Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

milka1503
9. apr 2009

Ahojte tehulky
mi sme vcera s manzelom absolvovali cestu do budapesti na nakupi pre malicke a dnes mam pocit akoby ma trosku palilo v ....na posladnej kontrole mi lekarka povadala, ze sa jej zda ze sa mi skratil krcok. obavam sa ze to trosku pokaslala. mam strach o drobca. magne b6 beriem 3x2 tabletky denne. doma som od zaciatku tehotenstva. pomozte mi prosim sa troska skludnit ci som to pobabrala. mali ste tiez taku skusenost. s pozdravom milka

dianka3
9. apr 2009

petkaerdal avoj moja
no vies ale mne stale rozprava doktor ze naprikla ma pozrie dnes a moze to byt ok.lenze stav sas moze rychlo zmenit a za pol hodinku uz mozes byt otvorena.ze mal kopec pripadov ze ich pozrel a mali krcok ok a za hodinku uz isli do nemocky bo boli otvorene. 😖 takze asi tak.moze sa mi to zhorsit aj behom hodinky.
no a tie bolesti su take tupe,je to zle?

pistek takze aj ty mavas take bolesti?abo na menst? abo dakedy take tupe? no inac gratulujem ty uz mozes kedykolvek porodit sak?no a nakolko mas krcok ty?

petkaerdal
9. apr 2009

ahoj milka,ja ked som sla do nemocky po kontrole,bolo to v pondelok a vikend sme boli na SK,vobec som neoddychovala,cely cas len behala,ved doma sa ani nedalo sediet
a vysledok bol,ze sa mi skratil krcok,nemusi to byt z cesty a z toho nesedenia,ale som citala ,ze od 27tt sa neodporuca cestovat a moc behat,tie otrasy autom nerobia dobre..a vcera mi povedal aj moj gynekolog,ze uz ziadne cestovanie...len domka lenosit treba,ale ja cakam dvojicky

ked sa bojis,skoc si za lekarom pre svoj pokoj,ale ked ti povedal dr.uz na poslednej kontrole,ze sa mu zda,ze sa skratil,tak sa uz setri radsej a neriskuj

petkaerdal
9. apr 2009

Dianka ,ale kde mas tie bolesti a ako casto???
ja ti v tom moc neporadim

s tou rychlou zmenou mas pravdu,nic neznamena,ze je krcok dobry,o hodinu moze byt vsetko inak...to ja velmi dobre viem a poznam aj podla kamosky...ta bola ok a o 1tt mala uz maleho na svete v 30tt

preto musime len doma oddychovat a nic nerobit,nech sa staraju manzelikovia,ale ty to mas asi tazsie,ked ty mas doma uz jedno dietatko,ktore potrebuje starostlivost,vsak? tebe sa neda tolko lezkat

ale aj tak som rada pre svoj pokoj,ze ma vcera pozrel,aspon viem,ze to teraz este stoji 😉
ja inak doma nic nerobim,akurat tak nieco rychlo navarim a seba opatrim,ale nelezim,len sedim na gauci s vylozenymi nohami s NB na kolenach,neviem,ci to sa moze,co myslis???
a prezieram sa 😀 😀 😀

milka1503
9. apr 2009

dakujem petkaerdal za odpoved. budem sa snazit oddychovat, ale ked idu tie sviatky a treba aj nieco prichystat. gratulujem k dvojickam. a v ktorom si tt?

petkaerdal
9. apr 2009

milka,len si davaj radsej pozor,aj ked su sviatky,tie nestoja za to,aby sa nieco stalo predsa...
a skoc so najskor za dr.ked sa vtedy tak vyjadrila

ja som v 29tt,mam to pri mene,ako ty 😉 a dakujem pekne za gratulaciu,stalo nas to vela namahy 😔

beruska113
9. apr 2009

🙂 Pistek doktro je podla referencii dobry, len o tom zacinam pochybovat. Ale zatial som nikdy nemala s nim problem, vsetko vysvetluje ako drak, len teraz som z neho nejaka mimo.
DIanka ani mna nepozeral, ale nemyslim, ze skratenie krcka je jeho vina. Akurat ma ale mohol nechat doma hned ako mi povedal , ze ho mam oslabeny a ked vedel, kolko ma uz boli brucho. Uz som tam chodila ako taky hypochonder.
Milka, mozno to bude zbytocne, ale k doktorovi by som urcite sla a na sviatky kasli, aj ked to nie je lahke. Hlavne ked nic neboli, ale nemusi byt vsetko OK. Ale hlavne sa nestresuj

pistek24
9. apr 2009

petkaerdal tak neviem ale mne tvrdlo prevazne dole a dokonca niekedy len prava strana a ja som magne brala do teraz 3 krat denne 🙂
a kedy idem rodit uz aj dnes by som isla keby to zalezalo na mne 🙂

pistek24
9. apr 2009

milka neviem ale cesta nieje to najlepsie ked mas problem s krckom a preco beries tak vela magne ?

pistek24
9. apr 2009

dianka najprv to bola taka pichlava bolest ale taraz skor taka menstrulacna ale uz je aj cas 🙂 a teraz uz mi je tak aj jedno v pondelok mi vybrali pesar a som otvorena na 2 cm tak cakame kedy to pride 😀

pistek24
9. apr 2009

milka dobre ti radia baby kasli na sviatky tie budu aj na buduci rok sanz sa aby ste vy s miminkom boli v prvom rade ok drzim palce

petkaerdal
9. apr 2009

pistek,mne prave vcera povedal,ze ked je to len na jednom mieste,ale iba urcita cast,ze to nieje tvrdnutie ,ze to je babätko,tiez mi to robilo prevazne dole,kde su baby...dr. mi tak vcera povedal..

uz mas toho aj dost vsak? ja sa citim uz teraz dost blbo,uz by som sla aj ja rodit 😀 ,ale mam este casuuuuuu

milka1503
9. apr 2009

Ahoj pistek 24. magne mi zvysila este pred dvoma mesiacmi ked som sa stazovala, ze ma bolelo na pravej strane. lekarka mi povedala, ze je to lepsie ak ho beries viac. je to istejsie pre nas oboch. nechystam sa na sviatky upratovat, len nieco napeciem a inac budem len oddychovat, len ma mrzi, ze sa mi musi nieco diat. mam zname tiez tehotne a tym absolutne nic nie. zachvilu idu rodit a do poslednej chvile pracovali. ja som od zaciatku doma. najprv mi bolo hrozne zle, potom som mala preaviu(vcestnu placentu) a teraz sa jej zdalo, ze sa mi skratil krcok. moja predstava bola uplne ina ked budem tehotna. niesom ziadne tintitko, ale pred otehotnenim som vazila 68 kil a sil som mala za troch. teraz si pripadam ako nejaky hipochonder, ktoremu je stale nieco. ale to nevadi, cakam babetko na ktore sa nesmierne tesime s manzelom. dakujem za rady ste super. papa

milka1503
9. apr 2009

🙂 len dnes som sa zaregistrovala, ale uz teraz viem, ze to bolo super rozhodnutie. ked mam nejaky problem tak na googly mi stale vyhodi stranku modry konik a na nej sa stale dozviem to co potrebujem. papa

beruska113
9. apr 2009

Milka,
som rada, ze nelutujes, ze si sa zaregistrovala 🙂 Vela veci sa tu cloviek dozvie a hlavne doma nemas s kym hodit rec o tvojich problemoch. Tu sa to da. Aj ked ja som zle spravila, ze som sla do casti porod, lebo od vtedy sa mi o tom sniva. 😕

Kazdu to trapi, ze nam nieco je, kazda sme si predstavovali nase vysnivane tehu inac, ale kazda vieme, ze by sme pre nasich milovanych drobcov spravili cokolvek 🙂 Takze hlavu hore.

No napr. aj ja spravim pre mojho maleho cokolvek: dnes si zmyslel, ze ma presvedci ako spravny chlap na pivecko. A podarilo sa mu to. A to pivo som pila asi raz v zivote, vyslovene som ho neznasala a dnes mi chutilo. Ale zase sa nebojte baby, som ho neopila, som mala asi deci. No co vam budem hovorit, chlao sa nezaprie od malicka 😝

pistek24
9. apr 2009

milka uplne ta chapem ja kym som nebola tehu tak som hovorila ze budem vsade chodit s velkym bruskom a ze budem konecne vela jest bez obmedzenia a vidis od 18tt som doma a som rada ze sme v pohode a poviem ti mala som velmi tazke niektore dni to by ti vedel moj manzel a sestra rozpravat preplakane noci a tak no hruza pomysliet ale kvoli mimi to clovek zvladne ale som rada ze som v 39tt a aj vy to zvladnete 🙂 ja vam verim ale treba sa vela setrit 😀

beruska ja som na rozdiel od teba mala rada male pivko ale od kedy som tehu tak mi ani nechutilo ale teraz vyslo slniecko a tiez som bola s manzelom dobry pocit uz len to ze som medzi ludmi 🙂

rena28
9. apr 2009

Ahoj Milka
viem ako sa citis , ja som mala takisto predstavu ze tehotenstvo bude moje najkrajsie obdobie, ale bohuzial od 12 tyzdna som bola na rizikovom a musela som len lezat .Mala som velmi tazke chvilky uzila som si svoje ale stoji za to bojovat. Doma mam krasneho 3.tyzdnoveho chlapceka narodil sa v 36 tyzdni ale je zdravucky a krasny .Drzim velmi palce a drzte sa kocky vsetky.

rena28
9. apr 2009

A este chcem dodat , ze ako odvdacenie za to ze som si uzila pocas tehotenstvo som maleho porodila so vsetkym za 2 hodiny.

beruska113
10. apr 2009

Rena 28, tak to je uzasne, ze sa ti to vynahradilo aspon takto. To by bolo fajn, keby je to tak vabavene, ze kto ma tazke tehotenstvo, ma lahky porod. Dam potom vediet, ci to vyslo aj mne.

milka1503
10. apr 2009

Ahojte vsetky. dakujem za rady. je mi lepsie. dolezite je na to nemysliet a tesit sa zo vsetkeho a hlavne z malickeho v brusku. este sa spytam ktora beriete vitaminy. pocula som, ze ked sa beru vitaminy tak sa narodi velke dieta. ja beriem femibion od zaciatku. odporucila mi ho lekarka, lebo manzel ma rastep podnebia. dva mesiace pred otehotnenim som brala kyselinu listovu. je spavne brat vitaminy. dajte svoje skusenosti. papa. 🙂

dianka3
10. apr 2009

pistek avoj moja, no aj ja mavam take menstruacne bolesti obcas.a viem ze u teba uz to pomaly zacina,lenze mala si aj ty take bolesti v 31tt? ja neviem oze to byt aj tym ze sa mi este natahuje maternica? ozaj a tebe sa skracoval krcok? a poctivo si lezala? inac gratulujem ako ti je dobre kiez by som aj ja bola uz tam kde ty si v tvojom tt 😒

petkaerdal avoj,no vies tiev bolesti su ako kedy,niekedy ku veceru a dneska napr.nie no neviem ale dufam ze to este vydrzim aspon do 37tt 😲

petkaerdal
10. apr 2009

ahojte
Dianka,neboj,nejako to vydrzime,ty si uz blizsie,ako ja...ale vydrzime to obe 😉 budeme tomu verit 😉

a ako sa ma dcerka?

dianka3
10. apr 2009

petkaerdal
avoj,no dufam aj ja ze to vydrzime. no ty si v 29tt? ja len v 31tt.takze este mame toho predsebou 😖
inac to ako si si dala to co mas aj ty v albume myslim to ze kolko este ostava dni.taky obrazok babatiek. no ja si to tu neviem dat.sa to ani neda 😕

petkaerdal
11. apr 2009

Dianka a tebe nesedi termin podla toho,co mas tu napisane? ked pises ,ze si v 31tt? lebo mne to presne sedi 😉

klikni na tu adresu,co mam pri tom obrasku a to ta priamo hodi na tu stranku,tam sa s tym potom troska pohraj,zadaj datum poslednej menzes,to ti dole napisane taky dlhy link alebo ako sa to vola,to cele skopiruj a vloz do albumu ,kde mas udaje o albume 😉 zvladnes? 😀

zuzka279
11. apr 2009

Ahojte tehulky. Chcela by som sa spýtať. V stredu som bola u doktora a mám skrátený krčok na 2,5 cm. Mám ležať a brať 3x denne magne B6. Vyplýva z toho, že budem musieť už do konca tehu ležať?Neviem, či 2,5 je dosť skrátený.

dupinka
11. apr 2009

v 21 tt je to podla mna menej, ako by malo byt. Snaz sa setrit, vyloz si nohy, resp. podloz panvu. Nezdvihaj veci, nestoj dlho ani nechodievaj na dlhe prechadzky, resp. prechadzky s prestavkami. Ani vylucne lezanie nie je dobre. Neprepinaj svoje sily, radsej pomalicky s prestavkami a oddychom. 😉 😉
Uvidis, co ti povie doky pri najblizsej poradni. Tazko vopred povedat, ako sa krcok bude spravat. Pokial je len skrateny a neotvaras sa, tak sa to da...

Ja som mam od 28tt krcok na 1 cm skrateny, a fungujem normalne. Nie som typ, kt. by vydrzal len lezat. Robim vsetko ako predtym, len dvakrat pomalsie a nenatahujem sa ani nezdviham tazsie veci. A ked sa na nieco necitim, tak sa do toho nepustam, viac oddychujem a samozrejme - nestresovat sa!! 🙂

petkaerdal
11. apr 2009

zuzka,podla mojich info viem,ze 25mm je hranicny krcok...cize nic moc si myslim,oddychuj vela
ako pise dupinka,pokial je zavrety je to ok,ale musis sa setrit

zuzka279
11. apr 2009

Veď ležím, len je to na nervy. Vonku krásne a najhoršie je, že už mám doma 3 ročnú Emku, ktorej teraz sa nemôžem venovať. Ale radšej doma ako v nemocnici 😉

beruska113
11. apr 2009

Caves baby,

ja som to dnes nevydrzala a som behala dve hodiny po obchodoch - a to som bola len v dvoch. Som isla sama autom, mali sme sa stretnut s muzom u mojich rodicov a on skoro chytil infarkt 😲 , ked ma tam po dvoch hodinkach nenasiel (sam sa nepriznala, ze idem do obchodov). No ale kopu som nakupila, ma to chyta. Som sa zacala bat, co ak mi v stredu po kontrole povie ze sa to thorsilo, posle ma do nemocky a to by som uz vazne vobec nic nestihla kupit. Tak radsej som okrem oblecka kupila aj plienky, dudliky, utierky... No a tesi ma to akoby som kupila neviem co pre seba.
A idem robit kolac, ale az zajtra a iba jeden, nech to neprehanam 🙂

Zuzka, ja som bola na tom v 21 tt presne ako ty a v 22 som uz mala krcok na 1,5cm a otvorena na 1 prst. NElezala som, chodila som do roboty, ale tam iba sedim (co je mozno horsie ako chodenie). Tak ta nechcem strasit, ale daj na seba pozor. Ale stale lezat je podla mna nerealne. Tak sa hraj s malou, trosku navar, ale nech upratuje muz ci niekto iny 😅 Drzim palce.

Petka, Ty uz mas aku vybavicku. TY budes mam dve dievky? Ta ohrievacka na flasky myslis ze je dobra vec?

Inak vsetkym peknu Velku noc

zuzka279
11. apr 2009

Beruška, kde chodiš gynďovi. Pozerám, že si z NR
Aspoň že si v meste niečo kúpila. Takto sa máš aspoň z čoho tešiť. Horšie by bolo, keby si behala nadarmo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre