Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marinka70
2. feb 2016

@19lucka90 ahoj žatial drzim....len mam teraz zas iny problem...mam male babo....tak chodim 2x do tyzdna na prietoky...vsetko je ok...len ja uz vobec neviem co mam jest aby pribral viac...

19lucka90
2. feb 2016

@marinka70 potesi. Ja do vcera dobrr. Rano som sa smykla a padla. Tak idem na pohotovost. Dufam ze bude babo v poriadku

monikk1901
2. feb 2016

@19lucka90 ahoj ja stale lezim a cakam na stvrtkovu kontrolu ze co sa zmenilo....ale citim sa tak zvlastne, ze sa az bojim obcas. A ty sa mas ako?

tomasko27
2. feb 2016

@marinka70
@19lucka90 Ahojte.Ako sa mate?Ale ako citam tak asi nie najlepsie.No uz to vydrzte a budete mat babatka uz o chvilu pri sebe.Jedna zena v nemocnici tam lezala koli malickemu babatku.Ale ono bolo az moc malicke na dany tyzden.Za tyzden pribralo len 20g.

lucatko1987
2. feb 2016

@marinka70 mne kazali brat femibion a probiofix kv malemu babu a moja princezna mala nakoniec 4120g, tak neviem ci pomohli lieky, ci zle merali predtym, ale nola slonicatko😊 Drzim vam vsetkym prsty baby, takto pred rokom som sem aj ja prispievala a bala sa o babo, kv krcku a hroziacemu porodu, cas sa vliekol, nakoniec sme to dobojovali do zdarneho konca a zrazu ma to moje sidlo 7,5m.

19lucka90
2. feb 2016

@lucatko1987
@marinka70 js berem femibion od zsciatku a mala mala 34tt 2230g.

19lucka90
2. feb 2016

@tomasko27 ja som sa dnes presla na pohotovost kedze som bola sikovna. Zacala som sa otvarat .v piatok znova kontrola

sardinka335
2. feb 2016

@19lucka90 V 37 tyzdni uz neni o čom....dieťa je donosene. Mne sa dcera narodila 37 plus 4 dni...uplne normalne zdrave bábo. BUdte radi ze sa po 37tt otvarate..o to lepšie to bude pri porode.

tomasko27
2. feb 2016

@19lucka90 No tak moze to uz prist a nemusi.Ja idem zajtra na poradnu ale ja mam pocit ako keby ma bolelo slepe crevo,no dufam ze sa mylim.

araik
3. feb 2016

Baby taka otazka, mohli ste s vasou diagnozou...tvrdnutie brucha, skracovanie krcka...cestovat? Lebo som pn ale chcem ist k rodicom na vikend...normalne si nahlasim zmenu adresy na socialke len doktorka nebola velmi nadsena...ale zase nebudem cestovat 3 hodiny iba hodinka cesty autom

sandey
3. feb 2016

@araik ja by som necestovala, to natriasanie v aute je zlé na krčok

sardinka335
3. feb 2016

@araik hodina cesty autom ti podla mna nema ako ublizit..snad nejdeš do nejakeho vysokohorskeho terenu...uz mame dialnice. A u rodičov budeš zase oodychovať...

araik
3. feb 2016

Naposledy na poradni v pondelok som mala krcok 3.9, skracovat sa mi neskracuje, iba obcas tvrdne brucho, na to mam magnezium...a 90% cesty ideme po dialnici...neviem si predstavit, ze 4 mesiace teraz neuvidim rodinu :( boli za mnou uz, ale 80 rocnych dedkovcov nemozem tahat do BA...

sardinka335
3. feb 2016

@araik krčok sa ti neskracuje, neotvaraš sa a občasne tvrdnutie nie je dovod na paniku...je to normalne ak je to iba občas. ja by som v pohode išla...

petrika555
3. feb 2016

Vidim ze nas je dost s tymto problemom mne v piatok zistila makky krcok skrateny na 39mm na 24/3 tyzden...rodili ste nacas s takouto diagnozou? 🙂

araik
6. feb 2016

@petrika555 podla mna 3.9 nie je vobec hrozne..som na tom rovnako ...ale aspon keby mi to brucho netvrdlo :(

petrika555
7. feb 2016

@araik a nepredpisala ti nieco na tvrdnutie??ja uzivam magnosolv 1xdenne

araik
7. feb 2016

petrika555 Beriem magnezium kazdy den 3x denne 2 tbl. Ale brucho mi aj tak tvrdne kazdy den niekolkokrat za den, krcok zatial drzi tak aspon to ma utesuje 🙂

petrika555
7. feb 2016

@araik Dotiahneme s kludom do uspesneho konca!!! 😉

lucinka981
8. feb 2016

Ahojte baby. Pustili nas z nemocky a citam na sprave ze krcok je krateny na 1cm a polomakky. Bojim sa sme este len 23tt.

petrika555
8. feb 2016

@lucinka981 ked vas pustili podla mna vedia co robia...hlavne ty bud v klude domka ja sa tiez snazim cim viacej lezat s panvou hore aj ked mi to doktorka nekazala a na prvom mieste pozitivna mysel my to zvladneme!!! 😉

marinka70
8. feb 2016

Baby...mna strasili predcasnym porodom bola som 2x v nemocke po tyzdni a potom 3x tri tyzdne....potom ze je male babo....a dnes žacinam 39tt a zazial drzime...takze verim ze to vsetky dobojujeme do konca 😉

kvietok173
8. feb 2016

@lucinka981 odporúčam sledovanie ci nemáš zápal vo vnútri teda časté odbery lebo zápal v 70 % spôsobuje tvrdnutia brušká a skracovanie krčka. Preventívne si nasad probiotiká odspodu teraz každý den na týžden a potom 2x do týždňa. Akykolkvek iný výtok ako biely je zle a hneď treba liecit. Nehladkat bruško a sledovať tvrdnutia. Ak tvrdne ihneď k DR. Prajem veľa štastia. Probiotiká odspodu napr. Gynocaps, gynoflor.

tomasko27
8. feb 2016

@19lucka90
@marinka70 Ahojte.Ako sa mate?Este ste pokope?

lucinka981
8. feb 2016

@kvietok173 nasadil nam klion D 100 ale vobec nepovedal preco alebo naco to je.

marinka70
8. feb 2016

@tomasko27 ahoj ano dned zacinam 39tt a drzim...ani poslickov nemavam...otvorena som na 1cm...tak mi dr povedal ze to mozem hocikedy ocakavat...tak uvidime...a ty ako?

tomasko27
8. feb 2016

@marinka70 Ahoj.No ale ste to dali.Dlho ste vydrzali.Uz je teraz dobre aj ked by to uz teraz prislo.Ja mam vonkajsiu branku pre prst a ina zatvorena a krcok neviem ani.Mam vytok asi zase streptokok a tak mi brala vyter a o tyzden idem na poradnu,uz kazde 2tt.V noci sa mi zle spi.Na boku sa mi neda a na chrbte tiez tazko.Som unavena uz.

19lucka90
8. feb 2016

@tomasko27 este veru v kope. V piatok mam zass poradnu.naposledy na spic prsta.

tomasko27
8. feb 2016

@19lucka90 Na spic prsta?To som ja mala v 19tt a niekedy v 21tt uz pre prst ale sa to nezhorsuje zatial co som rada

19lucka90
9. feb 2016

@tomasko27 nastastie ja som mala krcok stale zatvoreny len zmaknuty a troska skrateny.preto kludovy rezim..no by malo byt babo ok..tak uz sa mozeme aj rozpadnut;)..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre