Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

anamor
22. feb 2008

mirka budem ti drzat palceky, pevne verim ze vydrzis 😉

mirka8429
22. feb 2008

anamor diik aj ja veriim ze to vzdrzime co najdlhsie 🙂

erika26
21. mar 2008

ahojte baby, obnovujem tému po mesiaci, včera som bola na kontrole a doktor mi tiež zistil, že mám skrátený krčok maternice hovoril niečo o 2cm ani som ho nevnímala z toho šoku tak neviem či je skrátený o 2cm alebo na 2cm. Ale mne nakázal iba kľudový režim a opýtal sa, že či nechcem zostať doma. Ja som povedala, že cez veľkú noc som aj tak doma a nebudem nič robiť, takže ma nevypísal, tak neviem. Som z toho zmetená ked som si čítala vaše príspevky. Vy ste hned boli PN a totálny kľudový režim. Inak na sone mi povedali že babo je otočené panvovým koncom, takže mi moc tlačí na krčok. Dal mi iba mganézium a mám oddychovať.

jankapo
21. mar 2008

erika, neboj sa, ved si uz v takom tyzdni ze ten krcok sa postupne skracuje a je to normalna priprava na porod, zbytocne ta vystrasil, ja mam skrateny krcok od 19tt na 1,5cm...a sme v 33tt... 🙂 ano, chcelo to prisny kludovy rezim a hore nozky, ale pre teba je to len zdvihnuty prstek ze treba trosku spomalit...
nie je dovod na paniku, ver mi....ak ti mozem poradit, skus aspon v noci spat s podlozenou postelou pokial sa to da, trosku odlahcis ten tlak na krcok, tak aby si mala nozky vyssie akko hlavu, ja mam pod tou castou 15cm dosku a spim tak uz mesiace, tiez skus viac lezat ako sediet a hlavne ziadne stres, pokial nemas tvrdnutie bruska caste, az kontrakcie, je to ok....
cely krcok ma cca 4cm, to je taka tabulkova hodnota, ale mozno ho ma niekto anatomicky kratsi, takze mas to jedno ci sa ti skratil o 2 ci na 2 cm...hlavne nebojkaj... 😉
a druha vec, poloha babatka s tym nema nic spolocne, aj keby bolo hlavickou dolu, tak tlaci...to neries
co by som dala ja za 2 cm v 30tt...to by som sa skor bala ze nikdy neporodim.... 😀 uzi si velku noc....

loss
21. mar 2008

erika tak ako pise jankapo neboj a hlavne klud ja mam krcok skrateny o 2cm od 24tt a tiez som uz v 33tt dokonca som si polezala aj nemocke neboj isto to zvladnes mne sa mala tlaci do porodnych ciest od 32tt a stale sme kinderko dokonca to ma tu vyhodu ze sa mi lepsie dycha ako sa zosunula nizsie a ani zaha tak nepali 😵 len vela oddychuja lezkaj s nohami dohora isto to pomoze,budem na teba mysliet opatruj sa aj malinke 😵

majula009
21. mar 2008

Vie mi niekto povedat aky má byt krcok dlhý v tehotenstve? Som 25tt a vraj mam 4 cm....Je to ok? Dakujem

erika26
22. mar 2008

Ahojte baby, ďakujem za povzbudenie, snažím sa šetriť, manžel teraz prebral domáce práce, tak som si z neho robila srandu, že dúfam, že si na to moc nezvyknem, že teraz upratuje on, a on mi na to povedal, že aj on dúfa. Tí chlapi 😉 . Ale v dobrom. Akurát ma trápi, že ma trošku nadúva a preháňa na záchod, ale nie je to také tragické. Ja ked niečo zjem, tak hneď bežím na wecko.
Dúfam, že aj vy to zvládnete v pohode až do konca tehu.
Jankapo: dnes skúsim spať s tými vyloženými nohami, uvidíme.
Aj vám všetkým prajem peknú velku noc.

sandrika
22. mar 2008

majula 4 cmje ok ja mám 2 cm už od 27 tt

erika26
22. mar 2008

sandrika a si na PN-ke alebo máš kľudový režim?

sandrika
22. mar 2008

no oboje užod 9 tt ale ja sombiola aj tak nezamestnaná , loežala som kôli tomu aJ V NEMOCKE A TERAZDO MNA PCHAJú 12 TABLETIEK DENNE

majula009
22. mar 2008

sandrika dakujem... 😀

aktak
24. mar 2008

ahojte 😉 mne namerali v 18 tt 3,8 cm, brusko tvrdne par krat kazdy den, lezim ale nie stale lebo pri malom sa to neda a aj do skoly obcas musim ist
chcem sa vas spytat ci ma orgazmus (nie sex) vplyv na krcok, moze ovplyvnit skracovanie?

jankapo
24. mar 2008

Aktak, ty masd ultra super dlhy krcok... 😉 Tes sa a uzivaj orgazmy....Orgazmus vlastne vyvola stahy maternice a teda brusko stvrdne, ale nemalo by to ovplyvnit krcok, taketo tvrdnutie isto nie. Beries magnezko? Ja nemyslim ze potrebujes vkuse lezat, len proste viac oddychovat a najma nestresovat pocitanim tvrdnuti...

anamor
24. mar 2008

aktak veru nestresuj sa, ze nemozes lezat, mne sa skracuje krcok od 26tt, vtedy si mysleli hadam, ze aj porodim, ale zatial nastastie nie. Snazimsa byt v klude, ale vyslovene lezanie u mna nehrozi,iba ak sa ozaj necitim dobre, alebo mam vyrazne tvrdnutie bruska. Urcite to bude OK.

aktak
24. mar 2008

aj ja dufam ze to je v pohode, ale nikdy nemozte vediet dopredu ako rychlo sa bude skracovat tak aby sme si potom nevycitali 😕 no, prave to ze pri orazme tvrdne maternica, a krcok sa skracuje pri kontrakciach (tvrnuti), asi sa spytam doktora, aj ked mi to bude asi blbe, si bude mysliet ze bez toho nemozem byt alebo co 😅 😀
magnezium beriem, 3x denne
anamor kolko mas krcokteraz?

jankapo
24. mar 2008

aktak, naozaj sa neboj....ja som v tvojom tyzdni mala 1,5cm a mam ho taky dodnes, vdakabohu....A aj ked nemozme sexikovat, ako pardoooon, bez orgazmu sa zit hmmmm....da len velmi tazko.... 😉
sak nam ten orgazmus netrva pol hodinu....ide o par krasnych sekund a za ten cas sa nic nestane...ak mas obavy, daj si po sexe magnezko, ani vyssia davka ti neublizi, ja beriem 3x2....to uvolni maternicu a je to ok.
ak by sa po sexe skracoval krcok, to by vsetky tehule rodili predcasne...xixi.... 😀
Fakt nebooooooooooj..... 🙂

anamor
24. mar 2008

aktak mne nikdy nikto dlzku mojho krcka nepovedal a asi chvalabohu, aspon sa netrapim, akurat,ze stav sa nemeni uz mesiac a pol. ja inak beriem magnezko iba 2x1 a este guaracujan, ci ako sa to vola....

lucia31
26. mar 2008

mne 18. marca v 30tt doktor nameral dlzku krcka 38mm a povedal mi, ze sa oproti januarovej hodnote /46mm/skratil, tak ze sa mam viac setrit...mne sa ale dlzka mojho krcku pacila 🙂 , tak som sa opytala na to este v jednej online poradni, a doktorka mi odpisala, ze je to uuuuplne v pohode a optimalne...ale ja sa rada setrim 🙂 , tak pocuvam svojho doktora 😀

sandrika
27. mar 2008

ja mám krčok už mesiac lenna 1 cm a dnes na CTG dve kontrakcie.....

aktak
28. mar 2008

od 18 tt sa mi skratil o 4mm na 34, dost rychlo sa mi zda 😖

sandrika
28. mar 2008

aktak mne za mesiac o 1cm , skus sa viac šetriť

aktak
28. mar 2008

sandrika aj ty si lezala? ako je najlepsie? lebo na chrbte s hore nohami to nezvladam, moze byt aj na boku? budem sa viac setrit a dufat ze sa to spomali 😔

anamor
28. mar 2008

aktak ty uz vies ze druhe bude dievcatko? jeeeeej to bude super 😉
inak lezat na chrbte a este s vankusom pod zadkom ako to mnohe rizikovky robili bol problem aj pre mna, ale potom s postupom tyzdnou sa to akosi dalo, teraz je to uz lepsie, ale vzdy som uprednostnovala polohu na boku. V kazdom pripade ak skludnis tempo tak sa to urcite spomali 😉

aktak
28. mar 2008

anamor dakujem si zlata 😉 ano doktorovi sa zdalo ze je to dievcatko aj ked nie na 100 percent
no snazim sa lezat, ale clovek ma pocit ze to co robi neni dost, hlavne ked nekedy neco spravim co je velmi treba 😔

tanulik20
28. mar 2008

Ahojte.Ja tiez bola dnes u doktora s tym ze mi tvrdlo brusko.Pri vysetreni mi povedal ze sa mi zmensuje, zmäkcuje a otvara krcok maternice.Som v 26tt a chcel ma poslat do nemocnice lezat,ukecala som ho ze budem dodrziavat kludovy rezim doma.Som uz 3mesiace pn, dokopy nic nerobim a tot vysledok.Predpisal mi 3x po 2tab magnesium a lezat s podlozenymi nohami.Kontrola v stredu,ak sa to nezlepsi, idem bezpodmienecne lezat.O CS nespominal nic, tak neviem...

sandrika
29. mar 2008

tanulik radčšej si možno mala isťja som bola 10 dní a veľmi mi to pomohlo inakbybol Luky už na svete.No a teraz sme v 36 tt 😉

anamor
29. mar 2008

tanulik bud hlavne pokojna a v klude. Ja som vedela iba to ze sa mi skracuje krcok a nevedela som na kolko cm ani nic, iba ze moje CS je hranicne, co v 26tt bolo 3. Odvtedy som uz prekonala 7tt bezo zmeny, nastastie, dufam, ze tak zostane, tento tyzden idem opat na kontrolu, dufam, ze je vsetko nadalej OK.

lucia.k.
29. mar 2008

Ahojte maminy, som tu nova 🙂. Som na konci 34 týždňa a tiež mi doktor v stredu na poslednej kontrole povedal, že sa mi skracuje krčok maternice. Takže kľud, ležať a brať magnézium. Trochu ma vystrašil, ale ako Vás tu čítam, nie je to až také hrozné 🙂. Len neviem celý deň ležať... držím palce všetkým!

sandrika
29. mar 2008

lucia celý deň zase nemusíš, veľa šťastia aj tebe

anamor
29. mar 2008

luci to si uz na tom dobre, ked sa ti zacal skracovat krcok az v 34tt, veru treba sa setrit v ramci moznosti a vydzis 😉 to magnezium tu berieme uz hadam vsetky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre