Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

anna131
24. mar 2016

Chcem sa spytat ked ju krcok otvoreny na 1 cm tak dokaze sa krcok uzavriet?

araik
24. mar 2016

@anna131 pokial viem tak nie

tomasko27
2. apr 2016

@marinka70
@19lucka90 Ahojteee.Som Dorotka 3700/51.

lafamme
2. apr 2016

@anna131 ja som bola na špic prsta a za dva týždne po kľudovom režime znova zatvorená, aj krčok dlhší.

anna131
2. apr 2016

@lafamme a brala si aj nejake lieky?

lafamme
2. apr 2016

@anna131 len nagnezko,ale to bolo tým,že som fakt len ležala.

katuliena82
2. apr 2016

@anna131 znamej sa stalo, ze dokonca pri porode sa otvorila na 3 a nanovo zatvorila na 1....isla cisarskym, nemam dovod jej neverit. Ale zeny aj pri otvorenom krcku dokazu v sebe dietatko udrzat mesiace pri setriacom rezime a vyvysenej panve

marinka70
2. apr 2016

@tomasko27 waaau gratulujeeem....hlavne nwch ste obe zdrave 😉

19lucka90
2. apr 2016

@tomasko27 krasna princezna..gratulujem a hlavne vela zdravicka obom

tomasko27
2. apr 2016

@marinka70
@19lucka90 Dakujeme.No uz aby sme sli domov.Ako sa mate?

marinka70
3. apr 2016

@tomasko27 to vas pustia...a aky bol porod? ky sa mame fajn len mame dost silny reflux..mu vkuse vyhadzuje von mlieko tak mu vzdy po kojeni davam taky sirup

19lucka90
5. apr 2016

@marinka70
@tomasko27 my sme zstial sledovany ci nemame reflux.mala malo pribera este ma -10g voci porodnej vahs zajtrs sa ideme prevaxit

jessinocka
7. apr 2016

Pridavam sa do klubu tvrdnutia brucha a skracovania. Doma mi tvtdlo aj 20x denne, este som len v 27tt, dr pri vysetreni zistil skratene hrdlo a poslalma do nemocnice, tu na cervikometrii krcok 3.9cm, ale brusko tvrdne stalepri akejkolvek zmene polohy, zasmiati sa, postaveni. V uplnom klude len par krat, dufam, ze to vydrzime aspon do 36tt.

araik
7. apr 2016

@jessinocka vydrzis neboj 🙂 ja som mala tiež vseliake pocity ked mi v 20 tt zacalo tvrdnut, ale 36 tt. tiez hadam dam

jessinocka
7. apr 2016

@araik no dufam a zastavilo sa ti to tvrdnutie liekmi?

araik
7. apr 2016

@jessinocka ani nie, zastavit uple nezastavilo ale podstatne bolo, ze sa mi neskracoval krcok, v nemocnici som nebola, iba doma kludovy rezim s magneziom, ale tvrdlo mi urcite menej ako 20x za den, tak do 10

jessinocka
7. apr 2016

@araik ved uvidim co mi povedia pri kontrolnom sone, pri prijme mal tych 3.9cm a ak bude aj po tyzdni takehoto tvrdnutia merat rovnako, tak to snad nebude mat ani neskor ucinok na krcok

araik
7. apr 2016

@jessinocka moze aj nemusi, mne sa vzdy o trosicku skratil, teraz mam uz len 2.5, ale uz to velmi nevadi, uz sa to blizi

jessinocka
7. apr 2016

@araik tak drzim palce, aby ste to dotiahli aspon do 36tt, aj ked uz ani 33tt nie je najkritickejsi 😉

araik
7. apr 2016

@jessinocka vdaka, zajtra zacinam 34 tt. tak hadam este vydrzime 🙂

vianocnydarcek7
19. apr 2016

Ja som len 22tt a vcera mi oznamil doktor ze mam skrateny krcok tak momentalne pn lezat s nohami hore.

araik
19. apr 2016

@vianocnydarcek7 treba lezat s vylozenymi nohami, magnezium a zvladnete 🙂 drzim palce

katuliena82
19. apr 2016

@araik ja som mala v 36.tt 2.5cm krcok a este stale drzim a to uz upratujem, chodim do schodov, na dlhe prechadzky 😀 bala som sa ze porodim predcasne a takto pekne som to potiahla. Drzim palce

araik
19. apr 2016

@katuliena82 ja tiez mam teraz zhruba 2 cm a zacinam 36 tt. tak som zvedava dokedy vydrzim 🙂

cokoladacoko
22. júl 2016

Riziko je pod 20mm

marinka70
22. júl 2016

@tomasko27
@19lucka90 ahojte ako sa mate? A ako sa vam drzia deticky?

19lucka90
22. júl 2016

@marinka70 @tomasko27 vcera som na vas myslela. My rastieme 65cm a 6080g. Cez den toho vela nenaspi a chodi spavat o 23. Takzr vrselo mame. A vy sa ako drzite

tomasko27
23. júl 2016

@marinka70 Ahojte no drzime sa.O tyzden mame 4 mesiace,cez 7kil a 66cm.Cez den moc nespime len sa bavime a chodime,no v noci spi dobre.Vy ako?
@19lucka90 To dost neskoro chodi spinkat vecer a este ked cez den nepospi dobre.My vecer do tej 9 spime lebo potom nevie zaspat.V noci sa budi raz a niekedy spi celu noc.Len sa dviha a toci,nechce lezat.

tomasko27
23. júl 2016

@marinka70 Odpisujem neskoro ale som asi vtedy zabudla.Porod jedna katastrooofa aj ked zaciatok super,az moc dobre to vyzeralo na zaciatku a koniec som mala ine predstavy o tom.

marinka70
23. júl 2016

@tomasko27
@19lucka90 no tak mi mame 4,5mes 69cm a 7,5kg chlap ako hora...😊 drzime sa dobre len sa nam nocne soanie pokazilo...vsraval raz za noc a teraz kazde 3hod...ale kedze kojim tak to moze byt aj kvoli tomu chce byt na cicke ako by bol hladny...ale hadam s to zas nejako zlepsi....😊
Vidim ze princezne vam rastu ako z vody...a ze aj soua dobre to mate uuplne super...nas adamko nechce ani cumel co je dost problem...lebo sa furt utisi ibs na cicke...tajze je to taky mamin cickosko 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre