Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

sirinka
28. mar 2009

dianka aj ja mam taky vytok, dr. povedal, ze to patri k tehu...

dupinka
28. mar 2009

dianka, no termin este nie, ved do 15.5. mame este 6 tt. Aspon do 37tt by som chcela vydrzat. No uvidime, dnes mi je nejako blbo, kazdy pohyb ma boli, len suchocem nohami, co nevladzem ani normalne kracat...

dianka3
29. mar 2009

dupinka,aj ja to mam niekedy ma to fest boli tie pohyby.preco to je tak? je to zle?abo ked dlho lezim a idem stat z postele ze idem na wc tam ma strasne bolia niektore pohyby.no a 38tt je ideal.takze aj 4tt ti stacia a je to ok.

sirinka a ten vytok mam taky tekuty fest a je takej kalnej bielej farby.a na pyzame je taky citronovo zlty.newiem je to ok?a na kolko mas ty krcok? musis este lezat?
😕

pajinka23
29. mar 2009

ahoj dupinka 🙂 🙂 teras som si vsimla ze mas uplne rovnaky termin porodu ako ja 😲 😲 😲 toto je tvoje prve tehu??

sirinka
29. mar 2009

dianka hej, to je normalne taky vytok.
ja mam CS1, ale neviem presne na kolko cm...nie je to az taky zly nalez, najme ked sa za posledne tri tyzdne nezmenil...tak som sa upokojila. lezat vyslovene nemusim, ale mala by som sa setrit.

dupinka
29. mar 2009

ja mam v tehu knizke napisane CS- 3 a nejake MOP II. To nieco znamena???

Pajinka, pozeram, ze ty mas termin 22.5., my mame 15.5.,takze sme tyden popredu podla poctov.

rena28
29. mar 2009

Ahojte kocky,
chcem sa s vami podelit so svojou skusenostou ohladom skratenia krcka. Cele moje tehotenstvo bolo velmi stresujuce. 2x hroziaci potrat. Prvy krat v 12 tyzdni hematom v 18 tyzdni tvrdnutie bruska s nasledkom skratenia krcka maternice na 1, 5 cm. Bola som dvakrat hospitalizovana v nemocnici kde som bola nonstop na infuziach. Cele tehotenstvo som prelezela. Pred tyzdnom som porodila krasneho zdraveho chlapceka v 36 tyzdni je nadherny, zdravucky. Kocky drzim Vam zelam Vam vsetkym ktore mate problem vela sily viem cim prechadzate ale za ten poklad to stoji.

sirinka
29. mar 2009

dupinka http://www.gyn.cz/tree.php?up=143 mop II ma vela zien, nic zavazne to neznamena, skor to, ze mas krcok cs-3, fakt by si sa mala setrit...

dianka3
29. mar 2009

rena28 ahoj, a tvoj malicky je v poriadku? aj vie sam uz dychat a tak? takze nevadi aj keby sa babo narodilo v 36tt? nevadi to?
Inac baby neviete kedy babo ma uz komplet vyvynute plucka a moze uz samostatne dychat bez pomoci kyslika?

zuz12
30. mar 2009

ahojky,
ja mam ten isty problem CS mam 3-4 a este som len v 25tt,od minuleho tyzdna sa snazim lezat a nic nerobt🙂

tak mi nariadil lekar a predpisal magnezium 2x denne

malicky ma ale hrozne pri lezani kope do mocoveho mechura, idem sa z toho niekedy zblaznit🙂

ale dufam,ze je to ok a ze vydrzime🙂

drzim aj ostatnym palce

sirinka
30. mar 2009

dianka pluca dozrievaju medzi 33-34tt.

zuz to je problem asi vacsiny z nas, babo je uz ulozene nizko, tlaci na krcok a mocovy mechur a preto aj casto ten krcok povoli a skracuje sa. preto je aj najlepsie lezat, vtedy ho gravitacia az tak netaha dole a krcok si moze trosku oddychnut.

pajinka23
30. mar 2009

mam termin presne ako ty 🙂 🙂 🙂 🙂 .15.5.2009 podla teho knizky 🙂 🙂 🙂

dupinka
30. mar 2009

sirinka: a ten cervix score sa ako hodnoti? v ktorom tyzdni by mal byt aky??

zuz12
30. mar 2009

pozri si to v tehu knizke tam je to presne popisane v ktorom tyzdni je co pripustne,co je maximalna tolerancia

beruska113
30. mar 2009

Ahojte baby,
dianka, vidim ze ty mas termin 5 tyzdnov predo mnou. Co sa tyka babatka, mne doktor v nemocke povedal, ze po 30 tyzdni ma sancu na prezitie v inkubatori, po 35.tyzdni aj samo. Ty uz si v 30, nie? Ja som v 25tt.

Baby aj vy beriete magnezium stale? Ja beriem 3 denne a muz ma strasi ze to je blbost, ze uz mi to urcite nezabera.

Rena, blahozelam k babu. Ja sa uz na mojho chlapceka tiez strasne moc tesim 🙂

pajinka23
30. mar 2009

beruska113 ja beriem mg od zaciatku tehu,a ver alebo nie tak zabera,lebo ked som ho chvilu nebrala bolelo ma brucho a tiez tvrdlo,doktor ti ho predpisuje nato aby sa ti babetko lepsie prekrvovalo a hlavne na stavbu kosti a spravnu funkciu svalou 😉 😉 😉 😉 Takze muza nepocuvaj 😲 😲 a ber mg dalej,pretoze si tym mozes len pomoct.. 🙂

dianka3
30. mar 2009

beruska,ja som len v 29tt.ale dnes som bola u dokiho a ten mi povedal ze krcok maternice ma cca2cm aj to s prizmurenymi ocami.navyse z kultivacky mi zistil zapal a dufa ze sa uz nepreniesol na babo ☹

sirinka
30. mar 2009

dupinka no krcok by podla spravnosti mal pevne drzat az do porodu...teda CS 0...ja mam ale v knizke popisane iba skore 0 az 2...takze pozri si svoju knizku, co znamenaju tie cisla, ci mas inaksiu knizku.

ja beriem magnezium 3x250mg

beruska113
30. mar 2009

Pajinka, diky za radu, tak to teda skusim. Som sa aj tak uz zasobila magneziom,tak hadam ho nezahodim (aj ked v letaciku sa pise, ze je pri nedmernej spotrebe alkoholu a take blboviny 😀 ).

Dianka ja mam krcok na 1,5cm a som otvorena na jeden prst u od 22tt. Tak to hadam zvladneme. A to som nevedela, ze zapal sa moze preniest na baby. Moze to byt vazne? Drzim palce

Sirinka ja tiez, 3x250, uz to jem ako cukriky 🙂

sirinka
30. mar 2009

beruska ja mam sumivy a ide mi uz riadne hore krkom...

beruska113
31. mar 2009

Sirinka vidis, a to ma nenapadlo. Sumivy by som si dala. Nevymenis 😀 ?

dupinka
31. mar 2009

baby, ja nemam v knizke nikde pisane, aky ma byt CS, tak preto neviem, v ktorom tt su ake hodnoty normalne. Urcite to normalne nie je, ked mam krcok len na 1 cm skrateny a kludovy rezim. Idem dnes na poradnu, tak sa spytam poriadne.

kesinka
31. mar 2009

Dupinka, krcok 1cm sa zda aj mne malo. Ja ho uz mam taky 2 tyzdne. Vcera som bola na kontrole - lebo som zacala strasne puchnut - a doky mi oznamil, ze do terminu to urcito nevydrzim 😕 . Tak sa pre istotu aj ty priprav. Inac ja mam CS v knizke popisane - v 34tt by mala mat prvorodicka CS=6. Inac ja som tiez citala, ze by malo byt az do porodu 0. Tak neviem ci to znamena, ze je OK ak je rozpetie 0 az 6.
Tehulky, maminky - ja sa chcem opytat ci neviete co moze znamenat ,,dilatovany DS,,. Doky mi to napisal do zaznamu, ale neviem, co to je. Na nete som nasla, ze dilatovany by mohol byt opuchnuty ale to DS? Ak vas nieco napada, dajte mi prosim vediet. Dakujem.

rena28
31. mar 2009

dianka3
Syncek je v poriadku nemal ziadne problemy dychal uplne sam.

dupinka
31. mar 2009

z tych udajov v tehu knizke som jelen 😖

sirinka
31. mar 2009

nebojte sa...kym mate krcok zatvoreny, je to este stale dobre...ja som d 32tt pri klarke uz bola otvorena, posledny tyzden az na 4 cm a porodila som v 37tt.
dilatovany znamena roztiahnuty...otvoreny, nie opuchnuty, ale co znamena DS neviem.

dupinka
31. mar 2009

ahojte!

prave sme sa vratili z poradne: krcok mame stale skrateny na 1 cm, takze sa nic nezmenilo, ale nezhorsuje sa to. Nastastie sa neotvaram, krcok zatial drzi, je makky. Tak sme sa nateraz uspesne vyhli nemocnici. 😵 😵

pajinka23
31. mar 2009

Tehulky 😅 😅 ja mam krcok -2-3 a vsetko je ok..Pokial vas doki neposle do nemocky tak sa nemate podla mna vobec coho bat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂hlavne ziadny stres a veeeeja odpocinku 😀 😀 😀

dianka3
31. mar 2009

beruska, no ano moze sa prenies zapal aj na babo presnejsie na plodovu vodu a to moze potom sposobit predcasne unikanie plodovej vody co znamena otecenie plodovej vody a predcasny porod :(((
To mi povedal doktor,tak dufam ze mi to nepreslo az k tej vode lebo mi uz niic nepomoze.Dufam ze tam nic nemam a ze to zvladneme,verim

beruska113
1. apr 2009

Dianka, tak budem drzat palce. Ved priebezne informuj ako. Ja idem zajtra na cukrovku, tak dufam, ze mi nic nzistia aj tam, lebo ma porazi.

Sradna je, ze sme sa urcite vsetky tak tesili, ze pride jar, budeme sa prechadzat, pysit sa s bruskom a namiesto toho lezime a len ratame tyzdne, nech je uz aspon 30, aby sme to dobojovali aspon na inkubator. Ale aj tak to za to stoji 😀
Sme vcera boli pozerat orientacne kociky, zvladla som jeden obchod a to je tak vsetko, som mala dost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre