Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

melanka21
5. nov 2014

@erikaszilvi
@athenais24
@radina Mne sa cervix zacal skracovat uz od 16 tt, skrateny bol na 19 mm, v 24 tt mi spravili serklaz, lebo uz som sa zacala aj otvarat. Vkladala som si pred zasitim utrogestan, malo to nejako pomoct k tomu aby sa neskracoval, ale nejako to nepomahalo tak museli sit. Samozrejme nadalej magne B6 3 krat denne po 2 tbl beriem.

radina
5. nov 2014

@melanka21 dakujem za radu, ja beriem od zaciatku tehu progesteron zospodu aj magnerot od 16tt.

melanka21
5. nov 2014

@radina Tak len sa pekne drzte a krasne do uplne konca 🙂 sestrit sa hlavne 🙂

athenais24
5. nov 2014

@melanka21 mna zasivali vo weeku 22. Drzia ti stehy ? Aj robis nieco alebo len lezis? Ja len lezim a stavam len na vc , co sa da vydrzat, len sa strasne bojim aby som to dotiahla aspon do 37

melanka21
5. nov 2014

@athenais24 Ano drzia, je to len steh okolo celeho krcka tak mi to opisal lekar ktory ma zasival, fungujem normalne ako doteraz, mam 2 deticky takze inac to ani nejde 🙂 v nejakom 36 tyzdni maju steh prestrihnut, tak uvidime kam to dotiahneme potom 🙂 ja som teraz 31 tyzden .

athenais24
5. nov 2014

@melanka21 no to uz mas krasny tyzden, bodaj by som uz aj ja mala.ja lezim, chodim len na vc a odratavam dni. No dufam ze vydrzim

melanka21
5. nov 2014

@athenais24 a ty mas ktory tt???

erikaszilvi
5. nov 2014

@melanka21 tak zatial o siti nebola rec ani o skracovani krcka chvalabohu...uz som v 30tt a zatial sa drzime nalez stale rovnaky na pol prsta a krcok neskrateny...beriem magnezium a guajakuran...len niekedy mam taku cudnu bolest zo spodu nie moc silnu ale take ako keby ma niekto sem tam pychol s ihlou zo spodu do vaginy...neni to nic hrozne ale niekedy dost silne potom to prejde..neviem ci to neni tym roztahovanim panvovych kosti a vsetkeho tam dole...o dva tyzdne idem na poradnu tak opytam gyndosa...a ty si v nemocnici alebo doma?a ako to prebieha?

melanka21
5. nov 2014

@erikaszilvi aj ja mam to pichanie 🙂doma som, fungujem normalne, ale setrim sa 🙂

athenais24
5. nov 2014

@melanka21 este len 24t

erikaszilvi
5. nov 2014

@melanka21 aspon niesom sama...mesiac som lezala ale po kontrole som si povedala stacilo nic nerobenia...uz aj ja fungujem normalne a tiez sa setrim...kedy mas termin?

monicka113
15. nov 2014

Ahojte baby som V 8 tt, a doktor mi povedal, že mám skrateny krčok... dal mi magnerot a to vsio.. a mam oddychovat atd, len do toho mam krče v podbrušku a bolesti mám už jedno dieťa ale už ani neviem či bolesti su normalne alebo mám stresovat.. lebo ten krčok ma dost vystrašil... 😖

zuzana_88
16. nov 2014

@luc_z Ahoj, ja som mala v 21 tyzdni krcok dlhy uz iba 2,4cm takze ma museli zasit...pytala som sa,ci sa to neda zastavit nejako inak a tvrdili mi,ze nie...

alexaba
17. dec 2014

baby, ako často vam na kontrolách meraju krčok maternice, či sa neskracuj? na každej poradni, t.j. každý mesiac?

natia
20. dec 2014

Zrejme sa pridám do tejto témy ... ja som už v 16tt mala krčok len 2,5cm , ale doktor to nijako nekomentoval, vravel, že ok, ale ako som tu zistila, tak je to hraničná hodnota ... teraz som si krčok náhodou skúsila, lebo som mala zlý pocit a je veľmi krátky, mäkký a pootvorený ... v pondelok mám poradňu (teraz som 20tt), ak mi dovtedy nešibne, tak bude dobre, neočakávam žiadne dobré správy ☹

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckahh
6. feb 2015

@natia treba ležať s vyvýšenými nohami a dávať si hlavne magnésium 🙂)

haimi
10. feb 2015

@natia ahoj, ako sa to u teba vyvija. Ja som mala v 19tt krcok 3,2cm. Cakam dvojky. Teraz mesiac cakat na poradnu kam sa to pohne, no mierny stres

melisska242
14. feb 2015

@athenais24
Ahoj.V kolkom si teraz tyzni a v akom stave mas ten krcok???
Lebo ja presne ako ty mam od 24vtt 1,5cm. Teraz som v 28 A posledne dva dni ma dost boli spodok.Tak mam strach a v pondelok radcej pojdem na kontrolu.

athenais24
14. feb 2015

@melisska242 ahoj,no ja uz mam babo🙂narodila sa presne 36+6,ale ja som mala aj serklaz a som len lezala,chodila som len na vc a do sprchy.hocico ked sa ti nezda,radsej chod lekarovi,aby sa ti neskracoval dalej

barborazilina
15. feb 2015

@melisska242 Ahoj ja som v 22 tt a krcok mam skrateny na 20 mm ... lezim v nemocnici od stredy a snad ma zajtra pustia lezat domov dost sa bojim zajtrajsieho utz ci sa pocas lezania este neskratil :(

melisska242
15. feb 2015

@barborazilina
Ahoj ,ja som pri prvej dcere lezala od 19 tyzna do 36...Lebo som ho cely cas mala len 0,5 cn.
A teraz. Moj doktor mi tvrdy,ze mam 1cm a v nemocnici 1,5cm..Tak ma pustili ale uz som taka vyplasena.
Aj ta boli nieco???Davaju Ti aj infuzie??
Mna teraz od piatka zacal spodok ,ake zajtra nerobi ,tak behnem az v utorok.

melisska242
15. feb 2015

@athenais24

Tak gratulujem🙂🙂🙂Nakoniec ste pekne vydrzali.

barborazilina
15. feb 2015

@melisska242 Ahoj, praveze ziadne bolesti ani tvrdnutie bruska ani nic neprijemne ... iba tu lezim a cakam na zajtrajsi ultrazvuk ci sa skrati krcok alebo nie a pustia ma lezat domov .... ale neviem si oredstavit ako vydrzim lezat minimalne 15 tyzdnov alebo teda 19 az do porodu ... akasi depka ma z toho chyta ...

melisska242
15. feb 2015

@barborazilina
neboj ubehne Ti to.Ja uz lezim od 10 decembra a naozaj nikde nechodim.A to mam uz aj dcerku ,kt.cely den je pri mne a hrame sa🙂🙂 Aj mi je jej luto ,len bojim sa aby sa nenarodilo skor.
lezat budes musiet tak do toho 35 tyzna potom je uz dobre🙂🙂🙂

alcinkap
15. feb 2015

@melisska242
Mne sa krcok skracoval od 27 tt a to som striedavo lezala v nemocnici alebo doma ( uplne poctivo dolu hlavou - len wcko, sprcha a jedlo). Naposledy som lezala v nemcnici, rcok skrateny na 1,2 cm . Poi vyse tyzdni lezania ma chceli uz prepustit, ale nakoniec mi odtiekla plodova voda a porodila som v 35 tt.

melisska242
15. feb 2015

@alcinkap aj ja sa snazim poctivo lezat.
Len mavam velku kyselinu a stoho vraciam ,tak ked sa najem sedim aspon pol hodku a inak len lezim.
Len tieto 3 dni sa citim niejak zle.Tak v utorok idem radcej doktorovi.Pre dobry pocit☹
Ja som si to odlezala pri prvej ,tak teraz to beriem tak ,ze mzsim.A ju som nakoniec rodila v 40 tyzni.
Malinke muselo byt aj v inkubatore?Aku vahu malo pri narodeni???

alcinkap
15. feb 2015

@melisska242
Nebol v inkubatore, len lezal na rizikovom oddeleni, kde mal vyhrievanu postielku 🙂 pri narodeni mal 2280 g a 46 cm. A bol uplne v poriadku 🙂. Po tyzdni nas pustali domov. Teraz uz ma vyse troch kil a 49 cm.
Mne pri tom dlhom lezani nechutilo vobec jest :( doma ma museli doslova nutit .... a ty si teraz v kolkom tt?

barborazilina
16. feb 2015

@melisska242
@alcinkap
Babz davate mi nadej ze to nejak zvladnem tak vam dakujem 🙂 Uz som doma a teda nariadeny prisny kludovy rezim aby sme to nejak zvladli aspon do toho 35 tyzdna aj ked to je este 13 tyzdnov ... ale snad to nejak zvladnem ...
Ako sa da potom fungovat po takom dlhodobom lezani? Myslim po porode ... mas nejaku kondicku alebo cele zle?

aduskatt
16. feb 2015

@barborazilina vydržíš, pre malého, ja som ležala v nemocke od 25 tt do 35tt, kedy som porodila. Je fakt, že po pár krokoch svalovica, ale proste o dieťa sa starať musíš, takže sa do toho kolotoča starostlivosti dostaneš zachvíľu a rýchlo a svalovica Ťa prejde ani nevieš ako🙂 Osobne ma viac boleli stehná na sále, lebo mi odporučili prechádzať sa, ako kontrakcie🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre