Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

sue250
20. jún 2009

elia mne meral cez brucho mala som 2,79 bolo to vraj hranicne ale nie zle ale nakoniec ma podsili pre istotu a som plus jeden tyzden ako ty

sue250
20. jún 2009

baby ked vas podsivali brali vam tiez vzorku krcka na cytologiu?

kolka1
20. jún 2009

Elia, ja som mala v 27tt 2 cm a v 30tt 1 cm, ale utz od spodu mi krcok nikdy nemerali. Pred tym som chodila k inemu dokymu a ten nic nehovoril. Baby ja tymto krckom fakt nerozumiem. Kedy vlastne hrozi ze zacnem rodit? Pri akom krcku? Mam pocit, ze tieto krcky si kazdy doky hodnoti subjektivne. Plati generalne pravidlo - skrateny krcok = rychly porod?

kolka1
20. jún 2009

Oprava v 30tt 1,5 cm.

adusaa
20. jún 2009

sue - ano mne robili vyter pred serklazou tu v nemocnici. v pondelok ma budu podsivat.

kolka - neplati to. ja som rodila 9 hodin, je to velmi individualne.

elia
20. jún 2009

dikes babeny. no ja sa uz tiez v tych krckoch prestavam orientovat, ked mi doki v tehotenstve s luckou daval cca v 25. tt pesar tak mi vravel ze vela mi uz z toho krcku neostalo, a ked mi ho daval v 37+2 dole, tak palpacne som mala vraj 2 cm krcok. ale bol uplne makkucky, doki mi hned vravel ze porod by nemal byt problem, ze nebude problem s otvaranim ked je taky makky.

a u mna to celkom platilo, lebo ked som o 2 dni po vybrati prisla na kontrolu, tak som uz bola otvorena na 3 cm, nechcela som mu ani verit, lebo som nic necitila, ani brucho mi netvrdlo, proste nic. to bolo na obed, a vravel ze v noci sa stretneme v porodnici, lebo ze iste do 24 hod. rodim. vobec som mu neverila, este som isla poobede aj na melir... vecer o 18. hod. som isla do porodnice vysmiata ze mi kazde 4 minuty zacalo tvrdnut brucho, ze neviem ci rodim alebo co, tak ma taku vysmiatu jasne ze poslali domov, ze to porod iste nie je, ze mam ist k svojmu gyncovi na kontrolu o 3 dni. no ale tvrdnutie zosilnovalo, tak som volala svojmu zazmluvnenemu gyncovi ze ma v porodnici odfajcili a ze mam bolesti, tak sme sa stretli v porodnici o 20.30, a to mi uz nestihli dat ani klistyr, ani epiduralku, lucka bola o 22. hod. na svete 🙂 .

zuzka279
20. jún 2009

Elia, super pôrod 🙂 Aj ja som mala prvý Ok. Uvidíme ako to bude pri druhom 😒

sue250
20. jún 2009

adusa mne brali vyter tiez ale potom stikli z krcka na cytologiu vraj tam bola krv mam strach z vysledok, potom po
serklazi ma vysetril ziadne krvacanie,steh ok ale vysledky z cytol.nemam este

kolka1
20. jún 2009

Ahojte kocky, chcela som sa spytat ci je mozne ze skracovanie je doprevadzane aj bolestivymi sprievodnymi javmi. Ja citim v miestach kde je maternica zopar krat denne bodavu bolest a neviem co to moze byt, ci sa roztahuje, ci pripadne mimi. Ste na tom niektora podobne?

zuzka279
21. jún 2009

Kolka, niečo podobné cítim aj ja. Niekedy je to dosť bolestivé a cítim aj lonové kosti, že ma bolia. Podľa mňa bábo je už dosť veľké a je to normálne. Ja idem v stredu dokimu, tak uvidím 😒

majula28
21. jún 2009

kolka, zuzka ja tiež pociťujem od 30tt také divné bolesti podbruška a lonových kostí , a teraz je to niekedy až neznesiteľnééé 😢 a keď to hovorím doktorovi tak on vždy povie to je v norme. 😲 ale mňa to bolí ako sviňa a niekedy keď ležím sa ani otočiť nemôžem čo ma to tak bolííííí 😝 ...

juliankaaa
21. jún 2009

joj s bolestami lonovych kosti, viem o com je rec, mne doktorka povedala ze si mam kupit Thiamin a uzivat 3xdenne, skusila som a nepomohlo, trosku menej bolia, ale bolia, ale uz som ich prestala uzivat, pretoze mam pocit, ze mam uz tych tabletiek nejako vela 😖

zuzka279
21. jún 2009

Majula, aj ja sa niekedy bojím aj v posteli otočiť alebo postaviť ☹

majula28
22. jún 2009

juliankaaa mne doki tiež hovoril o nejakých liekoch, ale ja nechcem brať nič už si to vytrpím 😀
A všimla som si, že keď si dám mlieko tak ma nič nebolí, môže to byť možné??? 😀 😀 😀

kolka1
22. jún 2009

Zuzka, Majula ale zaujimave je, ze tie bolesti necitim kazdy den ale iba ked mam velmi aktivny den 😝 . Tak hadam mimi este chvilku vydrzi v domceku 🙂

juliankaaa
22. jún 2009

majula, sak prave, uz beriem magnezium, zelezo a este aj guajacuran, mala by som ich brat 3x denne, no ja som si sama naordinovala 2x 😉

majula28
22. jún 2009

juliankaaa tak to berieš toho neúrekom 😀 ja som brala na začiatku tehu iba na udržanie (neviem ako sa to už volalo) kvôli krvácaniu a teraz od 30tt-do 37tt magne B6 kvôli tvrdnutiu... 😀 😀 tak dúfam, že malý bude OK 🙂 🙂 🙂

zuzka279
23. jún 2009

Majula , áno je to možn´é, že keď vypiješ mlieko , tak je Ti lepšie. Veď mlieko obsahuje vápnik. Ja keď mám doma vápnik v tabletkách tak ho beriem. A tiež ma tie kosti bolievajú keď neležím a som "akčná" 😀

Inak pozdravuje Vás Beruška 🙂 . Ešte je v nemocnici ☹ Snáď ju už čoskoro pustia...

juliankaaa
23. jún 2009

majula..ved prave, asi aj ten ukludnujuci guajacuran si sama vysadim 😅 keby moja doktorka vedela ako si sama ordinujem lieky 😀
no na zaciatku som aj ja brala nejake lieky na udziavanie nieco ako duphaston,asi, tiez som krvacala 😖

maartinkaa
23. jún 2009

ahojte, ja dneska idem na kontrolu a tak sa bojim ☹ ja mam vtedy hnacku ked mam ist k lekarovi 😀
inac ja beriem denne aj 6 az 9 magneziovych tabletiek denne 😅

majula28
23. jún 2009

juliankaa mne môj doktor zase ani nechcel dať nijaké lieky, (okrem tých na udržanie do konca tretieho mesiaca som ich brala) radšej mi hovoril, aby som jedla viacej zeleniny a ovocia ako nejaké vitamíny čo aj predávajú v lekárni, predsa je to len chémia a zarábajú len na tom farmaceuti. 😀

zuzka ja si myslím, že mám asi málo vápnika tak preto mi to mlieko pomôže... 🙂
Pozdravuj Berusku nech by ju už pustili z nemocky 🙂 , alebo už príde až z malým? 😀

maartinkaa držím palčeky pri kontrole,aby ti dobre dopadla. A nič si nerob z hnačky, ja tiež keď idem dokimu a som už nachystaná osprchovaná tak ma to ženie... 😀 😀 😀 ale to sú nervy... 😀

juliankaaa
23. jún 2009

majula...ved ani ja nie som za tabletky, lenze zeleza mam stale malo, najskor sm vysadila tabletky a zvysila prijem zeleniny a ovocia, ale nepomohlo, cize papam tablety, no a magnezium a guajacuran mam na tvrdnutie brucha, to som tiez skusila vysadit a tvrdnutie sa mi zhorsilo, cize nedobrovolne papame tablety 😝

jankapo
23. jún 2009

aahojky moje, dlllho som tu nebola, lebo mam synator mi poprelamoval kabel a uz sa "nekontaktuje" s PC... 😀
aj som bola par dni u nasich,a oni su uplne bez netu...inak, nejak nas je tu stale viac... 🙂 no nie ze by to bolo super...ale je...

tak beruska sa vala v nemocnicnej posteli! chudatko... ☹ no snad sa tlak znormuje a dojde domkov...
majula, ty to mas tiez za par..oooo, baby jak vam ja źavidiiim

ja sa citim ok, obcas stvrdne brusenko, hlavne vecer, ked si lahnem, tak sarapati, ale moc nie...2-3x...to je v poho, ze? zajtra rano mam kontrolu, tak sa mi kolena podlamuju uz teraz... 😒 jaaaj, velmi sa mi ulavi ked to bude drzat...

julka, aj ja beriem zelezo 2x denne, magnezko 4x2tbl...a ked zabudnem, tak to citim,tak beriem fakt poctivo...uz som fakt zavislak...inak je sezona, tak sa vitaminky daju pokryt z ovocia a zele, to by malo byt ok...

joj, kosti ma este nebolia, ale veru vam nezavidim...

baby, ozvite sa po kontrole a povzbudte... 🙂

majula28
23. jún 2009

jankapo neboj aj tebe to zachvíľu ubehne...ani sa nenazdáš 😀

juliankaa a to si ako zistila, že máš málo železa?

juliankaaa
23. jún 2009

majula....ja ani nie, ale moja doktorka na to prisla pri odbere krvi 😉

marcela22
23. jún 2009

Ahojte dlho som nepísala, ale čítam Vás takmer každý deň. V čase ked je malá s niekym iným sa snažím ležať a tak sa mi hrozne zle píše 😖
Tiež som vždy nervozna ked idem do poradne, ale na vecko behám iba na malú a to snáď každých minút. Potom sa vždy bojím že sa mi bude chcieť na WC aj pri vyšetrení, je to dosť nepríjemné. teraz ma poradna čaká budúci štvrtok, kľudový režim stále bieda tak sa aj bojím, či to nebude zasa zhoršené...
Beriem magnézium 3krát denne 2 tabletky a tiež mi veľmi pomáha, takže som rada že ho mám. A ešte calibrum mami aby predsa len niečo nechýbalo... 🙂

No a ja veľmi dúfam, že skracujúci krček bude mať vplyv na pôrod a že bude ako-tak rýchly lebo pri prvom som sa otvárala strašne pomaly rodila som 28 hodín a nakoniec malú vytiahli zvonom. Teraz mám aj placentu praevia takže mám nádej na cisarák, hrozne by som ho chcela 😨

juliankaaa
23. jún 2009

tehulky a ani jedna neberiete guajacuran? To len mna tym dopuje doktorka? 😠 inak su na uvolnenie, proti nervozite,...cize stale sa po nich chce spat 🙄

sue250
23. jún 2009

baby a to sa moze magne brat 6tab denne? citala som ze nie ze babu potom ochabnu svaly ja beriem dvakrat denne tak dvakrat stvrdne brusko do dna kazdy druhy den.na tyzden idem po serklazi na kontrolu mam strach mam pocit ze ten steh citim aj vy ste taky mali pocit?

jankapo
23. jún 2009

sue, ja som brala az do porodu 6tbl denne...a teda Matulko isto nemal ochabnute svaly...motoricky je to velkaaa sikulka...boli sme na rehabke,lebo mal malo miesta v brusku a skratil sa mu na krku sval, tak toto sa rozcvicilo a inak sa vyvija v poho...toto je podla mna blbost...ja som chcela minule vysadit v dakom 36tt, to tiez som kadeco citala na nete,ale zacalo tvrdnut brusko, tak som znova nasadila a ani porod som nemala dlhy ani nic take...mne moj gyndos povedal ze max. davka je 7g magnezka,ja teraz beriem 4g...dost....6tbl pri krcku je taka norma....
ja steh nemam,mam pesar...a necitim ho nastastie vobec, uz ma "zospodu" nic neboli, nie ako predtym...teraz obcas citim tazke brusko, ale tak zvlastne spredu, jak vlcko sa citim co zjedol karkulku.... 😀

juli, guajacuran mne nikto nepredpisal... 😕 neviem podla coho kto predpisuje tie lieky...

marcela22
23. jún 2009

Guajacuran tiež nemám a ani veľmi nepoznám 😝 Ale akoby na mňa účinkovala aj tak-spať sa mi chce takmer stále lebo malá sa večne budí 😀
No a ja beriem čisté magnézium, jedna tbl obsahuje nejakých 500mg (teda tak nejako je to na krabičke) a nariadil mi to tak doktor. Ku koncu tehu by sa malo vysadiť práve kvôli tej ochabnutosti svalov u dieťaťa, poznám mamičky ktorých deti po ňom boli naozaj ochabnuté. Ale to Vám povie doktor či treba vysadiť alebo nie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre