Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marinka70
26. nov 2016

Vies co ja som sa zacala otvarat az v 32tt ale dovtedy od 26tt sa mi skracoval krcok tak som musela takto lezat...a bolo to hrozne poviem ti..3x som bola v nemocnici 2x po tyzdni a v tom 32tt ma vzali do nemocky a lezala som 3t...hroza qle vydrzala som..a ked som prisla domov....uz som sa trochu zacala aj hybat a nakoniec som mesla porodit...potodila som 6d po termine a to mi uz davali oxytocin...takze..ale vydrzali sme...treba len verit...moc si tehu neuzijes...ako nakupy vybavicky a vyberanie kocika ale na prvom mieste je babo 😉

xxxena
26. nov 2016

@marinka70 Tak si vacsinu casu skoro stravila v nemocnici. Ale ako pises mimčo je na prvom mieste. A urobim vsetko preto aby som ostala 2v1co najdlhsie. Najskor ma to velmi polozilo. Teraz som.sa troska uvoľnila .partner mi je velkou oporou uz sme si toho doat preskakali a nastastie nas to vzdy este viac spojilo. Som vdacna ze mozem mat takeho partnera vedla seba!!!
Ked si bola v nemocnici tak si aj tam lezala s vylozenou panvou?a stale len na chrbte ci aj na bokoch si.mohla lezat?

marinka70
26. nov 2016

No tam je taka postel polohovatelna takze lezis ako chces...aj doma som si to potom tak spravila ze sne si podlozili postel pri nohach ...tak som lezala dole hlavou aj spavali sme tak...ale mala som aj klin taky...na podlozenie panvy.

nikolienkaa
28. nov 2016

Ahojte prosím vás mne doktor nič nevysvetlil o Tom CS ... do októbra som mala stale cs1, v októbri cs2 a minuly tyzden CS 5.... ale nič mi nepovedal to som si uz našla len v tehotenskej knižke...teraz som v 36tyzdni stale sa cítim super drobcek kope,...nemam žiadne ťažkosti ... ak bude niekto taký dobrý a vysvetlii mi to niekto? Dakujem 🙂

sten
28. nov 2016

CS urcuje lekar. Ked som sa na to pytala, tak povedal, ze ono to cislo ma viacero parametrov, takze mi to velmi nevedel vysvetlit.
No nakolko si uz 36 tt, tak uz akekolvek by bolo, tak to riesit nebudu, lebo babo po 36tt je uz pripravene na porod. od 36 do porodu uz len pribera, je uz plne vyvynute.
takze uz si za vodou, no mna to vsetko len caka, takze ti plne zavidim...

nikolienkaa
28. nov 2016

@sten dakujem veľmi pekne 🙂
A tebe držím palce nech ti to rychlo a bezproblémov ubehne

eliwedd
15. dec 2016

@lily311 ahoj,citala som tvoj príspevok. Ja som 18tt a krcok skrátený na 3,5mm. Mám nariadený kludovy režim. Ty si teraz ako na tom? Zastavilo sa skracovanie?Berieš nejaké lieky?Dik

saxana2006
15. dec 2016

@eliwedd aj mňa to zaujíma som v 27tt krcok mám na 3,1 ..tvrdne mi veľmi bruško..lekár mi zvýšil dávku 3*2 tab. Za deň....neotvárame sa...kludovy režim mám na posteli..mierne pichanie v brušku..už som bola v 16 tt v nemocnici na tvrdnutie..dá sa to nejako ustáliť aby som neporodila skôr?

sardinka336
15. dec 2016

Vy čo tu stresujete? 3,1 je uplne v norme....rizikovy dajme tomu je všetko pod 2,5 ....aj tak vam kazdy lekar povie inak. Pokial sa zena neotvara, nekrvaca, krčok je tuhy tak moze aj ,,behat,,. Prečítajte si zaujimavy članok od mladeho českeho porodnika a gynekologa Dr. Kouckého...
http://www.afe.porodnice.cz/clanky/klidovy-rezi...

saxana2006
15. dec 2016

@sardinka336 ako človek si tu príde po radu a hneď ,zeco stresujem...lekár má predvčerom tak vystrašil že až..odišla som z placom...skoro až namna kričal..v papieri že hneď pôjdem do nemocnice...tvrdne mi brucho asi 15krat dodna...to je normálne že žena má strach...sme po umelom...je to naše prvé..neviete si predstaviť čo to pre nás také správy znamenajú...

eliwedd
15. dec 2016

@sardinka336 nestresujeme,mame iba prirodzenú obavu a zisťujeme si informácie. Ja som uz o jedno dieťatko prišla v 23tt,diagnoza,okamzite spotrebovanie krcka,pritom som bola dva dni predtým v poradni a vsetko bolo ok...Preto sa pýtam dievčat,ako ich stav vyvíja ďalej.

saxana2006
15. dec 2016

@eliwedd drzkajte sa....skús len ležať...a vážne nič nerobiť....nech to dokopnete do konca :-*

limetka55
15. dec 2016

@eliwedd
@saxana2006 Ja som 20tt a tiez sa mi skracuje krcok.. Behom tyzdna sa mi skratil o pol cm.. Teraz mam 3,1cm a prisny kludovy rezim. Len lezat.. Zistili mi kontrakcie, tak beriem 3x2 tabletky magnezia a cakam.. dr povedala, ze ked budem lezat, bude to ok.. V pondelok mam kontrolu, tak som velmi zvedava a mam strach. Dvakrat som krvacala, minuly pondelok a piatok.. vraj kvoli skracovaniu krcka, tak mi to vlastne zistili.. A to mohlo byt, ze som viac chodila, tak preto. Teraz ozaj len na wc a spat do postele.. pripadne napit sa a spat. Tiez cakame prve babo a mam obavy, ale verim, ze to bude v poriadku!!

saxana2006
15. dec 2016

@limetka55 moje zlatucke..len lezkaj..lepšie doma ako v nemocnici..Ja ležím v kuse..všetko má boli..ale nevadí hlavne nech vydržíme...sme silné baby a vydržíme to..jasné že strach máme keďže je to naše prvé bábo..a nech si tu píše dotyčná,ze stresu jeme ale je to normálne....Ja som tiež veľa chodila...☹ a už sa cítiš lepšie?

hviezda21
15. dec 2016

Dievcata kluuud. Ľahnúť, podložiť panvu, mg, iba vycikat a jesť a spať čo najviac. Ja som pri prvom som bola na 2,5cm od 19tt podstivo odležané 2mes. Už po mes. bolo vsetko OK, resp. stabilizovane. Neskôr som ešte aj plavala a prežila stahovanie 3bytov, pôrod vyvolávany. Teraz som od 26tt na 2cm, spustilo to veľa chôdze cestovanie a malo spánku. Tvrdnutie bruška som ale nemala. Skúste si vyžiadať ster z krčka kt. Môže potvrdiť riziko predcasneho porodu (viď moje príspevky 2-3str.spatne). A keď dr.povie nemocnica šup tam.

limetka55
15. dec 2016

@saxana2006 Je to úplne normálne, že máme strach.. Bola som aj v nemocnici na infúziach do štvrtka.. Potom ma pustili a v piatok zase krvácanie.. Vtedy ešte nevedeli prečo krvácam a tvrdili mi, že je všetko ok.. Až v piatok mi to zistil dr.. Tiež som plakala.. bolo toho za ten týždeň na mňa veľa.. Odvtedy ležím, ale už doma a je kľud. Verím, že to bude dobré a že sa to zastaví 🙂 Čítala som o veľa prípadoch, čo dopadli dobre a boli na tom horšie, tak ma to povzbudzuje.. A hlavne viem, čo mi je a čo robiť preto, aby to prestalo.. Takže ležím a pozitívne myslím 🙂

saxana2006
15. dec 2016

@limetka55 presne tak musime pozitívne myslieť..hlavné oddych..dotiahneme to dokonca všetky 🙂

limetka55
15. dec 2016

🙂👍❤

limetka55
15. dec 2016

@hviezda21 Je super čítať ďalší povzbudzujúci príspevok 🙂 A ďakujem za tip 🙂 Spýtam sa na to dokyho.. Určite to pomôže a aspoň budem vedieť, na čom som..

saxana2006
15. dec 2016

@hviezda21 ďakujem za tip...a za povzbudenie 🙂

eliwedd
15. dec 2016

@hviezda21
@saxana2006
@limetka55
ďakujem za vase skúsenosti aj povzbudive slova. Praktická otázka ešte,pocitovali ste pichanie akoby v pošve,krcku,velmi nizko v podbrusku? Moze to by skracovanie?A este, užívali ste z dola nejaké lieky?Ja mám progesteron.

hviezda21
15. dec 2016

@eliwedd tlaky som pociťovala ale nikdy nevieš či to nie je prirodzený stav tehotenstva alebo už skracovanie. deň pred poradnou som ale necitila nic také.pichanie ale nieje dobré znamenie (teda moja skúsenosť z troch tehu). Progesterón sa dáva často pri skracovani a aj nospa s mg. Plus sa robí serklaz alebo dáva pesar. Najdôležitejšie je vsak ležať s panvou hore aby nebol tlak na krčok. Ja tak spim už 2mes. A oddýchnem si viac v noci ako na normálnej posteli.

limetka55
15. dec 2016

@eliwedd Ja som to cítila sem tam také pichanie, ale neviem z čoho to bolo.. ale predpokladám, že to bol krčok.. Možno ozaj to skracovanie.. Lebo ako ležím, tak to necítim.. neviem no.. Skúsim sa na to v pondelok opýtať svojej dr.. A lieky.. ja mám magnézium, ATB kvôli nejakej baktérii na týždeň a aj čipky na týždeň.. Lebo aj baktéria môže spôsobovať skracovanie krčka vraj..

saxana2006
15. dec 2016

@eliwedd ja som nemala ani kŕče len silné tvrdnutie bruška pri chodení..som myslela že dieťa mám už niekde dole...lekár mi povedal že tvrdnutie je v poriadku aj keď som sa nato sťažovala v kuse len sa sekol..tak som zase isla do poradne a sa ani nič nepýtal že všetko je okik...a ja že tvrdne mi brucho veľmi že ho mám ako kameň...tak ma vyšetril a ešte mi povedal že no máte skrátený o 1cm krcok..že je to vážne..že sviatky strávim v nemocnici a ked teraz pôrodim tak dieťa buď neprežije alebo bude postihnuté..vtedy ako by sa mi zrútil svet..rozplakala sa..odišla...zabudla všetky papiere u neho aj s usb s fotkamy pre manzela maleho...doma má manzel upokojoval...zistila som že nemám papiere tak naspäť za lekárom.. ten zase že kludovy režim. Nič ale nič nerobiť a dieťa sa zachráni,..preplakala som 2dni... nebyť manžela a jeho opori neviem čo by bolo...teraz to beriem tak že všetko dotiahneme spoločné do konca...a myslím pozitívne...len som ti chcela povedať že od začiatku mám mykozu a beriem rôzne čipky..maste...ale v nemocnici mi povedali keď som ležala že to je chôdzou..pohybom..dýchaním...dieťa ti tlači na ten krcok a preto sa skracuje...píšem info ktoré viem ja od lekárov...ale vieš ako to chodí každý lekár povie inak...

tomasko27
16. dec 2016

@limetka55 Ano to pichanie dole je stoho ze babo viac tlaci dole,ono by to malo robit az ku koncu tehotenstva ked je velke a zostupuje dole.Ja som takto pred rokom doma lezala nohy vyssie lebo mala bola moc dole a tlacila a dr hovorila ze ak sa neposunie hore tak nemocnica.No bolo to po tyzdni lepsie.Ale casto som mala pocit,ked som chodila ze ju stratim co sa tak tlacila dole.

saxana2006
16. dec 2016

@tomasko27 presne to isté mám aj ja

tomasko27
16. dec 2016

@saxana2006 No a od asi 34tt bola vysoko a ked som sla rodit uz som bola na sale tak nie a nie dole,vobec sa neposuvala a to som bola v 38tt ked mi voda zacala odtekat.

tomasko27
16. dec 2016

@saxana2006 Ja viem je to neprijemne,ked chodis a dole taky divny pocit mas ako keby ti tam nieco zavadzalo,proste to tam citis a este sa aj zle sedi.A este tie infekcie aj to robi zle na krcok a vsetko ostatne,aj stoho to je.Od 20tt som bola otvorena pre prst ale dr mi povedala ze pri tretom je to normalne a ze mozno porodim aj skor a skor som rodila a ze to bude rychle co pravda nebola.

saxana2006
16. dec 2016

@tomasko27 veď to že na začiatku chce ísť von a potom nie a nie vonku. Aj ty si mala skrátený krcok?keď hej o koľko a v ktorom tt?

saxana2006
16. dec 2016

@tomasko27 hlavne že všetko dopadlo tak ako malo..a ste všetci zdravucky ..veď to že nepríjemný pocit to je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre