Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marinka70
9. mar 2016

@tomasko27 ano som v nemocke...po vyvoolavacke z odytocinu....a nic sa nedeje....trvdne mi viac brucho a bolia ma krize inak nic....ked som prisla dr ma prezrel a vravim ze vsetko je pripravene ze pri tej infuzke porodim a nic...infuzka dotiekla a krck rovnaky ako pred ☹

marinka70
9. mar 2016

@19lucka90 dufam ze ti to pojde lepsie ako mne....

tomasko27
9. mar 2016

@19lucka90 Tak sa to mozno samo spusti a ak aj daju vyvolavacku asi to bude rychle.Ja som sla na vyvolavacku bez naznakov na porod,uplne zatvorena a este mi museli aj vodu prepichovat a pomaly som sa otvarala.Nakoniec mi dali infuziu a do pol hodky bola na svete ale keby nie infuzie tak neviem ako dlho by som rodila 🙂

19lucka90
9. mar 2016

@tomasko27
@marinka70 no dievcence som zvedava ako to dopadne. mnr najviac vadi ze tam budem zbytocne trcat 4 dni. Dr mi povedala ze mamr dat poriadnh sex ze sa to podla nej same rozbehne. Tak uvidime

tomasko27
9. mar 2016

@marinka70 No teda a ja myyslela ze sa uz trapis z kontrakciami.Skoda ze to nejde samo a rychlejsie.

marinka70
9. mar 2016

@tomasko27 nic nejde...som zvedava dokedy tu budem ako cakatelka... ☹

chiaragiovana24
9. mar 2016

ahojte baby,ja som teraz v 27 tt a v 25 som lezala v nemocnici lebo som citila bolesti v podbrusku tak som sla dobrovolne na pohotovost a nechaôi si ma tam ze mi asi tvrdne brusko co som doposial nevedela rozoznat kedze prvu tehu som mala prikladnu bez akychkolvek znamok bolesti alebo tvrdnutia a pod.......nasadili mi tam niekolko magneziovych infuzii,potom uz len magne tabletky 3x 2 denne a samozrejme aj salbutamol kazdych 6 hodin,ked ma pustali domov tak mi nakazali smaozrejme nic tazke nedvihat ,setrit sa,ziadny pohlavny styk a samozrejme co najviac lezat,vsetko dodrziavam az nato ze nelezim cely den,mne sa to nejako neda,kym sa dobre citim tak nieco robim lahke a zadelim si to a je to aj tazke ked uz mam 2 pol rocnu dcerku,co si o tom myslite uz do nemocnice veru nechcem takze suhlasim s tym co s atu pise radsej budem robit caste prechadzky a lahnem si lebo chcela by som dotiahnut aspon este 10 tt do toho 37 tt ked uz snad bude babo mimo rizika?dakujem

19lucka90
9. mar 2016

@marinka70 no pekne. Dufam ze sa to rozbehne

monkabs
9. mar 2016

@chiaragiovana24 Jani, kým máš krčok v poriadku a neotváraš sa, tak je to ok, no naozaj čo najviac oddychuj, veľa sa šetri, vydrž nesexovať 🙂 a hlavne ber magnézko a salbutamol pravidelne. Salbutamol je tabletka, ktorú ak by si prestala brať, môže (no nemusí) sa ti spustiť pôrod. Mne zabral a pomohol mi. Tvrdnutie brucha nie je sranda (viem o čom vravím 🙂 ). Ja som si tiež myslela, že čo tam po tom, keď mi občas brucho tvrdne, že je to normálne a nakoniec som skončila 3 mesiace dole hlavou v špitále Veľmi dôležitý je kľud a hlavne psychika, tá robí strašne veľa. Neboj sa ničoho, všetko dobre dopadne, no ak sa ti dá oddychuj v polohe ležmo čo najviac 🙂 .

chiaragiovana24
9. mar 2016

@monkabs ahoj Monci,no snazim sa a asi cim dalej to budem aj o to viac dodrziavat myslim ten oddych,ja to tvrdnutie az takvelmi neviem rozoznat,skor ma vzdy znepokoji ked ma boli v podbrusku ako teraz vecer ako take menstruacne bolesti ,sice velmi lahulinko ale citim to.......Spila hovoril ked ma kontorloval v nemocnici ze no moj krcok neni bohvie co lebo mam plastiku krcka ale ani nepovedal ci som pootvorena ci co to znamena a na poslednej kontrole t.j. teraz v sobotu pozrel ma a nic nepovedal,dalsiu mam teraz v utorok tak snad nemusim bezat pri kazdej bolesticky do nemocnice,sama neviem to posudit kedy je to nutne......a to ostatne to je teraz nepodstatne vsetko vydrzim len aby som nemusela veru do nemocnice kedze uz mam malu a bez nej je to dost tazko :(

tomasko27
9. mar 2016

@marinka70 Ahoj.Rozbieha sa to aspon troska?

19lucka90
9. mar 2016

@marinka70 kludne aj prehanaj ;)

tomasko27
10. mar 2016

@19lucka90 Ahoj.Drz sa dnes.Dufam ze zajtra ti to vyvolaju.

19lucka90
10. mar 2016

@tomasko27 dakjjem..tak to dufam aj ja

19lucka90
10. mar 2016

@tomasko27
@marinka70 no baby hlasim sa z nemocnice. Ziadny progres. Troska bolesti ale nepravidelne

tomasko27
10. mar 2016

@19lucka90 Ahoj.A dali ti vyvolavacku ci to ide prirodzene?Drz saaa.

19lucka90
10. mar 2016

@tomasko27 zatial som len prijata. Cakame do rana

tomasko27
10. mar 2016

@marinka70 Ahoj.Dufam ze uz to mas za sebou a ze ste v poriadku.

tomasko27
10. mar 2016

@19lucka90 No nech to ide samo a rychlo.

19lucka90
11. mar 2016

@tomasko27 cakme do pondelka.. takzr intrrhotel zbytocne

tomasko27
11. mar 2016

@19lucka90 A to tam budes do pondelka?Akoze cakat ci to pride samo a ked nie tak potom vyvolavacka?

19lucka90
11. mar 2016

@tomasko27 presne tak. Ak to nepride tak max 2 vyvolavacky a ak ani to nie tak cisarsky

tomasko27
13. mar 2016

@marinka70
@19lucka90 Kocky no ako,uz mate dufam babatka pri sebe.

19lucka90
13. mar 2016

@tomasko27 ale figu...zajtra rano by mi dali dat vyvolaacku..uz ma asi ozaj vsetci predbehli..su to babh co mali termin o dva tyzdne

tomasko27
13. mar 2016

@19lucka90 Ale nechapem preco tak dlho cakaju.Kolko dni si po termine?

19lucka90
13. mar 2016

8..lebo je vikend

tomasko27
13. mar 2016

@19lucka90 Hm 8 dni po termine,hej vikend ale mali to urobit v piatok.Ja som bola pred 11rokmi asi 5 dni po termine a dr ma poslala do nemocky,to som bola u nej v stredu a dala ma az na piatok do nemocnice lebo stvrtok bol statny sviatok 17. november,v piatok som sla do nemocky a dali mi o 15 vyvolavacku a v sobotu rano o 9 sa narodila a preto by som nechcela ist na vyvolavacku,lebo to dlho trva.

19lucka90
13. mar 2016

@tomasko27 nam povedali ze ak sa to nerozbehne po 2 tak cisarsky edte v ten den

tomasko27
13. mar 2016

@19lucka90 Ale aj tak asi dlho cakaju.Sa drz.Vikend v nemocnici je dlhy ze?

19lucka90
14. mar 2016

@tomasko27 strasne a zakonceny mojou laskou. Eliska 3070/50 cm dnds 5:35

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre