Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
13. júl 2009

No tak baby, vy ste riadne krásavice 🙂 To ja sa maľujem, len keď niekde idem, väčšinou ani do mesta sa nemaľujem. Nechce sa mi 😒 Takže asi budem jediná na pôrodnici bez make-upu 😀

Ako píše Marcelka, bol to zvláštny pocit, keď som išla z pôrodnici domov bez brucha. Stále som si ho chytala a mala pocit, že mi niečo chýba. Teraz neako veľké brucho nemám. Aj som sa fotila, ale nedá sa mi sem vložiť fotka, lebo má väčšie rozmery ako je povolené. Inak pribrala som len 6kg, takže s tým problém nemám. Chvalabohu neopúcham, ale za to mám nízky tlak. Dnes napr. 94/56. Takže ma bolí hlava aj všetko a ešte k tomu mám nádchu a bolí ma hrdlo. ☹
A čo sa týka kočíka, dnes som mala na pláne ho objednať, ale môj muž mi povedal, že nech ešte počkáme. Pri Emke som ho objednávala necelé 2 týždne pred pôrodom. Teraz počkám ešte tak 3týždne a potom ho objednám. Len budem zbytočne platiť o 200 Sk vyššie poštovné, lebo sa tej službe čo nosí kočíky zvýšili náklady.

maja177
13. júl 2009

zuzka ani ja nebudem mat make-up v porodnici, stoho si nic nerob 😀 ja sa momentalne malujem len do poradne ked idem, aj to len spiralu...no som zvedava aky to bude pocit bez toho brucha heh 😀

beruska113
14. júl 2009

Ranecko baby,
stale som 2v1 😅 Ale som rada, ze to nebolo do rana, lebo muz bol grogy z fasady a ja som mala tiez dost, by som ani tlacit nevladala.
Ja uz sa ledva otocim v posteli, odbvod pasa 118 😲, no sranda je. Ale aj tak mi bude brusko chybat.

Marcelka,
ja sem nakuknem, neboj, aj ked niekedy rozmyslam, ako to stihaju mamocky s detmi chodit sem tolko.
To je zvlastne, ze indulonou natieraju, to som este nepocula. Aj ja mam takmer vsetko Nivea alebo johnson.

No Zuzi, Ty musis byt jaka herecka, ked mas len 6 kg plus. Ja odpadnem. Petka mi stale neodpisala, asi ma toho vazne dost. Dnad nic vazne.

Mne v nemocnici merali tak 4:30 tlak, tak kym bola ranna vizita o 7.h, tak som bola vysprchovana, namalovana komplet, vyupratovana postel, precitanych neviem kolko stran z knihy, ale pri drobcovi to asi nebudem zvladat.

Uz sa nanho tak tesim, ale dnes rano ako sme vstavali po 8.h, tak lzime, kecame a muzovi hovorim, ze mozno je tomu tak posledny den. Ale on je stale optimista. Aj ked po tych mesiacoh tehu uz zacal rozmyslat, ze jedno babo nam asi aj staci. A to povodne chcel 3
😀
No idem mrknut ine temicky, v julovkach sa rodia babatka v plnom prude a idem haro zmyt, lebo som jak cigina.

maja177
14. júl 2009

beruska, ja mam obvod pasa 113, a kazde dva-tri dni o centimeter narastie 😲 to budem aka siroka? 😀

ja som dnes vstala len pred 15-timi minutami 😀 snazim sa si to vychutnat, ja som vzdy bola spachtos a ked pride malinka uz si asi tak dobre nepospim 😀 ale zato, som mala v izbe 6-tich komarov, tak som myslela ze ma zozeru za ziva, celu noc som zabijala a trafala poduskami, vsade po stenach len krvave flaky 😀

majula28
14. júl 2009

ahojte baby, ja mám teda pleť problematickú, ale aby som sa ešte aj v nemocnici maľovala 😝 nehrozilo, veď budete sa túliť k bábenku a utierať o neho makeup, no to si neviem predstaviť 😝 a aj tak doktori sa budú pozerať aj tak dole 😀
baby keď Vám môžem poradiť čo si zobrať do pôrodnice medzi nôžky tak to sú jednorázové nohavičky a pôrodnické vložky 🙂 sú na nezaplatenie 😀 😀 😀 aj to vetrá a nemusí sa nič prať, len sa vyhodí 😀 a pre bábeno si treba vziať len krém na zadok (sudocrem výborný), pampersky a preistotu svoje vecičky (košielky keby bolo vyhádzané z ich vecí), a pár obyčajných plienok. 🙂 Iné nič som nepotrebovala (samozrejme okrem hygienických vecí a uterákov). 😀
beruska no Lukáškovi sa tam nejako páči 😀

beruska113
14. júl 2009

Majka,
potesim ta, ze posledny mesiac som nepribrala. A pritom sa mi zda ze jem rovnako, ale asi to maly stiha papat za mna. Ma vcera skoro porazilo, bol tu robit fasadu aj svagor a cely cas vzdy ked ma uvidel povedal, ze to bude najvacsie dieta v rodine a to ma svokra uz 11.vnuca. No tesim sa. Som si zabudla odmerat ostatne miery, ale asi tak dnes spravim, len skoda, ze mame len stavbarsky taky zelezny meter, ale skusim. Nech je sranda. 😀

Majula,
ja som stale inspirovana tym tvojim porodom. Som to hovorila muzovi a on sa hned chytil, ze ved to teda nie je take hrozne. Vseko co si pisala mam zbalene, okrem vlastnych veci pre babo. Ved keby treba, lahko mi muz prinesie. Teda ak sa nepomyli a neprinesie nejake vacsie velkosti, co tam mam nachystane.

Dnes sused skonstatoval, ze Lukasko bude silno poslusne dieta, lebo pan primar povedal ze 17.7., tak sa narodi 17.7. 😝 😅

maja177
14. júl 2009

beruska, kurnik sopa furt nic? 😀 ani ja som nepribrala nic posledny mesiac, stale vazim rovnako, a pritom brucho sa mi zvacsuje...a len zerem a zerem a to doslova 😀 😀 mna sa vsetci pytaju ci nahodou nie su dve 😀 ze ked mam take brucho...no mne sa zda zasa male 😀 ked idem na poradnu a vidim tam vsetky tie tehulky, tak sa mi zda ze maju väcsie bruska odomna...

a krasny datum mas, aj ja som sa narodila 17. 7. 😀 😀 bude to osobnost 😀

jankapo
14. júl 2009

Cafte mamice,

Beruska, no Lukas typicky chlap! Bude nas tu vsetky zeny natahovat! No ale nelub ho. 🙂 (Jo- a primar autorita,tak drzi slovo asi)

Ja sa uz nevazim, a pekne si papam dalej vsetko na co mamchut. Si vravim ze zacnem kojit a moc toho na vyber nebude. 😝 Tak preco si neuzit plnymi duskami a do popuku. Na liniu este bude dost casu.

Oj, ked som cakala Matula,tak som o tomto case zacala chystat tasku do porodnice. A nakoniec sme z nej museli utriet prach. 😀 Zeby som si to zopakovala? No a jasne, ze som mala aj komplet makeup so sebou, no ale jak pise majula, ani mi nenapadlo malovat sa. Koniec koncov, taku depku som mala v porodke, ze som vkuse revala, no jak by som vyzerala s rozmazanymi sminkami. 😀 Ale posledny den som si poctivo dokreslila tvar, ale aj tak by ma Veresova vysmiala. 😉 Nevadiiii.

Majka, ty len krasne spinkaj kolko vladzes, lebo pravdu mas,ze koneeec sladkym snom.Ale neboj nic, zvyknes na vsetko. Ja som milovala spat poobede. Ale odkedysa Matulo narodil, jakeby seklo. Nezaspim poobede...Skoda, obcasby dobre padlo.

Zuzka, pekne sa drz, chorobynech ta obchadzaju.Ja mam desnu alergiu, na nalade mi to vobec nepridava,ale dako vydrzim. No musim. ☹ Ja este neviem co s kocikom, teda ci kupim surodenecky ciako to poriesim,ale muz ma povzbudzuje, ze netreba sa plasit, ze cez net za 3 dni kocik dorazi. No tak neviem. 😒Ja skor by som kupila nieco od ruky, lebo sak to tak na polroka a dost.

Inak, to poporodne brucho teda u mna nic moc. 😝 Ja som vyzerala stale jak v piatom mesiaci, jakeby mi v nom ostala zabudnuta mala lopta. 😒 Nastastie sa to stiahlo, no ale iny sok to bol pre mna. Pichali mi aj injekcie na rychlejsie zavinovanie, tak super pocit 🤐

maartinkaa
15. júl 2009

ahojte baby, ja len chcem k tej indulone: ja ju povazujem za najvacsi zazrak v kozmetike a pomohla uz nejednemu babatku s atopickym ekzemom a ja ju na tvar pouzivam uz roky, pretoze zo vsetkeho sa vyhadzem a vysusim a od indulony mam plet ako detska prdelka 😀

lea132
15. júl 2009

Ahojte, vcera mi doktor povedal, ze mam krcok presiaknuty na 1,5-2 cm a branku pootvorenu na 1 cm, len to som nebola u svojho dokiho a tento bol nejaky hnusny...Akurat ma postrasil, ze to je este skoro a ze by to nemalo byt...Mate nejake skusenosti s tym? Neviem ci mam stresovat 😅

maja177
15. júl 2009

ja uz dva mesiace lezim jak taka siblina v jednom kuse, nic nerobim len lezim a lezim, lebo zevraj mam skrateny krcok na 1,5 cm a to so mala uz v 24 tt ci kedy mi to zistili, takze odvtedy lezim, a dnes som isla na sono k inemu lekarovi, do nemocnice kde budem rodit, a ten mi meral krcok cez sono, ze ho mam vyse troch centimetrov, ze to je uplne normalne, nemam nic skratene a vobec nemusim lezat...tak teraz komu verit 😠

sue250
15. júl 2009

lea ja som mala 2,79 v 20tt povedali ze je to hranicne podsili cize sa skratil na 1,5 cm a ze mam trosku vnutornu branku pootvorenu. a neviem aky je rozdiel medzi vnutornou a vonkajsou brankou neviete nahodou ktora je horsia?
a to lezim 6m tak neviem z coho sa skracoval nic nerobim, ziadny sex, ziadne vonku sem tam bolest v podbrusku a krize tak raz do tyzdna. ale inak nic.
a presne ako pise maja kazdy lekar ina teoria

marcela22
15. júl 2009

Zuzi aj ja mávam hrozne nízky tlak, mlj rekord je 80/50 a dúfam, že ho nikdy neprekonám 😝 teraz v tom teple mi to robí dosť problémy, stále ma motá a mávam taký tlak v hlave...pomáha mi trochu káva a veľa veľa piť 😉

Beruska dúfam, že už si išla rodiť, keď si tu dnes ešte nebola, to by bolo super!!!!

Lea od 32tt je bábo na pôrod pripravené a zvládli by to, nie je ešte úplne vyvinuté, teda najmä plúcka ale už by to bolo celkom O.K. Mne doktor doslovne povedal že od 32tt budem "za vodou" - písala som o tom aj vyššie. Ale mala by si určite ležať a oddychovať, nijako sa nenamáhať a nemať sexík 😒

Maja asi by som toho doktora roztrhala, len teraz že ktorého, čo? Kedy máš ísť k svojmu doktorovi? Inak ja mám teraz o týdžeň ísť tiež k druhému ako ku svojmu,lebo môj má dovolenku tak som zvedavá čo mi povie. Neviem či sa viac báť alebo dúfať...

No a k tej indulone, veľa ľudí ju chváli a ja tiež proti nej nič osobne nemám, len tá "vôňa"... u mňa je problém v tom že bývam na dedine kde väčšina postarších ľudí považuje indulonu za zázračný prípravok na každodenné ošetrenie všetkého - od tváre až po topánky 😀 Len je horšie že sprcha a kúpeľ už u nich také "každodenné" nie su a každý kto raz zacítil kombináciu indulony a potu asi vie o čom hovorím 😝 Tak sa mi proste "sprotivila"... 😅

beruska113
15. júl 2009

Zdravicko,
poslusne hlasim som 2v1.

Lea132,
ja by som sa s tykm nalezom v 34 tt nejak moc nestresovala. Tyzden to nie je taky hrozny a nalez som mala presne taky ako ty uz v 21 tt a do teraz sa to nezmenilo. A ako rada by som, keby sa to zmenilo. Urcite to neprehanaj, ale za stres to podla mna nestoji. Aj ked u kazdej sa to meni iank rychlo.

Majka177,
ja uz co sa tyka krckov nikomu neverim. Mne napr. v nemocke povedali na sone jeden den, ze mam rizikovo malo plodovej vody, ja ze uz na dalsi den rodim a to mi spravil zase prednosta odd. sono a vraj vody mam absolutne optimum. Pytala som sa na to na poradni a doki mi povedal, ze take merania su zalozene na subjektivnom dojme. No nech si taky dojem strcia za klobuk. Akurat nas tehule strasia zbytocne. A co sa tyka velkosti brucha, mna sa aj kezda sestra aj doki pytali, kolko deti cakam. Na pasoch si kazda sestra vydychla, ked som jej povedala, ze len jedno, ze neusi nahanat dvojicky. A vopred blahozelam ka narodkam, fakt supis datumik.

Maartinkaa,
ako to zvladas s tolkymi chlapmi? Podla mna zeny mali kedysi super plet a co pouzivali? Indulona, maryna, tie nobl nivea. A teraz su len same ekzemy.

Jankapo,
ze si k nam zavitala. Mam ti dohovorit ako Majke, aby si k nam chodila castejsie? Aj ja papam vsetko, si vzdy pomyslim, ze dlho to uz nebudem moct, aj ked vobec neviem, co vlastne budem moct. Ale to doriesim potom. A preco si nam v porodnici sttale plakala? Tak vsetko bolelo? NEstras ma.

Dnes spim u rodicov, tak sand ma to tam necyhti. Zajtra idem na poradnu, ozvem sa poobede. Krckom zdar.

Zuzi,
kde sa ulievas?

lea132
15. júl 2009

dakujem, ukludnili ste ma 😀

lucyy01
15. júl 2009

baby objektivne je meranie krcka len utz. pohmatom to ziadny doktor nezmeria presne, lebo kazda zena ma inak posadenu panvu a okrem toho cely krcok sa nahmatat neda, len jeho cast. takze lea ak ti to "zmeral" len palpacnym vysetrenim, tak zajdi za inym dr., ktory ti ho zmeria na utz. mna tak skracujucim sa krckom strasila dr. na poradni cele tehu - a cele som si to zo strachu samozrejme odlezala 😠

maja177
15. júl 2009

no moj gynekolog mi to meral vzdy len prstom, a dnes na UZV mi povedali inac...

lucyy01
15. júl 2009

majka tak v tom pripade sa orientuj na utz 😉 tomu mozes verit. ja som teraz uz 38tt a krcok z toho lezania stale takmer 4cm!!! som zvedava, ako to pojde teraz dole 😅

petkaerdal
15. júl 2009

ahojte kocky,tak sa po dlhsej dobe hlasim,nestiham si vas citat,baby nam uz doma pekne ozivaju,tak mam co robit,ked som na ne sama
ako sa mate??? co nove??? uz niekto porodil ?

zuzka279
15. júl 2009

Ahojte kočky.
Beruška, aj ja idem zajtra na poradňu. Objednaná som na 13.15. My sme s malou boli doobeda aj poobede vonku. Stále by bola len v bazéne. Takže dostať ju dovnútra je hotové umenie.

Petkaerdal, som rada, že sa máte dobre. Už musia byť dcérenky hotové kočky. Takže doma máte určite "veselo".

Maja, mňa by porazilo. Aj mňa môj doktor vyšetruje len palpačne, takže určite to je len "cca". Takže sa môžeš kľudne vykašlať na ležanie.

marcela22
15. júl 2009

Baby tak to je na porazenie po dlhšej dobe zistiť že Vás zbytočne strašili 😠 Nechápem prečo, keď sa im ten krček nezdá, nespravia kontrolný UZV aby sa uistili, či je naozaj skrátený...mne to doktor vždy vyšetruje aj ultrazvukom, takže podľa všetkého nemám "nádej" že by sa mýlil... 😒

No a malá je chorá, minulú noc sme sa nevyspali a túto sa nám to asi tiež nepodarí, má teploty, úplne horí ☹ Inak jej zatiaľ nič nie je ale kamarátkinej dcére takto začali pred pár dňami afty v puse, tak stále iba kontrolujem či ich nemá aj malá. Hrooozne sa ich bojím, ona aj tak papá a pije hrozne málo a s nimi by som asi do nej nedostala nič...

petkaerdal
16. júl 2009

Zuzi ahoj,mame uz doma veru veselsie
ako sa mas ty? co krcok? vidim,ze uz mas 34tt,uz sa ti to blizi,ako ti je v takom teple s bruskom?

zuzka279
16. júl 2009

Petka, mne je stále blbo, ale nie z tehotenstva, mne tak býva stále. O týždeň idem neurológovi. Inak ´dnes idem do poradne. Mávam nízky tlak ale nepribrala som veľa . Iba 6kg. Musím sa odfotiť, lebo čo mám fotky, tak sú väčších rozmerov ako sem môžu ísť.
A vy čo? Ste sami alebo Vám niekto prišiel pomôcť. Chceli ste to skúsiť 😉 , podarilo sa?

adusaa
16. júl 2009

marcelka, aj Lukasko od vcera teplotuje. Nechapeme z coho, hrdielko aj nostek ma cisty. Predpokladame ze je to reakcia na tie neskutocne horucavy.

maja177
16. júl 2009

Zuzka, tie fotky sa daju jednoducho zmensit v skicari, ked ich mas velke 🙂 len si na nu klikni, daj otvorit v programe - skicar a tam hore si daj ze upravit a zmenit velkost...len das ze na kolko percent a mas to 🙂

mna uz druhy den hrozne boli cely podvozok 😠 vsetky kosti, panvove, aj kostrc aj v predu ta kost neviem jak sa vola, normalne ledva prejdem na wcko, ked sedim tak len kostrc ma boli, najlepsie je ked lezim 😠 vravela som to vcera doktorovi a ten povedal, ze je to v poriadku.

baby, a podla vas je normalne, ked babo podla UZV je o tri az styri tyzdne vacsie ako pocitaju doktrori? 😲 mne sa to nejak nezda....stale mi to vrta v hlave 😠 neviem ci som to sem pisala, ale podla mojho gyn. som v 32+4, podla druheho som v 31+3 a podla sona je malinka na 35-36 tt tak nejak to tam pisu podla tych merani, aj doktor vravel, ze to je maly macko a ze bude velka... no ja si stale myslim ze som tehotna dlhsie, podla poslednej mrchy sa to da tazko ratat, lebo ja som ju mala este dakedy v tretom mesiaci. a oni mi urcovali termin porodu, ked ta bublinka mala 9 mm. neviem, nejak sa stoho neviem vysomarit a teraz neviem kedy sa mam zacat bat porodu 😀

adusaa
16. júl 2009

majka, radsej si prichystaj veci do porodnice, podla mna budes rodit skor ako mas termin podla poslednej menstruacie. ja si nepamatam kedy som mala poslednu menstruaciu absoluuuutne. bolo to niekedy pred vianocami - stres, nakupovanie, tak clovek si take veci nezapamata a nikde som si to nezapisovala... ze na co? 😀

maja177
16. júl 2009

Adusaa, veci mam uz preistotu nachystane, len neviem co si mam o tom mysliet 😠 neviem, ci je to len zle vypocitane, a ozaj som nejak v 35-36 tt, alebo som v 32-33 tt a babo je take velke. Len neviem po kom 😀 a teraz, keby to nahodou prislo, tak neviem ani co by som povedala lekarom, ci je to skoro, alebo je to nacas alebo ako. Ja sa chystam rodit v Piestanoch a keby sa tam malinka narodi predcasne tak tam nie su ani inkubatory ani nic podobne, musela by ist do Trnavy. Ved pisala som aj na stranku Mamaaja.sk do poradne, tak som zvedava co mi na to odpisu 🙂

petkaerdal
16. júl 2009

ahoj Zuzi,sme stale sami,rozmyslala som si to,nemoze tu predsa niekto stale byt,zvladam to sama zatial stale v pohode,aj ked uz je to o nieco tazsie,lebo dievky ozivaju..kuk foto..tak ale da sa ,pekne priberaju a stale su hladne

tak v takomto teple ti ani nezavidim to brusko,tie horucavy su hrozne a este ked ti je aj zle,ale ved uz ides do ciela..tesi sa uz??? vsetko pripravene domka pre babo???

maja177
16. júl 2009

petkaerdal, jej jake krasne kocky 🙂 na spapanie, gratulujem 🙂

marcela22
16. júl 2009

Adusa, my sme sa dnes poobede s teplotou vyšplhali na 39,5°C 😒 Ako ste na tom Vy, prešlo to malému? Inak noc zasa des, spala som zasa asi tak tri hodinky s prestávkami. A poobede malá spinkala len trištvrte hodiny tiež s prestávkou, tak super 😝 Zajtra ideme k novej lekárke tak som zvedavá,čo nám povie, po aftoch zatiaľ našťastie ani stopa.

Maja tak to máš zaujímavé s tým termínom. To by bolo "hrozné" keby si sa ani nestihla začať báť pôrodu 😀 😀 Inak bratova priateľka tiež rodila pred dvomi mesiacmi v Piešťanoch a má tam aj doktora a aj on jej tipoval iný termín ako ten doktor v pôrodnici. Tiež to bolo takmer o dva týždne a nakoniec jej presne vyšiel ten neskorší termín, teda ten čo jej dal ten v pôrodnici. Až na to že jej zle odhadli pohlavie a to obaja doktori 🙂
No a taktiež jej tipovali veľkéééé bábo a nakoniec mal malý 3550g a 51cm takže až taký veľký nebol.

Petka tak to plný obdiv že obidve princezné zvládaš sama!!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre