Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

iluviel
8. sep 2015

@janedoe no ostava nam pisanie 🙂 ale mozno by nas nedsli k sebe a bolo by to to iste 😉

anika717
8. sep 2015

@iluviel Nie, prave to, ze je nepocitujem ziadne tazkosti, mozno trochu ma pobolievalo brucho, ale to som si myslela, ze je Ok. A vcera ma Dr, prekvapila, ze musim lezat, s tym som vobec neratala 😒

janedoe
8. sep 2015

@iluviel ja by som ta sem tam dosla na chvilku pozriet 😉
@anika717 len pekne lezkaj 🙂 Mne napr. tiez nebolo takmer nic a potom mi padla sanka. A to uz 8 tyzdnov lezim, tak som to tiez necakala

anika717
8. sep 2015

@janedoe Tak to ti nezavidim, tak dlho lezat ☹
Co uz, ja verim, ze polezim 2 tyzdne a potom si uz budem kludne vychadzkovat 😀 Len pre mna lezat aj len 1 den je uplne utrpenie, ale to verim, ze pre vsetky 😒

janedoe
8. sep 2015

@anika717 tak ja som nelezala zrovna ukazkovo, ale snazila som sa oddychovat. A neboj aj pre mna to bolo utrpenie, ale potom som rychlo zlenivela 😀

monkabs
9. sep 2015

@iluviel Neboj sa nič, dáme to. Ja som na tom horšie, krčok len naznačený, na prst otvorená, bruško tvrdne. Keď ležím, tak je to celkom fajn, ako náhle sa postavím, stvrdne. Takže už vyše mesiaca ležím v nemocke dole hlavou. Musíme bojovať kvôli maličkým. Ešte aspoň pár týždňov to potiahnúť. Skúsiť sa hlavne ukludniť, psychika je naozaj dôležitá. Drž sa 🙂

anika717
9. sep 2015

Baby a neviete, ci mozem cvicit Kegelove cviky pri skracujucom sa krcku?

monkabs
9. sep 2015

@anika717 Ja by som sa radšej poradila s doktorom. Pri skracovaní krčka by si mala mať len kludový režim, takže ja osobne by som asi necvičila, no tvoj doktor ti povie najlepšie. Vie ako si na tom

anika717
9. sep 2015

@monkabs aj som to planovala pri najblizsej kontrole, tak s tym radsej pockam tie 2 tyzdne 🙂

janikajanka
18. okt 2015

Ahojte baby, pripajam prvy prispevok a hned z nemocnice. Somv 19 tt vcera ma zcalo pobolievat podbrusko, svrbenie a spinenie, nechali ma v nemocnici, doktor povedal ze mam maksi krcok. Davaju mi magnezium. Ako to riesili u vas? Dakujem za rady.

lucita1505
18. okt 2015

@janikajanka ja ležím od 16tt čo sa mi začal skracovat krcok.V nemocnici som bola 2x A teraž som 3x A ležím už 2 mesiace...takže moje skúsenosti len ležať a papať magnézium

curlynka
18. okt 2015

@janikajanka no asi mas kvasinky, ale proste infekt...krcok reaguje, po prelieceni bude dobre . Ja som nemala nic a skracoval sa....tak klidek, polezus týždeň v nemocke a bude lepšie.

Inak ja v 29 tt krcok bol 3,1 cm s CS 2, oveľa lepdo ako v 19 tt....akurat malý nalieha hlavickou....

19lucka90
18. okt 2015

Ahojte pridavam sa k vam. Ja som zatial doma. V stredu na poradni mi dr zistila zmaknuty krcok.zatial zatvoreny. Dala miagnerot a zvysit kludovy rezim.Som po potrate vo februari.moze to byt tym?

janikajanka
18. okt 2015

Dakujem baby drzim vam tiez palce verim ze vsetko dobre dopadne

mica535
18. okt 2015

@cat ahoj prosim ta ked ti davali pesar tak to aj bolelo?mne ho maju zajtra davat

cat
18. okt 2015

@mica535 Ahoj, no už sú to roky..ale pamätám, že nejaká bolesť tam bola..ale nič také, čo by sa nedalo vydržať 😉

mica535
18. okt 2015

@cat dakujem tak hadam to zvladneme😦

cat
18. okt 2015

@mica535 držím palce 😉

rusalka87
18. okt 2015

Ahojte, pridávam sa k vám. Zistili mi tiež skrátený krcok, zmakmuty. Už som vyše týždňa po serklazi, trocha s obavami čo ako bude, ale dúfam, že to úspešne dotiahneme do úspešného konca.

19lucka90
18. okt 2015

@rusalka87 aj si sa otvarala?

janikajanka
18. okt 2015

@rusalka87 rzim palce

rusalka87
18. okt 2015

@19lucka90 zvnútra trocha, takze toho bolo viac. Najhoršie je asi to, že človek sa potom sleduje a už to lezie na mozog trocha 🙂

gabica
18. okt 2015

ahojte, pred rokom som v 14tt skoncila v nemocnici so skratenym krckom na 2,2cm. dopadlo to super, treba kludovy rezim a pozitivne nastavenie. po 10 dnoch sa mi krcok dostal spat na 4,2cm. brala som magnezko, schusslerove soli a nejake homeo. drzim vam palce, aby ste babenka krasne donosili.

curlynka
18. okt 2015

@gabica ja som to tiez z 2,6 dala na 3,8 akurat uz teraz je kratsi 3,1.... Hadam o mesiac to nebude az tak strasne....

mica535
18. okt 2015

Ahojte no ja som uz 5 tyzdnov v nemocke a zajtra ma prevazaju do NZ a to som este len 25 tt 😦

janikajanka
19. okt 2015

@rusalka87 prosim ta ako sa robi serklaz? Ďakujem

janikajanka
19. okt 2015

@mica535 ahoj a aky mas problem? S krckom?

rusalka87
19. okt 2015

@janikajanka ja som bola v celkovej narkóze tak max pol hodiny, kedy ten krcok zasili a po prebrati som mala iba pocit ako pri menštruácii, inak nič špeciálne. Potom som ešte deň a pol nemohla ani na WC, takze mi nosili misu. Ale inak to bolo celkom v pohode, predstavovala som si to horšie 🙂 a vlastne celý čas mi dávali 2x denne magnézium.

mica535
19. okt 2015

@janikajanka ahoj ano skrckom opotrebovany a na 12mm skrateny a dnes mi zaviedli pesar

annemari1995
19. okt 2015

@geegee prosim Ta v ktorom tyzdni si bola s 23mm krckom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre