Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

vodnari
19. sep 2010

@roo ďakujem som sa zlakla asi preto mi nato nič nepovedali.....tak asi to je v pohode.....

roo
19. sep 2010

@vodnari Jasne, je to dobre, on sa ten krcok vsetkym skracuje s bliziacim sa porodom. 😵 Skracuje a makne a moze sa aj otvarat, to ale neznamena, ze uz je porod "na spadnutie". Proste sa telo pripravuje. Pekny zaver tehu a lahky porod prajem 😉

vodnari
19. sep 2010

@roo ďakujem.....

zuzu1111
22. sep 2010

ahojte baby,
aj ja som sa včera vrátila od Dr. vystrašená. Som chorá, už 2 týždne kašlem a vraj možno aj z toho mi maličká dosť tlačí hlavičkou na krčok a mám ho skrátený. Do knižky mi napísala CS-2b, hrdlo sakrálne do 2cm (to je ako dlžka???), presiakle pre špicu prsta. Nariadila veľa,veľa ležať -ale vraj zdvihnuté nohy nestačia, mám si dať pod zadok vankúš, aby som mala hore panvu. A trocha cítim podbruško-ako také slabuliilinké menštr.bolesti. Ale najhoršie je, že keď som včera prišla od Dr.,mala som slabučké hnedasté špinenie ☹ , do večera to prešlo, ale dnes ráno som objavila zase takú kvapku na nohavičkách. Môže to súvisieť s tým skráteným krčkom alebo mi niečo podráždila pri vyšetrení (lebo mi brala aj výter pre podozrenie na mykózu)?
Bojím sa, nechcem ísť do nemocnice a nechem aby sa maličká narodila skôr 😢 . Ešte nemáme ani nič poriadne nakúpené, čo sa týka výbavičky. A ja nemám pre seba nič do pôrodnice.

susan65
22. sep 2010

@zuzu1111
aj ja som mala problém so skracovaním krčku maternice, mala som bolesti a na nohavičkách som si našla krv, hneď som šla k Dr. Začal sa mi skracovať krčok maternice a ešte k tomu mám nízko položenú placentu, nariadil mi kľudový režim, viac-menej ležať s vyloženými nohami, pod matracom mám poukladané vankúše asi do výšky 20cm a brať 3x denne magne B6. Takže takto fungujem už od polovice júla, skracovanie sa zastavilo, ale mierne bolesti pretrvávajú, no zvykla som si. Hrozil mi aj nemocnicou, ale našťastie to prešlo a bambulo mi dáva denno-denne vedieť, že je zatiaľ v poriadku. To špinenie by som nepodceňovala a zašla ešte raz k Dr., hlavne treba byť v pohode, ja som si na začiatku poplakala, ale prešlo to, treba sa šetriť a počúvnuť rady Dr. Tak držím palce, aby bolo všetko v poriadku...

susika
30. sep 2010

ja som zufalá, elbo mam krčok skratený na 0,5cm a otvorený na 4cm.ležala som v nemocke, dokonca aj kontrakcie mi vymizli. po troch dnoch ma prepustili domov, že ak sa to nerozbehne, tak v ukončenom 38tt by sa vyvolal porod...teraz už tahám ten týžden, nič mi nie je, už osm začala aj viac behať, lebo sa mi nechce ležať a stale stav rovnaký. teda moje pocity...v pondelok som bola v poradni a doki ma moc nechcel ani vyšetrovať, že aby sa to do rana nerozbehlo, že dava tomu najviac do piatok čas a že to už pojde aj samo. ja som chcela do pondelku, teda teraz do 4.10.vraj to nevydrží....zajtra mam napisanú hospitalizaciu a ma v plane porod vyvolať, že aby ma to doma neprekvapilo, že aj tak je bábo už dozreté a v pohode, ale ja mám termína ž 18.10.a velmi sa mi to urychlovať nechce. chcem to dotiahnuť sama čo najdalej, kedže prvé babo nemalo šancu a narodilo sa v 32tt, tak aj sama sebe to chem dokazať, že to vydržím...čo by ste robili? zajtra idem do tej nemocky a normálne rozmýšlam, že si tam poležím, pre svoj klud, ale vyvolať si to ešte nedám..

lienka2
30. sep 2010

@susika aj mne sa krcok skracoval a bola som otvorena, aj ked som mala pesar aj serklaz mi robili.. ale nakoniec som porodila az v 38tt, tyzden po tom ako odstranili steh a pesar.. nechapem, preco ti chcu vyvolavat porod, ked mas este dva tyzdne do terminu.. ja by som s tym nesuhlasila, pokial tebe brusko uz neprekaza ci nemas nejake tazkosti.. myslim si, ze babatko samo najlepsie vie, kedy ma prist na svet 🙂

roo
30. sep 2010

@susika drzim prsty, dufam, ze Ta lekari v nemocnici nebudu nutit na vyvolanie porodu ak to Ty sama nebudes chciet (ja by som nechcela 😉 )

susika
30. sep 2010

@roo -ved to, doki hovoril, že aby som si nemyslela alebo aby to envyzeralo tak, že ma do tohonuti.ja vravím, že nie, tiež sa bojim,a by ma to nchytilo hlavne v noci....len sa smejem, ako strielaju termíny, že to envydrží do vtedy a do vtedy a ja to už nejako stale dotiahnem do vtedy..teraz další termín u man je v pondelok, no uvidíme, čo bude v noci alebo čo povie doki na zajtrajšom vyšetrení....keby mám ešte dva týždfne len vylihovať a bať sa čo len zohnúť, tak nech radšej odrodím..ale predsa príroda je príroda.... 😀

roo
30. sep 2010

@susika A preco sa bojis, aby sa porod nezacal v noci? 😉

baska259
29. okt 2010

Zasa som sa rozculila...bojim sa o babetko lebo ja sa rozculujem dost casto a je to strasne..zacnem kricat plakat nadavat,,,,viem ze to nerobi dobre babetku ale ja to neviem udrzat v sebe....co mam robit? ☹

mafynka
29. okt 2010

ahojte kocky, citam,ze je tu aj takato temicka, ale vsetky ste vo vyssom stadiu,, mne sa krcok skratil na 1.5cm uz v 23tt,,a vobec neviem, ako sa mam k tomu spravat,,ci mam len lezat,,ci mozem chodit, sediet,,ci ako co mam robit,,,na pn vypisana nie som

isabella_fly
30. okt 2010

@mafynka ahoj, no 23tt a krcok na 1,5cm je dost kratky, mala by si asi v prvom rade lezat a daj sa vypisat na pn, ja som mala pred tyzdnom, alebo dvoma, ako som bola v nemocnici skrateny na 3cm a lekarka mi nariadila prisny kludovy rezim, aj ked teda neda sa povedat, ze by som stale lezala, ale snazim sa co najmenej behat, drz sa 😉

mafynka
30. okt 2010

@isabella_fly no kym ma nevypise, musim chodit do roboty,,,nastastie nemam narocnu robotu,,,hodinu oducim rano,,a hodinku vecer kazdy druhy den,,,,ale to postavanie na bus mi robi problem

marete99
30. okt 2010

fakt mala by si ležať, ak budú nejaké problémy alebo sa bábo narodí skorej odskáčeš si to ty nie doktor , a ked ti postávanie robí problém a ešte teraz ked ide zima,neblbni, fakt zváž si čo je dôležité

isabella_fly
30. okt 2010

@mafynka tak na rovinu lekarovi povedz, ze potrebujes pn... naozaj je 1.5 cm priserne malo, ide predsa aj o zdravie babatka

mafynka
30. okt 2010

@isabella_fly pojdem o tyzden na kontrolu,tak sa s nim porozpravam

mharia
30. okt 2010

ahojte ja som na tejto stranke nova....tiez mi lekar oznamil ze mam krcok na 1.5cm.....a tiez ze musim vydrzat aspon 3tyzdne...mozno to bude zniet blbo ale co to vlastne znamena pre mna a pre babatka? 😢 dakujem za odpoved...

mentolka28
30. okt 2010

@mharia kedze uz si v peknom 32tt tak by som sa nebala. navyse cakas dvojicky, takze je predpoklad ze porodis skor. aj ja som mala v 31tt taky krcok a maly sa narodil po termine. proste co najviac odddychuj a hlavne lez. sedenie sa neodporuca. a neboooj 🙂

mharia
30. okt 2010

@mentolka28 no snazim sa co najviac oddychovat....tiez mi poradili aby som nohy+zadok mala vyssie,ale uz ani to nemozem lebo neviem dychat...mam z toho zly pocit a bojim sa ☹ ale dakujem za odpoved a za radu 😉

mharia
30. okt 2010

vahu maju celkom fajn len tie cm mi robia starosti..maju len 31cm....

mentolka28
30. okt 2010

@mharia ved este nerodis, tak sa zbytocne nestresuj.
netusim kolko cm by mali mat, takze neviem ci je to vela alebo malo, kazdopadne si myslim ze na tom az tak nezalezi. ved dvojicky su vzdy mensie. 😉
ako casto budes teraz chodit do poradne? doktor ti povie ci sa dalej skracuje alebo nie. Lebo mna vysetroval kazde dva tyzdne a nastastie som krcok mala 1,5 cm do 37tt. mozno to bolo tym poctivym lezanim, ktovie.
A inak teraz ma napadlo, ako ti meral krcok? palpacne ci sondou?

marika1977
30. okt 2010

@mharia ved to nieje az tak malo...vela stastia a setri sa 😀
@mafynka vies co vsetko sa moze za ten tyzden stat?ja mam krcek skrateny na asi 2cm...neviem presne ale mne sa tlaci babo od 29tt a to ma uz vtedy vypisal a nariadil prisny kludovy...aj ma vyhresil ze co som porobila ze sa mi tak pohorsilo...dovod,2tyzd.sylny kasel a nervozita...vrelo ti odporucam,hned ako to bude mozne k lekarovi a na pn...nehazarduj zo zivotom babetka...25tt je veeelmi malo a je malinke,nieje iste ze prezije ak pride na svet...cudujem sa tvojmu lekarovi ze ta v takomto stave v pohode necha chodit pracovat 😖 mne v 29tt vynadal ci chcem ostat bez babetka lebo take male neprezivaju casto tak od tedy lezim aj do obchodu sa prejst alebo do skolky pre malu alebo upratovat...mi zakazal..davajte si na seba pozor a statie,to je uplne to najhorsie ☹

isabella_fly
30. okt 2010

@mafynka tyzden je strasne dlha doba, necakaj tolko

mharia
31. okt 2010

@mentolka28 no teraz budem chodit uz kazde 2tyzdne....cize pojdem 9.11 tak uvidim co mi povie...no zistil mi to palpacne...vzdy pri kazdej kontrole ma vysetroval palpacne...

mharia
31. okt 2010

@mentolka28 teraz neviem ci sa mi to zda,ale mam taky pocit ze ma pobolieva panvova kost ci co...co to moze byt??

mharia
31. okt 2010

@marika1977 dakujem za podporu 🙂

mentolka28
1. nov 2010

@mharia no super tak za chvilu mas kontrolu. s tou panvovou kostou ti neporadim, aj mna bolela ale ja som to brala ako sucast tehotenstva takze netusim co to znamena. 😒
a este k tomu krcku, kedze ta vysetroval palpacne tak kludne ten krcok moze mat aj 2 cm a viac. 🙂
inak, ak by to bolo s tebou take zle tak uz si v nemocnici. mne sa moj doky "vyhrazal" ze ak sa mi nalez zhorsi tak pojdem lezat do nemoc. nastastie nebolo treba. dufam ze aj u teba bude vsetko o.k
drzim palce 🙂

twee3
1. nov 2010

@luc_z ahojky ja som v 36. tyzdni tehotenstva a krcok mam 2,2mm dlhy a tiez ma strasili predcasnym porodom a zatial sme uplne v pohode, treba len odpocivat a mat vylozene nohy 🙂

marika1977
1. nov 2010

@mharia nemas zac 😀 ...no ja som dnes bola u dokiho u ktoreho budem rodit a veci sa maju nepriaznivo...namiesto chlapceka dievcatko 😒 prvy sok...a musim do nemocky mam ze vraj prilis dozretu placentu..neviem co to znamena ale mala ma 2kg tak neviem co bude so mnou...tak uvidim nastupim asi bud.tyzden ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre