Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lucosa
22. feb 2016

@araik no vraj je to v poriadku, ze je tvrdý krcok a zavrety ze sa nemam coho bat

lucosa
22. feb 2016

@nela6 no vraj to je poriadku, nakolko ma pozeral ze je vraj tvrdý a neotvára sa , mam vra oddychovat

19lucka90
22. feb 2016

@marinka70 no brusko uz mam padnute asi tyzden. Na poslednej poradni krcok uz len 0,5cm a zacinam sa otvarat. Malu citim uz tak nizko ze cakam kedy rucku vystrci;) ale kedy sa jej bude zachce netusim ;)

marinka70
22. feb 2016

@19lucka90 to ja mam toto vsetko co pises uz davno a otvorena som na 2cm...takze uvidime...kedy sa im bude chciet...dobre im tam je krpcom 🙂

19lucka90
22. feb 2016

@marinka70 tak ja som sa doteraz drzala. Ale edtd ms nasa krpats cas nech sa poriadne zotavim

araik
22. feb 2016

@lucosa tak oddychuj a ziadne stresy 🙂

tomasko27
22. feb 2016

@19lucka90 Ahoj.Ja tak nizko ju citim od 22tt a presne ako pises ze mam obcas pocit ze ruku vystrci blby pocit to je.

marinka70
22. feb 2016

@19lucka90 mne dnes dr povedal ze mam zle vyratany termin a ze by som ho mala mat az 4.3. tak som z edava 🙂

19lucka90
22. feb 2016

@marinka70 mne povedali naskor podla pm 3.3. A podla velkosti v I.trimestri 29.2.

tomasko27
23. feb 2016

@marinka70
@19lucka90 Budete to mat naraz 🙂

19lucka90
23. feb 2016

@tomasko27 @marinka. Vsetko moze byt len asi o 100 km dalej ;))
Mozno sa aj niekedy stretnu 🙂))))
Vcera ma chytili bolesti hovorim si rychlo sprcha, este som vladala tal som sa oholila a mala si to rozmyslela ;) ale neskitocne ma bolia krize a panva

tomasko27
23. feb 2016

@19lucka90 Jooj moja mna krize bolia od 18tt a panva tiez ale teraz uz asi dva tyzdne ma neboli.Nohy ma brutalne bolia a vrch brucha na pravej strane a dr hovorila ze to mam od chrbtice.

monikk1901
23. feb 2016

Ahojte dievcata vidim ze este drzite....moj krcok to nevydrzal....11.2 som mala byt hospitalizovana kvoli spotrebovanemu krcku hoci som poctivo lezala a setrila sa a pocas prijmu na oddelenie mi praskla plodova voda....tak ja uz mojich drobcekov mam na svete sice o mesiac skor...

tomasko27
23. feb 2016

@monikk1901 Ahoj.No ale tak o mesiac skor to je v pohode a pri dvojickach ste aj tak dlho vydrzali.

marinka70
23. feb 2016

@19lucka90 cooo to ty uz ides rodit? ja som este take bolesti ani nemala...ale krize ma bolievaju

19lucka90
23. feb 2016

@marinka70 estr nie ale vcera som myslela ze pojdem.

19lucka90
2. mar 2016

@marinka70 no ako ? estd v kope?
@tomasko27 a ty sa ako drzis

marinka70
2. mar 2016

@19lucka90 ahoj este drzim stale...uz by som to rada aj mala za sebou..ale krpcovi sa akosi nechce...a vy ako?

19lucka90
2. mar 2016

@marinka70 veelmi podobne. Vobec sa jej nechce..uz aj uplatky skusam..kazdy den jej nieci slubim ze ked si to rozmysli v ten den tak kupujeme a nic ;) uz aj krstny ju volal do dracika na velkeho dumba a nic ;)

tomasko27
2. mar 2016

@19lucka90
@marinka70 Ahojte.Som vam chcela pisat ze ci ste este v kope.Ja da sa ale uz by som to tiez chcela mat za sebou.Ale no najprv vy dve potom jaa 🙂

marinka70
2. mar 2016

@19lucka90 mna uz vsetky baby co so mnou mali termin predbehli...este aj tie co mali neskir termin...no hroza...iba nasmu sa volako nechce...a ani sa neotvaram ani nýc sa nedeje...hruuza

@tomasko27 jasne ty este pockaj...nieze ma este aj ty predbehnes 😀

tomasko27
2. mar 2016

@marinka70 Noo dnes som bola na poradni.Vonkajsia branka pre prst a vnutorna len tak tak ze som sa este neotvorila.Takze noooo este mame troska casu

19lucka90
2. mar 2016

@marinka70
@tomasko27 uz aj ja som na to myslela zw nas predbehne ;) ja v piatok na prst. Hamilton nepomohol. Uvidime co povis poradna v piatok. Uz by som veru isla

marinka70
2. mar 2016

@19lucka90 robili ti hamiltona? a to ti dr povedal ze urobi ci si si to pytala? mne to nerobili...ja tiez na prt a vobec sa mi to neposuva...uz neviem co robit...

@tomasko27

19lucka90
2. mar 2016

@marinka70 no mna sa pytala ci moze nieco spravit aby to troska urychlila. Povolila som. Vobec to nebolelo. Len som troska spinila potom ale iba v ten den. Kamoske to robili trikrat. Az posledny pokus bol uspesny. som zvedava ci sa to aspon troska posunulo.

marinka70
2. mar 2016

@19lucka90 ja by som to tiez prijala...len ja uz nechodim k mojmu dr ale na rizikovu do nemocky...a tam bol prednosta...no uvidim...mozno mu poviem nech nieco spravi alebo co

19lucka90
2. mar 2016

@marinka70 ja chodim stale k jednej lebo som v nemocnici normalne. jedno stastie. Kamoska mi dnes volala ze jej dr povedala ze si ma masirovat bradavky

tomasko27
2. mar 2016

@19lucka90 Co je to ten Hamilton?

sami51
2. mar 2016

🙂

tomasko27
2. mar 2016

@19lucka90
@marinka70 Uz chcem mat koniec,lebo co tyzden to som agresivnejsia,uz mi vadi aj ked niekto vedla mna dycha ,coo sama sebe si vadim.Zase mam obdobie ked mi vadi ked sa ma moj muz dotkne som alergicka na dotyk.Som nechutna viem.Bolia ma a svrbia ruky,robia sa mi modriny a hrce lebo uz si picham fraxin do ruk a ma bolia,ma to znervoznuje.Tak sa hybe ze ma boli zaludok a naraza do branice a nemozem dychat.Tak dole ju citim ze obcas mam pocit ze mi vystrci ruku zospodu.V nedelu som sa popalila na ruku a maaam pliezgur.So synom chodim po doktoroch a uz mi stoho hrabe.Ach som si tu srdce vyliala lebo ten moj to dako nechape ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre