Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marielik78
9. aug 2009

Marcelka, ja presne ako ty, beriem uz dlhsie 3x500 mg magnezka, aj zelezo, pijem magneziu a pod. a krce v nohach ma bolia kazde rano velmi skoro :( Tiez neviem, co by bolo bez magnezka, ale aj tak sa chystam od 37 tt vysadit, aby mi to neskomplikovalo porod (dychanie pri kontrakciach) - su nazory ako mnohe ine a moze aj nemusi sa tomu verit, no myslim, ze uz od 37 tt ho budem moct vysadit.

Adka, to mravcenie mam aj ja, skoro stale dole (doktorka povedala, ze to mala tlaci hlavickou na krcok) a mozno preto sa mi tak rychlo skracuje, neviem... Ale poriadne davaj na seba pozor a premysli si tu pohotovost, tie bolesti nezneli dobre. Na druhej strane ta velmi chapem, ze chces zostat doma a radsej mat vylozene nohy v obyvacke, ked sa da, ako byt bez rodiny v nemocnici na infuzkach.

Beruska, si ma veeeeeeeelmi potesila 🙂 Teda ukludnila 🙂 Mozno sa ani ja nebudem moct nakoniec otvorit 😀 Ja si tiez myslim, ze nas zbytocne iba stresuju doktori, ale zase z ineho uhla pohladu - chapem ich tiez 🙂 A ako to ide s malinkym? 🙂)) Neboj, si akcne ziena, vsetko zvladas, som si ista 🙂 A ta rada o spanku - ja mam nejako vela energie teraz, vobec sa mi nechce spat, v noci vela nenaspim hodin a pri kazdom pohybe sa naviac budim, plus beham na WC - takze to su noci, ktore by ma ako netehotnu kedysi dorazili popri pracovnom vytazeni... Ale teraz mi to nevadi, ani cez den nespavam, to uz musi byt, ked si schrupnem hodinku raz za tyzden. A viem, ze potom budem lutovat a spominat, ako mi len uzasne bolo a mohla som spat a nespala... ale nic s tym nenarobim teraz 🙂

adka_8
9. aug 2009

Diky baby za povzbudenie,drzte sa....

marcela22
9. aug 2009

Adka absolútne Ťa chápem! Tiež si neviem predstaviť že by som išla do nemocnice a nechala malú so svokrovcami, už teraz je mi do plaču keď si to predstavím, stačí mi pomyslieť na dobu čo budem v pôrodnici...našťastie manžel s ňou zostane doma tak ten svokrin dopad nebude taký veľký....môžem sa spýtať odkiaľ si, alebo aspoň o ktorú nemocnicu ide? pripomína mi to tú kde som rodila prvýkrát-Myjava...

Marielik, ja tiež určite vysadím magnézko , myslím že doktor mi aj sám povie kedy ho mám vysadiť a keď nie tak sa na to sama budem pýtať. Ale na to obdobie po vysadení sa teda neteším, to už bude asi dospané úplne...ale to zvládneme, veď už bude za nami takáááá dlhá cesta že nás nejaké kŕče nedostanú 😀 (len keby to tak nebolelo 🙄 )

nostek
9. aug 2009

kocky, tie krce vam teda nezavidim...

adka_8
10. aug 2009

marcela22-sorry,ale nejak nebol cas sem dojst-ja som rodila v Trebišove-tu je personal uz tak nauceny,ze ak im nieco nedas ani o Teba pes nebrechne.Len tam budes lezat,asi 2x sa ta spytaju ci ti je o.k a nechaju ta tak aj mesiac-no naco?Ved to mozem byt doma,akurat,ze sa mi do rozkroku pocas vizit nebude pozerat xy ludí... 😠 Ked som rodila ja,taketo az nebolo,ale asi pred mesiacom rodila kamoska a to bolo nieco strasne,vraj kym nedas flasu a obalku-nechaju ta doslova skapat-trapili ju tam strasne dlho,kym nedostali potrebne a potom jej hned pomohli-jezis to je cim dalej tym horsie a najhorsie bolo asi to,ze nemala za tri dni mlieko a sestricky,kedze im nedala kavu aj dezert malemu nedali jest a to mala zaplateny najväcsi standard- 😠 a to si myslim,ze bude cim dalej tym horsie....fakt mam obavy z toho mojho porodu.Ja sa zatial citim o.k,zajtra idem k mojmu dokymu,tak uvidime-aspon,ze on je fajn,jeho mam fakt rada.Mam pocit,ze co si davam 3x denne magnezko,tak je to lepsie o 80%-citim mensi tlak dole a mravcenie-ale tomuto nepripisujem az taky vyznam-ale to ,co bolo v sobotu-to bolo fakt hrozne....

nostek
10. aug 2009

adka a kolko si davas toho magnezka.. ja uzivam 2x 250
ale ja mam aj ine lieky. drzkaj sa

adka_8
10. aug 2009

nostek-predpisal mi 2xdenne jednu tabletku a po 3-4 dnoch mam prejst na 3x denne.V nedelu som az zacala brat 3xdenne jednu tabletu-ja nic ine nemam a ani som doteraz neuzivala,az v utorok mi nasadil magne B6

adka_8
11. aug 2009

Caute baby-vsetko je o.k-uz sa to viac nepohlo-doky ma ukludnil-tie bolesti,mohli byt sposobene nutkanim na stolicu,mam brusko velmi dole a pravdepodobne mi na to maly tlacil -ani si neviete predstavit ako mi odlahlo,lebo este 3 mesiace pred nami-tak musi vydrzat 🙂

beruska113
11. aug 2009

MArielik 78,
ani ja som nespavala, ked som spala raz za tyzden, tak to bolo moc. Joj ale ako teraz lutujem. To je nskutocny sok 5 mesiacov nic skoro nerobit, polihovat a teraz babo. Ako by neplavca hodili do vody. Ale co uz, nejak si zvykame. Drz sa 🙂

marcela22
11. aug 2009

Beruška, malý už spinká v noci dobre, alebo je to ešte tak "napol"? Už ste si na seba "zvykli"? A ako sa cítiš-šitie a spol.???

Adka super že je všetko v poriadku, určite si si riadne vydýchla! Aj ja mám vraj bruško dole, ja to veľmi posúdiť neviem ale mama so sestrou vždy keď ma vidia tak mi hovoria že ho mám nízko...a malinké sa mi tam ešte točí dokola, raz má nôžky hore, potom dole...j to taký malý cestovateľ 😀 Aj dcérka bola do 39tt koncom panvovým a potom sa otočila, tak dúfam, že toto mimčo ma nebude tak naťahovať 😉
A tá pôrodnica hrôza, naozaj skoro ako Myjava. Taká mäsiareň...aj keď zasa na myjave ten prístup nebol až takýto, nepostrehla som že by im išlo o niečo do vrecka, skôr brali všetko až príliš "s kľudom" dokonca aj keď dcérke hrozne zoslabli ozvy tak sa síce "vydesili" ale nerobili nič-čakali......jednoducho som mala dojem, že ich nič nerozhodí, ani keby malo...nerozmýšlala si nad inou pôrodnicou? Ja do tej minulej určite nejdem ani keby bola jediná v okolí, našťastie mám jednu ešte bližšie, síce nie je dokonalá, ale myslím a dúfam, že o dosť lepšia...

petkaerdal
11. aug 2009

ahojte
beruska,ako sa mate?

berus a vies,aky je to sok cele tehu nic nerobit a potom dve baba? 😀 😀

zuzka279
11. aug 2009

Peťka, tak to musí byť sila, ale určite zvládaš, ty si statočný človek 😉

Beruš, ja si doteraz neuvedomujem, že idem zachvíľu rodiť, neako som mimo. Dúfam, že po pôrode bude všetko Ok. Chytajú ma riadne depky. ☹ Niekedy nemôžem spať, mám zvláštne stavy, niekedy plačem, som nervózna. Bože, strašné so mnou... 😠

marcela22
12. aug 2009

Zuzi dodatoče želám všetko najlepšie k meninkám!!! 🙂
Neboj, určite to všetko zvládneš, veď už raz si to zmákla a perfektne 😉 Tie stavy sú asi ku koncu normálne, je to hormónami a strachom atď. Všetko bude dobré, uvidíš!!! 😉

deborah1
12. aug 2009

Marcela,ty si rodila na Myjave?Ja už 3-krát 😀 a budem aj teraz.Tiež som chcela rodiť niekde inde /kvôli epidurálke/,najprv som sa rozhodla pre Antolskú v BA,ale keď som počula,čo sa tam vtedy stalo 😖 ,tak som si povedala nie,a celkovo som si už prestala neskôr trúfať na nejakú vzdialenú pôrodnicu /keď som začala byť ťažkopádna a ufučaná 😅 /,potom som chcela Trenčín,reku to nie je tak ďaleko,ale tam to s epi nevyzerá nejako štedro/,tak som sa epi začala domáhať na Myjave-dávajú ju,i keď zriedka,ale nejako sa k nej zatiaľ neviem dopracovať,nie je to tu nejako samozrejmosť,a navyše anesteziológ má zrovna 2 týždne pred termínom dovolenku 😒 ,tak neviem.Napadla ma aj Skalica,ale neviem,či teraz by sa dalo sa tam nejako objednať..A aj som rozmýšala,že rodiť na My kvôli deťom,aby mohli za mnou chodiť do pôrodnice.Tak asi ostanem zase pri Myjave.

Dnes som bola v poradni,CS mám tiež 8,ako minulý týždeň,a dr.sa tváril,že na pôrod to ešte nevyzerá.Aj som sa pýtala,či bábatko už kleslo,on źe nie,no tak neviem.Neviete ako je to s poklesom bábatka do panvy alebo ako sa to povie?
Inak kamoška mala pred týždňom /v 39tt/ CS10,všetko ako býva tesne pred pôrodom,dr. jej povedal,že tam môže hneď ostať,lebo každú chvíľu môže začať rodiť,no ona chcela počkať doma-tak ešte v pondelok som sa s ňou bavila,že stále nič,iba poslíčkovia,3.deň jej už odtekala zátka.A aj vysávala a kadečo robila a nič. 😅

marcela22
12. aug 2009

Deborah to mne stačilo raz 😀 Ty si priamo z Myjavy? Ja som od Skalice a išla som rodiť tam, tak by si to mala teraz opačne ako ja🙂 Ja teraz idem do Skalice, epidurálku dávajú ale iba cez pracovné dni, cez víkend nie...
Inak na MY som chodila do školy a bývala som bližšie ako teraz, preto som sa "hrnula" rodiť tam. Ale, jemne povedané, pôrod tam bol jednym z najhorších zážitkov môjho života...
Myslím si že určite by sa dalo ešte prejsť do Skalice, to sa dá vždy...ak chceš skús si aspoň tak "orientačne"zavolať primárovi pôrodnice a uvidíš čo Ti povedia. Aj keď chápem že chceš byť blízko deťom...

adka_8
13. aug 2009

marcela-deborah-ahojte-ako to ,ze nie vsade davaju epiduralku?To som fakt nepocula-u nas vravia,ze to musi byt v kazdej nemocnici,len zalezi od vysledkov,ktore ti spravia,ci ju mozes alebo nie-za epiduralku si platis okolo 3000 sk,ked nie viac uz.Neviem ako vy,ale ja by som tu epiduralku pri normalnom porode nebrala,lebo zo skusenosti kamosiek,ktore to absolvovali-vsetky bolesti a kontrakcie si vytrpeli a az tesne pred tlacenim,jim ju podali-a samotne tlacenie trva kratko,lebo Vam porodne baby pomozu "okamich"-aj lutovali potom,ze zbytocne vyhodene peniaze,ze ked sa natrapili,uz ten koniec kratky by zvladli.Pri cisarskom,zase chvalu som pocula na epiduralku-ale neviem,ci by som ju ja osobne zvladla,byt pri vedomy a vies,ze Ti rezu brucho,fakt neviem,ale aspon nie je taky stav ako po prebudeni z narkozy,ze nemozes poriadne rozpravat od tej hadicky,co si mala v krku..... 🙂

zuzka279
13. aug 2009

Ja som dnes po kontrole, doktro povedal , že som na špic otvorená ale hlavička je vraj poriadne nízko, takže to môže byť hocikedy 😲 CS mám 7!

adusaa
13. aug 2009

ahojte babky, hlasim sa zas. zuzkam vsetko najlepsie k meninkam dodatočne 😉 .
ja som si magne B6 takmer vysadila. beriem uz len jednu denne. nevidim ziadny rozdiel, nemam krce, brucho mi tvrdne len ked sa nad niecim rozculim. pri prvom som brala kazdy den dvakrat. zuzi, ja som tiez tak bola otvorena pri lukaskovi a nie a nie prist porod. nakoniec mi ho vyvolavali. hroza. dufam, ze pri druhom to uz tak nebude.

v ktorom tyzdni vam dali dole steh?

my uz sme v 9. mesiaci 😀 . pekny vecer zelame

olalka
13. aug 2009

epiduralku fakt nedavaju vsade, ani v takom velkom meste ako je zilina. jedine ked si sama dohodnem nejakeho anesteziologa, ktory by bol ochotny to prist pichnut, inak nie

beruska113
14. aug 2009

Ola babenky 😀 .
Mne dnes dal muzicek opustak, tak som pochodila mesto, ale uz ma to ani nebavi. Neviem kolko krat som volala domov, ci vsetko OK. Ale moji chlapi su statocni, prezili to. Chcela som, aby si moj muz maleho uzil s jeho placom a jak na potvoru maly dobry jak medik, spal cely cas. To sa moze len mne stat. A to som slobodu cez den vymenila za noc. Dufam, ze aj v noci bude buvat.

Peti,
ako som Ti uz pisala v IP, klobuk dolu, ze to zvladas sama. Ja som z jedneho baby niekedy na prasky.

MArcelka,
maly spi ako kedy, niekedy ako drevo, niokedy tak na pol oka, uspavanie je na nervy, nosenie na rukach... Idem popozerat nejaky baby vak. Ale certik to nie je, je to take ako kedy. Len aby horsie nebolo. Sitie uz OK, teda ja uz beham jak srnka, uvidime co v septembri na kontrole.

Zuzi,
teba nemozu chytat depky, ved ty si skusena mamina. Neboj, porodis ani nebude vediet ako, este stihnete aj domcek dokoncit. Uz sa tesim na sms od Neliky

🙂

marcela22
17. aug 2009

Ahojte nakukujem či niekde neuvidím Zuzku a ona nikde....žeby to už mala za sebou?????

Ja dnes idem do poradne tak som zvedavá čo sa dozviem.......

Beruška som rada že šitie už je O.K. a keď ťa to nebolí tak aj v poradni to snáď tak bude. Mne sa to zle hojilo ale bolelo to, tak myslím, že keby niečo tak by si to cítila. Tá moja potvorka zasa spí dosť zle už som taká nevyspaná že som si dnes dala doobeda dve kávy inak by som nevládala ani vstať zo sedačky....ďalšia noc snaď bude lepšia. Ja si stále robím srandu že to mám tréning na bábo ale zisťujem že to až také vtipné nie je 😀 😀 😀

beruska113
17. aug 2009

No marcelka,
moj maly dnes nespal od 1h v noci do 4:45, tiez to nebolo moc vtipne. Uz ma cez 5 kg, pribral 900g za dva tdydne a narastol nam 5,5cm za mesiac. Tak nech mala poslucha 🙂 Zuzka je este 2v1, teda asi 2 dni dozadu bola, mi pisala sms, bola na kontrole, ze mala je uz dost nizko, ze to moze byt kazdu chvilu a teraz mi prisla do nej prazdna sms, tak neviem. Ked zistim dam vediet. Uteka uvarit kym maly spi. papa a drz sa. Ved uz sem z tych starsich chodis len ty. Nevies co Jankapo? Davno tu nebola. pa 😉

marcela22
17. aug 2009

Beruska a to si ani nie som istá či tu ešte vôbec patrím, po dnešnej poradni je krček stále nezmenený, teda skrátený od minula ale tvrdý a zavretý. Ale už tu zostanem 😀 Len dúfam že bez zhoršovania....
Malinký teda krásne rastie! To nespanie je o nervy, úplne Ťa chápem a dúfam, že sa to rýchlo zlepší a bude v noci pekne spinkať. Jooooj tak Ti závidím že už máš za sebou pôrod a všetko to okolo neho a konca tehu... je to stále ťažšie a namáhavejšie, bruško už začína riadne zavadzať, stále ma niečo bolí...veď vieš 😀 A hlavne sa začínam viac a viac báť pôrodu...
Inak náš drobček má okolo 1600g čo je celkom dosť, doktor než to meral tak vravel že bude mať asi tak okolo 1200g že to je taký priemer na môj týždeň...a ono mu to nameralo 1800g ale vraj to je veľmi nepresné a určite je to podľa obvodov menej....ale aj tých 1600g je dosť! ešte musím ísť pozrieť tabulky na nete snáď sa ukľudním......

O Janke veru neviem tiež som rozmýšlala čo a ako s ňou...s Majkou sa občas nájdeme v nejakej inej diskusii, v piatok bola ešte "celá"...a Zuzke sa možno s telefonom hrala malá ale bolo by super keby to už mala za sebou! Ja sa bojím že budem celú večnosť prenášať a budú mi pôrod vyvolávať, to je na zbláznenie......

zuzka279
17. aug 2009

Ahojte kočky.
Marcelka áno, som ešte 2v1, ale už mám stále častejšie divné pocity. Máš pravdu, malá sa mi hrala s telefónom, a keďže Beruške som posielala poslednej sms-ku, tak jej malá poslala dnes.

Teraz sme boli ešte niečo pokúpiť v meste a ledva fučím. Idem sa osprchovať a rýchlo ľahnúť.

Beurška, malinký teda rastie ako z vody. Už je hotový chlapisko. Zajtra sa ozvem a dám vedieť. Teraz už ledva sedím. Ajojte 😉

marcela22
17. aug 2009

Zuzi to vieš ja to s tým telefonom veľmi dobre poznám 😀 😀 😀
Aj sa bojíš, alebo nad tým veľmi nepremýšlaš? Ja sa snažím na pôrod nemyslieť pokiaľ možno vôbec (nejde to 😝 ) ale je super že sa Ti telo takto samé na pôrod pripravuje, pôjde to hladko, uvidíš! Ja som bola 40+3 - v deň vyvolávania - ešte úplne zvaretá a krček tuhý...dúfam, že tento raz sa telo rozhodne samé kedy je ten správny čas porodiť 🙂 Drž sa a teším sa na správy o malinkej 😉

maja177
18. aug 2009

ahojte krasavice 🙂
no ako vidim, vsetky sme este cele 😒
ja uz by som isla rodit aj hned, v tejto sekunde. uz ma tak bolia panvove kosti, ze ked chodim, tak chodim ako dosrana, stale mi tam vystreluju krce, citim strasne tlaky tam dole, a prd stoho. desiateho mi doktor povedal, ze podla neho mi vydrzi krcok max. dva tyzdne, no uz preslo vyse tyzdna a stale sa nic nedeje 😠 vraj sa uz aj otvaram. posledny tyzden mi nechuti ani jest, a to som nikdy nemala, mohlo byt teplo, zima, traktory padat, furt som jedla a teraz? daco si hodim do ust a cakam kedy to zomna vylezie... och uz aby to skoncilo 😒

adusaa
18. aug 2009

ahojte buduce mamičky 😉
ja som bola včera v poradni, mala je uplne nizko, steh nastastie drzi. vraj mam vydrzat este tyzden. a presne v utorok o tyzden mi daju dole steh... 😖 zacinam sa obavať porodu. ten posledny mam este cerstvo v pamati... 😨

inak mam pocit, ze mala mi vsetky moje vnutorne organy ktore su okolo nej uplne doničí a rozmliaždi, vsetko mi tak velmi stlaca svojimi rucickami a nozickami, ze niekedy od prekvapenia a bolesti vykriknem 😀 . chudak manzel, vzdy sa tak zlakne 😉

inak jem čo vidím, ale večer uz musim menej, lebo v noci nemozem spat koli paleniu zahy. inak chodim priemerne 5 krat na vecko v noci 🙄

maja1408
18. aug 2009

ahojte vcera som bola k lekarovi ako zvycajne kazdy mesiac a ten mi zistil ze som otvorena cize ten krcok mal byt este zatvoreny v 7 mesiaci ale ja som uz dost otvorena a vraj ze ked sa nebudem setrit tak porodim tak asi o 3 tyzdne som uz aj ja z toho zmetena nechcem porodit na 8 mesiac lebo mojej sestre zomrelo dieta v 8 mesiaci ale zase teta v 8 mesiaci tehotenstva porodila normalne zeby to u nas bolo dedicne? ale mne doktor nedal nic ziadne lieky ale lezat sa mi cely den nechce

zuzka279
18. aug 2009

Ahojte. Ako pozerám, sme ešte všetky "pokope" 😉
Adusaa, ja mám tiež ten pocit, že už mám všetky vnútorné orgány nakomplet domliaždené. Všetko ma neskutočne bolí. Aj lonové kosti, aj kŕče mám do nôh. Mechúr ma neskutočne bolí. Ako keby mi ho ručičkami žmýkala...
Ale už sa asi začínam báť pôrodu. Prvý som mala super, ale teraz mám veľký strach... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre