Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jasom
28. nov 2008

baby ako sa zisti ze sa mi skrcaje krcok? To zisti iba lekar? 😒

macabi
28. nov 2008

Ahoj zuxana...hej, budem sa šetriť... 🙂 malá mi včera dobre vykopkávala, že sa jej tam páči... 😉 ok, tak ja ešte zavolám a uistím sa....a ešte raz ďakujem...veď priebežne môžeme pokecať... 🙂 tak nech sa nám darí a detičkám tiež, aby vyšli von pekne v termíne... 🙂 a ozaj, ty sa cítiš ok?

jasom, áno iba lekár...

rejocka
29. nov 2008

😉 ahojte babulky magne B6,naozaj pomaha 🙂 ,otvarala som sa od 32tt a poctivo som ho brala a samozrejme som vela oddychovala 😵 ,a deticky boli v poriadku a mladsi dokonca na termin a dnes uz maju 4 a 5 rockov .drzte sa vsetky drzim vam palceky 😀

jasom
1. dec 2008

Ahojte baby, ked ste mali skrateny krcok, aj ste mali take tlaky zo spodu? Ja asi 3 dni pocitujem akoby sa mi babo tlacilo na krcok, resp. ma tlaci nieco dolu, myslite ze to suvisi s otvaranim? ☹

macabi
1. dec 2008

jasom, nie žiadne tlaky som nemala...choď pre istotu k svojmu doktorovi. Ak sa ti niečo nezdá, radšej choď skôr ako neskôr. 😉

zuxana
1. dec 2008

ahojte... tak mne pred 2 mesiacmi zistili skrateny krcok, dnes som bola na kontrole a je to odvtedy stabilne (medzi 2 a 2,5 cm) a vsetko je ok... tak sa tesim

ja som tlaky nemala i ked pravdu povediac hlavne tie prve tyzdne som bola trosku paranoicka, lebo som sa bala... a citila som tiez akoby tlacenie, ale v 18 tt je babo este malicke a plava si veselo v plodovej vode... takze nema kam tlacit... skor to suvisi s tym, ze sa roztahuje svalstvo maternice, to je uplne normalne..

jasom
1. dec 2008

zuzana,macabi- dakujem, musim sa spytat lekara co ma to tlaci a ci vobec mam ten krcok skrateny, lebo to si iba ja myslim, pripisovala som to tym tlakom, tak uvidime co povie zajtra. 🙂 uz sa taaak tesim

macabi
3. dec 2008

zuxana ahojky, tak sa teším s tebou, super správa, len tak ďalej...🙂 tak ja sa snažím šetriť, tak uvidíme...🙂

zuxana
4. dec 2008

macabi ako si dopadla s tym Magneziom? Mas ho brat? A pekne sa setri... 😉

macabi
5. dec 2008

ahoj zuxana, no kupila som si ho, len je tam napísané, že užívanie v tehotenstve musí určiť lekár...takže nezačala som ho brať a keď pôjdem na kontrolu, tak sa ho opýtam... 😉 no snažím sa... 🙂 ozaj, chcem sa ťa spýtať, tak po dvadni ma malá kopká tak akokeby vo vnutri brucha, tak nejak ku konečníku...mala si to aj ty? kopká aj v podbrušku, ale teraz som ju cítila tak viac vo vnutri ako vpredu v brušku... 🙂 dufam, že som to napísala zrozumiteľne... 🙂

zuxana
6. dec 2008

no mas pravdu, radsej sa spytat kvoli tomu magneziu... a s tym kopanim.. ja som mala a mam len take "normalne" kopanie do strana bruska 😉 ale si myslim, ze v 26 tt je baby este male a obratne, tak moze kopat kade tade podla toho ako je otocene... mne par krat nase koplo do mocoveho mechura, ze som musela utekat na wc ;) a kolegyna (je v 23 tt) je vypisana, lebo jej ich baby kope do nervov a je akoby "seknuta", nevie sa vystriet... tak ti tazko poradim... a ja sa niekedy az moc pozorujem... no este su babtka len v brusku a mi uz si robime take starosti 😵

rejocka
6. dec 2008

Ahojte babenky,prosim,vas neviete co znamena-uz v tom mam chaos,v materskej knizke,po schemou krcka maternice-doktor napisal 1.0.11 pre 34tt.dakujem 😉

macabi
6. dec 2008

ahoj zuxana, chi sranda...no veru...robíme si starosti...ale myslím, že je to normálne, lebo chceme aby bolo všetko v poriadku...🙂))) rejocka, tak to netuším...

rejocka
6. dec 2008

🙂 ja som si myslela,ze to znamena otvorena na spicku prsta-alebo na jeden? 😕

macabi
7. dec 2008

rejocka, vieš ja som prvorodička, tak tieto veci ešte neovládam a som aj ešte len v 26 tt...takže naozaj neporadím... 🙂 ale dufam, že sa ti niekto ozve...držím palčeky... 🙂

zuxana
8. dec 2008

ahoj rejocka... aj ja by som pomohla, ale neviem co by to mohlo znamenat... si myslim, ze keby si bola otvorena, urcite by ti to aj doktor povedal... ved je to dolezite to vediet... alebo sa skus spytat v inej teme... kde su skusene maminy ;)

macabi
8. dec 2008

ahoj zuxana, ako sa darí? dúfam, že je všetko v poriadku... 🙂 no u nás, neviem, lebo dnes mi povedala sestrička, že výsledky na tehotenskú cukrovku sú pozitívne.... ☹ tak si idem po ne a asi aj zavolám docentovi, či nemám prísť skôr ako toho 18.12...

zuxana
8. dec 2008

ahoj macabi... u nas vsetko fajn... kontrola az buduci tyzden v stredu... dlhe cakanie... ale kym sa babo veselo vrti, tak je to ok... lenosim... no s tou cukrovkou, budes si musiet davat pozor na sladke... ja mam zase anemiu, ale nastastie to vraj vyriesi jedna tabletka Fe k obedu ;) ale inak fajn... Ozaj, mozem sa spytat odkial si z "okresu BA", je som povodne tiez z toho okolia, i ked uz par rockov v Nemecku...

macabi
8. dec 2008

zuxana, tak to je fajn, chvalabohu, že sa máte dobre... 🙂 vieš čo je sranda? že ja sladké skoro vôbec nejem... ☹ no uvidím, čo povie pán docent...no vieš, ja som priamo z BA...z Nového mesta...a ty? 🙂

zuxana
9. dec 2008

aha ja som povodne zo Senca... ale uz 4 roky zijem v Nemecku... kedze moj manzelik je Nemec...

macabi
9. dec 2008

A dobre ti je v Nermecku? Necnie sa ti? 🙂

zuxana
10. dec 2008

No mam super manzela, takze laska hory prenasa... ved on je to jedine co ma tu drzi... 😉 PO svadbe sme si postavili spolocnymi silami nase hniezdocko, zasadili strom... a o par tyzdnov uz budeme ozajstna rodinka, tak to je to najdolezitejsie... aby sme boli zdravi a spokojni a sa lubili 😉 A dufam, ze teraz ked budem doma s baby, tak sa dostanem aj castejsie a na dlhsie na SK, ako ked som bola v robote, to som len cakala na 2 tyzdne letnej dovolenky na SK...

macabi
13. dec 2008

joj zuxana, tak to je super a hlavne, keď je medzi dvoma láska a harmónia...a naozaj to zdravie je najdôležitejšie... 🙂 no my v utorok ideme na to 3D a voštvrtok idem na kontrolu k docentovi...tak sa modlím nech všetko dopadne dobre...drž sa zatiaľ, ozvem sa ako som dopadla... 😉

macabi
18. dec 2008

ahojky,tak dnes som bola na kontrole a pán docent mi povedal, že krčok sa drží, tak sa teším. 🙂 a aj som sa objednala do diabetologickej amb. a povedal, že sa nemám stresovať kvôli cukru, že to bude ok, že mýňám upraviť stravu...čo som už urobila. 🙂

zuxana
18. dec 2008

no vidis... urcite na tom budes ako ja... u mna sa vsetko drzi od toho 23 tt, nic sa nezmenilo, ani sa neotvaram, hovorila, ze nakoniec este porodim tyzden po termine... ale ta opatrnost stala za to ... ked sa pozriem dozadu ako som sa velmi bala... pri diagnoze skrateny krcok, rizikove tehotenstvo & riziko predcasneho porodu... no akurat mi zvysili davku zeleza, kvoli anemii... ale ako aj ty pises, pri tvojom cukre, treba upravit stravu a bude... hlavne nech krcok drzi 😉

lenkaaa
20. dec 2008

ahojte babz, vedeli by ste mi poradit? brusko mi tvrdne uz asi tak od 22tt, ale vcera mi lekar povedal, ze mam skrateny krcok na 2cm, ale ze som zatvorena. Aka je hranica pre dlzku toho krcka? a co to pre mna znamena? mam uplne lezat alebo len tak sa viacej setrit? ja som na pn od toho 22tt, ale nejako som nelezala, len som tak viacej odpocivala a tak... prosim, poradte mi, dakujem.

zuxana
21. dec 2008

ahoj lenka... tak zacinas ako ja... skus polistovat par stran dozadu... tam som o tom pisala... aj ja som mala tak v 23 tt 2,5 cm... a doteraz sa mi krcok nezmenil... ale odvtedy som aj vypisana... kludoovy rezim a ziadny sport a sex 😉 Moze sa stat, ze ti krcok zostane tak ako ho mas, ale aj sa timoze dalej skracovat... a potom sa mozes zacat otvarat a hrozi predcasny porod... ale to je ta najhorsia moznost, riad sa pokynmi lekara... a ako som uz pisala, polistuj v teme od zaciatku a vselico sa dozvies... drzim palce nech sa krcok drzi 🙂

macabi
21. dec 2008

ahoj zuxana, ty to už máš za pár...sa tešíš čo? 🙂 tak super, že sa drží aj tvoj krčok...no veľmi si želám, aby nám dopadlo všetko dobre a v poriadku a aby sme absolvovali aj hladko prebiehajuci pôrod... 😉

anxuska
21. dec 2008

cauko baby, ja som mala skrateny krčok od 16 týždňa 1,5 cm a na špičku otvorený, odvtedy som poctivo ležala a do 30. týždňa sa nezmenil. Potom som bola na centimeter otvorena, od 32 na dva a dieťatko sa mi narodilo až v 37+2tt,takže ležať, ležať, ležať. 😀

petinka11
21. dec 2008

kocky mne doky povedal v 34 ze mam krcok uz takmer spotrebovany,a otvorena som na 1 prst,sc mi dal 8,a povedal aby som este 1-2 tyzdne vydrzala,ziaden kludovy rezim som nedodrziavala,ziadne tabletky som nebrala,robim vsetko ako pred tym a uz su to 3 tyzdne a nic,a citim sa tak uzasne ze najskor budem este aj prenasat,tak ze sa nenechajte hned vystrasit tym co vam doktory povedia.............

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre