Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
23. apr 2009

Peťka, tak super. 🙂 Dobré správy. Ty máš krčkok 29 a ja 25, tak to máš super. Veď už sa pomaly blížiš do ciela. 😉 Inak to svrbenie. Mňa niekedy tiež svrbieva celé telo, ale neviem či je to len môj pocit, ale zdá sa mi, že keď sa neako prepchávam, alebo zjem veľa sladkého, vtedy to je intenzívnejšie. 😒
A hovorila si o tom hnedom výtoku? 😕 Ja som tiež taký mávala keď som začala brať antikoncepciu a vtedy mi povedali, že je to z hormónov.
A čo sa týka tej váhy. Podľa mňa majú super váhu. Môžeš byť rada. Keby mali menej asi by to nebolo bohviečo. Takto keby sa narodili aj skôr, tak už sú veľké kočky. 🙂

petkaerdal
23. apr 2009

ahoj Zuzka 😉
to nebol vytok,to bol len vlasok a len raz,povedala som mu to,aj ma pozeral a nic tam nemam,keby som tam mala krv alebo co,to by videl
no krcok mam 29,ale uz sa skracuje,na zaciatku som mala 46mm 😀 ,ale dr. povedal,ze dolezite je ,ze je zatvoreny,25mm je hranicny inak a baby ,ako rastu mi tlacia na vsetky strany...

a kedy mavas to svrbenie?? mne to zacne vzdy vecer a cez noc to trva,skriabem sa,ako blazon 😔

som rada,ze baby maju taku vahu,len ci to nieje privela,lebo aj to moze nieco znamenat,ked maju az moc na svoj vek,ale co sa tyka miery su ukazkove

fatulda
23. apr 2009

Peti, to je super, gratulujem, kocky maju krasne vahy 🙂 , fakt mozes byt rada - ani si nepribrala vela, ked si zoberies ze len babatka maju 4kg 😉

Ja chodim na kontroly kazde 2 tyzdne...kvoli tomu krcku, aby to mal pod kontrolou. Mna trochu svrbieva brusko, ale nie velmi, ale zato mam strasne suchu sliznicu, v noci ledva dycham, aj oci mam nejake suche, slzia mi 😒

Ten kocik mam ruzovy - ved su to baby, mozem si to dovolit 🙂

petkaerdal
23. apr 2009

fatulda ajoj 😉
dik 😉
aj mne to zacalo od bruska,potom prsia,chrbat ,stehna a uz vsetko,zevraj je o u zien s dvojickami bezne,ale nieje to dobre,treba spravit tie pecenove testy a ja teraz neviem,co ,lebo ten moj gyn.sa k nicomu nemal dneska...musim to spomenut v nemocke...ked spravne nepracuje pecen,vsetko skodlive dostavaju male potom 😅
sliznicu mam aj ja suchu,tazko sa mi tiez dycha,ale oci mam ok...
ozaj ty beries nejake vitaminy??? ja beriem kopec a aj tak je moje telo uz vystavene 😖

aha,ruzovy som nevidela este,kuknem

fatulda
23. apr 2009

Peti,

no teda, to si ma vystrasila trochu - spomeniem to doktorovi nabuduce 😖 , v pondelok idem na sono, som zvedava ako rastu 😲

Ja beriem vitaminy (take tie pre mamicky) + este omega mastne kyseliny kvoli vyvoju mozgu a to magnezium, takze tiez je toho dost..ale neberiem kazdy den. Dvojicky su riadna zataz na organizmus, nosis vlastne dvojnasobok toho co pri jednom babe (to si neviem predstavit pri trojickach a vyssie 😲 😲 )

akurat som v telke pocula, ze mango je velmi dobre na maternicu a krcok maternice, idem si nakupit 😀

zuzka279
23. apr 2009

Fatulda, aký máš veľký krčok?

Peťka, to svrbenie, mávam hocikedy, niekedy aj pár dní nič a niekedy viacej. 😉

pici
23. apr 2009

ja som sem uz pisala. neviete mi poradit ake je vazne ked ma svagrina 4 cm krcok?
od poslednej kontroly sa jej to nezhorsilo, ale ma ho makky...
volakedy na to davali pesar, mate s tym nejake skusnosti? dakujem za odpovede...

beruska113
23. apr 2009

Petka,

ja si tiez neviem vybrat z tej stranky. Su super. JA uz nemozem chodit do mesta, lebo vzdy nieco kupim 😅 Ale nahodou sa nieco stane a uz sa niam nedostanem, takto budem mat aspon nachystane.

Baby aj mna svrbieva brucho, minule sme sa stretli s muzom v obchode, tam prisiel za mnou a smial sa, ze tam stojim ako opilec s pivnym bruchom, ktore si skriabem. No sila, ma nastval 😠

Fatulda, super kocik 🙂

zuzka279
23. apr 2009

Pici, tak to podľa mňa ten krčok je OK. Ja mám len 2,5 cm a to je málo. Čo by som dala za 4cm 😉

fatulda
23. apr 2009

Zuzka,

ja vobec neviem kolko meria moj krcok...mne len doktor povedal, ze mi zmakol, ale ze je dostatocne dlhy a zavrety, takze vobec netusim kolko ma cm..ako ti to meria?

Beruska, diky 😉 , aj si ma pobavila (teda tvoj muz) 😀

zuzka279
23. apr 2009

Fatulda, len ma vyšetril a povedal mi, že ho mám skrátený a v knižke som si prečítala , že má 2,5cm ☹

Beruška a koľko si pribrala?

pici
23. apr 2009

zuzi, ona je cca tak tehotna ako ty, len ma 16/8 termin.. a lekarka jej povedala ze ked sa to nezlepsi ide do nemocnice... skratit sa jej neskratil. ale ze je makky tak to neni dobre zevraj. a merala jej to palpacne.. malo by sa to normalne merat ultrazvukom, ten zmeria presne tvrdost, velkost, priechodnost ..

zuzka279
23. apr 2009

Pici,Mňa vyšetroval tiež palpačne. Ja idem v pondelok, tak uvidím. Má mi robiť aj sono. 😲 Ja tomu neako extra nerozumiem...

smajli
23. apr 2009

ahojte dievcata,v pondelok som bola na poradni,doktor ma vysetril palpacne aj cez ultrazvuk a tiez mi povedal,ze sa mu zda,ze mam makksi krcok maternice...,povedal,ze ked ho na dalsej poradni v 20tt budem mat zly,tak mi ho pre istotu da zasit..cerklaz...dost ma to vystrasilo,tak uvdime,uz som sa kusok ukludnila,vsak uvidime,hlavne,nech ja bobo ok...

dianka3
23. apr 2009

petka avoj,
no som som bola vo velkom hrackarste v obchodnom dome a tam mi padol hned do oka taky krasny modrasto strieborny kocik 😀 no krasa o mesiac si ho pojdem kupit a potom ti ukazem oki? a neni ani drahy 🙂
no baldachn a spol-hniezdocko mam v ruzovej farbe s macikmi a ano ma to mala este v postielke,takze asi mu kupim nove. a ty uz mas kocik?
inac ty si bola dnes u dokiho? 😕 ved si mala ist az v pondelok nie? ja idem az v utorok 😝 neviem ci dovtedy vydrzim 😖

petkaerdal
23. apr 2009

fatulda,spomen to lekarovi,som zvedava ,co na to povie ten tvoj,moj to hned vylucil 😠 ,ale poviem to v nemocke na buduci tyzden

baby,ked svrbi len brusko je to zevraj ok,ale ked zacne cele telo,ako mna,moze to byt nieco s pecenov,co ja som pocula ,nemalo by sa to len tak nechat,treba to povedat lekarovi...

beruska,ani ja som sa nevedela rozhodnut,lebo vsetky su krasne,asi mesiac som si vyberala z tej stranky 😉

petkaerdal
23. apr 2009

Dianka achoj 😉
ano bola som dneska,vcera som mala nejaku brutalnu depku,strasne zly pocit som mala,potom celu noc to svrbenie,mala som strach proste,ani som v noci oka nezazmurila,rano som hned letela na kontrolu,tak som bola preto dneska,krcok mam zase mensi 😖 ,ale stale zatvoreny aspon ..

dufam,ze dopadnes dobre aj ty...

ja sa bojim o to svrbenie,lebo fakt to mam uz dost a je to na nevydrzanie,musim to povedat v nemocke,len dufam,ze si ma tam kvoli tomu nenechaju na nejake infuzie,bojimmm...

a kde kupis hniezdo s baldachynom,normalne v obchode alebo cez net?

zuzka279
23. apr 2009

Dianka a aká to bola značka kočika?

Ja som tiež začala pozerať kočíky,ale keďže ešte neviem pohlavie, tak ani farbu kočíka 😕 Páči sa mi veľmi vínovo červená farba. Zo značiek /tým myslím nie drahé kočíky/ najviac titi triton, baby smile a jet picasso. Nechcem kupovať drahý.
Pozerala som tú stránku čo písala Peťka, aj MMB a iné detské stránky. Nedá sa vybrať. Majú veľmi veľa pekných vecí. 😲 Keď som čakala Emku, nemala som ešte doma net, tak som kúpila v meste a bolo. Teraz keď vidím koľko toho všetkého je, som normálne zúfalá ☹ Človek si nevie vybrať.

dianka3
23. apr 2009

petka avoj,
to ta svrbi cele telo alebo len brusko? lebo ak brusko mozes mat pums alebo tak sa to vola-to je ked ti pecen nepracuje ako by mala.
a to co si povedala sestricke ked si prisla k dokimu?lebo mna furt vykrici ze tam chodim koli hlupym mojim predstavam 🙄 ani ma nechce zobrat zevraj ked si budem take nahovarat tak skoncim v blazinci 🙄 chapes? clovek sa boji o svoje dieta a povedia ti ze si to nahovaras 😝

ano baldachn kupim v obchode tam kde aj kocik preco? aj postielku a ostatne preco? 😕

zuzka,ufff no ten nazov si uz nepametam 😝 ale taka neznama znacka a je krasny a stoji len 6625sk ale nadherny t si kde ides kupovat?

zuzka279
23. apr 2009

Dianka, ja mám ešte čas. Teraz popozerám na nete a keď budem môcť chodiť po meste, tak popozerám aj tam. Uvidím podľa cény kde kúpim, ale je lepšie kúpiť niekde blízko kvôli záruke 😉

beruska113
23. apr 2009

Zuzka, som pribrala 14 kg. A este macakaju skoro tri mesiace. Si pamatam, ako som pred 3,5 r. s hrozou pozerala na moju segru, aka je tucna a to pribrala do porodu tych 14 kg. No parada. Uz sa tesim. Som si dnes kupila na doma letna trojstvrtove gate take teplakove velkost XXL. Parada, ale vobec ma netlacia, su super. No co, kaslem na to, sa budem stresovat az po porode, ak neschudnem 😀

petkaerdal
23. apr 2009

Dianka,ja som nic nepovedala sestricke,ja som mala ist aj tak na kontrolu niekedy medzi 30 a 34tt,tak som bola dnes a ked som povedala o tom svrbeni,hned vylucil tu pecen
mna svrbi cele telo a hrozne moc,hlavne na vecer a v noci ,ale fakt moc,je to na nevydrzanie,cela som doskriabana a prave sa bojim,ze to je s tou pecenou,lebo to som aj na nete citala a vsetko mi na to sedi 😢 musim to povedat v nemocke,ked moj gyn.takto zareagoval,ze nic...

len tak sa pytam,ze kde to kupis,lebo ja som v obchode ziaden dobry vyber nevidela,aspon tu u nas nie 😖

petkaerdal
23. apr 2009

beruska a papas nejako viacej,ked mas uz 14kg hore? alebo to samo?
lebo ja sa priam prezieram a mam 15,ale snazim sa posledne dni si uz davat pozor
a sme s terminom na tom skoro rovnako,tak potom mozme chudnut spolu 😀 😀

dianka3
24. apr 2009

petka ,avoj
no tak co bola si u dokiho? ja som bola si dnes vybavit uz konecne novy obciansky,som uz uplne unavena ale musim ist este uvarit spagety 😝 sa mi tak nechce
a to odkedy ta tak zacalo skriabat po celom tele?

petkaerdal
24. apr 2009

ahoj Dianka,bola som vcera u lekara a do nemocky idem vo stvrtok asi
telo ma svrbi asi tak 10 dni..vcera som sa snazila si to neskriabat,neskrabala som sa vela

obciansky kvoli priezvisku si si bola vybavit? ja este nemam ani pas od novembra,ale uz cakam nas
ako sa citis dnes?

dianka3
24. apr 2009

petka 🙂 avoj
no som unavena lebo som moc nespala ale citim sa tak oki no 😅 ,ale obcas ma malinky tak bolestivo kope 😕 aj teba tak kopkaju babiky?
ano koli priezvisku lebo som to odkladala koli tehu, som nemohla vobec chodit no a teraz som to riskla vies aby ma potom nezdrbali v nemocke ze uz rok som pomaly vydata a mam stary op a aj karticku este na svoje rodne priezvisko 😝
a ty ako? ozaj ty si kupis kociar pre dvojicky sak?

petkaerdal
24. apr 2009

Dianka,ja uz kocik mam doma,vcera som tu dala niekde link,ze aky mam 🙂

vies co,mna ti este moje babiky ani tak silno nekopaju,ze by to bolelo,len raz som dostala do mechura kopanec ,som myslela,ze som pocikana 😀

inak dneska sa citim aj ja tak celkom ok a tiez som co to porobila doma,dufam,ze to nebude mat nasledky,dneska upratujem a tak,vobec nelezim 😅 😅 😅

ani ja nemam este zmenene priezvisko,ale uz cakam na pas 😝

dianka3
24. apr 2009

ano takze uz mas kocik? a neviem kde je ten link,mozes mi ho dat abo nemozes si dat fotky do albumu?
no ja som teraz o desiatej vecer prisla domov 😀 bola som u susedky-kamosky co je tiez tehu ale ona je u v 37tt a tak sme debatovali 😀 ze co a ako som sa pytala na pasy a tak

dupinka
25. apr 2009

dianka, dobre ceny kocikov mas tu: www.matko.sk Oproti cenam v klasika obchodoch, su nizsie... Aj babymarket ma dobre veci, ale ich stranka je dost o nicom 😒

petkaerdal
25. apr 2009

ahojte
aha Dianka,ten link som dala v inej teme,nie tu 😀 foto v pc nemam,tak hodim ten link
a ake pasy ste preberali,co je to???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre