Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

beruska113
13. máj 2009

Cauko cauko.

Juj dnes sa to tu aka diskusia rozprudila. NO COMMENT.
Tak ja som bola dnes na poradni, nastastie je vsetko OK. Krcok drzi nezmeneny, ani nie som viac otvorena. Lukasko je otoceny hlavickou dolu a ma asi 1840g, na velkost som sa zabudla spytat.

PAJINKA, ja tiez niekedy zacinam mat pocit, ze nakoniec budem prenasat. Drzim palce, uz to nejak vydrz
🙂

zuzka279
13. máj 2009

Beruska to je super, že dnes si dobre dopadla 🙂 Ja som pri Emke ležala asi od 26tt a prenášala som skoro 4 dni. Ja idem o týždeň v stredu.

dianka3
13. máj 2009

traktor, ani pre teba uz niet, tak caf

bejbypd,ano ved som zanou kazdy den po porode chodila ale len tak na hodinku dve potom uz sestricky vyhanali ze si menili sluzby a tak ,ale ked mi ju odniesli do bratislavi tak na mesiac a pol som ju nevydela len som tam volala ako sa ma az po8 mes. nam ju dali domou

bejbypd
13. máj 2009

aha no urcite je to tazke...ale neboj sa urcite ta lubi a maly ktory sa ma narodit ta tiez urcite lubi uz teraz a bude ta este viac ked si ho budes mojkat v naruci 😵

dianka3
13. máj 2009

no hadam ano,ale bojim sa porodu ci bude plakat po narodeni a tak ci zvladnem porod 😕 normalka ma mama strasi ze naco sme kupovali kocik ze stat sa moze hocico jaaaj nervy a ty si mala aky porod?

petkaerdal
14. máj 2009

ahojte,
tak ja mam ist na kontrolu zajtra,ale rozmyslam ,ci ist zajtra alebo v pondelok,neviem sa rozhodnut,bojim sa tam ist,ci tam zase neostanem 😖 ,ale viem,ze by som asi mala ist cim skor,nech viem,ci je to ok

zuzka279
14. máj 2009

Peťka, tak sa drž, potom sa ohlás. Ja dnes tiež ležím, v poslednej dobe som poľavila v ležaní. Dnes tu prší, majstri odišli /robíme strechu/, tak aspoň poležím. Dúfam, že mi zachvíľu nebude kvapkať na hlavu 😀

dianka3
14. máj 2009

petka chod zajtra aby si bola kludna cez vykend.ja som bola este zatvorena v pondelok ale nepovedal na kolko

petkaerdal
14. máj 2009

Zuzka ahoj,tak pekne lezkaj,nech nelezim sama 😉 😀 😉
tu prsi od vcera stale,ale aspon sa dobre spinkalo

ja neviem,ci mam ist zajtra ,rozhodnem sa do vecera

dianka3
14. máj 2009

sak uvydis moja, no mne sa skracuje krcok a jediny kto sa z toho tesi je moj muz 🤐 uz vcera este utekal kupit par veciciek pre maleho do porodnice aby bol fesak.

beruska113
14. máj 2009

Zuzi,

uz neviem kam chodis k lekarovi, ale mne vcera povedal doktor v medicinskom- ja chodim tam, ze prietoky robia aj u nich, ze naco by som chodila do nemocnice a calaka pol dna, ked tam budem cakat 10 min. Nechapem. Som este nepocula, ze to robia aj u nich. Ja idem na kontrolu az o mesiac a to budem v 35 tt, ze to spravia uz velku poradnu- neviem co tym myslel, aj prietoky.
Tak spon si oddychnes, ked majstri nie su u vas. ALe ved padne len par kvapiek, tak vas hadam nezatopi. 🙂

zuzka279
14. máj 2009

Beruska, ja chodím na Kmeťkovú Obertovi. Do medicínskeho som chodila predtým dr. Oravcovej, teraz je tam Truska. To je super, že tie pretoky robia aj tam, aspoň sa nemusíš trepať do nemocnice. Ja idem o týždeň 20.5. Aj sa už bojím, lebo v poslednej dobe som neako zanedbávala ležanie. Sestrička mi povedala, že môžem trošku chodiť aj na prechládzky a ja som sa toho chytila doslovne 🙂

jankapo
14. máj 2009

Baby,
no citam si vas pravidelne, tema mi je znama uz od prveho tehu, veeeelmi som dufala,ze sa medzi vas nepridam tentokrat, no kto by tu chcel patrit... 😅 skoda, nevyslo mi to... 😒
Historia sa opakuje.
Tak mam zmiesane pocity, mali sme zle tripple testy, dnes som bola na morfologii kde mi urobil doky aj cervikometriu...a zle je. Babo zdrave, co je uuuuuplne uzasna vec. Ale tehu zas vselijake...No a pri rocnom drobcovi nehroziiii kludovy rezim. ☹
Bude to vesele...tak aspon sa sem pridem vyzalovat 😉
Zuzka, ani mne nepovedal, ze lezat 24h...len kolko sa da...aj par hodin denne. 😨 Tak sa budem snazit.

pointka
14. máj 2009

janka a sitie ti nenavrhol doki?
ja som zasita od 24tt, vobec som nelezala a vsetko je ok, drzime pokope.

petkaerdal
14. máj 2009

Janka a kolko cm mas krcok?

zuzka279
14. máj 2009

Janka, to som aj ja dúfala, že sa do tohoto "spolku" znovu nedostanem. Ale opak je pravdou. Aj pri prvom tehotenstve aj teraz mám skrátený krčok ☹ Je pravda, že pri dieťati je ťažké ležať. I ked má mi kto pomôcť, ale sú dni, že musím aj ja.
Pointka, mne sa skracuje krčok asi od 19tt a tiež mi nenavrhol šitie

pointka
14. máj 2009

hm.. tomu sa cudujem, lebo ak mate kludnu maternicu to sitie je fajn vec, ja som naozaj uplne aktivna a inak by som musela lezat v kuse alebo by som uz davno porodila.

dianka3
14. máj 2009

baby ja mam kontrakcie ☹ asi uz idem na to

zuzka279
14. máj 2009

Dianka, daj vedieť, či je to len planý poplach alebo naozaj ideš? 😲

beruska113
14. máj 2009

Jankapo, vitaj medzi nami.
Budem dezat palce, vobec vam so Zuzkou nezavidim, ze to musite zazivat pri dalesom dietati, ale zlvadnete, neboj. Ja tiez ratam , ze to budem mat aj pri druhom tehu, aj doktor mi povedal, ze potom je krcok uz od zaciatku viac oslabeny. No co uz narobime. Este nemame ani prve babo a muz chce uz druhe tak do troch rokov. A aj my sme mali zle tripple testy, mam celu knizku popisane fixou pozit AFP, GDM a neviem co este, krv mam negativ a muz pozitiv, ale nevadi.
Janka a mna to tiez chytilo v 21tt a anima nechceli zasit a to som bola aj otvorena, ani som nelezala s vylozenymi nohami, ani mi nekazali stale lezat, ale aj chodit- som mala 6h denne vychadzky. Hlavne hadam Matuska nedvihaj na ruky a ostatne tazke prace rozdel doma ostatnym 🙂

Zuzi ja chodim Truskovi. No uvidim co tie prietoky. Neboj, kontrola bude OK. Inak ja keby si vyslovene neziadam, aby mi pozrel krcok, tak mi ho nepozrie. Nechapem.

petkaerdal
14. máj 2009

beruska,ked citam,ako sa pekne drzis a kedy si uz bola otvorena,tak som prekvapena,ze sa da tak pekne vydrzatsuper,len tak dalej
,tak dufam,ze aj ja aspon tie 2tt potiahnem este 🙂

beruska113
14. máj 2009

Petka jasne ze vydrzis, neboj. Inak brusko mas uz riadne, som pozerala fotky.
Mna caka tiez este par tyzdnov, ale myslim ze najhorsie uz je za mnou, aj ked by sa nieco stalo, je to este skoro, ale uz to nie je take tragicke ako do 30 tt.

dianka3
14. máj 2009

petka vydis namna uz prisli kontrakcie uz zachvilku ideme do nemocky a ak sa par dni neozvem tak som v nemocke

petkaerdal
14. máj 2009

beruska,no fotka je cerstva 😀 som uz dost velka? inak mne to ani take velke nepripada,ale to asi preto,ze som zvyknuta na seba
nejako musime vydrzat,ja som si dala taky ciel do 34tt a teraz som uz 34tt,tak pomalicky pridavam dni 😀 teraz som si dala ten 36tt

najhorsie za nami je,to ano,ale lepsie babätku v brusku,ako v inkubatore,ty si na kolko teda otvorena a aky mas ten krcok dlhy?

petkaerdal
14. máj 2009

Dianka,tak daj vediet,som zvedava,ci to nieje len plany poplach,ale nechapem preco si potom sexovala,ked vies,ze to spusta porod a este k tomu si sa tak velmi bala predcasneho porodu 😕
drz sa 😉

beruska113
14. máj 2009

Peti mam krcok 1,5 cm a otvorena som na jeden prst-vinjaksia branka a nastastie sa to nezhorsuje.
Ja som sa s mylym dohodla ze sa narodi 7.7., na suhlas kopol, tak hadam dodrzi slovo chlapa 🙂

Aj vies kolko si pribrala? Ja uz 17, som vcera zistila 😲 , ale neva, hlavne ze maly ma dost miesta a kope teda statocne. Uz je otoceny hlavickou dolu.

petkaerdal
14. máj 2009

si sa s malym dohodla? zlate 😉
tak ja ho mam 4mm a tiez som na prst otvorena..
ako je to ze vonkajsia branka? tomu nerozumiem 😕

nevazila som sa beruska odvtedy,co som mala 15kg,urcite mam aj ja nejakych 18kg hore,mozno viac,ale nevazim sa radsej 😝

petkaerdal
14. máj 2009

berus,no ty mas dost velke brusko na jedno 😀 ,ale pekneeeeee 😉 😉 😉
kazda sme ina,mne moje pripada na dve male,ked porovnam s tvojim,inak za mesiac mi moc nepodrastlo,ked som foto porovnala s pred mesiaca

beruska113
14. máj 2009

No predstav si, ze je vonkajsia aj vnutorna branka. Tiez som nevedela, ale jedna romska spoluobcianka vysvetlovala v nemocke druhej, ze ma otvorenu vonkajsiu branku a ked ma prepustali z nemocky tak na sprave som mala napisene vonkajsia branka. Ale nie je mi to uplne jasne aj tak.

petkaerdal
14. máj 2009

vonkajsia asi bude,ze sa neotvara z vnutra od matenice,ale od kraja,tolko moje logicke vysvetlenie
ja neviem,ako to mam otvorene,ale u mna asi cele,bo 4mm je velmi malo,to je takmer nic,to sa mi uz budu otvarat porodne cesty,ten kanal 😅

papas vela? ja velmi ,vsetko krizom krazom,ale nastastie nie moc sladkocit,vela ovocia papam,ale stale sa citim na prasknutie 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre