Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
11. apr 2009

ahojte 😉

beruska ano dve dievky 😀 😀 drahy bol troska sklamany,ale mame velku radost z bab
ja uz mam takmer vsetko ano 😅 som neodolala,ale s dvojkami som nechcela nechavat na poslednu chvilu,nikdy neviem,kedy sa ocitnem v nemocke a chcela som si sama vsetko pripravit 😝

myslim,ze je to dobra vec,segra to ma a velice si chvali,lebo ti to ohreje presne na teplotu,co hned babätko moze pit a nemusis nijako chladit a kostovat a tak...ty si co pocula na take ohrievacky ?

dianka3
11. apr 2009

petkaerdal
avoj moja, no nie nesedi mi ten tyzden co mam napisany mozno ze aj hej ale podla sona som v 31tt.tak sa drzim podla sona nie podla tyzdna. 😒 inac dnes uz tie bolesti nemam. no len obcas take pichnutia z dola ale to asi maly ked mi udrie na daco nie?

iveta901
12. apr 2009

Ahoj dievcata, citam tuto temu uz dlhsie lebo aj mne sa skaruje krcok. Zacalo to v 28 tt na a teraz mam uz krcok skrateny na 3. Snazim sa dodrziavat kludovy rezim,ale nie velmi poctivo. Pisem preto lebo sa Vas chcem spytat ci aj vy mate pocit ze uz Vam maly (mala) akoby trcali von. Posledne dni sa mi zda ze mi maly zostupil este nizsie a uz sa tam drzi len zubami nechtami. Nema niekto podobnu skusenost?

petkaerdal
12. apr 2009

ahoj Dianka 😉
aj ja mavam niekedy take pichanie,to ked su nejak tak otocene,tak to citim,tak to bude aj u teba,urcite ked ma maly nejaku spatnu polohu,tak to citis,neboj,je to ok
tak maly je asi o 1tt mensi,mne sedia kocky presne podla toho datumu,co mam tu 😉

veselu velku noc vam prajem 😉

petkaerdal
12. apr 2009

Ivet ahoj,aj ja mam niekedy pocit,ze mam malu uz velmi dole...ja som len v 29tt,tak dufam,ze je to v poriadku a ze vydrzime este,inak viac nepomozem 😅

dianka3
12. apr 2009

petkaerdal avoj, no mna doktoria len blaznia 😝 raz vravia tak a raz tak ale som objednana na sono teraz 29 tak sa popytam ako to vlastne je ale sestricka vravela ze tie dva tyzdne plus minus ze to ani naj.doki ti presne nepovie.To mas ako s vekom dakomu by si povedala ze ked je taky mali vypada ako prvacik a inac je tretiak-napriklad. vies vyskovo abo vyzorovo to mas tak. No a dakedy ked som dlho na nohach tak akoby mi kleslo brucho. ozaj susedka ma strasi ze ak je uz maly dole hlavickou moze sa coskoro narodit? je to pravda ? 😖
ale ved jak citam v clankoch tak kazde babo by sa uz malo otocit v tomto tt uz dole hlavickou ze je to normalka. tak co myslis?

Ivetka aj ja mam presne to co aj ty ze fakt sa bojim ci mi uz nejde vypadnut,hrozne sa koli tomu bojim ale vydis mava to asi kazda 😅 tak je to asi normalne nie?urcite to nam tlacia babiky dole

dupinka
12. apr 2009

Dianka: hlavne sa nestresuj recami typu JPP - jedna pani povedala. Otocenie babatka v tomto tyzdni je uplne normalne, skor je problem, ak sa este nezacne otacat, kedze potom hrozi porod zadockom resp. sekcia.
Kym miminko nenalieha az velmi na vchod, tak je dobre. A aj ked pocitujete tlaky dole, akoby vam islo babatko vypadnut, je to len subjektivny pocit. Nebojte, o babatko je postarane, priroda to isti.... 🙂

petkaerdal
12. apr 2009

Dianka,tak to vobec s tou dole hlavickou nieje pravda,ze sa moze skor narodit,pretoze kazde dieta sa okolo 30tt otoci ,teda malo by sa normalne otocit dole hlavickou a tak uz byt do porodu,ale to neznamena ,ze sa blizi porod,proste sa pretoci,lebo neskor sa uz nedokaze ...a komu sa neotoci,tak je cisarsky,cize ako pise dupinka,ze sa neotoci je problem,takze ta len strasi,aj ja som ich uz mala dole hlavou,je to normalne v 30tt 😉 😉 😉

preto u dvojiciek byva aj väcsinou cisarsky,lebo v tom 30tt,kedy by sa mali otocit,kedze su dve uz nemaju miesta a nepretocia sa,ale ja som ich mala naposledy,uvidime,co bude na dalsej kontrole u mna 🙂

zoe_a
12. apr 2009

Ahojte,

teraz neviem ci nebudem pisat mimo temy, ale podobny problem ako mam ja som tu nejako nezaregistrovala. Ja mam krcok zevraj v poriadku, zato maternicu uz mam dozretu na III. stupen a do porodu mam este 6 tyzdnov. Babatko nema este vyvinute plucka, tak dufam, ze tam este nejaky ten tyzden vydrzi, ale lekar ma vystrasil zevraj uz mozem porodit kedykolvek, tak mam byt pripravena. Nemali ste niektora takyto problem???

petkaerdal
12. apr 2009

ahoj zoe

tak o dozretej maternici som este ani nikdy nepocula...to moze aj dozriet? 😕 😕 😕

zoe_a
12. apr 2009

Sorry, som sa pomylila, nie maternica, ale placenta som chcela napisat. Som ja ale truba 🙂

petkaerdal
12. apr 2009

aha,tak ale ani o placente som nikdy nepocula,to je nieco nove pre mna,doteraz som sa s tym este nestretla...

takze nepomozem...ale neboj,ved uz si 34tt,keby sa aj nieco stalo

zoe_a
12. apr 2009

Ja uz s placentou bohuzial mam "svoje" skusenosti, najskor mi velmi klesla, musela som do nemocnice a teraz zase toto. No co uz ine nam ostava, len verit, ze to nejako dobojujeme.

petkaerdal
12. apr 2009

no ved,co nam ostava..ty mas aspon viac tt a ja cakam dvojicky,takze to mam rizikovejsie,s placentou som ale zatial problem nemala,ale zato s krckom mam momentalne 😅

zoe_a
12. apr 2009

mas to chuda tazke, dvojicky a este toto, drzim palce, do jula este dost daleko.

petkaerdal
12. apr 2009

dakujem,aj tebe drzim palce 😉
ale verim,ze to nejake tie tt vydrzime este

iveta901
12. apr 2009

Ahojte dievcata,dakujem velmi pekne za odpovede,ale dnes mi to nedalo a zobrala som si zrkadlo a pozrela som sa zo spodu, o zaujimave veci su tam. Ale tak hadam to tak ma byt. Uz sa radsej nebudem nikde pozerat a nic studovat a hadam potiahnem este 2 tyzdne a bude to vsetko OK.

dianka3
12. apr 2009

petkaerdal avoj,takze tvoje baby su uz tiez dole hlavickou? 😅 tak to je potom ok nie? juj ked si vsimnes ostatne baby co tu pisu su uz pekne tyzdne co? len mi take dve vynimky 😝
dufam ze aj mi coskoro budeme aspon 36tt vsak? a potom to uz bude malina 😀 no ale mame toho este vela pred sebou 😖 a diky za odpoved fakt som sa zlakla ze u mna to je zle.inac moja kamoska je v 34tt a jej mala je zevraj dole zadockom- to uz sa asi neprevrati co? ona vravi ze je to normalne ale podla mna uz by mala byt dole hlavickou nie?

dupinka diky moja fakt som sa zlakla no ale ty to uz mas pekne co ked si v 36tt nie? juuuj tak ti zavidim ja som este len v 31tt 😖

beruska113
13. apr 2009

Zuzka279 chodim k Truskovi. Ty?

Petka ja som o ohrievacke prvykrat pocula nedavno. Tam sa da akoze nastavit teplota mlieka? To moze byt dobra vec. Mne je vyslovene zle, ked uz zacitim tie detske mlieka. Ked som ho zarabala segrinmu babu, mala som dost. No mozno kupim, ak by som nekojila.

Iveta, ja som to este nezazila, som len v 27 tt, tak neporadim. Ale myslim, ze v Tvojom tyzdni sa nemas coho bat 🙂

Zoe, tak o tom som tiez este nepocula. Ale drzim palce, urcite to bude OK.

MAme som vcera pustala DVD z 4D sona, skoro plakala, aky je malicky (ale to som bola v 23 ci 24 tt). Neviem ci cakala Ramba. Ale zase segrin maly sa narodil o dva tyzdne skor a mal 4,200 kg.

Moj maly sa este urcite neotaca hlavou dole, on podla mna robi premety a neviem co este, lebo jake kopance mi dava. ALe je to parada. 😅

papa baby

petkaerdal
13. apr 2009

ahojte baby 😉

Dianka,no ked je uz v 34tt,tak pravdepodobone sa uz neotoci,ale aj moze,vsetko je mozne 😀
ano,aj moje male boli uz dole hlavou naposledy,ale mozno sa este dokazu otocit...

no veru,vsetky kocky tu uz maju pekne tt,len ja mam najmenej,ale nejako vydrzime,neboj

teraz sa ja potrebujem nieco opytat,vcera som si stlacila bradavku a vyteka mi taka vodicka,je to normalne baby v mojom tt??? alebo co to znamena????

Ivet a co take si dole videla??? 😀 😀 😀

beruska,ja si myslim,ze je to dobra vec a ako ti vravim moja segra to vyuziva uz rok a chvali si,su vseliake v obchode,treba popozerat a nieje to az take drahe,ta moja stala 20 eur...

petkaerdal
13. apr 2009

ozaj baby a vcera som prvy krat pocitila,ze mala mala stikutku,ake to bolo zlateeeee 😀 😀 😀

beruska,maly sa ti tam toci este,ale nejako v tom 30tt by sa mal zastavit uz dole hlavickou 😉

zuzka279
13. apr 2009

Ahoj Beruska. Ja chodím k Obertovi. Je naozaj dobrý.

Baby, pamätám si na svoje prvé tehotenstvo, keď mala malá štikavku, ako píšete je to fakt super. 🙂 Ja to teraz ešte necítim, ešte je skoro, ale už pohyby cítim niekedy riadne 😉

A čo sa týka tej ohrievačky. Podľa mňa je to super. Síce som to nemala, ale určite to má do seba. Malú som kojila asi 2 týždne a potom som zarábala sunar. Stalo sa , že raz bol horúci, potom studený ☹ . Nedalo sa to dobre odhadnúť. Vôbec som nemala potuchy ani o jeho cene. Ale ako píše petkaerdal, že za jej dala 20eur, tak to neni veľa. Určite mám nad čím rozmýšľať.

zuzka279
13. apr 2009

Ozaj, ešte sa chcem spýtať. Musím ležať a včera som asi 2 hodinky neležala. A potom ma začali zase bolieť kríže a spodok /kosti/ .
Mohlo sa to zhoršiť alebo keď neležím tak sa to hneď prejaví bolesťami. Bojím sa, lebo nechcem ísť do nemocnice. Pri prvom tehotenstve som bola ☹

dupinka
13. apr 2009

Zuzka, neboj, to ti len babatko trochu viac zatlacilo na krcok. nemusi to byt hned dosledok nelezania,....

dianka3
13. apr 2009

petkaerdal avoj moja 😀
to co ti viteka taka biela vodicka sa vola mlezivo,je to normalne lebo sa tak vytvara mlieko,neboj je to normalka aj mne to ide,neboj sa to je dobre znamenie lebo ked sa ti buchticky narodia tiez ti bude najprv taka lepkava priesvitna vodicka tiect a potom mlieko.takze neboj sa je to normalne a dobre aj ja to mavam obcas 😅

no sme fakt len take kratke tyzdne juuj sa neviem dockat ked sa tu budeme bavit ked budeme v 36 tt a viac ,juuuj mne to ide fest pomaly 😖

petkaerdal
13. apr 2009

Dianka ajojcek 😉
potesila si ma,ze je to normalne,lebo som sa bala,ci to neznaci bliziaci sa porod...baby mi ale povedali,ze to nesmieme stlacat,lebo to vyvolava porod...
tak nestlacvaj ani ty

aj mne to ide fest pomaly,len dni ratam 😀

kolko kg si pribrala doteraz?

dianka3
13. apr 2009

petkaerdal
avoj moja 🙂 , no vies ja som pribrala 12kg ale teraz ked som bola u dokiho som zevraj 1kg schudla 😒 neviem ci je to zle? lebo niekedy nemam chut na jedlo.no pojdem sa este raz odvazit a uvydime dufam ze to spet naberiem. a ty?
no o tom ja nic neviem ze ak by som si to stlacila tak by som porodila,tak to fakt netusim, o tom som nepocula 😕 nie je to blbost?

petkaerdal
13. apr 2009

Dianka,neviem,ci je to blbost,ale povedali mi to uz dve kocky,lebo je to oxitocin a co viem,oxitocin sa dava na kontrakcie...tak isto by sa nemalo hladkat brusko,lebo to stimuluje maternicu,co vyvolava potom kontrakcie,tiez mi to pripadala blbost,ale je to pravda 😖

ja som pribrala 15kg doteraz,mozno uz aj viac,ja sa radsej nevazim,dost sa prezieram,vela mi chuti...po porode budem drzat dietu 😀 otehotnela som,ako 63kg

beruska113
13. apr 2009

Zuzka, to neviem ktory je. Obert ma ucil na skole, ale to asi nebud on 🙂
Tie krize bolievaju aj mna, niekedy mi staci 30 min chodit a bolia ma, inokedy nie. JA som uz lezala v nemocnici, tam to bolo este horsie, kvoli tym posteliam. Beriem 3krat denne magnezium. MNe povedala p.Jahnatkova na civceni, ze to ma bolia hlavne z toho, ze nechodim vystreta, ale to sa mi vazne neda s takym melonikom ako mam. Odkial si z NR? Ozaj a vraj je pre nas najhorsie sediet. Mne kazal Mudr aj chodit, dal mi vychadzky 3h rano a 3 poobede. Ale ako som spominala, neviem co si mam o tom mysliet a radsej neriskujem. Aj ked sa mi zda, ze od navratu z nemocnice lezim stale menej. Ved uvidime, co mi povie v stredu.

Petka, tak porozmyslam o tej ohrievacke, ked nebudem nahodou kojit. To musi byt sranda, ked sitis, ze ma male stikavku. Zlate. Aj ja som zacinala tehu s 63kg, teraz sa radsej nevazim 😅

petkaerdal
13. apr 2009

beruska,aj ked nebudes kojit sa ti ta ohrievacka zide,pokukaj sa v obchode po tom a uvidis...

ja sa tiez radsej nevazim,lebo to nechcem vediet 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre