozvala marcelke, nie? 😨

ja idem zajtra vybrat pesar, tak uvidime co sa stane...

marcela22
20. sep 2009

Ahojte kočky, na víkend sme boli u našich,ale ako vidím asi sa nič nezmenilo čo je vlastne super, až na Majkin prípad...
Tiež som si hneď všimla že Majka tu dlhšie nebola ale zatiaľ sa neozvala ani cez SMS tak teraz váham či jej mám napísať alebo čakať aspoň do rána...jemine to by bolo takéééé kráááásne keby už to mala zdarne za sebou 😉
Uf a čo som ešte chcela som nejako zabudla 😝 Ale zajtra mám poradňu, bruško mi tvrdne snáď každých 20minút tak som zvedavá či bude nejaká zmena. A tiež ma strašne bolí všetko "tam dole" je to hrôza, niekedy mám pocit ako keby mi už-už liezla hlavička...takže ešte 7 týždňov a rodím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (keďže chodím sem...)
A idem aj na pásy, hrozne sa teším že budem počuť srdiečko malinkého 🙂

Jankapo zajtra sa drrrrrž!!!!!

marcela22
21. sep 2009

Krásne ránko všetkým, mám supeeeeer správičku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 😀

Dnes o 2.30.hod. sa v piešťanskej pôrodnici narodila malá Natálka!!! Váži 3560g a meria 53cm. Modelka ako hrom! 😀 Majke srdečne gratulujem a je úúúúplne super že to má konečne za sebou a že sú obe v poriadku!!!

Tak a teraz vidíme ako sú spoľahlivé merania na UZV 😝 Veď podľa doktorov mala mať snáď o kilo viac...ešte čakám či Majka napíše aký bol pôrod atď. Takže potom dám ešte vedieť. majte všetky krásny dník a rozmýšľajte kto je na rade...žeby Jankapo? 😉

mimkaa10
21. sep 2009

Ja som to vedela !!!! Supeééér 😵 😵 😵 😵 obom len to najlepšie 🙂

bobacik_29
21. sep 2009

Super aj ja gratulujem Majke aj malickej Natalke nech sa drzia 😀

nostek
21. sep 2009

jej super. ja tiez majke a jej malej natalke drzim palceky. nech je malinka zdrava a stastna ceeely zivot.

jahoda
21. sep 2009

Jeeeej, paradaaaaaaaaa...gratulujem novej maminke Majke a zelam vsetko dobre jej aj Natalke, hlavne nech su zdrave a spokojne 🙂

mimkaa10
21. sep 2009

ahojte kočky

mám pre vás správičku od našej Marielik ...

písala mi, že včera už s Epinom necvičila.. že mala akéhosi ciťáka... od 3.30 jej začala znovu odtekať plodová voda, no do nemocky išli až ráno.
Teraz je na čakačke ... krčok má spotrebovaný, otvorená je na 1,5cm, kontrakcie zatiaľ žiadne. Doktori vravia, že sa to má začať podľa všetkého dnes, a ak nie, tak poobede dostane antibiotiká a zajtra ráno vyvolávačku (tej sa dosť bojí)
Trochu ju hnevá, že jej nevyšli pôvodné plány ísť do nemocky až pri otvorení na 4 prsty

Doki ju ešte poriadne zvozil, že prišla až 6 hodín potom, ako začala tiecť plodovka.

Odpísala som jej za nás všetky, že na ňu veľmi myslíme a držíme palčeky.. že nech myslí na malú Emku a to jej dodá energiu..

garicka
21. sep 2009

ahojte dievčatá

ja som bola dnes na utz po 3 dňoch a chvalabohu krčok stále meria 25 mm ako vo štvrtok.... snáď pomohlo to ležanie, len mi tam ešte dopísal dilatácia v oblasti vnútornej bránky Y-nového tvaru max. do 10-11 mm..... tak dúfam že to nie je veľmi zlé lebo som sa dokiho pýtala či ma nechávajú v nemocke alebo mám ísť domov, tak vravel že mám ísť domov.... ho asi prizabijem ak som mala radšej ostať v nemocke....

tiež sa pripájam a majke a jej natálke prajem všetko naj 😵

prajem vám pekný deň 😉

bobacik_29
21. sep 2009

garicka no vidis a bala si sa 😀 doktor by ti kazal ist do nemocky keby si mala daco vazne tak nestresuj takto je to lepsie tam by ta prezerali vecne a to tiez nie je dobre...tak uz aj Marielik nam rodi??do vecera hadam bude mala na svete 😀

jahoda
21. sep 2009

teda, sa to tu rozsuplo🙂 len dufam ze my si bobacik este chvilu pockame 😎 ako sa citis?

bobacik_29
21. sep 2009

jahoda ahoooooooooj 😀 ja fajn zijem dycham tlaky ako šľak uvidime co bude???Lezis???ja moc ee prala som zase varila polievocku a trosku popratala 😝 trebami zehlit ale to pocka este 9 dni potom uz budem zarezavat ked skocim do 9-teho mesiaca 😅

fifik
21. sep 2009

Jáááj, tie naše krčky... Ja som mala s tým problém pri oboch deťoch. Pri oboch som ležala "hore nohami" cca od 21. týždňa až do konca. Pri prvom iba doma, ale podľa mňa som mala byť už dávno v nemocnici, lebo som bola strašne opuchnutá... chyba lekárky, už k nej nechodím, našťastie všetko dopadlo OK. Pri druhom som bola aj nemocnici, asi mesiac. Krčok sa mi neotváral, iba mi tvrdlo brucho a skracoval sa. Na tretie dieťa nemám odvahu... zase by som to preležala... Držím vám place, oddychujte v posteli.

bobacik_29
21. sep 2009

fifik ja uz cakam stvrte a tiez som si odlezala vsetky poctivo 😀 len toto posledne mierne flakam 😀

jahoda
21. sep 2009

no, ja dnes lezim...kedze zajtra ma strasi ta lekarka... 😎 bobacik, jaa mam az koncom buduceho tyzdna zac 9 mesiaca, tak dovtedy snad vydrzime 2v1. a ja teda dufam, ze aj dlhsie. ale tu tasku si asi pripravim 😲 pre istotu...

bobacik_29
21. sep 2009

jahoda ved ja tiez az prveho zacnem ty dva dni po mne 😀 tasku este stale nemas? 😅 ale uz mas aspon zoznam heh....tak pekne lez ja budem zase v stredu lezat poctivo priprava na stvrtok 😎 myslis ze nam to pomoze??? 😲

jahoda
21. sep 2009

jasneeeeeeeeeeeeeeeee, ibaze by nie;) ja dam spravu zajtra, tak uvidis...hej, musim mamu poslat so zoznamom na nakup...asi je to fakt lepsie ako vyslat manzela 😅

bobacik_29
21. sep 2009

jahoda kedy si objednana rano???potom hned daj vediet budem ocakavat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre