Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marcela22
15. okt 2009

Ahojky ja len narýchlo, ráno nastupujem do nemocnice kvôli rozostupujúcej sa lonovej kosti. Vraj minimálne 3-4 dni budem dostávať injekcie a potom sa uvidí. Možno kvôli tomu budem mať cisarák ale to by mi nevadilo, skôr sa bojím čo by to spravilo bez liečby pri klasickom pôrode. Som z toho dosť nešťastná, lebo si absolútne neviem predstaviť ako to zvládnem bez malej a aj ona bezo mňa:( Ani neviem na akom oddelení budem ležať, či gynekológia, alebo pôrodnica...hneď ako budem môcť sa ozvem ale to až po príchode domov,v nemocnici nie je net.Držte sa kočky a prosím myslite na mňa, hrozne sa bojím ☹
Inak ani neviem aký mám krček ani nič, veľmi som s anepýtala lebo mi doktor hneď povedal o tej nemocnici a odvtedy som myslela len na to ako sa nerozplakať 😅 Je dobre že to budú sledovať kvôli tomu že už prvý pôrod bol vákuový a ťažký tak snáď aspoň niečo poriešia. Budete mi chýbať!!! 😔

maja177
16. okt 2009

ahoj baby,
reku idem vas kuk 😀 marcelka, drzim palec, aj ked si to uz neprecitas 😝 budem na teba myslet!
jankapo, az teraz som zistila, ze si rodila dva dni po mne 🙂 gratulujem ti k malinkemu, ja som tiez chytila hned dva tyzdne po porode zapal prsnika a tiez ATB... ale pomohlo, a tiez to neprajem nikomu! 😔
nestiham vas nejak citat a uz vlasttne ani nemam co hladt v tejto teme 😀 ale ved napiste mi ako sa mate 😀 juj jak vam tupekne rastu tie tyzdne, my mame uz o 5 dni mesiac! boze ako to letiii ale mala je zlatucka 🙂

rybka13
16. okt 2009

marcelka, neboj sa vsetko dobre dopadne, drz sa, a ozvi sa ked sa vratis, silno drzime palce..!

jahoda
16. okt 2009

ahojte kocky...fiha, marcelka, drzim palce, nech to dobre dopadne, hlavne nech ste s malinkou/malinkym v poriadku...juuuj...
bobacik, Ty sa uz tiez nejak "pohynas"...dufuam, ze este nie si v nemocke tiez
moj krcok stale 1,5 cm, takze stav nezmeneny, ale aj tak dobre, lebo este si musim urobit predoperacne vysetrenia v nemocke, UTZ mi spravi tiez az buduci stvrtok...dako je to vsetko na poslednu chvilu. Ale verim, ze malinka este ten tyzden vydrzi a potom uz budem pripravena na porod tiez. Hoci, tasku uz mam zbalenu, ved nacase, vsak? 😅

rybka13
16. okt 2009

no ta taska - fajn ze ju uz mas pripravenu 😉 ja rozmyslam ze buduci tyzden ju uz pripravim tiez..
dievcata ja mam taky divny pocit na krcku dnes cely den...pocitujem tam take ako tykanie alebo ako to mam nazvat.. myslite, ze keby som nahodou zacala rodit, kedze moj krcok je cely taky makky, ze normalne predtym dostanem kontrakcie a tak ze? nemozem porodit nejak nahle... ze by sa zrazu hlavicka zacala predierat cez ten makky krcok ,ze nie? sorry za blbe otazky... ale fakt neviem ako to chodi v praxi 😒

bobacik_29
17. okt 2009

marcela22 dufam ze bude vsetko v poriadku drzim ti palceky hned ako prides domkov nam daj vediet co a ako.
rybka13 neboj tak chytro neporodis a bez kontrakcii uz vobec nie krcok mas iba makky ale neskratil sa ti tak je vsetko v poriadku len sa musis setrit ....ja uz som otvorena na dva cm a nerodim 😀 tak sa prosim ta nestresuj

beruska113
17. okt 2009

Marcelka,
drž sa. Už sem chodím len kvoli tebe. Určite sa všetko vyrieši a budete s bábom OK a čoskoro ho budeš mať pri sebe.

jahoda
19. okt 2009

hellou zenske, kde ste vsetky? snad este nerodite 😉 ja dnes koncuim 38tt...ale hadam este daky tyzden vydrzime 😕 uvidim...malinka je dnes kludna, zatial. Vy sa ako mate? mozno ste na prechadzke, ked je tak pekne...

maja177
19. okt 2009

taakze Marcelka to ma za sebou, ma krasneho ADAMKA, narodil sa dnes o 9.16 sekciou a ma 3500g a 50 cm. MARCELKE GRATULUJEME 🙂 🙂 🙂

bobacik_29
20. okt 2009

juj gratulujem marcelke 😀 ze uz to ma takto stastne za sebou a nech je malicky zdravuky 😀
jahodka ja som este cela vidim ze aj ty kedy mas kontrolu??

pralinkaaa
20. okt 2009

jeeeeeeej gratulujeeem Marcelke ku kráásnemu Adamkovi 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kto je ešte 2v1? mne už sa to tuším tiež prehupuje do nejakáých vysokých tt...ale ešte musíme vydržať, ešte nič stále nachystané. ani taška 😀

čo robíte baby?

lienka2
20. okt 2009

ahojte,
chcem sa opytat robili vam niektorej cerklaz? ako dlho budem v nemocke ?

jahoda
20. okt 2009

ahoj pralinka, Ty si tusim ako ja, na poslednu chvilu 😉 bobacik, ja idem vo stvrtok, aj na UTZ, tak som zvedavaaaaaaaaaaaaa, Ty ako? JUuuuuuuujjjjjj a Marcelke Gratulujeeeeeeemmm, parada 🙂

katkabg
20. okt 2009

Ajojte baby zlate....dufam aj ja a mozem k vam pripojit...ja zijem v Bulharsku a som v 7mesiaci...pred asi 3 tyzdnami som chodila k zubarke a vela som cistila doma bo prerabame dom...a z toho som mavala tvrdnutie bruska a kontrakcie...musela som doma lezat a doktor mi predpisal magni B6...velmi mi to pomohlo a od vtedy sa uz setrim.budem mat dievcatko...moje preve babo...trosku sa bojim porodu...ale cem sa spitat mna bude doktor vysetrovat aj tam dole???Myslim krcok???Lebo doteraz ma pozeral len vonkajsim ultrazvukom a meral mi brusko a tak ale inak ece mi nic nehovoril o krcku...10.11.idem k nemu a potom uz budem chodit kazdy tyzden....napiste mi niakto ako je to svami...budem cakat na kazdu spravu od vas...nemam tu moc priatelky a uz vobec nie su medzi nimi maminy takze len vy ste moje priatelky...dakujeeeeem.Katka 😵 😵 😵

jahoda
20. okt 2009

ahoj Katus, skus sa ho spytat na ten krcok...ale ked ta pozera UTZ, tak asi je vsetko OK 😉 ked beries magne b6 tak by to malo byt OK, neboj...len sa setri, ako Ti vravel. My sme si tu niektore aj odlezali svoje a uz sme v 39tt - tazko verit 😉

katkabg
20. okt 2009

jeeeeej dakujem som ani neverila ze mi niekto napise....tak sa z toho tesim citim sa tu v zahranici taka sama a tak som rada ked aspon niekto mi napise.Ja uz som celkom v pohode mala kope ako diva...a napozaj ani neviem ako sa meria taky krcok maternice...dokotr mi stale robi ultrazvuk tak verim ze je vsetko oka ako hovori 😉

bobacik_29
20. okt 2009

jahodka ja mam tiez kontrolu vo stvrtok tak uvidime 😀

bobacik_29
20. okt 2009

katkabg niekto nevysetruje zo spodu iba ultrazvukom u kazdeho doktora je to asi ine mna zase vysetruje vzdy 😀 ono krcok sa da v pohode skontrolovat iba ultrazvukom a asi mas teda vsetko o.k...mne tiez uz dlho tvrdne brucho a stale som cela 😝

beruska113
20. okt 2009

MARCELKA,
paráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááda 😀 😀 😀 Blahoželám. Ešte skočím kuk na Tvoje dojmy. Teším sa na fotešky. A nemal byť chlapec Filipko 😉 Všetko dobré do života a Tebe skoré zotavenia.

zuzka279
20. okt 2009

Marcelka, gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Som veľmi rada, že už to máš za sebou a ste v poriadku. Tebe a Adamkovi prajem hlavne veľa zdravíčka. Ešte si počkám na Tvoje dojmy ako Beruška písala. Pa

pralinkaaa
21. okt 2009

ahoj Jahodka veru na poslednú chvíľu - takto mám istotu že nezbalená ešte sa nič nemôže diať 😝
ja mám tiež kotrolu vo štvrtok som zvedavá, ale hlavne sa neteším na to čakanie, určite tam bude milion žien....idem prvý krát do tej poradne v pôrodnici.

Katus, veru, každý lekár si to robí inak a ak nekontroluje zdola ručne, asi má na to názor, napr. mne vraveli že to nie je dobré stále "dráždiť". Tak sa v Bulharsku drž, určite to dobre dopadne 😉 Ja tiež dosť v posl. dobe robím bo tiež prerábame byt, a tiež večer cítim všeličo, ale zatiaľ nič. a ako je v bulharsku, tiež zima?

jahoda
22. okt 2009

ahojteeeeee 🙂 tak sme boli na UTZ konecne a nam pomerali nasu malu babulku...hrdo hlasim, ze mame 3320g 🙂 ja viem, ze to nie je uplne presne, ale som rada....zajtra tam idem znova, lebo moju Dr. odvolali k porodu 😠 a Vy ostatne akooo? piste, som zvedava 😎

bobacik_29
22. okt 2009

Caute babenky tak ja som dnes tiez po kontrolke vsetko po starom nic sa nezmenilo 😲 tusim porodim az ne termin 😀

pralinkaaa
22. okt 2009

ahojte baby, ja tiež po kontrole - zatiaľ celá, napísala mi lkekárka že krčok spotrebovaný a že bránky hmatateľné - čo to značí? je to zmena alebo nie? podľa mňa to moc iné nemám ako ten 1cm, ale bola to iná lekárka a tak sa vo mne štúrala až som sa bála že porodím z toho.
na uzv sa mám objednať v súkromnom, lebo vraj oni by mi dali termín najskôr o 2 týž 😲 neuveriteľnééééé
zdravotníctvo!!! takže miery neviem zaasa....

jahoda
24. okt 2009

cafte, ja stav tiez nezmeneny, vraj este tyzden vydrzime...tak som zvedava 😉 ktora z nas bude prva 😅

szilvia31
24. okt 2009

ahojte
pralinkaaa prosim ta kam chodis do poradne?mne tiez dala doki cislo na sukronne,no tam ma odpinkali ze v mojom tt sa nerobi morfologia aj ked mi to povedala dr,ze asi myslela prietoky,no ona nespominala prietoky a termin maju tiez az 02,11, ☹ ake si mala cervik.skore?

lenka19822
24. okt 2009

Ahojte. Chcem sa len opytat ci mi neviete niektora poradit. Bola som uz v nemocnici v prvej poradni a doktorka mi napisala spravu, ze mam krcok na 1 cm a hlavicka nalieha. Znamena to, ze coskoro porodim? Do poro.du mam este 3 tyzdne, ale viem aj to, ze dva tyzdne pred terminom a dva tyzdne po termine je normalny porod. Dakujem

lenka19822
24. okt 2009

Pralinkaaa si z Ba? Lebo aj mna poslala doktrorka na ultrazvuk a musim si ho zaplatit 10E.

tinad
24. okt 2009

Mamicky, co to znamena ked mam CS:3 - cervix score 3?

bobacik_29
24. okt 2009

Caute babenky vidim ze ste vsetky este v kope nic sa nam tu nejako nemeni 😀 ja uz by som to chcela mat za sebou ale nic sa nedeje vcera som bola na pasoch aj tam je vsetko o.k ....aky mate vikendik???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre