Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

mimusik
28. apr 2008

Ahojte kočky, mám na Vás otázku. Aká je horná hranica počtu stvrdnutí bruška za deň? Viem, že v tehu môže byť maternica dráždená aj samotným miminkom a pritom je všetko OK, no niekdy to môže byť predzvesť komplikácii. Dá sa teda určiť, max. koľko krát môže bruško stvrdnúť?

juzinka
28. apr 2008

Do 10 krát za deň by to malo byť v poho. Nemalo by to byť bolestivé. 😉

marse
28. apr 2008

ahojcek, takych 8-10 stvrdnuti denne je normal 🙂 teda ak nemas pri tom krvacanie, ine bolesti ako krce a citis sem tam pohyb babatka... 🙂

mimusik
28. apr 2008

Dík za odpovede, nedá sa pvedať, že by som to cítila bolestivo, keď mi bruško stvrdne, vždy o tom však samozrejme viem, lebo mi ho ťahá z bokov do stredu a cítim také pnutie na pár sekúnd hlavne v podbruší. Včerasa to objavilo asi 5 x, dnes zatiaľ len 1 (ťuk, ťuk, ťuk). Sono mám až o 2 týždne, tak dúfam, že sa dovtedy nič neudeje...
Ktorá z vás užíva Mg? A aké dávkovanie?

marse
28. apr 2008

mimusik ja uzivam sumive mg 2x za den a tvrdnutie mam tak raz az 2x najma vecer...inak tiez sa stava ze ti moze trocha ztvrdnut brusko ked mas plny mechur 😉

juzinka
28. apr 2008

No ja užívam tabletové Magne B6 3x1 a mám s tvrdnutím klop klop zatiaľ celkom pokoj, tak 2 až 3 krát za deň nikedy ani nie a tak ako píše Marse, keď mám plný mechúr je to horšie.

mimusik
28. apr 2008

Mg Vám naordinoval dr., alebo ste si samé? Ja ho doma sícemám, no užila som zatiaľ len asi 2 tbl....

marse
28. apr 2008

mne ho dala doktorka

mimusik
28. apr 2008

Asi sa zajtra vyberiem do poradne a popýtam sa svojho dr. Aj keď je pravda, že to chcel riešiť až o 2 týždne, keď mi bude robiť cervikometriu.

linuska
29. apr 2008

ahojte, som tu dnes prvy krat a docitala som sa kopec veci.. chcem sa len opytat, pred 6 tt som mala krcok na 4 cm a velmi ma bolelo brusko. brala som magnesium a potom sa mi ulavilo. a vcera mi zacalo tvrdnut brusko.. len sa chcem ubezpecit ci je vsetko o.k. je??

tribitka
29. apr 2008

linuska, tvrdnutie brucha môže ale nemusí spôsobiť skracovanie krčka... to magnezium je super, len ho ber, ja som ho brala až do konca tehu...
zbehni za lekárom pre istotu...
inak, ja som mala už od 10tt krčok len na 1 cm a vydržal.... 😉

jemi2
30. apr 2008

Ahojte kočky 😉

Chcem sa Vás opýtať - teraz v pondelok 28.5.08 so bola na kontrole u kelárky,som v 18 týždni tehotenstva a povedala mi že je všetko OK ale že sa mi skracuje krčok na maternici a že ak to takto pôjde ďalej,odležíme si to až do pôrodu v nemocnici.Kázala mi veľa sedieť,ležať s vyvýšenými nohami ,minimálny pohyb a nenamáhať sa - teda nedvíhať nič ťažké a podobne.Neviete mi poradiť ako sa dá ešte inak predchádzať tomu skracovaniu?Strašne sa bojím čo bude ďalej☹(

Ďakujem za Vaše odpovede,môžete mi mailovať aj na mail: luciapastierikova@gmail.com

dididi30
30. apr 2008

ahojte, ja sa chcem opytat ako sa to skracovanie krcka prejavuje.....2 tyzdne pocitujem take pichanie dole, cim mozno drobec tlaci nakrcok, teda tak som si to ja vysvetlila, alebo sa mylim?

jankapo
30. apr 2008

Didi, mne sa to vobec nijako neprejavovalo....Tak asi ti nepomozem... 😒

jankapo
30. apr 2008

JEMI,

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Viac o problemoch s krckom a boji s nimi najdes na tejto stranke....
Skus si tiez precitat celu temu, teda ak mas cas aj strany predtym...
Ja ak by som tu zacala pisat o krcku, bolo by to v podstate uz nieco co som tu nespocetne vela krat pisala...Aj mne zistili problem v 19tt...odvtedy pisem, ako sa to vyvija, tak skus citat moje prispevky. Snazila som sa poradit aj ostatnym babam.
Nevidim ziaden zmysel v sedeni....mne bolo nakazane vylucne lezanie, s podlozenou postelou, aby bola panva vyssie ako nohy. Aby sa odlahcil tlak na krcok. Urcite sa docitas o mne (nas)viac. Neboj sa, psychika robi svoje...Da sa pekne donosit babatko s velmi zlym nalezom...
😉 🙂
Ak ti nieco nebude jasne, posli mi IP (interna posta)

aktak
30. apr 2008

skracovanie krcka sa moze a nemusi prejavovat, takze bez UTZ sa neda absolutne nic povedat ani poradit, len sa domnievat
jemi2 precitaj si celu diskusiu, aj ja mam skrateny od 18 tt a tiez musim lezat

m04
1. máj 2008

Ahojte tak aj ja sa pridávam ☹
Som v 22. t. a bruško mi tvrdne už asi mesiac. Teraz som už doma na dovči a potom na PN-ke, lebo pred 2 týž. na poradani mi už lekárka oznámila, že sa mi skracuje hrdlo, ale je zatvorené. Takže som sa šetrila ako to šlo, zajtra idem k nej, lebo mám problém aj s kŕčovou žilou/tak musím na cievne/, tak som zvedavá ako som na tom.
Aj keď sa mi nepáči, že ma po tomto náleze objednala na poradňu až o mesiac 😖
Tak sa tam dotrepem sama a uvidím 🙂

Držím palčeky bruškám 😉

damila
1. máj 2008

Ahojte
Dnes som tu po prvy krat a zaujala ma tema krcka maternice.Tiez mam s tym problemy.Moja doki mi v 26.tt
povedala po vaginalnom vys. ze mam skrateny krcok na 1,5cm.Mam si daavt pozor, lezat atd.................
Potom som isla na ultrazvuk k mojmu porodnikovi a ten povedal, ze krcek mam3,8 cm v 27.tt vaginalnou sondou.
Ako to vlastne je s tou dlzkou, hrdlo mam zatvorene.ktore meranie je viac doveryhodne?Dakujem

jankapo
1. máj 2008

Damila, urcite ver viac ultrazvuku.... 😉
A pokial si zatvorena, tak pohoda. Ale zas, setrit sa mozes, ved mas na to plny narok... 🙂
No ja nie som lekar, pisem len osobny pohlad na vec...

aktak
2. máj 2008

ahojte, tak nam dnes dr potvrdil dievcatko 😵
krcok mam 28 mm, vraj je to na hranici, ale ze si mysli ze by som to mohla vydrzat ak budem lezat, tak snad to tak bude 😔

anamor
2. máj 2008

aktak neboj, urcite vydrzis, pozri na janku, ta by uz rodila a krcok sa ani neotvara, ja som hranicna od 26tt a tiez sa este neotvaram - podotykam, ze som prisny kludovy rezim nemala nariadeny a ani ho nedodrziavala, bola som doma, setrila som sa, ale ziadny extrem... skor naopak,nedalo sa.
K dievcatku blahozelam 😵

bibianka
2. máj 2008

Damila, vaginálna sonda je jednoznačne presnejšia. Lekárka ti pohmatom nedokáže zmerať celý cervikálny kanál, len tú vonkajšiu bránku a aj to len približne. 38mm v 27.tt je úplne v norme.

juzinka
2. máj 2008

Babulky myslíte, že keby sa mi skracoval krčok, tak by ma poslala ho premerať UZV, lebo mna zatiaľ iba pohmatom kontrolovala a povedala, že je to zo spodu v poriadku, bruško mi už ani netvrdne mňa už len znepokojuje, že niekedy keď kope, tak ako keby tie kopančeky vo vnútri v pošve, alebo ja to ani neviem vysvetliť, také jak odrazy tých pohybov, tak sa vždy strachujem. Myslíte, že je to o.k.?

m04
2. máj 2008

Ahojte 🙂
Tak ja som dnes natrafila na zastupujúcu lekárku a tá mi povedala, že na druhorodičku mám v tomto týždni krásny nález. Oddychovať, brať magné, ale inak krčok odhadom 2,5 a CS 0-1 😉 Všetko zatvorené.Teda neviem.
Aj ja myslím, že vag,USG je presnejší a tými odhadmi nás asi často znepokoja 😒

aktak
2. máj 2008

m04 v ktorom si tyzdni? krcok mas 2,5 cm?

m04
3. máj 2008

Som v 23. t.

katarinagk
3. máj 2008

Ahojte, ja by som sa chcela opytat, v ktorom tyzdni Vam zacali kontrolovat krcok......... Ja som sice iba v 13tt+4, dvakrat som sa uz pytala lekara, ci je na to este skoro, tak vravel, ze je este skoro............ Bola som uz 2 krat po 2 tyzdne v nemocnici, kvoli krvacaniu,to sa uz upravilo, tak chcem predchadzat problemom, ak je to co i len troska mozne............ dakujem velmi pekne 😀

anamor
3. máj 2008

no katarina takzo povedat... ono ho asi lekar skontroloval vzdy ked mi robil vaginalny ultrazvuk, lebo tak mi skracovanie zistili....

geegee
3. máj 2008

ja som mala v 15tt krcok 37mm, otvorenu vnutornu branku na 1cm, teraz v 26tt mam 44mm a branku v pohode 🙂
To len pre povzbudenie ostatnych tehuliek, ze lezat a dodrziavat lazo-plazo fungovanie sa oplaca 🙂 🙂 🙂

aktak
3. máj 2008

geegee ty si zazrak, mne sa to len zhorsuje, ale spomalujem to ako mozem 😔
m04 tak to mas malinko horsie ako ja, dr nepanikaril tak snad je to fakt v norme 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre