Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

dididi30
1. apr 2008

jankapo....to mas pravdu, ja nastastie pri malej som si uzivala, teraz si uzivam tiez, ale troska z obavami, bo ten tlak a cakanie v cakarni, tomu verim a este k tomu viem toho o tehu viac, tak preto to vsetko.....a verim,ze ked budem v tvojom tt tak budem chciet byt aspon v 38tt ako pises 😉 ale sak chapec, kazdi chce aspon tu zakladnu vybavu pre babo a ked je to navyse, tak je to len plus 😉 sak to vydrzime nie 🙂

mirka8429
1. apr 2008

diduska...ja by som aj sla..ale uz aj strach sa dostavil...hehe som zvedava aky mam krcok lebo uz by ma mal aj zospodu kuknut...

jani aj ja som si tak hovorila..ze do takeho tyzdna nech vydrzim..potom iny tyzden...a teraz by som uz aj do terminu cakala...hehe

sandrika
2. apr 2008

cavte baby
Mirka ako? Ešťe nerodíš? Mňa od rána bolí podbruško ako pri mrche. Dnes som začala 37 tt tak sa vytešujem, keĎže som od 27 tt otvorená, že som to dotiehla ažsem bež cerkláže a pesaru 😀

mirka8429
2. apr 2008

sandri este nerodim 😀 ale tiez tych poslickov mam..hehe a aj bolesti...vsetko ma uz bolii...ja som otvorena od 23tt🙂

dididi30
2. apr 2008

ja odpadnem baby vy ste tak skoro pootvarana a nekoniec tu budete do 42tt 😀

mirka8429
2. apr 2008

didi no ja nemôzem za to:((( fnuuk...ale je hlavne ze sme vydrzali 😀

sandrika
2. apr 2008

mirka a koľko?

mirka8429
2. apr 2008

sanri na paleec🙂 😝

sandrika
2. apr 2008

jaj zabudla som aten krčok maš koľko ?Mne sa zdá , že som sa dnes pootvorila, možno poviem dr nech ma zajtra aj pozrie 😉

mirka8429
2. apr 2008

sandri no krcek mam 1,5cm..ale uz som ho mala na 1cm...a otvorena na palec..som zvedava ako teraz..lebo tiez mam dojem ze som sa otvila viac..pocitujem pichanie v posve a az do podbruska mi ide...

idem sa napapat....potom pridem zatial paa

sandrika
2. apr 2008

No kde si?

mirka8429
2. apr 2008

sandri no segra obsadila pocitac hehe 😀

sandrika
2. apr 2008

miri však sa musíš podeliť

aktak
2. apr 2008

ahojte, uz hodinu mi bolestivo tvrdne brucho - kazdu minutu az dve! neviem co mam robit, lezim, dala som si magnezium, ale som dost mimo z toho 😖

sandrika
3. apr 2008

Aktak ako si na tom? Ozvi sa....

aktak
3. apr 2008

ahojte, no dokopy to vecer trvalo 2 hodiny, dost som sa bala, ked som spala to asi preslo ale nez som si lahla ma velmi pichalo vnutri, neviem ci nie krcok, tak rozmyslam zavolat mojmu gynekologovi ci sa mozem prist ukazat, aj ked som tam bola pred tyzdnom 😖

mien
3. apr 2008

ja som sa vás chcela spýtať, ako sa to dá zistiť, že sa otvárate alebo to vám iba lekár povie, keď vás pozrie od spodu, ja mám tak dva dni čudný pociť pichá ma od spodu, a aj dole v brušku, ale nie veľmi, mohli by ste mi poradiť

jankapo
3. apr 2008

aktak- urcite by som pre pokoj v dusi sla k lekarovi, povedz ze mas tvrdnutie bruska a bolestive- to by ta mal automaticky vysetrit zospodu a zistil by ci to nieco spravilo krcku ci nie..urcite si adept na castejsie sledovanie, hlavne ziadna panika, prave stres veeelmi pomaha k tomu aby brusenko tvrdlo...
mien, podla mna sa to inak neda, len vaginalnym vysetrenim alebo vag. sonom...
inak,odkial mate ze pichanie zospodu moze byt otavranie sa? pocujem prvykrat...ale radsej sa dalej budem tvarit ze o tom neviem, aby som nemala dalsi dovod na paniku... 😉
mne sa skratil krcok bez akychkolvek subjektivnych priznakov, a aj ma zvyklo pichat, to viem urcite, ale nastastie ziadne zmeny sa uz u mna na krcku neodohrali....tazke si myslim ze je to velmi indi vindi...
drzte sa, babulkay

mien
3. apr 2008

jankapo, aj som to iba tak písala, že ma pichá odspodu, že či to náhodou nemôže byť tým, že sa otváram, a to by som už vôbec nechcela aby ma zašívali, lebo podľa mňa to môže bolieť riadne, podľa vás ma môžu zašívať, keď už zajtra budem v 31 tt

lucia31
3. apr 2008

mien, v 31tt sa cerklaz -zasivanie krcka nerobi...a ako pisala janka, co je s krckom, sa da zistit len vaginalnym vysetrenim, najlepsie utz

mien
3. apr 2008

ďakujem, aspoň nebudem taká nervózna, ke´d pôjdem na kontrolu, ešte by som sa vás chcela spýtať na posledy som bola pred 3 týždńami na kontrole a teraz mám isť o tri týždne veď to je 6 týždňov čo nebudem na kontrole, nemalo by sa už teraz chodiť častejšie, lebo ja som počula, že tak od 30 tt každý tretí týždeň a nie každý 6 týždeň, men je to dosť čudnú

tribitka
3. apr 2008

mien, cerkláž sa robí v lokálnom umrtvení, trvá t velmi krátko, to ťa nešijú, len ti urobia na krčku takú slučku z nite.
Lucia, mna chceli podšiť v 30 tt, ale kvôli kontrakciám to nemohli urobiť....

mien
3. apr 2008

tribitka toto som nevedela, ja som s myslela, že to šitie je také ako po pôrode, ke´d ťa zašijú

tribitka
3. apr 2008

nie, cerkláž je úplne v pohode..... len sa to volá podšitie.... 😒

mirka8429
3. apr 2008

janka no to pichanie ma s otvaranim nieco...mna to tiez tak picha v podbrusku aj v posve a lekar povedal ze to preto ze sa skracuje krcok a som sa otvorila...ale môze to mat aj inu pricinu...reaguje maternica a tak..

mirka8429
3. apr 2008

tribit ani vtedy nesiju ked je v posve infekcia a ano robi sa to pod narkozou a nic necitis🙂 kamoske to robili

tribitka
3. apr 2008

jáááj, pardon, máš pravdu mirka, robí sa to pod narkozou, splietla som to.... 😉

dididi30
3. apr 2008

ahojte koci 😀

mirka8429
3. apr 2008

tribit nevadi hlavne je ze to zena ani nevie ked to robia 😉

diduska ahooj

geegee
3. apr 2008

neviete co je s aktak? :-O

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre