Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

akova
30. nov 2011

@eeffka no povedali, že treba vydržať aspon do toho 34 tt. Tie injekcie na vyvinutie pluc sa pichaju 4x za 48 hodin a zaberaju po 72 hodinach... toto už ja našťastie mam, aj na to ta nemocka bola dobrá. Ale stale vraveli, že vydržať do 34 tt aspon...

eeffka
30. nov 2011

@akova diky moc za info, ja nie som az v takom akutnom stave ale tiez mam pocit ze dlhsie nez do silvestra pokope nevydrzim.a to by bol uz ten 34

katana11
30. nov 2011

@eeffka zhruba 34-35tt ale je to individualne niektore aj donesene deticky maju problem s dychanim a niektore deticky narodene aj v 32 po inekcii si krasne dychaju 😵 Zienky drzte sa viem co si prezivate... 🤐

duratlicka
30. nov 2011

@matomajka Prepac, no je to fakt☹

duratlicka
30. nov 2011

@akova Skoda, ze Ti nedali recept na ten Gynipral. Ja som si ho telefonicky objednala v najblizsej ceskej lekarni a manzel cestoval po to. Stoji tak do 2€ za balenie. Takze pohoda.

duratlicka
30. nov 2011

Kočky, nebojte sa, ja som v nemocke precitala vsetkych tychto 149 stran a 99% percent mamiciek tu porodilo v termine alebo dokonca prenasali a to mali tiez velke problemy predtym🙂 Dobre to dopadne. Ved aj ja som bola uz na porod v 26. tyzdni a som v 38. a mala nic.

jedna_iva
1. dec 2011

@akova Ahoj..ja som si gynipral objednávala v rodnom meste Handlová..rano som ho bola nahlasiť a mame skvelu lekáraň..večer mi volali domov na mobil že si ho možem prísť vziať...stál 3,89eur...čiže da sa zohnať aj na slovensku,pretože ho ešte stale beriem...

jedna_iva
1. dec 2011

@duratlicka Ahoj ja teraz po poslednej hospitalizacii som na dva prsty otvorená a krčok mam skratený na 1 cm...ale keby pôrod začal už aj teraz povedali že sa nemám ničoho obávať...ale porodu sa obavam aj tak... 😀

duratlicka
1. dec 2011

@jedna_iva Tak to mate fakt nejaku speci lekaren😀 Mozno, ked si clovek uhradi plnu sumu, tak su ochotni objednat aj neregistrovany liek, skoda, ze som to neskusila a muz precestoval 120km po to.

jedna_iva
1. dec 2011

@duratlicka tak to verím...mna tiež upozornovali že sa ťažko zhanaju ale vyskušala som ísť do tejto našej lekarni a zohnali...su tu strašne ochotné a velmi milé panie..zoženú hocičo aj s pod zee ked treba..a to ani nemala tušenie čo su to za lieky..musela si to vyhladať na internete... 😀

teleranka
1. dec 2011

baby, je krcok 2cm v 20tt v poriadku???

rebecca2006
1. dec 2011

@akova brat pracuje vo Viedni a tam mu ho bez problémov prebrali, balenie asi 6E. Nevem odkiaľ si, ale baby nosia z Rakúska- môžeš skúsiť zavolať do niektorých príhraničných lekárni- Hainurg a pod, či predajú, alebo z Čech. Myslím, že sa dá aj y Maďarska, ale nie som si istá, či sa predáva pod tým istým názvom.

rebecca2006
1. dec 2011

@jedna_iva úúplne neuveriteľné. Prvýkrát počujem, že niekto objednal len tak neregistrovaný liek... Väčšnou sú oklo toho caviky, ja momentálne ležím v nemocke, a tu ho nemajú, čakajú, kým dojre a je s tým kopec vybavovačiek. Gynipral ma čaká v šuflku, keby bolo treba, zatiaľa som na magnezku4x2, infúyie mi vysadili, lebo včera mi o jednej vyskočila horúčka, asi zo zapálenej žily.... ☹ Tiež vytriem každé hovno ☹
@teleranka podľa mňa nie, norm. asponň 3,5cm.

tehulka14
1. dec 2011

@teleranka určite to nieje ok ja som mala krčok 2cm v 29tt a museli ma zašivat

teleranka
1. dec 2011

@tehulka14 no do rici :((((((((((((((((((

tehulka14
1. dec 2011

@teleranka a lekar ti čo nato povedaL?ved hranične je 2,5cm a už 2cm je dost zle a ešte aj v tvojom týždni

ianitka
1. dec 2011

@teleranka
ja som v 20tt mala asi 2,4 cm a to ma uz zasivali

teleranka
1. dec 2011

@tehulka14 ze mam lezat ...vyvysena panva a tak. :(

tehulka14
1. dec 2011

a bola si aj na ctg lebo mna hned poslali do nemocky na ctg a tam mi ukazovalo kontrakcie a pritom som nič necitila hned nasadili magneziove infuzky a po 5 dnoch rozhodli,že to bude lepšie zašit len v mojom vysokom týždni sa to už nerobi tak riskli☹ preto sa čudujem,že to nezvažuju aj u teba kym sa to ešte da.mne vraveli,že možem aj ležat cele dni a bude sa to skracovat a nemusim to citit a to že je najhorši pripad☹ držim paste viem ako sa budeš citit a bude to hlavne na psychiku nbaročne☹ teda u mna to bolo že čo ak sa rozbehne porod odteče voda a tak ☹ silno silno budem držat paste možno sa to zastavi a budeš ok🙂 inak ja som po zašiti aj tak ešte 5 týždnov len a len ležala ☹ len wc a asi to pomohlo teraz som 39tt a male nechce ist von 🙂

tehulka14
1. dec 2011

@ianitka ved tiež sa čudujem,že jej to nenavrhli kym sa ešte da potom vo vyššom týždni to už nebudu moct

teleranka
1. dec 2011

@tehulka14
@tehulka14 v náleze mám napisane: HRDLO JE DLZKY 2cm,uzavrete. a ze mi babo tlaci az do "DS", co netusim, co je. hrdlo je krčok?

tehulka14
1. dec 2011

@teleranka ja som mala napisane krčok skrateny na 2,5cm a CS tušim 3 a ja som mala aj branku na prst otvorenu len doki vravel,že doležity skor ten krčok ked začne skracovat to je horšie boli so mnou v nemocke aj baby čo boli na 3 prsty otvorene ale krčok mali ok tak tie nezašivali len museli ležat s vyvšenou a infuzky

tehulka14
1. dec 2011

@teleranka a kedy mas najbližšiu kontrolu?

teleranka
1. dec 2011

@tehulka14
až niekedy po 17tom decembri, akurat buduci week idem na morfo. nerozumiem tomu potom. ale lezim, akurat ma boli chrbat, ked mam nieco pod panvou.

tehulka14
1. dec 2011

@teleranka to tio verim ja som nemohla ani spat niekedy ako ma bolel chrbat☹ ja som musela chodit každy týžden na cervikometriu to je meranie krčka ultrazvukom lebo to je najpresnejšie tak hadam to nebude u teba take važbe ked to doki nesleduje nejak extra

teleranka
1. dec 2011

@tehulka14 aha, cize moze mi to buduci tyzden zmerat aj ultrazvukom, ten krčok? nikdy mi to nemerali tak, stale len manualne...povedal, že s aneotvaram, len že mi babo tlaci tam dole (asi na krčok) a nech lezim s vyvysenou panvou...

tehulka14
1. dec 2011

@teleranka mne to začali merat až ked zistili,že sa mi skracuje to ti nebude merat pri morfo utz.Mne napriklad tiež iba hmatom vždy to vravel,že je skrateny na 2,5cm a ked to meral utz tak bol skrateny až na 2cm to je presnejšie ved sa ho popytaj nato najbližšie aby nedošlo k niečomu horšiemu,ale asi vie čo robi 🙂 🙂

teleranka
1. dec 2011

@tehulka14 dakujem za radu. ja som vcera bola v nemocnici, tam mi to povedali, nie u mojho gyndosa. ale buduci tyzden skusim upozornit tretieho Dr, co mi bude robit sono, ci sa mi tam nemozu pozriet na ten krcok. sa citim jak hypochonder, stale len po lekaroch. ale asi je to normalne pri rizikovom tehotenstve. a tiez si mala placentu nizko?

tehulka14
1. dec 2011

@teleranka nie to nastastie nie mamina ju mala tušim nizko ked bola tehu so mnou

duratlicka
2. dec 2011

@teleranka A merali Ti ho aj vnutornym sonom? Lebo tam je rozdiel. Sonom by mal mat cca 3,5-4 cm, prehmatom vie lekar zmerat len jeho cast.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre