Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
4. máj 2009

teba tam zobrali s tou infekciou ze? a co ti davaju teraz?

pointka
4. máj 2009

Moja mam tabletky do posvy, co mi daju v lekarni a mozem ich uzivat aj doma...

petkaerdal
4. máj 2009

a to je vsetko? ziadna infuzia? 😕
aj ti brali vyter,ci to este mas?

pointka
4. máj 2009

iba magnezko mam infuzku preventivne. Vyter brali dnes, vysledky trvaju dost dni ☹

zuzka279
4. máj 2009

Pri Emke som sa otvárala, preto som bola v nemocnici. Vtedy ma podbruško nebolelo. Ale teraz keď dlhšie neležím tak ho cítim. ☹

petkaerdal
4. máj 2009

mozno je to nejaka nebezpecna infekcia ked si kvoli tomu tam,ci nie? to inak tabletky ozaj mozes aj doma vkladat 😖

na vysledky hadam nebudes musiet cakat,ci ano?

pointka
4. máj 2009

to dufam ze nie.vies je to bakteria klebsiella, co som nasla na nete je to vysostne nemocnicna bakteria vyskytujuca sa na rukach nemocnicneho personalu, cize mi to zanasaju oni!

dianka3
4. máj 2009

Ahojte baby 🙂

pointka tak co ako pustili ta domkov?

petka avoj moja tak ako sa mi mate? slecny posluchaju?

beruska113
4. máj 2009

No clovek odide a hned sa to tu rozbehne.
Drzte sa baby, ja som tiez tuzila vypadnut z nemocky, ale ked mapustali, tak som sa aj trosku bala, llebo predsa som vedela, ze doma ten rezim nebude taky kludovy ako by mal byt. Ale zvladnete. Drzim palce.

petkaerdal
4. máj 2009

aha,to som nepocula este a to si kde chytila,ked si bola na kontrole?

dianka ajoj,no ako v nemocke,nic moc 😔
a ty ako?

pointka
4. máj 2009

urcite na kontrole. Ved som chodila kazdy tyzden a vzdy sa vo mne rypala.
Dianka nie. Som tu stale. ☹

petkaerdal
4. máj 2009

to je inak fakt ale na hlavu,ze za toto ta tam drzia,co je to nebezpecne pre malu alebo co?

pointka
4. máj 2009

tak ak sa to nelieci moze odtiect voda a infikovat dieta. Ale lieci sa to!

petkaerdal
4. máj 2009

aha,tak vobec nechapem preco ty si tam,asi ozaj kvoli peniazom 😖

dianka3
4. máj 2009

pointka a preco ta este nepustili? pytala si sa domov? snad ta tam nechcu do konca tehu drzat ved si uz v poriadku nie?

petka avoj moja,a co ten krcok ako je natom? pichali ti aj kortikoidy? ale nemas kontrakcie nic nie? 😒
no a ja ? ked do stredy malicky nepriberie tak idem aj ja do nemocky ☹ no a stvrtok idem do poradne tak uvydim lebo v poslednom case moc nelezim lebo musim ohladom svojich veci vybavovat a cem to stihnut do porodu

beruska113
5. máj 2009

Caute baby,

ja som mala dnes stresove rano. Som sa zobudila, lezala som na lavom boku, ale opuchnutu som mala pravu ruku aj pravu cast tvare. Rukou teda prstami som nevladala ani pohnut. Neviem co to znamena, ale mam z toho divny pocit.
Drzte sa. 🙂

zuzka279
5. máj 2009

Beruska a nemáš vysoký tlak? Radšej sa na to popýtaj. 😖

Ja som bola dnes už u zubárky. Teraz radšej ležím

beruska113
5. máj 2009

Nemam, vzdy ked mi meria mavam tak 115 na 75, ja som mala praveze cely zivot nizky. JA som bola tiez u zubarky v piatok. Ma objednala s jednym kazikom na jun. Bojim

petkaerdal
5. máj 2009

ahojte
Dianka,kortikoidy som uz minule dostala,pred mesiacom,teraz uz nie
kontrakcie nemam
no po dnesnej kontrole uz viem konecne nieco viac,takze krcok sa mi uz nezväcsi,pokusia sa mi ho len stabilizovat,ale co mi ten CTG(tie pasy) zaznamenalo tie bolesti,to nieje v poriadku,preto som tu
takze Dianka,to co sme si mysleli,ze tie menstruacne bolesti su ok,tak niesu,dneska sme sa na to pytali,to vobec nesmie byt,to je maternicna nepokojna,bolestiva,taka nekludna...

drzim ti palce ,zajtra ides,vsak? aj das vediet,ked ostanes lezat???

mne stale vravia,ze do 34tt musime vydrzat,potom to uz bude ok

dianka3
5. máj 2009

Petka
avoj,ale ja som sa zas na tie bolesti pytala a mne doktori povedali ze je to normalne 😖 a aj kamaratka ich stale mavala a teraz uz je v 39tt a stale ich ma a nic 😕 ani porodit ani nic-tak neviem ci su alebo niesu normalne
takze ten krcok sa nemenil? to je ok nie

petkaerdal
5. máj 2009

krcok neviem este,sono mi nerobilil

no mna tu kvoli tym bolestiam nechali,vidis,mozno su dvojake,jedny co spustaju porod a druhe co nie,tieto moje ho spustaju ,lebo sa mi krcok skracuje

a ozaj ,zabudla som ti povedat,vcera mi prisne zakazali hladkat brusko 😖 takze to pravda je s tym hladkanim 😖

dianka3
5. máj 2009

😕 😕 😕
takze to si nemozme hladkat? ale ved ta moja suseda co je v tom 39tt si stale hladka a jej nic nieje 😠 ja tomu nechapem, preco je to tak 😔
A co ti davaju na tie bolesti?
Ale sak ty predsa nejdes rodit a ze sa skracuje krcok a ked lezis tak by nemal nie? a lezis s vylozenymi nohami?

petkaerdal
5. máj 2009

no zakazali mi Dianka,lebo ze tym hladkanim stimulujes maternicu,ktora potom moze vyvolat kontrakcie

nelezim s vylozenymi nohami,to otvaranie mi zastavuju infuziou jednou a druhu infuziu co mam ,mam na tie bolesti maternice,ak mi tie neprejdu,tak tu ostanem asi do porodu 😖

ty si uz za vodou 34tt,super 😉

dianka3
5. máj 2009

ale no ani nie 😒 doky povedal ze za vodou budem az koncom 36tt- dovtedy dozrievaju este plucka. 😔
ale pravdu ti poviem aj ja mam take bolesti ako na menstr. no tak neviem 😕 idem zajtra na sono a dr ma urcite posle na pasy. magnezko este beries?
a este mas tie bolesti stale?

petkaerdal
5. máj 2009

Dianka,tak aj tebe sa pre tie bolesti skracuje krcok,ale asi pomensie,ako mne ,lebo nemas taku zataz
tie pasy,ved to je to CTG,tam ti to tie bolesti mozno aj ukaze,ved uvidis...mne povedali,ze tie bolesti byt nesmu,lebo preto sa skracuje krcok a vyvolava to porod,ale u kazdej zeny to moze trvat inu dobu,u mna to trva uz 3tt ,tie bolesti

bolesti mam ,ale take uz jemnucke velmi,magnezko mam pichnute stale v zile,beriem to

dianka3
5. máj 2009

no Petka ved uvydim mne ked aj predtym som mala take iste bolesti tak trvali asi dva tri dni a potom bolo ok
sak uvydim idem aj ja uz lezat a ak do zajtra vydrzim tak uvydim ze co mi povie na sone a hoc to nieje moj gyn poviem mu o tych bolestiach 😒 uvydim co on nato

petkaerdal
5. máj 2009

Dianka,ale ja som tie bolesti mala nejaky mesiac,tym sa mi aj krcok skracoval a ja som si myslela,ako tu kazdy pisal,ze je to ok 😖

daj vediet,ako dopadnes zajtra,drzim palce,nech lepsie,ako ja 😉

dianka3
5. máj 2009

Petka,a ty si ich mala mesiac v kuse? ako kazdy den? ja som ich mala od zaciatku tehu a tak raz do mesiaca tie dva tri razy.No uvydim zatial mi presli no uvydim. uz aby bolo zajtra aby som vedela ako natom som ale bojim sa ze pojdem tiez do nemocky ☹

petkaerdal
5. máj 2009

Dianka,ja som to mala tak par krat za den posledne 2tt asi,mozno 4-5-6 krat,ale ja som si myslela,ze je to ok,ako sa tu na MK pise,ale nieje,teraz viem,ze su to kontrakcie 😖
tusim si vytrpim dobre aj kontrakcie a aj operaciu 😔

daj zajtra vediet,ok?

pointka
5. máj 2009

neboj Petka nevytrpis 🙂 ten cisarak nie je taky hrozny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre