Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pointka
30. apr 2009

Beruska, ano som, od vcera. Kvoli infekcii, doki sa zdalo,ze mam trosku menej vody,ale to uz je dnes dobre a mala ma mensie brusko, aj ked vazi dost. Tak mi davaju vyzivu. Inak krcok po serklazi drzi ako besny 🙂

dupinka
30. apr 2009

ahojte!

len vam chcem napisat, ze sme to dotiahli SKORO do ciela. Uz sme v 38tt, podla dokyho je vsetko v najlepsom poriadku a zostava uz len cakat, kedy sa babatko rozhodne prist na svet.
Tak nakoniec sme tych 10 tyzdnov strachu, so skratenym krckom na 1 cm, zvladli... Vela mi pomohlo, co ste tu mnohe napisali: nemysliet na to a prestat sa bat. Pocit zodpovednosti byt musi, ale nedovolte negativnym pocitom prevalcovat tesenia sa na babatko.
Ja viem, mne sa to uz dobre pise. Ale naozaj to zabera. 😉

zuzka279
30. apr 2009

Dupinka, to je super. Aspoň neaká pozitívna správa 😉 Keď prídeš úplne dokonca, dúfam, že dáš vedieť. Budeš rodiť v NR?

dianka3
30. apr 2009

tinus, no dufam fakt ze sa myli lebo prietoky a vsetky merania boli ok. len ta vaha 😖
jujj dufam ze vydrzime do termina 😒

dupinka no fakt ty uz mozes behat kade tade co? a na koko mas teraz krcok? ci si uz otvorena?

petka urcite aj mi to zvladneme

beruska113
1. máj 2009

Pointka,

tak drzim palce, nech ti to tam rychlo ubehne.

Dupinka,

blahozelam, uz len zvladnut porod. Potom daj vediet, sned nam daas aj nejake rady. 🙂

dupinka
1. máj 2009

Dianka: vahu je dost problem urcit, uvadza sa len orientacne, preto sa velmi nestresuj.. Aj baby, ktorym doktori povedali, ze maju v brusku male babatka, stresovali ich nemocnicou a pod., nakoniec porodili krasne deticky. 😉

Krcok je uz velmi vraj kratky a makky, ale doky mi nepovedal presne cisla. Len ze sme fyziologicky v norme, a je uplne jedno, ci som alebo nie som otvorena. Lebo otvorit sa mozem v priebehu par kontrakcii alebo aj niekolko tyzdnov predtym. Teraz je to uz v podstate jedno, kedy to pride, vsetko je tak, ako ma byt.

Urcite dam vediet, ako to prebehlo a tak 😉 A rodit budem v NR.

dianka3
1. máj 2009

dupinka pametas ked si bola ako ja teraz v 34tt? ja som bola asi v 29-30tt
ako som vravela ze kiez b sme to dotiahli do konca? no ty uz si a vsetky ti mozme len tisko zavidiet 😀 😝

dufam baby aj ze mi to tak pekne ako dupinka dotiahneme 😉

pajinka23
1. máj 2009

babule mne doki po kontrole povedal,ze uz mozem kazdu chvilu rodit ale zetial sa nic nedeje 😀 😀 😀 😀 do knizky my dal aj papier keby sme nahodou us isli rodit.....cirvix takmer uplne skrateny-4,a hrdlo pre spicku prsta otvorene 😲 😲 😲 tak neviem ten moj doki je chuj lebo ma furt len strasi a potom nic ☹ ☹ ☹ ach jaj ked porodim tak 100%tne menim gynekologa 😝

beruska113
1. máj 2009

Pajinka,

ja mam podobny pocit z mojho doktora. Ale ved uz to hadam pride, budem drzat palce.

Baby ktovie co je s Petkou, cely den nic neapisala, snad nic vazne.

zuzka279
1. máj 2009

Pajinka, to akože máš CS 4 a dĺžku krčka máš akú? Veď ja mám CS3, to je potom asi zlé, nie? 😲

pointka
1. máj 2009

Petka je ok,len ju bolia oci, tak nie je na pc. Dostava stale infuzky.

dianka3
1. máj 2009

pointka a ko to vies? chuda moja petka hadam to dobojuje dokonca - hadam mi vsetky 😅

tinus20
2. máj 2009

Dianka,kukala som fotky,ved hen jake mas obrovske brusko,to nech mi nehovori nikto ze tvoje babo je take lahke,podla mna to bude poriadny tucko 😉 ,kamoska mala strasne malinke brusko a vsetci sa cudovali ze uz ide rodit fakt ho mala male asi jak ja v 30tt a bola tyzden po termine a narodil sa jej krasny 3400g chalan
takze vobec sa nestresuj,pekne si to este uzivaj a neboj sa nicoho 😝 vsetko bude ako ma byt aj krasne babo 🙂

pointka
2. máj 2009

dianka pisali sme si vcera.

petkaerdal
2. máj 2009

ahojte
kocky som ok,ale z tej infuzie ma bolia velmi oci,tak ich mam stale zavrete,nemozem ani na pc kukat

neviem nic nove zatial,uzv mi nerobili,stale mam napichnute infuzky ,dufam,ze zajtra sa nieco nove uz dozviem

zuzka279
2. máj 2009

Peťka, držím palce, nech je všetko OK 🙂

pajinka23
2. máj 2009

zuzi neboj nieje to zle lebo ja som mala cs -2-3 od trydsiateho tyzdna,doki mi napisal mg a nakazal mi vela odychovat a lezat s vylozenymi nohami 🙂 🙂 🙂 🙂 ja uz cs mam skoro fuc a som uz otvorena na spicku prsta 🙂 🙂 🙂 aje by uz sa mi patrilo ist aj rodit...zuzka dufam ze ta uz doki vypisal na pn???

dianka3
2. máj 2009

tinus 😀 no hadam tucko nebude lebo budem mat tazky pôrod,hadam do tych 3 kil bude mat, sak take malinke babiky su peknucke no nie? sak neboj ked porodim tak ti poviem oki?
a tvoj bubacik mal nolen kolko ked sa narodil? 🙂

pointka aha a ty sa ako citis? aky mas t krcok? uz mas vecicky pre babo ,myslim kocik a postielku a tak? vies ja som si kupila kocik a mam ma strasi ze to je skoro a bla bla len ma strasi furt 🙄 co mam robit normalne sa bojim ist kupit postielku 😲

petka avoj mojka juuj moje chudatko musis byt dopichana co? len sa mi babiky drzkajte myslim na vas 😉

pointka
2. máj 2009

dianka, ja na povery neverim. Ako ma v 25tt zasili, vtedy som sa zlakla,ze co ak porodim skor a pre babo nic nemam,tak som vsetko nakupila. Uz mam uplne vsetko,saty,kozmetiku,izbicku,ostatne veci. Kocik mam objednany, mal by prist do 2 tyzdnov. Chybaju mi uz len nejake blbosti do porodnice.
Inak po zositi sa mi krcok za dva mesiace vobec nezmenil. Vsetko mi pekne drzi a to som behala ozaj dost a aj do prace som riadne chodila.

zuzka279
2. máj 2009

Pajinka, som na PN, väčšinu dňa ležím, dávam si 4 tabletky mg denne. 😒 Ale ja mám len 22tt, síce mi píše 24, ale podľa sona a cyklu mi to tak vychádza. Takže ešte mám kopec pred sebou. ☹
A ty sa drž, možno aj dnes Ťa to chytí 😉 Mňa to pri Emke chytilo rýchlo

beruska113
2. máj 2009

BAby nechcem strasit, ale v julovkach sa narodielo jednej babe predvcerom babo v 24 tt a bojuje o zivot. MAlo aj krvacanie do mozgu, maly je strasne malicky, ma aj fotky. My sme sa chystali zajtra do Ikey, nech dokoncim zariadovanie kym sa maly narodi, ale som to veru zrusila. Asi sa zacnem aj viac setrit, lebo dost beham, aj upratujem, aj vsetko. Mozno ked budem tak v 34 tt tak tam pojdem, samozrejme ak este budem vladat. 😅

zuzka279
2. máj 2009

Beruska, my sme tiež mali naplánovanú prerábku domu, ale okrem strechy sa asi na to vykašleme 😒 Zľakla som sa aj keď písala Peťka, že za týždeň sa jej tak skrátil krčok. 😲 Kde si videla fotky toho bábätka?

dianka3
2. máj 2009

pointka,jaj no pekne a ty si si kocik objednala cez net? ja som normalka kupila
a nakolko mas krcok? inac ja mam termin 27maja aa 10 juna a ty? ked ides do poradne?

BERUSKA aj mne sa mala narodila v 24tt a tiez bojovala o zivot 😔 s vahou 540g uplne kuriatko malinke a ako sa vola ta baba? vies cem ju podporit a utesit a co caka? ma uz v albe fotecky? a preco ona vlastne predcasne porodila? ja asi koli infekcii 😔

pointka
3. máj 2009

dianka,krcok mam asi 15mm, na spicku prsta otvoreny, ale drzi ho steh. Nemeni sa uz dva mesiace.
Hej cez net v cechach som ho objednala, tu som ho len pozrela v obchodoch.
Ja som este v nemocnici, takze poradnu mam stale 🙂 ale dufam,ze v pondelok pojdem domov a teda v stredu k dokine.

lentilk.a
3. máj 2009

Ahoj pintka, som tu na Teba natrafila. Ty si opat v nemocnici? 😕 😅

pointka
3. máj 2009

no jasne lentilka. To je hrozne, tento rok uz piatykrat ☹
Ale dufam, ze uz naposledy pred porodom a ze v pondelok idem domov

dianka3
3. máj 2009

pointka a preco si v nemocke 😕 to som nevedela aj mne hrizi nemocka ak maly do stredy nepriberie 😖

pointka
3. máj 2009

dokine sa zdalo, ze mam malo vody a ze ma mala mensie brusko. Tak mi davali vyzivu a magnezko.

dianka3
3. máj 2009

no ale nemala si malo vody ci ano? ja viem ze je zle ak je vela vody 😒 a ako nechapem ze malinka mala mensie brusko 😕 a ako si uz tam dlho? a kolko ti uz vazi drobcek?

lentilk.a
3. máj 2009

Pointka, to som nevedela, tak Ti drzim palciaky, nech uz je to naozaj predposlednykrat a nech Vas pustia zajtra dom. 😵 Ja som bola iba raz a stacilo mi, tak Ta chapem. 😖 😅 Opatrujte sa! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre